Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

одОстанні документи
Пошук документів

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №635/2015

Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів

З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу — Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні, забезпечення належної організації та проведення у 2015 році заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів постановляю:

1. Кабінету Міністрів України:

1) невідкладно утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2015 році заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, залучивши до його складу, зокрема, представників Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору — геноциду 1932 – 1933 років в Україні;

2) затвердити та забезпечити виконання плану заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, передбачивши, зокрема, проведення:

28 листопада 2015 року у м.Києві жалобних заходів на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», а також в інших населених пунктах України за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, науковців, духовенства, а також представників іноземних держав;

тематичних наукових, інформаційних, освітніх, патріотично-виховних та культурно-мистецьких заходів;

виставок, презентацій документів, їх копій, фото- і відеоматеріалів, друкованої продукції, оновлення в музейних закладах діючих тематичних експозицій.

2. Запропонувати релігійним організаціям провести панахиди за жертвами голодоморів 1921 ‒ 1922, 1932 ‒ 1933 та 1946 ‒ 1947 років в Україні.

3. Оголосити 28 листопада 2015 року о 16.00 загальнонаціональну хвилину мовчання.

4. На території України 28 листопада 2015 року приспустити Державний Прапор України, обмежити проведення заходів розважального змісту, внести відповідні зміни до програм радіо та телебачення.

5. Обласним, Київській міській державним адміністраціям затвердити і забезпечити виконання регіональних планів заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів.

6. Міністерству закордонних справ України:

забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів;

активізувати роботу щодо визнання міжнародною спільнотою Голодомору 1932 - 1933 років в Україні геноцидом Українського народу.

7. Міністерству інформаційної політики України, Державному комітету телебачення і радіомовлення України разом із Українським інститутом національної пам’яті забезпечити широке висвітлення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, створення та трансляцію тематичних теле- та радіопередач, документальних фільмів, а також підготовку і розповсюдження тематичної соціальної реклами.

8. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

13 листопада 2015 року