Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент України та Прем’єр-міністр Швеції погодили спільну заяву щодо ключових питань двосторонніх відносин

4 липня 2022 року - 20:55

Президент України та Прем’єр-міністр Швеції погодили спільну заяву щодо ключових питань двосторонніх відносин

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Прем’єр-міністром Королівства Швеція Магдаленою Андерссон, яка перебуває з візитом у нашій країні.

Вітаючи голову уряду Швеції в Києві, він зауважив, що цей візит став надзвичайно символічним і результативним.

«Сьогодні ми погодили з пані Прем’єр-міністром спільну заяву. Це перший такий документ в історії двосторонніх відносин. У спільній заяві зафіксовані ключові питання для обох наших держав. Це стосується, зокрема, оборонної співпраці, галузевого співробітництва у сферах атомної енергетики, енергоефективності, фінансової підтримки для України. Я дуже вдячний Швеції за підтримку нашого курсу на повноправне приєднання до Європейського Союзу в майбутньому», – повідомив Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами зустрічі з Магдаленою Андерссон.

За словами Глави держави, крім оборонних, економічних та енергетичних питань, на переговорах порушувалися питання щодо посилення санкцій проти Російської Федерації за війну, яку вона розв’язала на українській землі.

«Під час переговорів я поінформував пані Андерссон про ситуацію на передовій, про наявні загрози, дуже детально – про те, що нам вже вдалося на цьому життєво важливому для нас шляху звільнення нашої території від російських військових. Дякую за готовність підтримувати Україну й надалі», – сказав Володимир Зеленський.

Президент також привітав Швецію й особисто Прем’єр-міністра з історичним рішенням Мадридського саміту НАТО про вступ країни до Альянсу за прискореною процедурою.

«Україна взяла до відома це рішення й таку процедуру. Ми підтримуємо ваш вибір колективних гарантій безпеки, і я можу відзначити, що це рішення суттєво розширить простір безпеки у Європі», – наголосив він.

Президент зауважив, що перед зустріччю Магдалена Андерссон відвідала райони Київської області, які були зруйновані російськими окупантами, і особисто побачила, якого масштабу зло принесла Росія на територію України.

«Разом з іншими цивілізованими учасниками міжнародної спільноти маємо зробити все необхідне, щоб притягнути до відповідальності всіх російських воєнних злочинців», – заявив Володимир Зеленський.

Під час зустрічі сторони також предметно обговорили відбудову України. Президент висловив сподівання, що Швеція приєднається до цього процесу.

«Особливо я хотів би відзначити досвід Швеції в галузі енергозбереження, енергоефективності та в реалізації екологічного порядку денного, зокрема це стосується питання переробки відходів. Я запросив Швецію долучитися до побудови таких нових сучасних заводів в Україні. Підготовка відповідних документів має невідкладно розпочатися на рівні наших урядів. Будемо чекати на підтримку цієї пропозиції з боку Швеції», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський висловив подяку Швеції за гуманітарну підтримку України та наших громадян.

«Сто тисяч українських громадян перебувають у Швеції, і Швеція підтримує їх. Ми будемо пам’ятати вашу щиру увагу до громадян України у цей важкий час російської війни», – сказав Президент.

Зі свого боку Магдалена Андерссон зазначила, що її візит демонструє підтримку та солідарність Швеції з Українською державою та її народом у цей складний час.

Вона повідомила про передачу Президентові копії листа 1711 року, що зберігається у Державному архіві Швеції. У ньому Король Карл ХІІ дає настанови шведському послу в Константинополі визнати Запорозьку Січ як незалежну державу. За словами Магдалени Андерссон, ще на початку XVIII століття шведський Король був вражений козацькою демократією.

Володимир Зеленський продемонстрував представникам ЗМІ цей документ і зачитав фрагмент, який, на його думку, є надзвичайно актуальним сьогодні: «…щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків, щоб всій Україні і Війську Запорозькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більше ніколи не підлягав покорі чи захисту царя».

Магдалена Андерссон також рішуче засудила злочини проти цивільного населення, зокрема дітей, та руйнування, заподіяні Україні.

Вона зазначила, що дії Росії щодо блокування українських портів і Чорного моря підривають продовольчу безпеку України та світу.

«Російська агресія проти України має бути припинена. Росії не може бути дозволено досягати якихось цілей шляхом руйнування засад міжнародного права. Ми маємо далі підтримувати Україну, тиснути на Росію, зокрема санкціями, і наші зусилля мають тривати стільки, скільки потрібно», – заявила вона.

Магдалена Андерссон привітала Україну зі здобуттям статусу кандидата в члени ЄС і зазначила, що послідовно підтримує проведення реформ у нашій країні, які тривають навіть у такі складні часи.

«Я знаю, що те, що зруйнувала Росія, Україна відбудує. І ви будете в цьому не самі. Разом з рештою європейської родини ми братимемо активну участь у відбудові вашої прекрасної країни», – запевнила Прем'єр-міністр.

ф

Зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Королівства Швеція у Києві

4 липня 2022 року - 19:53