Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №338/2016

Про відзначення державними нагородами України з нагоди 25-ї річниці незалежності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм  п о с т а н о в л я ю:

Нагородити орденом Свободи

АЛЕКСАНДРОВА Ігоря Олександровича (посмертно) - українського тележурналіста, Донецька область

КУКСУ Віктора Івановича - учасника національно-визвольного руху, члена громадської організації "За реабілітацію "Першотравневої двійки", м.Київ

СТЕБЛЮКА Всеволода Володимировича - учасника антитерористичної операції, члена Київської крайової організації Всеукраїнського лікарського товариства

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня

ШЕМШУЧЕНКА Юрія Сергійовича - директора Інституту держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України, академіка НАН України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

БОКОТЕЯ Андрія Андрійовича - професора кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв

ВОЛКОВА Сергія Васильовича - директора Інституту загальної та неорганічної хімії імені В.І.Вернадського Національної академії наук України, академіка НАН України, м.Київ

ЖУЛИНСЬКОГО Миколу Григоровича - директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка Національної академії наук України, академіка НАН України, м.Київ

КАЛИНЦЯ Ігоря Мироновича - заступника директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету "Львівська політехніка"

ЧЕБИКІНА Андрія Володимировича - президента Національної академії мистецтв України, ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ

ЧОРНОГУЗА Олега Федоровича - письменника, м.Київ

ЮЩЕНКА Костянтина Андрійовича - заступника директора Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона Національної академії наук України, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БУБЕСА Юрія Григоровича - президента – голову правління акціонерного товариства "Концерн-Електрон", м.Львів

КОЧЕРГУ Анатолія Івановича - оперного співака, м.Київ

КРЕСЮНА Валентина Йосиповича - завідувача кафедри Одеського національного медичного університету, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України

ЛАНДАРЯ Олексія Михайловича - генерального директора товариства "Полтавтрансбуд"

МАКАРЕВИЧА Миколу Петровича - ветерана дипломатичної служби, Надзвичайного і Повноважного Посла, м.Київ

ЯЦКІВА Ярослава Степановича - директора Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

БІЛИКА Анатолія Григоровича - заступника директора сільськогосподарського товариства "Злагода", Дніпропетровська область

БОРЗИХ Олександра Івановича - директора Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України, м.Київ

ВІКОВАНА Івана Петровича - директора комунального закладу Київської обласної ради "Національний музей-заповідник "Битва за Київ у 1943 році"

ДЖУРИНСЬКОГО Віталія Олександровича - голову наглядової ради "ВіДі Груп", Київська область

ЗІМЕНКОВСЬКОГО Бориса Семеновича - ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

КРІССА Григорія Яковича - чемпіона та призера Олімпійських ігор, багаторазового чемпіона чемпіонатів світу та Європи з фехтування, директора дитячо-юнацької спортивної школи "Динамівець", м.Київ

МИТНИЦЬКОГО Едуарда Марковича - художнього керівника театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра"

НАГОРЯНСЬКОГО Анатолія Олексійовича - директора державного підприємства "Санаторій "Конча-Заспа", Київська область

РОМАНЮКА Миколу Ярославовича - Луцького міського голову, Волинська область

ФОЛЬВАРОЧНОГО Василя Івановича - письменника, м.Київ

ЦИМБАЛЮКА Віталія Івановича - президента Національної академії медичних наук України, м.Київ

ЦЬОВУ Андрія Олександровича - директора сільськогосподарського підприємства "Нива", Полтавська область

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

БЕНЮКА Петра Михайловича - провідного майстра сцени Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

БІТАЄВА Валерія Анатолійовича - начальника управління Національної академії мистецтв України, м.Київ

МОСКАЛЕНКА Віталія Анатолійовича - Генерального консула України в Ростові-на-Дону, Російська Федерація

ОЛЕЩУКА Ігоря Андрійовича - заступника голови  Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих

ОНІЩЕНКО Наталію Миколаївну - завідувача відділу Інституту держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України, м.Київ

ПАСЮТУ Анатолія Григоровича - голову правління сільськогосподарського виробничого кооперативу "Перемога", Полтавська область

ПОРОВСЬКОГО Миколу Івановича - народного депутата України I, II та IV скликань Верховної Ради України

САЛЯКІНА Андрія Інокентійовича - різальника цеху акціонерного товариства "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" 

СЕДУНА Миколу Васильовича - заступника генерального директора Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ

СІМОНЯНА Рубіка Хачатуровича - голову Миколаївської обласної громадської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України"

СЛІПЧЕНКА Олександра Сергійовича - ветерана дипломатичної служби, Надзвичайного і Повноважного Посла, м.Київ

СУДАРЕВА Віктора Олексійовича - директора казенного підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба", м.Одеса

СУХОГО Івана Івановича - керівника дитячого зразкового ансамблю гармоністів Жашківського районного будинку культури імені Порфирія Демуцького, Черкаська область

ТАТЕНКА Віталія Олександровича - головного наукового співробітника лабораторії Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

ШТУТМАНА Павла Леонідовича - голову наглядової ради акціонерного товариства по виробництву сільськогосподарської техніки "Червона Зірка", м.Кропивницький

ЯНУШЕВИЧА Ярослава Володимировича - фахівця державного підприємства "Український державний центр радіочастот", м.Київ

ЯРЕМЕНКА Василя Васильовича - провідного наукового співробітника науково-дослідної лабораторії Київського університету імені Бориса Грінченка

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

АЛФІМОВА Юрія Володимировича - начальника сектору державного підприємства "Дослідно-проектний центр кораблебудування", м.Миколаїв

БАБІЧА Олексія Олександровича - директора державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод"

БАЛАБАНА Петра Юрійовича - завідувача кафедри вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі"

БІЛОГО Володимира Миколайовича - волонтера, м.Миколаїв

БОНДАРЯ Володимира Павловича - члена Кіровоградської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)

БОРОРОВУ Нелю Василівну (посмертно) - колишнього завідувача відділення, лікаря комунального закладу "Центральна міська лікарня м.Кіровограда"

БРЕСКАЛЕНКА Геннадія Семеновича - радника Посольства України в Російській Федерації

БРЮХОВЕЦЬКУ Людмилу Петрівну - Кризького сільського голову, Луганська область

ГУЗЯ Володимира Івановича - директора державного підприємства "Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація", м.Київ

ДОРОШЕНКА Віктора Борисовича - заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ

ДУДКУ Олександра Йосиповича - волонтера, керівника громадської організації "Український Самозахист", м.Київ

ЖИДЕНКА Андрія Михайловича - головного лікаря Чернігівської обласної лікарні

КАЙДАШЕВА Романа Петровича - керівника апарату Вищого адміністративного суду України

КАМІНСЬКОГО Максима Анатолійовича - голову Іллінецького осередку громадської спілки "Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО", Вінницька область

КОБИЛЕЦЬКОГО Миколу Михайловича - головного хірурга комунального закладу Сумської обласної ради "Сумська обласна клінічна лікарня"

КОГУТА Івана Михайловича - Пилявського сільського голову, Тернопільська область  

КОЛЕСНИКА Валерія Дмитровича - члена правління Ніжинської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Чернігівська область

КОНЬКА Василя Вікторовича - члена Тернопільської обласної організації "Спілка офіцерів України"

КОРЧАКА Ігоря Михайловича - головного лікаря Курахівської міської лікарні, Донецька область

КОСОБУЦЬКОГО Валентина Вікентійовича - першого заступника голови Кам’янець-Подільської міської спілки ветеранів Афганістану, Хмельницька область

КРАВЧЕНКА Володимира Михайловича - заступника голови Чернігівської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)

КУЧЕРЕНКО Тамару Романівну - голову ради Охтирської районної організації ветеранів, Сумська область

ЛЕВАНДОВСЬКОГО Юрія Ярославовича - суддю у відставці господарського суду Тернопільської області

ЛУПЕНКА Юрія Олексійовича - директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Національної академії аграрних наук України, м.Київ

ЛУЦЮКА Павла Сергійовича - голову ради адвокатів Рівненської області, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

ЛЯШЕНКА Віктора Івановича - генерального директора товариства "Фармхім", Сумська область

МАЛОМАНА Валерія Федоровича - директора Херсонського державного заводу "Палада"

МАЛЯРОВА Сергія Прокоповича - голову правління акціонерного товариства "Науково-виробниче об’єднання "Київський завод автоматики"

МАРТИНЮКА Дмитра Олександровича - начальника цеху державного підприємства "Шепетівський ремонтний завод", Хмельницька область

МАРЧУКА Костянтина Михайловича - віце-президента Всеукраїнської спілки громадських організацій "Асоціація інженерів України", м.Київ

МІСАНА Леоніда Григоровича - провідного конструктора відділу державного підприємства "АНТОНОВ", м.Київ

МІХНЕНКА Віктора Васильовича - заступника голови Радомишльської районної ради, Житомирська область

НАГОРНОГО Миколу Вікторовича - Надзвичайного і Повноважного Посла України в Державі Лівія

НАЛИВАЙКА Петра Федоровича - учасника національно-визвольного руху, Тернопільська область

ОМЕЛЯШКА Ростислава Андрійовича - директора Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Державного агентства України з управління зоною відчуження, м.Київ

ОНІЩЕНКА Юрія Володимировича - Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України

ОСТУДІМОВА Анатолія Олександровича - директора державного підприємства "Баранівське лісомисливське господарство", Житомирська область

ПАБАТА Віктора Олексійовича - заступника директора Навчально-наукового інституту  післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

ПОЛЬОВОГО Валерія Васильовича - члена правління Харківської міської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)

ПОЧТОВОГО Віталія Семеновича - голову Профспілки працівників державних установ міста Києва

РОЗЕНА Миколу Вільйовича - слюсаря державного підприємства "Балаклійський ремонтний завод", Харківська область

СВИЩА Сергія Миколайовича - члена громадської Каланчацької районної спілки учасників АТО на Сході України, Херсонська область

СВЯТЦЕВУ Наталію Василівну - волонтера, завідувача редакції творчо-виробничого об’єднання філії Національної телекомпанії України "Полтавська регіональна дирекція "Лтава"

СЛЮСАРЯ Ігоря Миколайовича - голову відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна пам’ять" у місті Києві

СМІШКА Григорія Павловича - головного конструктора – начальника відділу державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч"

СОЛОДКОГО Романа Володимировича - голову громадської волонтерської організації "Громадянський корпус", Луганська область

СТЕШЕНКА Володимира Павловича - начальника цеху державного підприємства "Харківський бронетанковий завод"

ТИМЧУКА Сергія Миколайовича - завідувача відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

ТОКАРЧУКА Олександра Йосиповича - заступника голови центральної ради Всеукраїнської професійної спілки працівників органів державної фіскальної служби

ТРУША Ігоря  Тарасовича - оператора верстатів державного підприємства "Львівський державний завод "ЛОРТА"

ХОЛОМЕНЮКА Андрія Івановича - художника, голову правління громадської організації "Студія військово-історичного мистецтва України", м.Чернівці

ХУТОРНОГО Івана Адамовича - головного консультанта Департаменту Адміністрації Президента України

ШТИНДУ Михайла Володимировича - начальника Дашавського виробничого управління підземного зберігання газу філії "Управління магістральних газопроводів "Львівтрансгаз"

ШТУРБАБІНА Валерія Вікторовича - тренера-викладача Хмельницької обласної школи вищої спортивної майстерності

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

АНТОНИЩАКА Андрія Федоровича - народного депутата України, учасника антитерористичної операції

ЖУКА Івана Костянтиновича - члена Долинської міської територіальної первинної ветеранської організації Організації ветеранів України, Кіровоградська область

МАРЧУКА Андрія Ігоровича - голову громадської організації "Товариство воїнів-учасників, ветеранів АТО на Сході України", м.Херсон

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

ЖОВКЛОГО Петра Корнійовича - члена Долинської районної громадської організації інвалідів "Товариш", Кіровоградська область

ІВАНОВА Ігоря Володимировича (посмертно) - громадського активіста, м.Одеса

КАЛІНІЧЕНКА Руслана Валерійовича - начальника 7-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області

ОЛЕФІРЕНКА Анатолія Миколайовича (посмертно) - жителя смт Дружба, Чернігівська область

РАДЧЕНКА Юрія Андрійовича - члена громадської організації "Спілка морських піхотинців України", м.Київ

ТРИТЕЙКІНА Дмитра Олександровича - начальника 15-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, підполковника служби цивільного захисту

ШЕВЧЕНКА Радія Анатолійовича - директора комунального закладу "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Дніпропетровської обласної ради

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

БАБІЙ Ольгу Михайлівну - генерального директора обласного телебачення "Галичина", м.Івано-Франківськ

НЕДАШКІВСЬКУ Раїсу Степанівну - актрису театру і кіно, громадського діяча, м.Київ

СЛЄСАРЄВУ Надію Іванівну - заступника голови Української спілки в’язнів – жертв нацизму, м.Київ

ХОМУ Параску Петрівну - майстриню народного декоративного розпису, Івано-Франківська область

ХУТОРНЕНКО Валентину Іванівну - голову правління Чернігівського обласного відділення Дитячого фонду України

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

РАТОВУ Валентину Дмитрівну - голову Вінницького обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів

ХУТОРНУ Любов Олексіївну - матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу у Подільському районі м.Києва

ЯРЕСЬКО Наталію Енн - Міністра фінансів України у 2014–2016 роках

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АРШЕВСЬКУ Марину Володимирівну - керівника Управління Секретаріату Конституційного Суду України

БАЙБАРАК Олександру Іванівну - голову організації ветеранів Новоодеського району, Миколаївська область

БЕХТЕР Інну Станіславівну - директора департаменту Державного концерну "Укроборонпром", м.Київ

БІРЮК Ольгу Григорівну - учительку гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов міста Києва

БОГУН Марину Олександрівну - учителя Малоолександрівської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Херсонська область

ВЕРГУНОВУ Ірину Миколаївну - професора кафедри державного вищого навчального закладу "Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди", Київська область

ГУБАР Ліну Олексіївну - начальника відділу Верховного Суду України

ЄФІМОВУ Світлану Володимирівну - матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу, Вінницька область

ЖУЛІНУ Віру Дмитрівну - головного технолога акціонерного товариства "Запорізький абразивний комбінат"

ЗАВГОРОДНЮ Тетяну Жоржівну - заступника Кам’янського міського голови, керуючу справами виконавчого
комітету Кам’янської міської ради, Дніпропетровська область

ІЛЬЇНУ Дарію Дмитрівну - волонтера, директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Світловодського району, Кіровоградська область

КАРАСИК Оксану Петрівну - директора комунального закладу "Харківський санаторний навчально-виховний комплекс № 1" Харківської обласної ради

КРАВЧЕНКО Галину Борисівну - художника-графіка, члена Національної спілки художників України, м.Одеса

КРАВЧЕНКО Надію Олександрівну - багатодітну матір, Київська область

КОРЧЕМЛЮК Раїсу Іванівну - учительку Станишівської загальноосвітньої школи I–III ступенів Житомирського району, Житомирська область

ЛЬГОВУ Майю Миколаївну - партнера товариства "Юридична і патентна фірма "Грищенко та Партнери", м.Київ

МАЛИК Світлану Михайлівну - завідувача Мар’їнської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги Мар’їнського району", Донецька область

НІКІТІНУ Тетяну Василівну - заступника Голови Державної міграційної служби України

ПЕРЕЯСЛОВУ Вікторію Вікторівну - заступника головного лікаря Красноармійської центральної районної лікарні, Донецька область

ПОЛІЩУК Наталію Іванівну - директора товариства "Володимир-Волинський хлібозавод", Волинська область

РІЗУХУ Інну Миколаївну - волонтера Єдиного волонтерського центру, м.Чернігів

РУДЕНКО Надію Миколаївну - заступника директора державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України", м.Київ

САІДОВУ Світлану Бурханівну - тренера-викладача відділення комунального закладу "Школа вищої спортивної майстерності" Харківської області

СЕВРУК Людмилу Іванівну - начальника відділу державного підприємства "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів", м.Київ

СУШКО Ольгу Миколаївну - волонтера, лікаря комунального закладу "Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня" Дніпропетровської обласної ради

ШТЕПУ Марію Степанівну - учасника національно-визвольного руху, Тернопільська область

ЯРОВЕНКО Нелю Анатоліївну - волонтера, м.Миколаїв

Нагородити орденом Данила Галицького

БОНДАРЕНКА Олександра Володимировича - завідувача відділу Головного департаменту Адміністрації Президента України

СІРИКА Сергія Івановича - Білокуракинського селищного голову, Луганська область

Нагородити медаллю "За врятоване життя"

ГЛУЩЕНКА Олександра Лаврентійовича - лікаря клініки "Медіфаст", Запорізька область

МАНОХІНУ Юлію Миколаївну - головну медичну сестру Авдіївської центральної міської лікарні, Донецька область

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

БАЖАН Наталію Євгенівну - начальника цеху державного підприємства "Новатор", м.Хмельницький

БИКОВУ Ганну Юріївну - заступника директора департаменту – начальника управління Харківської обласної державної адміністрації

ВЕРГЕЛЕС Зою Іванівну - старшу сестру медичну відділення Володарської районної центральної лікарні, Київська область

ГОКОВА Олександра Васильовича - головного технолога картонно-паперового заводу акціонерного товариства "Рубіжанський картонно-тарний комбінат", Луганська область

ГОРДЄЄВА Романа Борисовича - заступника начальника відділу державного підприємства "Запорізький державний авіаційний ремонтний завод "МіГремонт"

КАУТ Оксану Володимирівну - заступника начальника відділу департаменту Державного концерну "Укроборонпром", м.Київ

КВАРЦОВУ Людмилу Антонівну - головного консультанта відділу управління Верховного Суду України

КОСТРОВА Юрія Вікторовича - головного механіка Попаснянської колійної машинної станції, Луганська область

МАНЧЕНКО Людмилу Степанівну - заступника завідувача Відділу Секретаріату Конституційного Суду України

НОВІКОВА Ігоря Миколайовича - головного агронома фермерського господарства "Дон", Луганська область

РАДЧЕНКО Інну Вікторівну - завідувача комунального дошкільного навчального закладу "Ластівка" Міловської селищної ради, Луганська область

СІНКІНА Віталія Станіславовича - слюсаря цеху акціонерного товариства "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання"

СТЕЦЯ Сергія Станіславовича - механізатора фермерського господарства "Зоря", Херсонська область

ФУРМАНЦЯ Анатолія Ігнатовича - слюсаря малого підприємства – науково-виробничої фірми "Продекологія", м.Рівне

ШУБКО Інну Василівну - директора Вишгородської районної гімназії "Інтелект", Київська область

ЯЦЕНКА Володимира Івановича - начальника цеху акціонерного товариства "Турбоатом", м.Харків

Присвоїти почесні звання:                     

           "НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

ГОНЧАРЕНКО Марині Анатоліївні - викладачеві комунального вищого навчального закладу "Чернігівське музичне училище імені Л.М.Ревуцького" Чернігівської обласної ради

ДЬОМІНУ Сергію Петровичу - солістові-вокалісту Кіровоградської обласної філармонії

ЧИБОРАКУ Дмитру Івановичу - директорові, художньому керівнику Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича, Івано-Франківська область

ШУМСЬКОМУ Миколі Олександровичу - диригентові, режисеру, композиторові, баяністу, Чернігівська область

ЯНЧЕНКУ Миколі Олександровичу - артистові, автору і виконавцеві пісень, м.Вінниця

"НАРОДНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ"

ДМИТРЕНКУ Василю Івановичу - начальникові управління містобудування та архітектури Черкаської обласної державної адміністрації

"НАРОДНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

ПАСІХОВУ Юрію Яковичу - заступникові директора, завідувачу лабораторії, вчителеві закладу "Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради"

"НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

БУЙГАШЕВІЙ Аллі Борисівні - художникові-монументалісту, м.Київ

ДАНИЛИЧУ Тарасу Федоровичу - художникові, Закарпатська область

ПОНОМАРЬОВУ Віктору Васильовичу - художникові, Донецька область

ТКАЧИКУ Богдану Івановичу - художникові, м.Тернопіль

ШУМСЬКОМУ Ігорю Петровичу - деканові факультету образотворчого мистецтва і реставрації, професору Львівської національної академії мистецтв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БАШІ-ДОВЖЕНКО Ксенії Василівні - артистці драми Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

БЕРЕЗНЕРУ Максиму Анатолійовичу - провідному майстрові сцени комунального закладу "Запорізький академічний обласний театр юного глядача" Запорізької обласної ради

БОНДАРЕНКО Оксані Валеріївні - артистці балету – провідному майстру сцени Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва

БОСЕНКУ Арсену Григоровичу - провідному майстрові сцени Дніпропетровського академічного театру російської драми імені М.Горького

БРУХАЛЮ Ігорю Григоровичу - викладачеві установи Тернопільської обласної ради "Тернопільське обласне державне музичне училище імені С.Крушельницької"

ВЕРТІЮ Анатолію Івановичу - провідному майстрові сцени Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки, Дніпропетровська область

ВИШНЕВЕЦЬКОМУ Руслану Сергійовичу - артистові драми Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Куліша

ВУЛЬЧАК Христині Ігорівні - солістці-вокалістці творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

ГДАНСЬКОМУ Сергію Володимировичу - артистові оркестру Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, артисту ансамблю Національної філармонії України, м.Київ

ЗОЗУЛІ Володимиру Анатолійовичу - артистові драми Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

КОВАЛЬСЬКІЙ Ірині Володимирівні - солістці-вокалістці Одеського академічного театру музичної  комедії  імені М.Водяного

КОСТИРКУ Яну Валерійовичу - артистові-вокалісту професійного театру-студії Палацу студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, м.Харків

КОСТРУБІ Лілії Олександрівні - солістці-вокалістці Львівської обласної філармонії

КУЛАКОВІЙ Ользі Сергіївні - артистці державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

ЛАГОЛІ-БАБ’ЯК Тетяні-Іванні Ярославівні - викладачеві Львівської державної хорової школи "Дударик"

ПАСІЧНЯК Олесі Василівні - артистці драми Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка

ПАСТУХОВУ Анатолію Миколайовичу - артистові оркестру, концертмейстеру Одеського національного академічного театру опери та балету

ПЕЛЕХ Наталії Іванівні - концертмейстерові кафедри Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка

САМАЄВІЙ Лесі Василівні - провідному майстрові сцени театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра"

САМІНІНУ Андрію Миколайовичу - провідному майстрові сцени театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра"

СНІЦАРЧУКУ Андрію Юрійовичу - артистові Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

ХАРЕЧКО Ірині Іванівні - артистці-солістці-інструменталістці державного підприємства "Національний будинок органної та камерної музики України", м.Київ

ЦАНЬКО Вікторії Василівні - диригентові симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії

ЦИКАЛОВСЬКІЙ Тетяні Миколаївні - артистці академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

ВОВКУ Михайлу Дмитровичу - заступникові генерального директора товариства "Черкасиміськбуд"

ДЯДІНІСТОВУ Костянтину Григоровичу - заступникові директора будівельної компанії товариства "Ягуар", м.Київ

ЛЯДЕЦЬКОМУ Костянтину Олександровичу - директорові товариства "Будівельне підприємство-4 комбінату міського будування-1", м.Київ

СЕМОТЮКУ Василю Васильовичу - директорові комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради "Про-Експерт"

ТАРХОВУ Олександру Миколайовичу - машиністові екскаватора товариства "РОАД КОНСТРАКШН", м.Суми

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

БОГИНІ Ользі Іванівні - учительці комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю "Дніпропетровське вище училище фізичної культури" Дніпропетровської обласної ради

БОЛЬШАКОВІЙ Сусанні Наумівні - заступникові директора Бориспільського навчально-виховного комплексу "Гімназія "Перспектива" – загальноосвітня школа І–ІІ ступенів, Київська область

ДОБОСЕВИЧУ Андрію Станіславовичу - учителеві Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

КОВАЛЬОВІЙ Олені Володимирівні - учительці Богданівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 імені І.Г.Ткаченка Знам'янської районної ради, Кіровоградська область

КОРНЄВУ Миколі Дмитровичу - учителеві Кам’янської загальноосвітньої школи I–III ступенів Нікопольської районної ради Дніпропетровської області

МУДРАК Людмилі Луківні - учительці загальноосвітньої школи I–III ступенів № 1 імені І.Я.Франка м.Горохів, Волинська область

ПОНОМАРЧУКУ В’ячеславу Вадимовичу - учителеві Маріупольського технічного ліцею, Донецька область

ПРИХОДЧЕНКО Надії Володимирівні - учительці Будичанської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 1 імені м.Бричника Чуднівського району, Житомирська область

РЕМЕЗЮК Тамілі Валеріївні - учительці Дубровицького навчально-виховного комплексу "Ліцей-школа" Дубровицької районної ради, Рівненська область

ШАРИПІНІЙ Ірині Юріївні - директорові Новолуганської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

ЄРМОЛЕНКО Ганні Володимирівні - начальникові бюро управління акціонерного товариства "Дніпровський металургійний комбінат"

МАЛЮТІ Сергію Івановичу - доцентові кафедри Таврійського державного агротехнологічного університету, Запорізька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

БАРАШУ Євгену Юхимовичу - начальникові Інституту кримінально-виконавчої служби Державної кримінально-виконавчої служби України, доктору юридичних наук, генерал-майору внутрішньої служби

БЛЮМУ Ярославу Борисовичу - директорові державної установи "Інститут харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України", доктору біологічних наук, професорові, м.Київ

ГОРОВОМУ Валерію Микитовичу - заступникові генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського – керівнику служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади, докторові історичних наук, професору, м.Київ

ГУЗЮ Олександру Миколайовичу - директорові державної установи "Інститут механіки імені С.П.Тимошенка Національної академії наук України", доктору технічних наук, професорові, м.Київ

ДІЧЕК Наталії Петрівні - завідувачеві відділу Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, професорові

ДРУЖИНІНУ Анатолію Олександровичу - завідувачеві кафедри Національного університету "Львівська політехніка", доктору технічних наук, професорові

ЗАДОРОЖНОМУ Зеновію-Михайлу Васильовичу - проректорові Тернопільського національного економічного університету, доктору економічних наук, професорові

ЛУК’ЯНОВІЙ Ларисі Борисівні - директорові Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, професорові, м.Київ

ПАВЛЕНКУ Петру Миколайовичу - провідному науковому співробітникові Національного авіаційного університету, доктору технічних наук, професорові, м.Київ

РУДЗІНСЬКОМУ Володимиру Васильовичу - завідувачеві кафедри Житомирського державного технологічного університету, доктору технічних наук, професорові

ТАНЧИКУ Семену Петровичу - завідувачеві кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктору сільськогосподарських наук, професорові, м.Київ

ЧОРНОГОРУ Леоніду Феоктистовичу - професорові кафедри Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, доктору фізико-математичних наук, професорові

ШОСТІ Анатолію Михайловичу - завідувачеві відділу Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, доктору сільськогосподарських наук, м.Полтава

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

ГОЛЬДІ Юрію-Карлу Карловичу - викладачеві Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С.Крушельницької

КУЗІВУ Михайлу Петровичу - викладачеві кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

КУЦЕНКУ Миколі Даниловичу - хормейстерові  народного аматорського вокального ансамблю "Чорнобривці" Немішаївського будинку культури Бородянського району, Київська область

ПАСІЧНИКУ Михайлу Павловичу - голові Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України

ПЕЧЕНЮК Тамілі Григорівні - професорові кафедри Львівської національної академії мистецтв

ПОПОВУ Віктору Васильовичу - режисерові-постановнику комунального закладу "Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара" Запорізької обласної ради

САВІЦЬКОМУ Мар’яну Адамовичу - художникові-постановнику Першого українського театру для дітей та юнацтва, м.Львів

СТАСЕНКУ Володимиру Васильовичу - завідувачеві кафедри Української академії друкарства, м.Львів

СУСЛЕНСЬКОМУ Олександру Семеновичу - президентові громадської організації "Всеукраїнська єврейська рада"

ЯВОРСЬКІЙ Марині Владиславівні - директорові комунального закладу "Сєвєродонецьке музичне училище               імені С.С.Прокоф’єва", Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

ВОВНІ Ігорю Володимировичу - донорові, Сумська область

ЛУЦЕНКУ Вадиму Івановичу - донорові, м.Харків

СИДОРЕНКУ Сергію Михайловичу - донорові, м.Суми

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

БІЛЯК Лідії Аркадіївні - директорові департаменту Рівненської обласної державної адміністрації

ГОРУК Інні Валеріївні - комерційному директорові товариства "Логіклабгрупа", м.Київ

ГУЛЬКУ Вадиму Васильовичу - виконавчому директорові державного підприємства "Український державний центр радіочастот", м.Київ

КАРП Галині Василівні - першому заступникові Міністра енергетики та вугільної промисловості України

КОВАЛЕНКУ Віктору Миколайовичу - першому заступникові голови Харківської обласної ради

ЛЕЩЕНКУ Олександру Петровичу - начальникові відділу Державної судової адміністрації України

ПИЛИПЧУКУ Володимиру Петровичу - заступникові завідувача кафедри державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана"

ПЛІСУ Геннадію Володимировичу - першому заступникові голови Київської міської державної адміністрації

САМУСЮ Георгію Юрійовичу - головному контролерові – директору департаменту Рахункової палати, м.Київ

ХРОМЕЦЬ Світлані Вікторівні - заступникові генерального директора Державного концерну "Укроборонпром", м.Київ

ХОЦЯНІВСЬКІЙ Наталії Володимирівні - директорові Департаменту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

ЮЖАНІНІЙ Ніні Петрівні - народному депутатові України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ"

БРЕВНОВУ Василю Олександровичу - головному інженерові Авдіївського району електричних мереж акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго"

ВАЛЄЄВУ Володимиру Кадировичу - головному інспекторові відокремленого підрозділу "Запорізька АЕС" державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"

КОЗЛИНСЬКОМУ Павлу Вячеславовичу - начальникові відділу державного підприємства "Ізюмський приладобудівний завод", Харківська область

РИБІЮ Миколі Михайловичу - головному енергетикові дочірнього підприємства "Черкаський облавтодор"

СУДАКУ Валентину Анатолійовичу - головному енергетикові – начальнику управління головного енергетика акціонерного товариства "Дніпровський металургійний комбінат"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ВІТКОВСЬКОМУ Вадиму Миколайовичу - головному редакторові журналу "Вінницький край"

ГОРЕВАЛОВУ Сергію Івановичу - завідувачеві кафедри Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ДЯКІВ Оксані Іванівні - редакторові газети "Колос", Тернопільська область

КАЛІНІЧЕНКО Наталії Євгенівні - головному редакторові Білопільської районної газети "Білопільщина", Сумська область

ЛАДИЖЦЮ Олесю Володимировичу - власному кореспондентові газети "Срібна Земля", Закарпатська область

МАЗУРИКУ Вадиму Станіславовичу - представникові Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області

МЕХ Людмилі Григорівні - президентові Всеукраїнського благодійного фонду "Журналістська ініціатива", м.Київ

МЕЩЕРЯКОВУ Віталію Володимировичу - директорові виконавчому філії Національної телекомпанії України "Закарпатська регіональна дирекція"

ПАРХОМЧУК Ярославі Йосипівні - власному кореспондентові газети "Вільне життя плюс" підприємства "Пресова агенція "Вільне життя", Тернопільська область

ТАТАРЕНКУ Володимиру Борисовичу - завідувачеві сектору Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

ХМЕЛЬОВСЬКІЙ Валентині Сергіївні - редакторові відділу газети "Волинь-нова"

ЧОРНОМУ Олександру Дмитровичу - голові Сокирянської районної журналістської організації, кореспонденту міської газети "Сокиряни – сім днів", Чернівецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БАЛАБАН Антоніні Іванівні - заступникові головного лікаря  комунального закладу охорони здоров’я "Волноваська центральна районна лікарня", Донецька область

ВИНАРУ Ростиславу Любомировичу - лікареві комунального закладу "Дніпродзержинська міська лікарня швидкої медичної допомоги" Дніпропетровської обласної ради"

ГНЕТНЬОВУ Ігорю Васильовичу - головному лікареві комунального закладу "Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги"

ДАВИД Лілії Володимирівні - головному лікареві товариства "Клініка генетики репродукції "Вікторія", Київська область

ДАВИДЕНКО Ніні Григорівні - завідувачеві відділення державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Національної академії медичних наук України", м.Київ

ДЗЮБІ Наталії Олександрівні - завідувачеві відділення, директору Київського міського центру діагностики та лікування судинно-дистрофічних захворювань ока Київської міської клінічної лікарні № 9

ДОВГАНЮ Олександру Михайловичу - головному науковому співробітникові державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України"

ЗУБУ Валерію Олексійовичу - головному лікареві Чернігівського обласного онкологічного диспансеру

ЗЮКОВУ Олегу Леонідовичу - головному лікареві, заступнику директора державної наукової установи "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини" Державного управління справами

ІСОПЕНКУ Григорію Миколайовичу - лікареві державної установи "Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області"

КВАШНІНІЙ Людмилі Вікторівні - завідувачеві відділення державної установи "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України", м.Київ

КВАШІ Михайлу Сергійовичу - завідувачеві відділення державної установи "Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова Національної академії медичних наук України", м.Київ

КОВАЛЕНКУ Георгію Володимировичу - головному лікареві Пологового будинку № 2 м.Миколаєва

КСЕНОФОНТОВІЙ Валентині Всеволодівні - завідувачеві відділення комунальної лікувально-профілактичної установи "Мар’їнська центральна районна лікарня", Донецька область

ЛЕСЬО-МАРКУШ Наталії Іванівні - лікареві Ужгородського міського пологового будинку, Закарпатська область

ЛУГОВІЙ Олені Володимирівні - заступникові директора департаменту охорони здоров’я – начальнику управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації

МИХАЛЕНКУ Віталію Олександровичу - лікареві комунальної лікувально-профілактичної установи "Селидівська центральна міська лікарня", Донецька область

МОГИЛЯКУ Остапу Івановичу - лікарю відділення комунального закладу Львівської обласної ради "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр"

ОБУХОВСЬКІЙ Ларисі Іванівні - заступникові головного лікаря комунального закладу "Рівненська обласна клінічна лікарня" Рівненської обласної ради

ПЕРЦЕВІЙ Олені Марківні - завідувачеві відділення комунального закладу "Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 16" Дніпропетровської обласної ради

ПЕЧУРІ Наталії Сергіївні - головному лікареві Київського міського пологового будинку № 6

ПРОЦЬКУ Василю Васильовичу - завідувачеві відділення Рудківської районної лікарні Самбірського району, Львівська область

П’ЯНТКІВСЬКІЙ Валентині Миколаївні - головному лікареві-експерту обласного комунального закладу "Сумський обласний центр медико-соціальної експертизи"

СЕЛЕВИЧУ Сергію Олексійовичу - головному лікареві Мелітопольської центральної районної лікарні, Запорізька область

СКОРОДУМОВУ Юрію Олексійовичу - завідувачеві відділення комунального закладу "Кіровоградський обласний онкологічний диспансер"

СУХІНУ Юрію Віталійовичу - лікареві, директорові Центру травматології та ортопедії міста Одеси

ТИЩЕНКУ Григорію Дмитровичу - завідувачеві відділення Макарівської центральної районної лікарні, Київська область

ЧЕБУРАХІНУ Володимиру Миколайовичу - лікареві відділення державної установи "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Національної академії медичних наук України", м.Київ

ШЕВЧУКУ Сергію Степановичу - головному лікареві Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення

ШИРОКОВІЙ Світлані Вікторівні - головному лікареві комунальної медичної установи "Міська поліклініка № 2", м.Чернівці

ШКРОБОТУ Леоніду Володимировичу - головному лікареві комунальної установи Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер"

ЯРЕМЕНКО Олені Леонідівні - лікареві відділення державного закладу "Поліклініка № 2" Державного управління справами

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

ОСТАПЧУК Надії Володимирівні - провідному інженерові державного підприємства "Фастівське лісове господарство", Київська область

ПАВЛЮКУ Олександру Володимировичу - майстрові лісу Корабельного лісництва державного підприємства "Житомирське лісове господарство"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

КУСИКУ Володимиру Федоровичу - майстрові народного мистецтва, Волинська область

ЛУКІВ Славі Володимирівні - майстрові художньої вишивки, Тернопільська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

АДАМЕНКУ Богдану Івановичу - головному конструкторові конструкторського бюро державної акціонерної холдингової компанії "Артем", м.Київ

КАЧАНУ Івану Олексійовичу - слюсареві цеху акціонерного товариства "Мотор Січ", м.Запоріжжя

КАЧМАРУ Роману Васильовичу - головному інженерові державного підприємства "Львівський авіаційно-ремонтний завод"

КУДЕЛІ Олексію Григоровичу - слюсареві-інструментальнику акціонерного товариства "Науково-виробниче об’єднання "Київський завод автоматики"

ЛАЗАРЕНКУ Анатолію Дмитровичу - слюсареві державного підприємства "Машинобудівна фірма "Артем", м.Київ

ШУБІНУ Юрію Олександровичу - начальникові цеху акціонерного товариства "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання"

ЮРКІВУ Анатолію Федоровичу - заступникові директора технічного акціонерного товариства " Завод "Маяк", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

БОЙКУ Володимиру Петровичу - завідувачеві відділу комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський історичний музей"

БРАСЛАВЦЮ Віктору Володимировичу - директорові державного підприємства "Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Карпати", Закарпатська область

ВОЖДАЄНКО Валентині Володимирівні - заступникові начальника управління – начальнику відділу Полтавської обласної державної адміністрації

ДАЦЕНКУ Анатолію Євгеновичу - керівникові народного аматорського хору Вільшанського центру культури і дозвілля, Черкаська область

ДРОНЯКУ Івану Васильовичу - керівникові народної самодіяльної кіностудії "Полонина" Будинку культури с.Ябуниця Верховинського району, Івано-Франківська область

ЗАКРУЧЕНКУ Юрію Степановичу - заступникові генерального директора Київського академічного муніципального духового оркестру

КУРАНЮ Теодору Івановичу - керівникові народного хору "Галичина" Народного дому с.Керниця Городоцького району, Львівська область

ЛІХТАРЕНКУ Леоніду Олександровичу - керівникові ансамблю козачої пісні "Слобода" Новотроїцького району, Херсонська область

ЛУЗІ Яніні Григорівні - викладачеві комунального закладу "Дитяча музична школа" Вільногірської міської ради, Дніпропетровська область

ЛУЦУ Віктору Даниловичу - завідувачеві відділу комунального закладу "Рівненський обласний краєзнавчий музей" Рівненської обласної ради

ЛЯШЕНКО Ірині Миколаївні - директорові Куп’янської дитячої музичної школи № 3 Куп’янської міської ради, Харківська область

МАКАРЕНКО Оксані Вікторівні - викладачеві-методисту Таврійської дитячої музичної школи Голопристанського району, Херсонська область

МАРТИНЕНКО Вірі Олександрівні - директорові Запорізької дитячої школи мистецтв № 1

МУСІЄНКО-РЕПСЬКІЙ Валентині Іванівні - доцентові кафедри Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової

МУХІНІЙ-МРИЗІ Тетяні Петрівні - начальникові відділу Департаменту культури Київської міської державної адміністрації

НЕВОЛОВУ Олексію Васильовичу - головному адміністраторові Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

НЕТЕЧІ Івану Михайловичу - директорові Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи, Хмельницька область

ОСТРОВСЬКІЙ Тетяні Анатоліївні - керівникові, диригенту народного жіночого академічного хору імені Світлани Фоміних Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

ПЕТРАКОВІЙ Ларисі Миколаївні - художникові-гримеру Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

РАЗУМОВІЙ Валерії Анатоліївні - викладачеві-методисту відділу Хмельницького музичного училища       імені В.І.Заремби

РИБАЧЕНКУ Віктору Федоровичу - доцентові кафедри Київського національного університету культури і мистецтв

СЕРГІЄНКО Лідії Іванівні - звукорежисерові відділу організації виробництва радіопрограм філії Національної телекомпанії України "Харківська регіональна дирекція"

ТІТАРЕНКУ Володимиру Олександровичу - заступникові генерального директора державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

ФЕСЮН Галині Михайлівні - керівникові зразкового дитячого ансамблю народного танцю "Калинонька" Куковецького сільського будинку культури Менського району, Чернігівська область

ФЕТІСОВУ Валерію Гурійовичу - телеоператорові філії Національної телекомпанії України "Волинська регіональна дирекція"

ХОЛЯВІ Олександру Анатолійовичу - керівникові гуртка сольного співу Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок"

ЧАЙКІВСЬКОМУ Володимиру Володимировичу - заступникові директора Івано-Франківської обласної філармонії

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

БОРОДЧУК Ніні Антонівні - директорові комунального закладу Львівської обласної ради "Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді"

БРУХАНСЬКОМУ Руслану Феоктистовичу - завідувачеві кафедри Тернопільського національного економічного університету

ВАКУЛЕНКО Ларисі Василівні - керівникові навчально-методичного підрозділу Одеського обласного базового медичного училища

ГОРЬОВОМУ Василю Павловичу - завідувачеві кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

ДАНИШ Людмилі Йосипівні - директорові Корецького навчально-виховного комплексу "Школа I–III  ступенів-Ліцей" Корецької районної ради, Рівненська область

ДЕЛЕНКУ Богдану  Вікторовичу - директорові Хустської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІ ступенів Закарпатської обласної ради

ДЖУРІ Олександру Дмитровичу - директорові Бурштинського енергетичного коледжу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

ДОСКОЧ Анжелі Альфредівні - художньому керівникові Народної хорової капели "Зоринка", викладачу комунального закладу Тернопільської міської ради "Дитяча хорова школа "Зоринка"

КОРЖ Наталії Миколаївні - директорові Ріпкинської гімназії Ріпкинської районної ради, Чернігівська область

КОТЛЯРОВУ Миколі Васильовичу - директору Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 23 Донецької обласної ради

КУЧИНСЬКОМУ Миколі Сигізмундовичу - директорові департаменту Міністерства освіти і науки України

МАНАКІНУ Володимиру Миколайовичу - деканові державного вищого навчального закладу "Запорізький національний університет" Міністерства освіти і науки України

МОСЯКОВІЙ Ірині Юліївні - директорові Центру дитячої та юнацької творчості "Шевченківець" Шевченківського району міста Києва

ОНИЩУК Світлані Ярославівні - директорові Мамаївського загальноосвітнього навчального закладу І–ІІІ ступенів № 2 Кіцманського району, Чернівецька область

ПУШКАРЬОВІЙ Тетяні Едуардівні - директорові загальноосвітнього навчального закладу І–ІІІ ступенів "Скандинавська гімназія", м.Київ

РЕЙДІ Кароліні Віталіївні - директорові комунального закладу освіти "Дніпропетровський навчально-реабілітаційний центр "ШАНС" Дніпропетровської обласної ради"

РИЩЕНКО Тетяні Дмитрівні - деканові Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова

ХАРКОВЦЮ Василю Степановичу - начальникові управління виконавчого комітету Рівненської міської ради

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

ІНКЕЛЕВИЧУ Юрію Валентиновичу - заступникові директора департаменту охорони здоров’я – начальнику управління Луганської обласної державної адміністрації

КОЛНОГОРОВУ Олегу Миколайовичу - фельдшерові Олешківської станції екстреної медичної допомоги, Херсонська область

ПОПИК Лесі Володимирівні - завідувачеві фельдшерського пункту с.Шишківці Борщівського комунального районного центру первинної медико-санітарної допомоги, Тернопільська область

ЯНОВСЬКІЙ Вікторії Григорівні - завідувачеві Українського референс-центру з клінічної лабораторної діагностики та метрології Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

БЕЗРУЧКУ Юрію Миколайовичу - головному енергетикові шахти "Прохіднича" акціонерного товариства "Запорізький залізорудний комбінат"

БУЛАВІ Григорію Михайловичу - директорові дочірнього підприємства "Чернігівнафтогазгеологія" Національної акціонерної компанії "Надра України"

КУШНЕРУКУ Володимиру Івановичу - директорові державного підприємства "Науково-дослідний інститут "Шторм", м.Одеса

ЛІЩИНСЬКОМУ Степану Івановичу - начальникові дільниці шахти "Тернівська" акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат", Дніпропетровська область

МАРЕЦЬКОМУ Анатолію Павловичу - начальникові цеху Херсонського державного заводу "Палада"

МАРУНЕНКО Лідії Анатоліївні - лаборантові товариства "Фірма "Люстдорф", Вінницька область

ОНУШКУ Володимиру Олексійовичу - начальникові управління державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод"

ПЕТРІКОВСЬКОМУ Юрію Борисовичу - директорові державного виробничо-технічного підприємства "Граніт", м.Одеса

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

ВАСИЛЬЄВУ Дмитру Юрійовичу - директорові виробництва товариства "УкрАгроКом", Кіровоградська область

ВОЛОШИНУ Миколі Миколайовичу - трактористові-машиністу підприємства "Каут", Луганська область

ГОРДІЙ Антоніні Миколаївні - начальникові служби приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Уманський тепличний комбінат", Черкаська область

КОВАЛЕНКУ Олександру Анатолійовичу - голові фермерського господарства "Агро Вікторія Катеринопіль", Черкаська область

КОЛОШІ Валерію Петровичу - директорові сільськогосподарського підприємства "Пісківське", Чернігівська область

МЕЛЬНИЧУКУ Юрію Пилиповичу - генеральному директорові товариства "Шумськ Агро", Тернопільська область

НЕМІШУ Роману Васильовичу - голові сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Т.Г.Шевченка, Івано-Франківська область

ПОВХУ Леоніду Івановичу - голові фермерського господарства "Україна", директорові товариства "Липовецьке", Вінницька область

РУДОМУ Михайлу Миколайовичу - заступникові генерального директора акціонерного товариства "Племзавод "Степной", Запорізька область

САХНУ Олександру Петровичу - директорові державного насінницького сільськогосподарського підприємства "Вирівське", Сумська область

ЯГОДЦІ Петру Івановичу - керівникові сільськогосподарського підприємства "Розвазьке", Рівненська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

ЖИЧИЦЬКОМУ Роману Михайловичу - першому заступникові голови Городенківської районної державної адміністрації, Івано-Франківська область

ЗІННИК Світлані Миколаївні - начальникові головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

ПІДЛІСНОМУ Володимиру Іллічу - директорові Сумського обласного центру зайнятості

СЕМЕНЮК Лілії Орестівні - директорові Заставнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Чернівецька область

ТКАЧУКУ Петру Яковичу - директорові Олицького психоневрологічного інтернату, Волинська область

ШКАРБАНУ Анатолію Миколайовичу - директорові Ліщинського психоневрологічного будинку-інтернату, Полтавська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

МАРУЩАКУ Миколі Миколайовичу - голові Ружинської районної ради, Житомирська область

НЕСТЕРЕНКУ Олександру Васильовичу - провідному інженерові сектору департаменту державного підприємства "Український державний центр радіочастот", м.Київ

ПЕРОВІЙ Людмилі Федорівні - заступникові директора, начальнику відділу департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради

СТОЛЯРСЬКІЙ Катерині Михайлівні - головному консультантові секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку

ТАРАСЕНКУ Віктору Михайловичу - директорові оздоровчого комплексу "Мотор" акціонерного товариства "Мотор Січ", Запорізька область

ТКАЧЕНКО Ніні Іванівні - заступникові директора державного підприємства "Готельний комплекс "Київ" Управління справами Апарату Верховної Ради України"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

АНТОНОВУ Андрію Миколайовичу - директорові Департаменту Запорізької обласної державної адміністрації

ГОЗІ Юрію Анатолійовичу - генеральному директорові державної організації "Автобаза Державного управління справами"

ГОНЧАРОВУ Володимиру Миколайовичу - голові наглядової ради акціонерного товариства "Черкаське обласне підприємство автобусних станцій"

ЗАПУХЛЯКУ Зіновію Михайловичу - генеральному директорові товариства "Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій"

КЛИМЕНКУ Сергію Михайловичу - першому заступникові начальника регіональної філії "Південна залізниця", м.Харків

ЛИСОВУ Миколі Миколайовичу - державному інспекторові Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами, м.Київ

СИДОРУКУ Борису Петровичу - заступникові директора комунального підприємства "Автобаза" Рівненської обласної ради

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

БЕРЕСТОВІЙ Ірині Еріївні - начальникові управління Верховного Суду України

БІЛАНУ Сергію Васильовичу - першому заступникові Голови Державної фіскальної служби України

БОЙКО Людмилі Іванівні - судді у відставці Одеського апеляційного господарського суду

БРОВЧЕНКО Ларисі Станіславівні - директорові Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

ВИШНЕВСЬКОМУ Андрію Володимировичу - директорові Координаційного центру з надання правової допомоги, м.Київ

ГАЛАЄВСЬКОМУ Юрію Васильовичу - заступникові керівника апарату Верховного Суду України

ГЛУХОВЕРІ Віталію Андрійовичу - ректорові Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

ГРИГОР’ЄВІЙ Вірі Федосіївні - судді у відставці апеляційного суду Чернігівської області

ДЕНИСЕНКО Наталії Миколаївні - заступникові керівника Управління – завідувачу відділу Секретаріату Конституційного Суду України

ЄРЕМЄЄНКО Марії Олегівні - начальникові Управління Державного управління справами

ЗЕНЮК Людмилі Олександрівні - заступникові завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки

МАЗУР Тамарі Вікторівні - заступникові Міністра культури України

МЕЛЬНИЧУК Наталії Олексіївні - професорові кафедри Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

ОНИЩЕНКО Ганні Володимирівні - заступникові Міністра юстиції України – керівнику апарату

ПОГРЕБНЯК Ользі Валеріївні - головному консультантові відділу Управління Секретаріату Конституційного Суду України

ПОЛТАВЦЕВІЙ Галині Андріївні - судді у відставці апеляційного суду міста Києва

РОМАНЕНКУ Євгену Олександровичу - начальникові відділу Вищого адміністративного суду України

ФРОЛОВІЙ Олені Григорівні - адвокатові, м.Київ

ЦИМБАЛЮКУ Валерію Івановичу - директорові Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування, м.Рівне

ШЕНДРИКУ Владиславу Володимировичу - завідувачеві кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ

ЯРОШУ Олегу Володимировичу - правозахисникові, юрисконсульту, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

БОРЦЮ Миколі Миколайовичу - тренерові-викладачу комплексу культурно-спортивних споруд "Олімп" відокремленого підрозділу "Южно-Українська атомна електростанція", Миколаївська область

ДЖАНГИРЯНУ Георгію Вартановичу - першому віце-президентові Федерації регбі України, м.Київ

КИСЛОМУ Володимиру Михайловичу - заступникові директора Кіровоградської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву "Надія"

КЛОЧКУ Павлу Петровичу - викладачеві кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

МАРЧУКУ Костянтину Кириловичу - голові Житомирської обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос" агропромислового комплексу України

МАЦАЮ Ігорю Володимировичу -тренерові обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Донецької обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Колос" агропромислового комплексу України

НАКОНЕЧНОМУ Ігорю Юрійовичу -  тренерові-викладачу обласної дитячо-юнацької спортивної школи "Авангард" Чернівецького обласного фізкультурно-спортивного товариства "Україна"

ОРЛЕЦЬКОМУ Василю Григоровичу - голові Чернівецької обласної федерації футболу

ПИРІЖКУ Дмитру Олександровичу - директорові Чернігівського міського Центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

ТРЕТЯКУ Григорію Івановичу - тренерові-викладачу з гирьового спорту вищої категорії Нікопольської районної дитячо-юнацької спортивної школи Дніпропетровської області

ХІБЛІНУ Ігорю Миколайовичу - голові Хмельницької обласної федерації футболу

ЧЕНЦОВУ Миколі Федоровичу - старшому тренерові-викладачу комунального закладу "Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 4 Харківської міської ради"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ"

АГЛІУЛІНУ Равілю Мінгаязовичу - директорові Інгульської шахти державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", Кіровоградська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

ГОНЧАРОВУ Василю Омеляновичу - художникові-живописцю, м.Одеса

ДУБІНІНУ Юрію Олексійовичу - художникові музею космонавтики імені С.П.Корольова Житомирської міської ради

КОФАНОВУ Віктору Івановичу - художникові, Донецька область

МАНЮКУ Оресту Ярославовичу - художникові, м.Львів

ПЕНСЬКОМУ Івану Івановичу - художникові, м.Чернігів

ПІКУЛИЦЬКОМУ Богдану Романовичу - художникові, доценту кафедри Львівської національної академії мистецтв.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

22 серпня 2016 року