Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №10/2017

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю  постановляю:

Нагородити орденом Свободи

КОЛІНЦЯ Володимира Володимировича - громадсько-політичного діяча, члена Тернопільської міської громадської організації "Інститут національного відродження імені Ігоря Герети"

ЧУБАРОВА Рефата Абдурахмановича - народного депутата України, голову Меджлісу кримськотатарського народу

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

ШЕВЧЕНКА Євгена Ігоровича - голову Національної спілки майстрів народного мистецтва України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БРОКА Елмара - голову Комітету Європарламенту у закордонних справах, громадянина Федеративної Республіки Німеччина, м.Брюссель

ГАЙКА Георгія Васильовича - директора державної установи "Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України", м.Київ

МАРИНОВИЧА Мирослава Франковича - проректора Українського католицького університету, члена-засновника Української Гельсінської групи, м.Львів

ОДРЕХІВСЬКОГО Володимира Васильовича - ректора Львівської національної академії мистецтв

ПОКЛАДА Ігоря Дмитровича - композитора, члена Національної спілки композиторів України, м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

ОГОРОДНІКА Олександра Володимировича - художнього керівника заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України "Колос", Волинська область

ТРАХТЕНБЕРГА Ісаака Михайловича - члена Всеукраїнської громадської організації "Товариство єврейської культури України", м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

ВАТАГОВИЧА Михайла Івановича - генерального директора дочірнього підприємства "Плай", Хмельницька область

ГНАТЮКА Володимира Миколайовича - директора гімназії № 283 II–III ступенів Деснянського району м.Києва

КОСТЮЧЕНКА Вадима Костянтиновича - першого віце-президента громадської спілки "Федерація футболу України", м.Київ

МОСІЮКА Олександра Миколайовича - депутата Київської міської ради першого скликання

НИЖНИКА Аркадія Івановича - першого заступника керівника Головного управління Апарату Верховної Ради України

ПАЛІЯ Володимира Михайловича - начальника Відділу Президії Національної академії наук України, м.Київ

ПОДОЛЯНА Василя Васильовича - голову правління Вінницької обласної спілки споживчих товариств

ТУНЯНА Тарона Аршалуйсі - заступника голови Харківської міської громадської організації "Союз Чорнобиль"

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

АЗІНА Володимира Олександровича - головного спеціаліста відділу Всеукраїнського громадського об’єднання "Національна асамблея інвалідів України", м.Київ

БАРИНОВСЬКОГО Томаса Андрійовича - старшого ординатора відділення Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, майора медичної служби, Харківська область

БЕЗРУКА Віктора Олексійовича - голову Луганської обласної федерації футболу

ГАЛУЩАКА Мар’яна Олексійовича - проректора, завідувача кафедри Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

ГОЛЯКУ Миколу Адамовича - директора товариства "Дубровицький завод будівельних матеріалів", Рівненська область

ГУЗЕНКА Віталія Вікторовича - волонтера, активіста громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону "Херсонська Січ"

ЗУПАНЦЯ Ігоря Альбертовича - завідувача кафедри Національного фармацевтичного університету, м.Харків

ІВАКІНА Гліба Юрійовича - члена-кореспондента Національної академії наук України, м.Київ

КОТИГОРЕНКА Віктора Олексійовича - головного наукового співробітника Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса Національної академії наук України, м.Київ

КРИЦАК Валентину Михайлівну (посмертно) - голову Херсонської обласної організації "Громадське об’єднання "Добро"

КУДРЯЧЕНКА Андрія Івановича - директора державної установи "Інститут всесвітньої історії НАН України", м.Київ

КУЦЕНКА Сергія Анатолійовича - депутата Харківської міської ради

КУШНАРЕНКА Сергія Ігоровича - головного лікаря Херсонського обласного дитячого пульмонологічного санаторію "Дніпро"

ЛУКА Іллю Григоровича - голову правління акціонерного товариства "Барський машинобудівний завод", Вінницька область

МИХАЙЛЮТУ Олександра Олександровича - редактора відділу підприємства "Загальнополітичне видання "Сільські вісті", м.Київ

МІРОШНІЧЕНКО Вікторію Миколаївну - волонтера громадської організації "Жінки Луганщини"

ПАВЛОВИЧА Юрія Юрійовича - майстра художньої обробки деревини, Закарпатська область

ПЕТРАША Степана Миколайовича - голову Калуcької міськрайонної станиці Братства ОУН – УПА, Івано-Франківська область

ПОКОТИЛА Олексія Івановича - Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України

РУСАНОВА Юрія Анатолійовича - члена Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану, м.Чернігів

СЕРБІНА Юрія Сергійовича - віце-президента Конфедерації будівельників України, м.Київ

СОРОЧИКА Юрія Юрійовича - завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції

СТЕПАНЦЯ Юрія Борисовича - голову районної організації ветеранів і учасників АТО Центрального району м.Миколаєва, заступника Миколаївського міського голови

УНГУРЯНА Павла Якимовича - народного депутата України

ФЕДОРЧАКА Віктора Васильовича - начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області, генерал-майора служби цивільного захисту

ФИШТИКА Йосипа Івановича - директора комунального підприємства "Дрогобицьке регіональне радіомовлення "Франкова земля", Львівська область

ЯРЕМУ Романа Ярославовича - виконувача обов’язків голови правління акціонерного товариства "Львівський локомотиворемонтний завод"

Нагородити орденом "За мужність" ІІ ступеня

ЗАЙЦЕВА Андрія Леонідовича - командира авіаційної ланки Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

БІЛОКОНЯ Сергія Миколайовича - пошуковця Всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна пам’ять", м.Київ

БОНДАРЯ Леоніда Вікторовича - керівника пошукової групи гуманітарного проекту Збройних Сил України "Евакуація-200", Полтавська область

ДРЕБИТА Василя Юрійовича - голову громадської організації "Поранені під час Революції Гідності", м.Чернівці

ІГНАТЕНКА Андрія Миколайовича - пошуковця Всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна пам’ять", волонтера гуманітарної місії "Евакуація-200", Дніпропетровська область

КОЛОМІНА Костянтина Геннадійовича - першого заступника командира Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій

ТАНІЄВА Юрія Петровича - волонтера, голову громадської організації "Бойове братерство ветеранів АТО в Україні", м.Хмельницький

ТАРАСОВА Сергія Олександровича - пошуковця Всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна пам’ять", волонтера гуманітарної місії "Евакуація-200", Дніпропетровська область

ТІМОНІНА Валерія Миколайовича - водія автотранспортного підприємства, м.Дніпро

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ПАВЛЕНКО Раїсу Іванівну -генерального директора Національної наукової медичної бібліотеки України, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БОБРОВСЬКУ Людмилу Аксентіївну - волонтера, начальника медичної служби громадянського формування "Вінницька обласна народна самооборона"

ГЕРАЩЕНКО Ірину Володимирівну - народного депутата України, Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях

ЛУЩИК Антоніну Дмитрівну - завідувача відділення Васильківської центральної районної лікарні, Київська область

ПАСІЧНУ Любов Павлівну - ветерана педагогічної праці, Кіровоградська область

ПЕРЦЕВУ Тетяну Олексіївну - першого проректора державного закладу "Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України", м.Дніпро

САЛІМОНОВИЧ Аделю Михайлівну - донора, м.Київ

СТАН Таїсію Сергіївну - члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстра художньої вишивки, м.Хмельницький

ТЕЛЯЄВУ Орисю Миколаївну - члена Чернівецького міського товариства політв’язнів та репресованих

ФЕДОРОВУ Олену Василівну - педагога-організатора Концівської загальноосвітньої школи I–III ступенів Ужгородської районної ради, голову Закарпатської обласної управи Союзу українок

Нагородити орденом Данила Галицького

БОЛДИРЕВА Сергія Михайловича - директора Департаменту Чернігівської обласної державної адміністрації

ПОЛЯНСЬКОГО Віктора В'ячеславовича - директора департаменту Державної служби експортного контролю України

СКОПНЕНКА Григорія Петровича - керівника Управління Апарату Верховної Ради України

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

БРЕДУНА Володимира Івановича - шліфувальника підприємства "Дніпропетровський завод спецінструменту калібрів "ТехноПрогрес"

ЗЕЛЕНКО Валентину Дмитрівну - заступника голови правління Черкаської обласної спілки споживчих товариств

ІСАЄНКА Ігоря Павловича - заступника начальника управління – начальника відділу Харківської обласної державної адміністрації

ЛЕЙБИЧЕНКА Анатолія Анатолійовича - начальника філії "Березнегуватський райавтодор" дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор"

ЛІВЧИНА Юрія Васильовича - директора департаменту Державної служби експортного контролю України

Присвоїти почесні звання:                     

         "НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

ГУМЕНЕЦЬКІЙ Олександрі Григорівні - артистці драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

ЗАСЄЄВУ-РУДЕНКУ Миколі Вікторовичу - кінорежисерові-постановнику державного підприємства "Національна кіностудія художніх фільмів імені О.Довженка", м.Київ

КАРОЛЬ Тіні - артистці, м.Київ

"НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

МОСКАЛЮКУ Віктору Макаровичу - художникові, завідувачу кафедри Львівської  національної академії мистецтв

СІРОБАБІ Миколі Васильовичу - члену Національної спілки художників України, м.Суми

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БЕРВЕЦЬКОМУ Юрію Зіновійовичу - диригентові-постановнику Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

ГОМЕНЮКУ Миколі Миколайовичу - артистові Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені О.Кобилянської

ЗАКУСУ Ігорю Мироновичу - старшому викладачеві кафедри Київського національного університету культури і мистецтв

КОСТЮКОВУ Володимиру Миколайовичу - артистові-вокалісту, старшому викладачеві кафедри Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

РИБАЛЕВСЬКОМУ Дмитру Олексійовичу - артистові драми Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

СІЛАНТЬЄВІЙ Олені Миколаївні - актрисі Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ

ШПОРТЬКУ Олексію Вікторовичу - солістові-вокалісту творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ"

ІГНАТЮКУ Олександру Федоровичу - начальникові відділу містобудування та архітектури Верховинської районної державної адміністрації, Івано-Франківська область

СЛЮСАРЕНКУ Сергію Володимировичу - архітекторові, члену Національної спілки архітекторів України, м.Одеса

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

БЕРЕНДЄЄВІЙ Олені Василівні - першому заступникові директора державного підприємства "Спеціалізована державна експертна організація – Центральна служба Української державної будівельної експертизи", м.Київ

ПИЛИПЧУКУ Валентину Андрійовичу - першому заступникові директора комунального підприємства Київської міської державної адміністрації "Київекспертиза"

ТОПАЗЛИ Роману Анатолійовичу - генеральному директорові товариства "БК "Адамант", Київська область

ШИКУЛІ Віктору Миколайовичу - заступникові начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

КОЛОСОВУ Олександру Євгеновичу - доцентові кафедри Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"

КОЧАНУ Володимиру Володимировичу - професорові кафедри Тернопільського національного економічного університету

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

ГРЕБЕНЮК Людмилі Іванівні - учительці Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ВАЩЕНКО Ользі Леонідівні - учительці Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С.Столярського

МЕДВІДЬ Ользі Юріївні - учительці Кролевецької спеціалізованої школи I–III ступенів № 3 Кролевецької районної ради, Сумська область

ХАБЛАКУ Григорію Андрійовичу - директорові Біловодської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

АСТАНІНУ Вячеславу Валентиновичу - завідувачеві кафедри Національного авіаційного університету, доктору технічних наук, професорові, м.Київ

БЕВЗ Тетяні Анатоліївні - головному науковому співробітникові Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса Національної академії наук України, доктору історичних наук, професорові, м.Київ

ДУБОДЄЛОВУ Віктору Івановичу - завідувачеві відділу Фізико-технологічного інституту металів та сплавів Національної академії наук України, доктору технічних наук, професорові, м.Київ

КОРДІ Михайлу Михайловичу - ректорові державного вищого навчального закладу "Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України", доктору медичних наук, професорові

МАКАРОВУ Володимиру Леонідовичу - завідувачеві відділу Інституту математики Національної академії наук України, доктору фізико-математичних наук, професорові, м.Київ

ПЛИСЦІ Олександру Івановичу - завідувачеві кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктору медичних наук, професорові, м.Київ

УРИВСЬКОМУ Леоніду Олександровичу - завідувачеві кафедри Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", доктору технічних наук, професорові

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

АНДРУЩЕНКО Оксані Миколаївні - старшому викладачеві кафедри Львівської національної академії мистецтв

ПРОКОПІВУ Петру Микитовичу - старшому викладачеві кафедри Інституту мистецтв державного вищого навчального закладу "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника", м.Івано-Франківськ

РИБЕНЧУКУ Миколі Миколайовичу - художникові-іконописцю, м.Львів

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

КУЛІКОВУ Анатолію Валентиновичу - донорові, Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

ДЕМЧЕНКО Людмилі Дмитрівні - начальникові Головного управління ДФС у м.Києві

МАТУСЯКУ Сергію Володимировичу - заступникові Вінницького міського голови

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ"

БУЛАЮ Віктору Борисовичу - диспетчерові Вишгородського районного підрозділу акціонерного товариства "Київобленерго"

НАЗАРЕНКУ Олександру Олексійовичу - електромонтерові Лисичанського району електричних мереж товариства "Луганське енергетичне об’єднання"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ДАНИЛЮК Анні Миколаївні - заступникові головного редактора газети "Доба", м.Чернівці

ДЕМЧУКУ Ігорю Миколайовичу - спеціальному кореспондентові газети Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради "Народне слово", м.Кропивницький

МАГРІЛОВУ Ігорю Аркадійовичу - члену Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України

ОНИСЬКІВУ Михайлу Михайловичу - члену Національної спілки журналістів України, м.Тернопіль

ШУМИКУ Олексію Павловичу - шеф-редакторові товариства "Волинська правда"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

ВАРЗІ Аніті Вячеславівні - завідувачеві відділення державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Національної академії медичних наук України", м.Київ

ІНЮШИНУ Сергію Вадимовичу - лікареві відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня", м.Дніпро

КУРПАЯНІДІ Івану Миколайовичу - генеральному директорові комунальної установи "Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань" Запорізької обласної ради

ЛІСОВОМУ Олександру Володимировичу - завідувачеві відділення Київської міської клінічної лікарні № 6

МАЛІНОВСЬКОМУ Олегу Павловичу - лікареві відділення державної установи "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Національної академії медичних наук України", м.Київ

НІКОЛАЄНКО Ользі Ярославівні - лікареві відділення, заступнику директора комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1" Шевченківського району міста Києва

НІКОЛАЙЧУКУ Володимиру Йосиповичу - старшому лікареві відділення товариства "Медичний центр "Офтальмологічна клініка професора Сергієнка", м.Вінниця

ПОТАПОВУ Олександру Олександровичу - завідувачеві кафедри медичного інституту Сумського державного університету

СЛАЩЕВІЙ Тетяні Георгіївні - керівникові центру хронічної ішемічної хвороби серця та кардіореабілітації, лікарю Клінічної лікарні "Феофанія" Державного управління справами

ШЕВЧЕНКУ Вадиму Вікторовичу - завідувачеві відділення комунального закладу "Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

НЕЧАЮ Юрію Миколайовичу - майстрові художньої обробки деревини, Полтавська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

ЖИВЧИКУ Мирославу Орестовичу - заступникові генерального директора товариства "ОСП КОРПОРАЦІЯ ВАТРА", Тернопільська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ"

ВОРОНІ Анатолію Федоровичу - апаратникові акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

ЗДОЛЬНИК Олені Іванівні - керівникові народного аматорського ансамблю танцю "Горянка" Надвірнянського районного будинку культури, Івано-Франківська область

КОТОВУ Володимиру Григоровичу - балетмейстерові зразкового ансамблю народного танцю "Родничок", Донецька область

ЛІСОВІЙ Ларисі Мефодіївні - директорові комунального закладу "Рівненська обласна бібліотека для дітей" Рівненської обласної ради

МЕЛЬНИК Олені Петрівні - начальникові управління Сумської обласної державної адміністрації

МОРОКО Владиславу Валерійовичу - директорові Департаменту Запорізької обласної державної адміністрації

МОШКОВСЬКІЙ Ірині Іванівні - начальникові відділення Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України

СМОЛЯКУ Леоніду Івановичу - директорові комунального закладу "Обласний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв" Чернігівської обласної ради

ПОСПЄЛОВУ Олександру Олеговичу - заступникові директора Департаменту, начальнику Управління гуманітарної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України

ЧІЛІК Людмилі Григорівні - начальникові відділу Ізмаїльської районної державної адміністрації, Одеська область

ШЕВЧУКУ Володимиру Олександровичу - антрепренерові, продюсеру, м.Київ

ЯРЕМЕНКО Лідії Миколаївні - директорові Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського Національної академії наук України, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

БЕХУ Петру Олексійовичу - проректорові Київського національного університету імені Тараса Шевченка

БОГУНУ Петру Михайловичу - директорові Миколаївської спеціалізованої I–III ступенів школи № 22 з поглибленим вивченням англійської мови з першого класу Миколаївської міської ради

ГРИГОР’ЄВІЙ Інні Германівні - начальникові відділу, викладачу кафедри Житомирського державного університету імені Івана Франка

КРАВЦЮ Юрію Ісаковичу - голові Рівненської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

КУЛАКОВСЬКОМУ Петру Михайловичу - завідувачеві кафедри Національного університету "Острозька академія", Рівненська область

ЛИТВИНОВУ Олексію Миколайовичу - завідувачеві кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ

ЛУГОВІЙ Галині Леонідівні - директорові Антонівської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 21 Херсонської міської ради

МЕЛЬНИКУ Сергію Миколайовичу - начальникові факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, полковнику юстиції, м.Харків

НІШЕНКУ Олександру Володимировичу - директорові комунального закладу "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Джерело" Запорізької обласної ради

СИДОРУКУ Степану Івановичу - директорові Луцького палацу учнівської молоді

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

НЕЧУПІЄНКО Вікторії Григорівні - начальникові лабораторії товариства "Миргородський хлібозавод", Полтавська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

ВОЛЧЕНКУ Павлу Леонтійовичу - начальникові служби товариства "Алан-Техно" Жовтневого району, Миколаївська область

ШЕМЕНДЮКУ Дмитру Віталійовичу - начальникові відділу – заступнику начальника виробничого підрозділу "Коростенська дирекція залізничних перевезень" регіональної філії "Південно-Західна залізниця", Житомирська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

ДАНИЛИШИНУ Степану Григоровичу - директорові агропромислового підприємства "Обрій", Тернопільська область

КЛЮЧКУ Анатолію Григоровичу - директорові товариства "Галфрост", Львівська область

КУЦЕНКО Наталії Іванівні - завідувачеві відділу Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології та природокористування Національної академії аграрних наук України, Полтавська область

СКІЧКУ Юрію Олексійовичу - директорові товариства "Світловодський річковий термінал", Кіровоградська область

ЧУБУ Олександру Григоровичу - директорові сільськогосподарського підприємства "Мир", Запорізька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

КРАВЕЦЬ Людмилі Романівні - голові Сновської районної організації ветеранів України, Чернігівська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ  ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

НОСЕНКУ Олександру Михайловичу - голові правління Спілки споживчих товариств Дніпропетровської області, м.Дніпро

ПАНЬКІВУ Михайлу Івановичу - директорові Вінницького обласного центру ритуальних товарів та послуг

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

БУХАНЕВИЧУ Олександру Миколайовичу - професорові кафедри Хмельницького університету управління та права, доктору юридичних наук

ГВОЗДІЮ Валентину Анатолійовичу - заступникові голови Національної асоціації адвокатів України, м.Хмельницький

НАЛИВАЙКО Ларисі Романівні - завідувачеві кафедри Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктору юридичних наук

РУСЕЦЬКОМУ Анатолію Анатолійовичу - депутатові Харківської обласної ради

САЇВУ Сергію Степановичу - начальникові Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області, кандидату юридичних наук

ЯГУНОВУ Дмитру Вікторовичу - національному експертові проектів Ради Європи "Підтримка в’язничної реформи в Україні" та "Подальша підтримка реформи пенітенціарної системи в Україні"

ЯНЧУКУ Артему Олександровичу - заступникові директора Інституту законодавства Верховної Ради України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

БОРЕЦЬКОМУ Сергію Володимировичу - тренерові-викладачу Радомишльської дитячо-юнацької спортивної школи, Житомирська область

ВЛАСЕНКУ Степану Олексійовичу - завідувачеві кафедри Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка

ВОЛОДІНУ Володимиру Володимировичу - тренерові-викладачу спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву "Кристал", м.Херсон

ВОСТРЕЦОВУ Володимиру Миколайовичу - тренерові-викладачу Івано-Франківського колективного спортивного клубу "Форум"

КРАВЦЮ Іллі Давидовичу - тренерові Асоціації спортивної боротьби України, м.Київ

КРАЄВСЬКОМУ Сергію Станіславовичу - голові комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради

ПЕТЮШЕНКУ Олександру Володимировичу - тренерові, засновнику громадської дитячої організації "Клуб боксу "Козак", м.Київ

ПРИШУТОВУ Павлу Михайловичу - тренерові-викладачу Школи вищої спортивної майстерності м.Миколаєва

САВЧУКУ Григорію Устимовичу - першому заступникові голови центральної ради Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос" агропромислового комплексу України, м.Київ

ЯЩУКУ Миколі Петровичу - тренерові-викладачу відділення Школи вищої спортивної майстерності, Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ"

ІЛЬЧЕНКУ Миколі Володимировичу - начальникові Головного управління ДСНС України у Донецькій області, генерал-майору служби цивільного захисту

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ"

АНДРЮЩЕНКУ Анатолію Миколайовичу - прохідникові товариства "Шахтобудівельна компанія", Донецька область

БОЙКУ Івану Юрійовичу - головному маркшейдерові технічної дирекції державного підприємства "Волиньвугілля"

САМОТОВИНСЬКОМУ Віталію Веніаміновичу - бригадирові прохідників відокремленого підрозділу "Шахта "Карбоніт" державного підприємства "Первомайськвугілля", Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

ЛИХОШВІ Миколі Петровичу - художникові, м.Київ

МЕЖЕВЧУКУ Володимиру Омеляновичу - художникові-живописцю, графіку, м.Одеса

ШИНДРІ Василю Васильовичу - художникові-живописцю, Закарпатська область.

 

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

21 січня 2017 року