Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №18/2016

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом Свободи

ВАКАРЧУКА Святослава Івановича — музиканта, вокаліста, композитора, громадського діяча

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

ЗЛЕНКА Анатолія Максимовича — Міністра закордонних справ України у 1990–1994 та 2000–2003 роках, Надзвичайного і Повноважного Посла

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

ФІЛЕНКА Володимира Пилиповича — народного депутата України I, III, IV та VI скликань Верховної Ради України

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ЄМЦЯ Іллю Миколайовича — директора державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України», м.Київ

ШЕВЦОВА Анатолія Івановича — директора регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у місті Дніпропетровську

ЮЩЕНКА Олександра Миколайовича — генерального директора підприємства «ГАЛЕКС-АГРО», Житомирська область

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

ГАВРИША Леоніда Тарасовича — голову спостережної ради акціонерного товариства «Володарка», Вінницька область

НІКОЛАЄНКА Станіслава Миколайовича — ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

ТЕПЛЮКА Михайла Олексійовича — заступника Керівника Апарату Верховної Ради України – керівника Головного юридичного управління

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БОЛДИРЕВА Даниїла Владиславовича — чемпіона світу зі скелелазіння, Донецька область

БУБЕРНАКА Степана Івановича — завідувача Ягільницьким народним музеєм історії села Чортківського району, Тернопільська область

ГАВРИЛОВА Олексія Юрійовича — волонтера, голову наглядової ради акціонерного товариства «РАМБУРС», Київська область

ГАТАЛЯКА Тараса Івановича — виконавчого директора громадської організації «Адвокатська дорадча група», м.Львів

ГОМЕНЮКА Дмитра Васильовича — директора Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

ГУЗЄВА Сергія Анатолійовича — багаторазового чемпіона світу та Європи з панкратіону, Сумська область

ЄГОРОВА Сергія Васильовича — начальника відділу державного підприємства «Дослідно-проектний центр кораблебудування», м.Миколаїв

КИРПОТА Олега Івановича — заступника директора філії «Управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» акціонерного товариства «УКРТРАНСГАЗ»

КОЛОТА Анатолія Михайловича — проректора державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

ЛАНЬКА Віктора Олексійовича — голову спостережної ради акціонерного товариства «Чернігівське головне підприємство по племінній справі в тваринництві»

ЛЮБЧЕНКА Ігоря Вікторовича — багаторазового чемпіона світу з таїландського боксу Муей-Тай, м.Одеса

МАСЛАКОВА Анатолія Леонідовича (посмертно) — вчителя Світлогірської середньої загальноосвітньої школи Криничанського району, Дніпропетровська область

МИЗУ Сергія Васильовича — начальника комунального підприємства «Міське управління житлово-комунального господарства» Іллічівської міської ради, Одеська область

МИХАЛЬСЬКОГО Юрія Анатолійовича — голову Всеукраїнської професійної спілки правників, м.Київ

ПЛЕХАНОВА Дмитра Володимировича — генерального директора товариства «Видавничий будинок «Кераміст», м.Запоріжжя

ПОЛІЩУКА Віктора Ростиславовича — Устилузького міського голову, Волинська область

СЕМЕНЦОВА Віктора Федоровича — першого віце-президента – генерального директора державного підприємства «АНТОНОВ», м.Київ

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ГРОНТА Миколу Юхимовича — голову Долинської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Кіровоградська область

ПОКЛАДА Олександра Валентиновича — майора поліції

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

МИХАЛЕНКА Олександра Петровича — завідувача відділення комунальної лікувально-профілактичної установи «Селидівська центральна міська лікарня», Донецька область

ОСТРОВСЬКОГО Олександра Вікторовича — завідувача відділення комунальної лікувально-профілактичної установи «Селидівська центральна міська лікарня», Донецька область

СИДОРЕНКА Павла Володимировича — координатора ініціативної групи постраждалих на Майдані, м.Київ

РУБАНА Віталія Васильовича — старшого водія загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Житомирській області, старшого прапорщика служби цивільного захисту

ТОРБЕНКО Юлію Ліодорівну — фельдшера-рятувальника відділення загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Київській області, прапорщика служби цивільного захисту

ХАЙЛА Сергія Миколайовича — учасника антитерористичної операції, Харківська область

ЮЛДАШЕВА Тємура Даміровича (посмертно) — учасника антитерористичної операції

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ПАЗИЧ Майю Павлівну — провідного майстра сцени театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках»

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЖУКОВУ Наталію Олександрівну — чемпіонку Європи з шахів 2015 року серед жінок, м.Одеса

ЛЬВОВУ Ольгу Володимирівну — директора комунального сільськогосподарського підприємства «Балабанівське», Харківська область

ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК Наталію Йосипівну — головного диригента заслуженого академічного Закарпатського народного хору Закарпатської обласної філармонії

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АЙСІН Людмилу Михайлівну — волонтера, Луганська область

БОГУСЛАВСЬКУ Наталію Олександрівну — волонтера, Луганська область

ГЕРАЩЕНКО Ганну Юріївну — Введенського селищного голову, Харківська область

ГОПКО Наталію Василівну — начальника Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області

ГУРТОВЕНКО Олену Володимирівну — заступника прокурора Запорізької області

ДРБОЯН Марію Барзаніївну — чемпіонку світу з сумо, Луганська область

ЗАГАЛЮК Ганну Теодорівну — члена Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих України

ЗОРІВЧАК Роксолану Петрівну — завідувача кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

КОЗЛЮК Любов Василівну — начальника цеху акціонерного товариства «Україна», м.Житомир

КРАСНОВУ Марину Геннадіївну — волонтера, м.Харків

ПАЛИГУ Ніну Петрівну — начальника управління Пенсійного фонду України в м.Каховці та Каховському районі, Херсонська область

ПРОСКУРІНУ Наталію Павлівну — голову правління Чернігівської обласної організації Всеукраїнського жіночого народно-демократичного об’єднання «Дія»

РЕДЬКУ Валентину Іванівну — голову Миколаївської обласної громадської організації волонтерів

СЕРГІЄНКО Наталію Василівну — волонтера, м.Харків

СЮЧ Палму Федорівну — Великогеєвецького сільського голову, Закарпатська область

УСИК Світлану Борисівну — Сарненського міського голову, Рівненська область

Нагородити орденом Данила Галицького

ШЕРСТЮКА Валерія Олександровича — заступника Керівника Головного департаменту – керівника департаменту Адміністрації Президента України

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

АВДАНА Романа Костянтиновича — прокурора Володарського району Донецької області

БЕРЛЮ Вадима Володимировича — коваля цеху вагонного депо ст.Каховка державного підприємства «Одеська залізниця», Херсонська область

ВИНОГРАДОВА Олександра Яковича — головного технолога електродепо комунального підприємства «Дніпропетровський метрополітен» Дніпропетровської міської ради

ЖОВНІРА Віктора Яковича — начальника філії «Житомирська дорожньо-експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Житомирський облавтодор»

ІЩЕНКА Івана Петровича — налагоджувальника цеху акціонерного товариства «Полтавський автоагрегатний завод»

КАНІКОВСЬКУ Вероніку Олегівну — працівника секретаріату Центральної виборчої комісії

КЛІМОВИЧ Сніжану Сергіївну — виконавчого директора товариства «Чебені плюс», Волинська область

МАКЛАКОВА Аркадія Аркадійовича — волонтера, м.Київ

СОКОЛОВА Олександра Васильовича — волонтера, м.Київ

СТЕПАНІЩЕВУ Діну Фатиховну — начальника бюро товариства «Запорізький титано-магнієвий комбінат»

ШИПУНОВА Володимира Дмитровича — ветерана праці, Волинська область

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

БОКЛАНУ Станіславу Володимировичу — акторові театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний Молодий театр»

ГОРБУНОВУ Олексію Сергійовичу — акторові театру і кіно, м.Київ

ІВАНОНЬКІВУ Богдану Михайловичу — головному диригентові установи Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна філармонія»

ЧАЙКОВСЬКІЙ Валерії Вікторівні — артистці театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках»

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

БАБАКУ Миколі Пантелеймоновичу — художникові, м.Черкаси

КОЗЮКУ Володимиру Євгенійовичу — художникові, м.Вінниця

СЕЛЕЗІНЦІ Михайлу Миколайовичу — художникові, м.Львів

ТОКАРЕВУ Олександру Петровичу — художникові-скульптору, м.Одеса

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ВЕРМІНСЬКОМУ Володимиру Євгеновичу — артистові, співаку, композиторові, м.Тернопіль

ДАНИЛОВІЙ Тетяні Іванівні — артистці, концертмейстеру комунального підприємства «Дніпропетровська філармонія імені Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради»

ЖЕВАЧЕВСЬКІЙ Світлані Анатоліївні — артистці Академічного камерного хору «Вінниця»

ЛЮБЧЕНКУ Олександру Віталійовичу — артистові, провідному майстру сцени Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя

ЛЮТІЙ-БОЙКО Олександрі Валеріївні — артистці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

МАКОВЕЦЬКІЙ Ірині Георгіївні — солістці-вокалістці Львівського будинку органної та камерної музики

МАКСИМЕНКО Наталії Костянтинівні — артистці драми Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка

ОХОТНІЧЕНКО Ірині Миколаївні — артистці Одеського театру юного глядача імені М.Островського

ПРОКОПЕНКУ Вадиму Валерійовичу — головному балетмейстерові театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети»

СТЕЖЦІ Ірині Григорівні — провідному майстрові сцени театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках»

ХРУСТЕВИЧУ Олександру Валентиновичу — солістові оркестру Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ

ШУСТ Ірині Василівні — артистці тріо бандуристок «Червона калина», м.Львів

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

МЕЛЬНИКУ Сергію Григоровичу — провідному науковому співробітникові відділу Фізико-технологічного інституту металів та сплавів Національної академії наук України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

СОБУЦЬКІЙ Зінаїді Вікторівні — учительці-логопеду Житомирського центру розвитку дитини № 55

СОКИРСЬКОМУ Володимиру Васильовичу — директорові Уманської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 11 імені М.П.Бажана Уманської міської ради, Черкаська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БИКОВСЬКІЙ Олені Володимирівні — завідувачеві кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктору педагогічних наук, професорові, м.Київ

ЗІМЕНКОВСЬКОМУ Андрію Борисовичу — завідувачеві кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктору медичних наук, професорові

КРАВЧЕНКУ Володимиру Івановичу — директорові Науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Молнія» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», доктору технічних наук, професорові

МУЛЮКІНІЙ Ніні Анатоліївні — заступникові директора Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова» Національної академії аграрних наук України, доктору сільськогосподарських наук, м.Одеса

МЯМЛІНУ Сергію Віталійовичу — проректорові Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, доктору технічних наук, професорові

НАДИКТУ Володимиру Трохимовичу — завідувачеві кафедри Таврійського державного агротехнологічного університету, доктору технічних наук, професорові, Запорізька область

ОГОРОДНІКОВУ Віталію Антоновичу — завідувачеві кафедри Вінницького національного технічного університету, доктору технічних наук, професорові

ПАВЛОВУ Геннадію Вікторовичу — директорові Інституту автоматики і електротехніки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, доктору технічних наук, професорові, м.Миколаїв

ПЕТРИЧЕНКУ Олександру Олександровичу — заступникові начальника управління апарату президії Національної академії медичних наук України, доктору медичних наук, м.Київ

ПІНСЬКОМУ Леоніду Леонідовичу — завідувачеві кафедри державного закладу «Луганський державний медичний університет», доктору медичних наук, професорові

ШАБЛІЮ Олегу Івановичу — завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору географічних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ГРУШЕЦЬКОМУ Ярославу Ігоревичу — художньому керівникові Черкаського академічного театру ляльок Черкаської обласної ради

ДАЦКУ Мирону Олексійовичу — викладачеві Львівського державного училища культури і мистецтв

МИХАЙЛІЧЕНКУ Максиму Геннадійовичу — режисерові та актору театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках»

СКУРАТОВСЬКОМУ Володимиру Іллічу — старшому викладачеві кафедри Дніпропетровської консерваторії імені М.Глінки

ШАРВАРКУ Мирославу Олександровичу — режисерові Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Україна фестиваль», м.Київ

ЯКИМЕЧКУ Миколі Богдановичу — старшому викладачеві кафедри Інституту мистецтв державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», м.Івано-Франківськ

ЯКОВЧУКУ Олександру Миколайовичу — викладачеві кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ

ЯРОШЕНКУ Ігорю Вікторовичу — головному хормейстерові театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

БУТУ Володимиру Михайловичу — донорові, м.Суми

КУЦЕНКУ Олександру Івановичу — донорові, Волинська область

ХОМИЧУ Євгенію Аполлінарійовичу — донорові, Рівненська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ГИЖКУ Петру Андрійовичу — начальникові регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій області

ЛАПЧИК Світлані Дмитрівні — заступникові директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, м.Київ

ТИРУСЮ Богдану Юрійовичу — завідувачеві Відділу Адміністрації Президента України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ГОРБОВУ Олександру Борисовичу — начальникові Щастинського району електричних мереж товариства «Луганське енергетичне об’єднання»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

БОНДАРЕЦЬ Ірині Анатоліївні — завідувачеві відділення комунального закладу «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради»

БРАЖУКУ Віктору Дмитровичу — завідувачеві відділення державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», м.Київ

БРУНАРСЬКОМУ Петру Миколайовичу — завідувачеві відділення Волочиської центральної районної лікарні, Хмельницька область

ГРИЩУКУ Остапу Івановичу — головному лікареві обласної клінічної лікарні м.Івано-Франківська

ДРОБОТУ Сергію Павловичу — головному лікареві обласного комунального лікувально-профілактичного закладу «Прилуцький наркологічний диспансер», Чернігівська область

ДЬОМІНУ Миколі Івановичу — головному лікареві Київської міської клінічної лікарні № 17

ЗАВГОРОДНЬОМУ Сергію Миколайовичу — головному лікареві комунальної установи «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя»

КЛАПОУХУ Вадиму Олексійовичу — завідувачеві відділення комунального закладу охорони здоров’я «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м.Харків

КОЗИЦЬКІЙ Наталії Василівні — начальникові Хмельницького обласного бюро судово-медичної експертизи

МІНОВУ Сергію Вікторовичу — лікареві, завідувачу відділення державної установи «Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова Національної академії медичних наук України», м.Київ

ОБАРАНЦЮ Василю Романовичу — головному лікареві комунальної 8-ї клінічної лікарні міста Львова

ПРИШЛЯК Олександрі Ярославівні — завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу «Івано-Франківський національний медичний університет», доктору медичних наук

СТУПНИЦЬКОМУ Ростиславу Миколайовичу — професорові кафедри Інституту післядипломної освіти державного вищого навчального закладу «Івано-Франківський національний медичний університет», доктору медичних наук

ХИЖНЯКУ Михайлу Віталійовичу — лікареві, завідувачу відділення державної установи «Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова Національної академії медичних наук України», м.Київ

ШИШЦІ Ігорю Васильовичу — головному лікареві комунальної установи «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

ЗЮБАКУ Михайлу Михайловичу — директорові дочірнього підприємства «Коростишівський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

ДЕМ’ЯНЕЦЬ Ніні Мусіївні — майстрові з ткацтва, Рівненська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

КУЛАКУ Віктору Володимировичу — токареві цеху акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

БОЖКУ Миколі Костянтиновичу — завідувачеві Відділу ветеринарно-санітарної експертизи Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, м.Чернівці

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ВАШКОЛУПУ Володимиру Васильовичу — викладачеві-методисту комунального закладу «Сєвєродонецьке обласне музичне училище імені С.С.Прокоф’єва», Луганська область

ГРАДОСЕЛЬСЬКІЙ Леоніді Сергіївні — викладачеві комунального вищого навчального закладу «Дніпродзержинське обласне музичне училище», Дніпропетровська область

ГУРБАНСЬКІЙ Антоніні Іванівні — проректорові Київського національного університету культури і мистецтв

ДОБКІНІЙ Марії Миколаївні — директорові комунального закладу культури «Обласний палац культури», м.Миколаїв

КАМІНСЬКІЙ Марії Михайлівні — старшому викладачеві кафедри Львівського національного університету імені І.Франка

КАПУСТЯН Людмилі Вікторівні — художньому керівникові Радсадівського сільського будинку культури Миколаївського району, Миколаївська область

КИСЕЛЬОВУ Олександру Івановичу — завідувачеві Народного музею народних ремесел та побуту Слобожанщини, Сумська область

КОВАЛИШИН Ганні Іванівні — директорові Підзамочківського сільського будинку культури Бучацького району, Тернопільська область

КОЦАРЕНКУ Володимиру Федоровичу — начальникові відділу Краматорської міської ради, Донецька область

ЛУЧИНСЬКОМУ Остапу Петровичу — викладачеві Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені І.Труша

МІНЯЙЛИКУ Івану Васильовичу — керівникові гурту Тридубського сільського будинку культури Кривоозерського району, Миколаївська область

ФАДЄЄВУ Олександру Яковичу — художникові-декоратору державного підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

АНДРІЄНКУ Анатолію Михайловичу — директорові Технічного ліцею міста Києва

АНТОФІЙЧУКУ Володимиру Івановичу — завідувачеві кафедри Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

ВАСЬКІВУ Ігорю Михайловичу — директорові Борщовицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад I–III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Пустомитівського району, Львівська область

ЗАМКОВІЙ Наталії Леонідівні — директорові Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету

ЗАНУДІ Миколі Петровичу — майстрові виробничого навчання державного професійно-технічного навчального закладу «Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти»

КАВУЛІ Тодору Леоновичу — викладачеві державного професійно-технічного навчального закладу «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей»

КИСЛІЙ Людмилі Григорівні — завідувачеві Станіславського ясел – садка Білозерського району, Херсонська область

КОМІСАРУ Станіславу Вікторовичу — директорові Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді

МЕЛЬНИКУ Михайлу Григоровичу — голові Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

НЕПОЧАТЕНКО Олені Олександрівні — ректорові Уманського національного університету садівництва, Черкаська область

ОСИПОВУ Петру Івановичу — професорові кафедри Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського

ПЕРШУКОВІЙ Оксані Олексіївні — старшому науковому співробітникові відділу Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

ПЛЄШКОВУ Петру Григоровичу — завідувачеві кафедри Кіровоградського національного технічного університету

СТРУГАНЕЦЬ Любові Василівні — завідувачеві кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

ТІТКОВІЙ Ніні Аркадіївні — директорові Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» імені Т.Г.Шевченка Сарненської районної ради, Рівненська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

КВАШУК Ніні Федорівні — старшій сестрі медичній відділення Національного інституту раку, м.Київ

КУРІННІЙ Людмилі Олексіївні — головній медичній сестрі державної установи «Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова Національної академії медичних наук України», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

БАКАШЕВУ Баймурзі Алійовичу — підприємцеві у сфері пасажирських автобусних перевезень, м.Черкаси

ЖИТАРЮКУ Івану Миколайовичу — водію товариства «Денисівка», Чернівецька область

КУЧЕРУ Вячеславу Олександровичу — директорові державного підприємства «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал», Хмельницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БАБІЮ Івану Дмитровичу — керуючому дільницею підприємства «Аграрна компанія 2004», Хмельницька область

КАЛІМАНУ Олегу Анатолійовичу — голові фермерського господарства «Таврія-Скіф», Запорізька область

РУСАКУ Анатолію Борисовичу — директорові підприємства «Агрофірма «Промінь», Херсонська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ЗАРУДНОМУ Олексію Борисовичу — Голові правління Пенсійного фонду України

МАЙСТРУКУ Андрію Григоровичу — начальникові управління праці та соціального захисту населення Брусилівської районної державної адміністрації, Житомирська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

ВОЛОДІНУ Василю Геннадійовичу — директорові Департаменту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

ДІДОВЦЮ Юрію Вікторовичу — адвокатові, учаснику антитерористичної операції, м.Київ

ДІРУ Ігорю Юрійовичу — доцентові кафедри державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет»

ІВАНЕНКУ Костянтину Вікторовичу — державному експертові управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України

КИЯНИЦІ Іллі Петровичу — науковому консультантові судді Конституційного Суду України

КОВАЛЕНКУ Анатолію Івановичу — прокуророві Кіровоградської області

КОВАЛЬЧУКУ Віталію Анатолійовичу — Першому заступникові Глави Адміністрації Президента України

КОМАШКУ Володимиру Володимировичу — начальникові управління Генеральної прокуратури України

МАЛАШЕНКОВІЙ Тетяні Михайлівні — члену Вищої ради юстиції

МАТВІЄНКО Наталії Василівні — судді апеляційного суду Волинської області у відставці

МАТВІЙЧУКУ Віктору Володимировичу — прокуророві Дніпропетровської області

САЄНКУ Олександру Сергійовичу — керівникові Секретаріату Голови Верховної Ради України

СТОЛЯРЧУКУ Юрію Васильовичу — заступникові Генерального прокурора України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БОЛДИЖАРУ Йосипу Юрійовичу — тренерові-викладачу школи вищої спортивної майстерності управління Закарпатської обласної державної адміністрації

ГРАБОВСЬКОМУ Юрію Франковичу — віце-президентові Федерації регбі Львівщини

ДЗІГАСОВУ Артуру Петровичу — головному тренерові штатної команди національної збірної команди України з боротьби греко-римської, м.Київ

ЖЕЛУДКОВУ Віктору Костянтиновичу — першому заступникові голови комітету Асоціації ветеранів спорту України, м.Київ

КИРИЛЕНКУ Віталію Володимировичу — першому заступникові голови Харківської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України

КЛИМУ Тарасу Петровичу — голові Івано-Франківської обласної федерації футболу

ОРЄШИНІЙ Вікторії Миколаївні — голові Дніпропетровської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак»

СТЬОПЕНКУ Андрію Петровичу — директорові комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»

ЧУКАНОВУ Олегу Валерійовичу — тренерові національної збірної команди України з ушу, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

ПАВЛЮКУ Петру Михайловичу — ветеранові праці, Івано-Франківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

АНІСІМОВУ Миколі Тихоновичу — художникові-монументалісту, Полтавська область

МИХАЛЬЧУКУ Вадиму Володимировичу — художникові, м.Київ.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

22 січня 2016 року