Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №251/2017

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом Свободи

КЛИЧКА Володимира Володимировича - чемпіона Олімпійських ігор з боксу 1996 року, чемпіона світу з професійного боксу у 2000–2003 та 2006–2015 роках

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

МАРЧЕНКА Володимира Олександровича - головного наукового співробітника відділу Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І.Вєркіна Національної академії наук України, академіка НАН України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

КОМЕНДАНТА Григорія Івановича - президента Українського біблійного товариства, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

АНТИПКІНА Юрія Геннадійовича - президента Асоціації педіатрів України, директора державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України»

САЛИГУ Тараса Юрійовича - професора кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БЕНЮКА Богдана Михайловича - артиста драми – провідного майстра сцени державного підприємства «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка», м.Київ

БУЗЬКА Юрія Івановича - президента Українського дитячого фонду, Одеська область

КОТЕЛЬНИКА Андрія Миколайовича - віце-президента Львівської обласної федерації боксу

КУЧЕРИНУ Івана Івановича - керівника апарату Верховного Суду України

МАЗУРЯКА Олега Петровича - головного лікаря комунального закладу Херсонської обласної ради «Обласний кардіологічний диспансер»

ПАСЄЧНІКОВУ Наталію Володимирівну - директора державної установи «Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В.П.Філатова Національної академії медичних наук України»

ПОТАШНИКА Семена Ізрайлевича - президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація «Укргідроенерго», м.Київ

ТРОШКІНА Володимира Миколайовича - першого віце-президента Асоціації ветеранів футболу України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

ГАВЛОВСЬКОГО Олександра Даниловича - генерального директора акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт», Полтавська область

ЄРІНА Анатолія Олександровича - ветерана праці, Луганська область

КРИВЕНКА Віталія Єфремовича - голову Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, м.Кропивницький

МАЦЯКА Андрія Олександровича - генерального директора Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

МОРГУНОВА Сергія Анатолійовича - Вінницького міського голову

САВЧЕНКА Олександра Григоровича - члена наглядової ради Всеукраїнського молодіжного об’єднання підтримки вітчизняного виробника «Альтернатива», м.Київ

СЕРЕДЮКА Зіновія Степановича - співголову Тернопільського районного товариства політичних в’язнів і репресованих

СТЕФАНОВИЧА Леоніда Степановича - директора товариства «Житлобуд-2», м.Луцьк

ТИТИКАЛА Михайла Федоровича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Кохавинська паперова фабрика», Львівська область

УМЕРОВА Ільмі Рустемовича - заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, Автономна Республіка Крим

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БОНДАРЕНКА Володимира Ілліча - завідувача кафедри Національної гірничої академії України, м.Дніпро

ВИХРИСТА Віктора Вікторовича - члена національної збірної команди України з боксу, чемпіона Європи з боксу 2017 року

ВІЛЬЧИНСЬКОГО Анатолія Андрійовича - голову Козятинської територіальної профспілкової організації Південно-Західної залізниці, Вінницька область

ВОЛОШИНУ Анну Вячеславівну - члена національної жіночої збірної команди України з синхронного плавання, чемпіонку Європи та призерку чемпіонатів світу

ГАЛЬЧЕНКА Сергія Анастасійовича - заступника директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України

ГОРИНЯ Василя Івановича - старшого наукового співробітника відділу Інституту українознавства імені І.Крип’якевича Національної академії наук України

ГРИГОРЕНКА Геннадія Івановича - голову Дніпропетровського обласного об’єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля»

ГУПАЛИКА Василя Івановича - волонтера, Волинська область

ГУРБАНОВА Сейфаддина Алі-огли - скульптора, м.Харків

ДЕМЕНТЬЄВА Віктора Петровича - старшого тренера штатної збірної команди України з велоспорту серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату

ДРОГОМИРЕЦЬКОГО Володимира Володимировича - радника генерального директора акціонерного товариства «Укргідроенерго», Київська область

ІВАСЮКА Ігоря Дмитровича - заступника голови – директора департаменту Вінницької обласної державної адміністрації

КАМІНСЬКОГО Анатолія Івановича - члена Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, м.Рівне

КАМІНСЬКОГО В’ячеслава Володимировича - завідувача кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ

КЛАПЧУКА Юрія Вікторовича - старшого ординатора травматологічного відділення клініки ушкоджень Військового медичного клінічного центру Північного регіону, підполковника медичної служби

КЛЮЧКУ Миколу Олександровича - голову правління публічного акціонерного товариства «Племінний завод», Харківська область

КРАВЧЕНКА Олега Борисовича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Завод «ТЕМП», м.Київ

КОВТУНА Віктора Панасовича - суддю апеляційного суду Хмельницької області у відставці

КУГУТЯКА Миколу Васильовича - декана державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», м.Івано-Франківськ

КУРЕННОГО Володимира Костянтиновича - Керівника Департаменту Адміністрації Президента України

ЛАКИДУ Петра Івановича - директора Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

МАРТИНЕНКА Олександра Андрійовича - заступника Керівника Апарату Верховної Ради України

МЕЛЬНИКА Віктора Сергійовича - директора державного підприємства «Городницьке лісове господарство», Житомирська область

МИКИТЮКА Сергія Олеговича - директора дочірнього підприємства державної компанії «Укрспецекспорт» – державного підприємства «Укроборонсервіс», м.Київ

МИХА Олександра Вікторовича - громадського діяча, м.Харків

МІЛЯКОВА Єгора Володимировича - начальника відділення клініки щелепно-лицьової хірургії та стоматології Військового медичного клінічного центру Північного регіону, підполковника медичної служби

ОЛЕКСІЙЧУКА Павла Володимировича - члена Київської міської ради профспілок

ПАНЬКА Миколу Леонідовича - члена Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

ПАСІЧНЯКА Любомира Васильовича - директора Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України

РІЧКАЛЯ Анатолія Яковича - першого заступника голови Сумської обласної ради

СЕІТАБЛАЄВА Ахтема Шевкетовича - директора державного підприємства «Кримський дім», м.Київ

СТУПКУ Остапа Богдановича - артиста драми – провідного майстра сцени Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

ТИЩИКА Бориса Йосиповича - завідувача кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

ФЕЛЕШТИНСЬКОГО Ярослава Петровича - завідувача кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ

ФОРТУСА Геннадія Вадимовича - художнього керівника комунального закладу «Запорізький академічний обласний театр юного глядача» Запорізької обласної ради

ХИЖНЯКА Олександра Олександровича - члена національної збірної команди України з боксу, чемпіона Європи з боксу 2017 року

ХИЛЮКА Віталія Павловича - директора Департаменту Державної служби фінансового моніторингу України

ЧИЙГОЗА Ахтема Зейтуллайовича - українського і кримськотатарського громадського діяча, політичного в’язня, Автономна Республіка Крим

ЧУБАРЕНКА Олександра Олександровича - першого заступника голови правління акціонерного товариства «Технологія», м.Суми

ЧУМАКОВА Кирила Анатолійовича - начальника Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини

ШЕСТАКА Юрія Сергійовича - члена національної збірної команди України з боксу, чемпіона Європи з боксу 2017 року

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

БАБАЄВА Сергія Сергійовича - члена Харківської обласної громадської організації Спілка ветеранів АТО"

ОЛЕКСІЄНКА Артема-Богдана Акіфовича - члена Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ПОЛІВАНОВУ Галину Анатоліївну - голову Одеського обласного відділення Українського фонду культури, завідувача кафедри Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЄФРЕМОВУ Ірину Олексіївну - народного депутата України

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АЛЕКСЕЄВУ Наталію Володимирівну - заступника голови Дніпропетровської міської організації «Союз Чорнобиль України»

АНИЧ Ольгу Григорівну - голову Вижницького районного товариства політв’язнів та репресованих, Чернівецька область

АННОПОЛЬСЬКУ Вікторію Василівну - начальника Управління масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації

БЕЗГИНСЬКУ Катерину Миколаївну - директора Державного архіву Луганської області

БОНДАРЕНКО Зінаїду Андріївну - лікаря медичного пункту Воєнно-дипломатичної академії імені Євгенія Березняка Міністерства оборони України

ДЕНИСОВУ Світлану Вікторівну - керівника центру внутрішньої медицини, лікаря Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами

ЄПІШИНУ Марину Бориславівну - голову наглядової ради Харківської обласної благодійної організації «Благодійний фонд «Ренесанс»

ІВАЩУК Тамару Леонідівну - заступника головного лікаря Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни

КУРБАТОВУ Олену Григорівну - матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу, Харківська область

ЛЮБАРСЬКУ Лесю Михайлівну - завідувача сектору Козацько-десантного екологічного осередку імені Дмитра (Байди) Вишнівецького Українського  козацтва, Тернопільська область

НОСЕНКО Віру Володимирівну - голову Канівського міськрайонного об’єднання громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка», Черкаська область

ХОРУЖИЙ Людмилу Євгеніївну - викладача комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Музична школа № 1 м.Добропілля», Донецька область

Нагородити орденом Данила Галицького

БОРШОША Івана Семеновича - заступника голови Сумської обласної державної адміністрації

СІНАЙКА Олега Олександровича - керівника служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України

ЦИМБАЛА В’ячеслава Анатолійовича - директора департаменту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Нагородити орденом «За доблесну шахтарську працю» ІІІ ступеня

КОЧАША Анатолія Дмитровича - прохідника відокремленого підрозділу «Шахта «Стаханова» державного підприємства «Красноармійськвугілля», Донецька область

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

ДОЛІНОВСЬКОГО Андрія Володимировича - медбрата відокремленого підрозділу «Шахта «Степова» державного підприємства «Львіввугілля»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ДУЛЬФАН Ганну Яківну - волонтера, м.Харків

ПРУДЬ Оксану Валеріївну - заступника начальника управління – начальника відділу департаменту Державного концерну «Укроборонпром»

СТЕПАНОВА Віктора Валентиновича - волонтера, активіста Харківського Євромайдану

УСАТЮКА Сергія Борисовича - машиніста тепловоза виробничого підрозділу служби локомотивного господарства «Локомотивне депо Помічна» регіональної філії «Одеська залізниця», Кіровоградська область

ШАЙХЕТДІНОВА Вільяма Агзамовича - начальника виробництва по спорядженню цеху філії державного підприємства «Машинобудівна фірма «Артем», Житомирська область

ШЕВЧЕНКО Людмилу Сергіївну - інженера Національного науково-природничого музею НАН України, м.Київ

Нагородити відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи

ДЯЧУНА Теодора Григоровича - учасника національно-визвольного руху, Київська область

ПЕТРОВСЬКОГО Олександра Володимировича - члена громадської організації «Серця кіборгів», м.Київ

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ЄВСЮКОВУ Юрію Степановичу - провідному майстру сцени обласного комунального закладу «Харківський державний академічний український драматичний театр імені Т.Г.Шевченка»

ЗАДНІПРОВСЬКОМУ Назару Олександровичу - артистові драми – провідному майстру сцени державного підприємства «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка», м.Київ

ДУТЧАКУ Михайлу Михайловичу - головному диригентові Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

КАРПЕНКО-БОДНАРУК Жанні Любомирівні - співачці, викладачу комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Коледж культури і мистецтв»

ЧУБАЮ Тарасу Григоровичу - керівникові рок-гурту «Плач Єремії», м.Львів

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ЛИПОВЦІ Віктору Романовичу - скульпторові, м.Київ

ШОЛТЕСУ Степану Золтановичу - художникові, м.Ужгород

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

АНДРІЙЦЮ Дмитру Володимировичу - співакові, композитору, м.Київ

БАЖЕНОВІЙ Катерині Анатоліївні - артистці-солістці-інструменталістці державного підприємства «Національний будинок органної та камерної музики України», м.Київ

БУРЛУЦЬКОМУ Андрію Володимировичу - члену Національної спілки театральних діячів України, м.Київ

ВЛАСОВІЙ Світлані Анатоліївні - артистці-вокалістці академічного ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України

ГАМАЗІ (БАГАНИЧ) Вірі Степанівні - співачці, фольклористці, м.Ужгород

ГУЛЬЦОВІЙ Діані Павлівні - солістці-інструменталістці Одеської обласної філармонії

ДОРОШУ Володимиру Миколайовичу - солістові гурту «Гармонія», Полтавська область

КОШОВІЙ Олені Василівні - артистці Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру

КРИКУНОВІЙ Людмилі Аронівні - солістці-вокалістці комунального театрально-концертного закладу культури «Циганський музично-драматичний театр «Романс», м.Київ

ОСМАНОВІЙ Ленарі Шевкетівні - викладачеві кафедри Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв

ПРИХОДЬКО Анастасії Костянтинівні - співачці, поету, композиторові, м.Київ

РИЧКУ Олексію Андрійовичу - керівникові колективу солістів-вокалістів Тульчинського районного будинку культури, Вінницька область

РУБАШКІНУ Ігорю Олександровичу - артистові комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Новий драматичний театр на Печерську», м.Київ

СОЛДАТЕНКУ Владиславу Івановичу - заступникові директора, викладачу-методистові коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

АНТОНОВУ Олександру Івановичу - директорові товариства «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь», м.Київ

БОРОДАВКУ Михайлу Вікторовичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Укренергомонтаж», м.Київ

ГАЙЧУКУ Василю Івановичу - начальникові відділу – заступникові начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради

ГЛАДКОВУ Ігорю Олексійовичу - директорові товариства «Промислово-інвестиційна компанія «Поділлябудінвест», м.Вінниця

ГОРОДІЛОВУ Євгену Володимировичу - заступникові директора комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ», м.Київ

КАПЛІНУ Роману Борисовичу - завідувачеві лабораторії будівельно-технічних досліджень Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені заслуженого професора М.С.Бокаріуса

КОБЗАРЕНКУ Олексію Петровичу - директорові філії державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» у Кіровоградській області

КОВАЛЬЧУКУ Миколі Петровичу - інженерові-будівельнику Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні

УМАНСЬКОМУ Артуру Григоровичу - заступникові директора з будівництва товариства «Марсель Груп», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

АБРАМОВСЬКІЙ Любові Аркадіївні - учительці Полтавської гімназії № 13 Полтавської міської ради

ДОРОФЕЙ Марії Семенівні - учительці Білоусівського навчально-виховного комплексу Сокирянського району, Чернівецька область

ДУБІЧ Тетяні Андріївні - учительці Бережанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Бережанської міської ради, Тернопільська область

МАКАРОВІЙ Ніні Георгіївні - учительці загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 9 Дружківської міської ради, Донецька область

ПАШКОВСЬКІЙ Наталі Василівні - учительці Каховського навчально-виховного комплексу "Гімназія – спеціалізована школа I ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов" Каховської міської ради, Херсонська область

ПОПАДЮК  Ірині Михайлівні - учительці Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради

РОМАНЕНКО Аліні Оскарівні - учительці Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Печерського району міста Києва

СКОПИЧУ Дмитру Федоровичу - вчителеві Аркадіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дитячий садок» Згурівської районної ради, Київська область

ШАПОВАЛЕНКО Неонілі Олександрівні - директорові Яблунівської загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів Прилуцької районної ради, Чернігівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ГІРНИК УКРАЇНИ»

МЕЛЬНИКУ Володимиру Васильовичу - машиністові бурової установки акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область

ТРОЯНУ Андрію Адамовичу - головному механікові рудника № 4 державного підприємства «Артемсіль», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ГРАБКУ Володимиру Віталійовичу - ректорові Вінницького національного технічного університету, доктору технічних наук, професору

ЄМЕЛЬЯНОВУ Ігорю Георгійовичу - директорові Національного науково-природничого музею НАН України, доктору біологічних наук, професорові

КИРИЛЕНКО Ользі Павлівні - завідувачеві кафедри Тернопільського національного економічного університету, доктору економічних наук, професорові

КУЦИКУ Петру Олексійовичу - ректорові Львівського торговельно-економічного університету, кандидатові економічних наук, професору

ЛЮБІНСЬКІЙ Людмилі Григорівні - завідувачеві кафедри Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктору біологічних наук, Хмельницька область

МАЛЬОВАНОМУ Мирославу Степановичу - завідувачеві кафедри Національного університету «Львівська політехніка», доктору технічних наук, професорові

ОВЧАРЕНКУ Леоніду Сергійовичу - завідувачеві кафедри державного закладу «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України», доктору медичних наук, професорові

ТИМЕНКУ Володимиру Петровичу - ученому секретареві Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, професору

ФРИЦЬКОМУ Ігорю Олеговичу - завідувачеві кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктору хімічних наук, професору

ШПОНЬЦІ Ігорю Станіславовичу - першому проректорові державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України», доктору медичних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

БУЧКІВСЬКІЙ Галині Вікентіївні - доцентові кафедри Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

ВІЗНЮКУ Василю Васильовичу - композиторові, художньому керівникові ансамблю народної та класичної музики «Перлина», м.Київ

ГРИЦЕНКУ Миколі Семеновичу - письменникові, президенту благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День», м.Київ

ГУБЕНКО Валентині Вікторівні - художньому керівникові Дніпропетровської обласної громадської організації «Театр льодових мініатюр «Кристал»

ПИЛАТЮК Олені Борисівні - доцентові кафедри Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка

ПІВЕНЬ Тамарі Миколаївні - музикознавцеві Миколаївської обласної філармонії

ПОКЛІТАРУ Раду Віталійовичу - хореографові, старшому викладачу кафедри Київського національного університету культури і мистецтв

ПОКОТЮКУ Анатолію Стратоновичу - завідувачеві Сокальського музею «Людина. Земля. Всесвіт» комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії»

ХАРУНУ Ярославу Йосиповичу - директорові Львівської державної школи мистецтв № 9

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

БЕРЕЖНЯКУ Віталію Михайловичу - донорові, Чернігівська область

ЄРМОЛАЄВУ Олександру Євгенійовичу - донорові, Дніпропетровська область

ІГНАТЕНКУ Олегу Івановичу - донорові, м.Суми

МАЦЕГОРІ Володимиру Олексійовичу - донорові, Луганська область

НОВИКОВУ Володимиру Михайловичу - донорові, м.Суми

ШИВЧИШИНУ Ігорю Йосиповичу - донорові, м.Хмельницький

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ГОРЛОВУ Валерію Івановичу - директорові комунального підприємства «Міськсвітло» Бердянської міської ради, Запорізька область

ГРОМКУ Ярославу Андрійовичу - ветеранові енергетичної галузі, м.Київ

КОЗИЦЬКОМУ Зіновію Ярославовичу - голові наглядової ради товариства «Еко-Оптіма», м.Львів

КОКОЗІ Олександру Миколайовичу - начальникові служби відокремленого підрозділу «Южно-Українська атомна електростанція» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», Миколаївська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

АКІМОВУ Олександру Олексійовичу - доцентові кафедри Академії муніципального управління, м.Київ

КРИЛОВУ Денису Валерійовичу - директорові фінансовому акціонерного товариства «Пологівський олійноекстракційний завод», Запорізька область

МАРГАСОВІЙ Вікторії Геннадіївні - завідувачеві кафедри Чернігівського національного технологічного університету

ПЕТРУКУ Віталію Вікторовичу - Голові Державного агентства України з управління зоною відчуження

ПОЗОВУ Аполлону Харалампійовичу - генеральному директорові видавництва всеукраїнських бухгалтерських видань «Баланс-Клуб», голові Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб «Баланс», м.Дніпро

ПРОСКУРКІНУ Сергію Володимировичу - заступникові генерального директора Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт»

САВЧЕНКО Тетяні Семенівні - директорові Київського міського консультативно-діагностичного центру

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

БЕЛИМЕНКО Тетяні Василівні - редакторові комунального підприємства «Редакція Якимівської районної газети «Слово трудівника», Запорізька область

БІЛІБАЄВУ Аркадію Павловичу - директорові виконавчому філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Чернігівська регіональна дирекція»

ГУДИМІ Петру Ярославовичу - головному редакторові творчо-виробничого об’єднання радіопрограм філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Тернопільська регіональна дирекція»

ГУЛЕВСЬКОМУ Сергію Володимировичу - викладачеві кафедри Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси, м.Київ

ЛІТЕРАТІ Тетяні Олександрівні - журналістці підприємства «Закарпатський інформаційний центр», м.Ужгород

САВЕЛЬЄВУ Миколі Володимировичу - редакторові комунального підприємства «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша»

ФЕДОРОВІЙ Наталії Олексіївні - головному редакторові телебачення редакції громадсько-політичних програм філії акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України «Луганська регіональна дирекція»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АБРАГАМОВИЧУ Оресту Остаповичу - завідувачеві кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

БУЙМІСТР Наталії Іванівні - лікареві Чернівецького обласного медичного діагностичного центру

ГАЩИШИНУ Павлу Адамовичу - завідувачеві відділення Волинської обласної клінічної лікарні

ГЕРМАНУ Юрію Віталійовичу - головному лікареві товариства «Медикгруп», м.Херсон

ГОЛОВАЧ Ірині Юріївні - завідувачеві відділення Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами

ДОНЕЦЬ Валентині Євгенівні - завідувачеві відділення комунальної установи «Центральна міська лікарня № 1» Житомирської міської ради

ДОВГАНЬ Наталії Антонівні - завідувачеві відділення комунальної установи «Міська клінічна лікарня № 1» Одеської міської ради

ЗАПОРОЖЧЕНКО Марині Борисівні - лікареві, доценту кафедри Одеського національного медичного університету, доктору медичних наук

ЗИМІ Івану Ярославовичу - головному лікареві комунального закладу «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради

КОВТУНЯКУ Олегу Миколайовичу - завідувачеві відділення Олександрівської клінічної лікарні м.Києва

ПЄТУХОВІЙ Марині Анатоліївні - заступникові головного лікаря комунального закладу «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради»

ПУЗІЮ Олександру Миколайовичу - завідувачеві відділення комунального закладу «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» Дніпропетровської обласної ради

САВЕНКОВУ Юрію Федоровичу - завідувачеві відділення комунального закладу «Дніпропетровське обласне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради

СЛОССЕРУ Дмитру Володимировичу - лікареві медичного центру «Універсальна клініка «Оберіг», м.Київ

ТЕРЗОВІЙ Тетяні Борисівні - науковому співробітникові державної установи «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Національної академії медичних наук України», м.Київ

ТОВМАСЯНУ Вігену Володимировичу - директорові, головному лікарю товариства «ТОВМЕД», м.Вінниця

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

ГРИШКУ Івану Івановичу - лісничому Зіньківського лісництва державного підприємства «Гадяцьке лісове господарство», Полтавська область

ПАВЛУШЕНКУ Олександру Денисовичу - директорові державного підприємства «Словечанське лісове господарство», Житомирська область

ПРИХОДЬКУ Василю Петровичу - директорові державного підприємства «Народицьке спеціалізоване лісове господарство», Житомирська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

КАЛАПІ Сергію Георгійовичу - голові правління – генеральному директору акціонерного товариства «Ельворті», м.Кропивницький

МАРАКУЛІНУ Володимиру Ювеналійовичу - директорові державного підприємства «Луцький ремонтний завод «Мотор»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

БАЛБУС Тетяні Анатоліївні - майстрові народних художніх промислів, живопису та декоративного розпису, Тернопільська область

БЕРЕЗІВСЬКОМУ Валерію Федоровичу - майстрові виготовлення українських народних музичних духових інструментів, м.Житомир

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

БАЗИКІНУ Віктору Васильовичу - змінному майстрові акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

АНДРУЩЕНКУ Володимиру Павловичу - керівникові народного хору «Слобожани» комунального закладу «Селищний будинок культури смт Новопсков», Луганська область

БЕРКОВИЧУ Леоніду Петровичу - начальникові відділу культури і туризму виконкому Коростенської міської ради, Житомирська область

ДЕНЬЗІ Олександру Миколайовичу - голові Черкаського обласного осередку Національної спілки кінематографістів України

ДОРОШЕНКУ Юрію Михайловичу - заступникові директора закладу культури «Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»

ЖАЙВОРОНОК Тетяні Анатоліївні - директорові Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В.О.Лягіна

ЗУБРИЦЬКІЙ Катерині Григорівні - директорові комунального закладу «Корецький районний будинок культури і дозвілля», Рівненська область

КІЦУЛ Інні Федорівні - директорові Чернівецького обласного художнього музею

КОБЗІ Олегу Миколайовичу - заступникові директора державного підприємства «Дирекція будинку державних художніх колективів», м.Київ

ЛЕВАДІ Максиму Євгеновичу - старшому науковому співробітникові Українського центру культурних досліджень, м.Київ

ЛОЙКО Аллі Костянтинівні - директорові Київської дитячої музичної школи № 7 імені Ігоря Шамо

ТИМЦЮ Ігорю Васильовичу - директорові Історико-краєзнавчого музею м.Винники, Львівська область

ХІМЕЮ Роману Михайловичу - керівникові народного аматорського хору «Просвіта» Коломийського міського палацу культури «Народний дім», Івано-Франківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

АВРАМЕНКУ Олександру Миколайовичу - доцентові кафедри Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

АНДРЄЄВУ Олександру Анатолійовичу - директорові обласного комунального позашкільного навчального закладу «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради

ГРИЗОДУБ Євдокії Михайлівні - завідувачеві спеціального дошкільного навчального закладу № 139 для дітей з порушенням мовлення Святошинського району міста Києва

ГРОМАДЮКУ Петру Івановичу - директорові Київського вищого професійного училища деревообробки

ГУЩУКУ Ігорю Віталійовичу - доцентові кафедри Національного університету «Острозька академія», Рівненська область

ЖМУРКУ Ігорю Васильовичу - директорові Шацького лісового коледжу імені В.В.Сулька, Волинська область

ІЛЬЧЕНКО Світлані Вікторівні - директорові позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради

КАЛИНЮКУ Михайлу Васильовичу - директорові Івано-Франківської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 22 Івано-Франківської міської ради

КОВАЛЬ Валентині Олександрівні - деканові Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Черкаська область

КОЦУР Надії Іванівні - завідувачеві кафедри – професору кафедри державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Київська область

ЛАГУТІ Олені Петрівні - викладачеві комунального закладу «Одеське обласне базове медичне училище»

ЛИТВИНЕНКО Тетяні Миколаївні - директорові Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій

ЛИТВИНЕНКУ Анатолію Васильовичу - директорові Глухівського агротехнічного інституту імені С.А.Ковпака Сумського національного аграрного університету

МЕРЕЖКО Ніні Василівні - завідувачеві кафедри Київського національного торговельно-економічного університету

ПІСОЦЬКІЙ Олені Олександрівні - доцентові кафедри вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», м.Полтава

РЯБЧЕНКУ Віктору Григоровичу - доцентові кафедри Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка

СЕРЕДНИЦЬКІЙ Аллі Дмитрівні - начальникові відділу департаменту Міністерства освіти і науки України

СТЕПАНЧУКУ Миколі Степановичу - директорові Овруцького професійного ліцею, Житомирська область

СТРИЖЕНКУ Віктору Андрійовичу - директорові Комарівської загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІ ступенів Борзнянської районної ради, Чернігівська область

ХОМЕНКУ Віталію Григоровичу - завідувачеві кафедри Бердянського державного педагогічного університету, Запорізька область

ШИНКАРУКУ Василю Дмитровичу - деканові Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

ЮРЧЕНКУ Володимиру Володимировичу - директорові Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби

ЯРОВОМУ Володимиру Леонідовичу - першому проректорові Національного університету харчових технологій, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ЧУМАКУ Сергію Павловичу - виконувачеві обов’язки директора державної установи «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ГОНЧАРУ Павлу Яковичу - головному інженерові товариства «Агробізнес», Тернопільська область

КАЛАШНИКУ Петру Миколайовичу – головному спеціалістові відділу Управління Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

КОГУТУ Павлу Петровичу - заступникові директора фабрики банкнотного паперу Банкнотно-монетного двору Національного банку України

КРИВОШАПУ Василю Петровичу - електромонтерові цеху акціонерного товариства «Сумихімпром»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БАБІЮ Михайлу Олексійовичу - генеральному директорові корпорації з питань садівництва, розсадництва та переробної промисловості «Дністер», Чернівецька область

БАНТОВУ Миколі Івановичу - директорові товариства сільськогосподарської науково-виробничої агрофірми «Мрія», Сумська область

ЄРУХУ Івану Семеновичу - начальникові Горностаївського міжрайонного управління водного господарства Херсонського обласного управління водних ресурсів

КОРДУБАНУ Юрію Володимировичу - генеральному директорові товариства «Білагро», Полтавська область

МЕЛЬНИКУ Миколі Васильовичу - директорові сільськогосподарського товариства «Агрофірма Світанок», Вінницька область

СЕМИГРЕЄНКУ Сергію Васильовичу - засновникові сільськогосподарського підприємства «Дружба», Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ПОЛКОВНІКОВІЙ Ользі Яківні - начальникові управління соціального захисту населення Запорізької міської ради

СУХОМЛИНУ Віктору Борисовичу - директорові Київського міського центру зайнятості

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БОБРОВИЧУ Олександру Миколайовичу - завідувачеві відділу Управління справами Апарату Верховної Ради України

КОВАЛИШЕНУ Анатолію Васильовичу - головному інженерові акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал»

КОВАЛЬСЬКОМУ Леоніду Володимировичу - начальникові Маневицького виробничого управління житлово-комунального господарства, Волинська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

БЕККЕРУ Івану Васильовичу - генеральному директорові товариства «Фірма «Ікарус», м.Харків

БІНДЮК Ірині Миколаївні - операторові з обслуговування та ремонту вагонів виробничого підрозділу «Експлуатаційне ремонтне вагонне депо Херсон» регіональної філії «Одеська залізниця»

ЛИПОВЕНКУ Петру Івановичу - президентові асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації, м.Київ

ЯДУСІ Віктору Йосиповичу - голові регіональної ради Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України у Хмельницькій області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

БАЛЕЗІ Олександру Юрійовичу - фахівцеві з охорони навколишнього природного середовища, Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БОЛДІНУ Максиму Яковичу - адвокатові, директорові товариства «МБСМ Юридична фірма», м.Київ

БОРДЕНЮК Євгенії Миколаївні - судді Вищого господарського суду України у відставці

ГРЕБЕНЮКУ Максиму Васильовичу - керівникові Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України

ДІДЕНКУ Олегу Миколайовичу - члену Центральної виборчої комісії

ІГОЛКІНУ Сергію Михайловичу - директорові Департаменту Національного агентства України з питань державної служби

КЛИМЕНКУ Артему Ростиславовичу - директорові департаменту Державного концерну «Укроборонпром»

ЛАЩЕНКУ Віктору Діодоровичу - судді апеляційного суду Київської області у відставці

МАМЧУРУ Ярославу Степановичу - судді Київського апеляційного адміністративного суду у відставці

МАРЧЕНКУ Роману Вікторовичу - старшому партнерові юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», м.Київ

МУСІНІЙ Тетяні Григорівні - Судді апеляційного суду Львівської області у відставці

СТЕЦЕВИЧУ Олегу Івановичу - заступникові голови – керівнику апарату Чернівецької обласної державної адміністрації

СТРИЖКО Світлані Іванівні - судді апеляційного суду міста Києва у відставці

ЧОРНОУС Оксані Святославівні - заступникові начальника відділу Департаменту Державної міграційної служби України

ШУМ Ларисі Іванівні - судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у відставці

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БОНДАРЧУКУ Андрію Володимировичу - старшому тренерові-викладачу комунального закладу «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності» Запорізької обласної ради

ГОЛУБУ Олександру Володимировичу - тренерові-викладачу Роменської районної дитячо-юнацької спортивної школи імені П.Калнишевського, Сумська область

ЛУЦАКУ Валерію Олексійовичу - президентові Всеукраїнської федерації бодібілдингу, фітнесу та атлетизму, м.Київ

МАЙСТРУ Аркадію Олександровичу - тренерові-викладачу Хмельницької дитячо-юнацької спортивної школи

СОЛОМІНУ Анатолію Васильовичу - старшому тренерові штатної команди національної збірної команди України з легкої атлетики, м.Київ

ТІМАРЄВУ Сергію Віталійовичу - директорові комунального закладу «Дніпропетровський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», м.Дніпро

ТОСТАНОВСЬКОМУ Михайлу Васильовичу - голові Чернівецької обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак»

ФОЩІЮ Володимиру Григоровичу - першому заступникові голови Федерації футболу Черкаської області

ХАДЖІОГЛУ Миколі Петровичу - тренерові-викладачу дитячо-юнацької спортивної школи № 2 м.Миколаєва

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ДМІТРУХУ Миколі Антоновичу - художникові, м.Тернопіль

ЛАВРУ Костянтину Тихоновичу - головному художникові видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», м.Київ

ЛЕВЧЕНКУ Віктору Леонідовичу - художникові-живописцю, м.Київ

РОСУЛ Мирославі Омелянівні - художникові прикладного мистецтва, м.Ужгород

РУБАН Олександрі Юріївні - скульпторові, м.Київ

ШАБУНІНУ Андрію Миколайовичу - художникові, м.Івано-Франківськ.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

24 серпня 2017 року