Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №670/2015

Про відзначення державними нагородами України з нагоди 24-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом Свободи

КОВАЛЯ Омеляна Васильовича — учасника національно-визвольного руху, м.Львів

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

СІМСОНА Едуарда Альфредовича — професора Харківського державного політехнічного університету

ТИЩЕНКА В’ячеслава Олексійовича — генерального директора відокремленого підрозділу "Запорізька АЕС" державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

ТАРАНЕНКА Сергія Дмитровича — голову правління – генерального директора акціонерного товариства "Дніпропетровський стрілочний завод"

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

ДУМЕНКА Сергія Петровича (ЕПІФАНІЯ) — митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату, м.Київ

ЛОБАСА Віталія Михайловича — завідувача кафедри Донецького національного медичного університету імені М.Горького

РЕДЮ Вячеслава Васильовича — головного диригента академічного симфонічного оркестру комунального закладу "Запорізька обласна філармонія" Запорізької обласної ради

СОРОКУ Семена Климовича — заступника голови Кіровоградського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

БАБЕНКА Миколу Івановича — директора Херсонського фізико-технічного ліцею Херсонської міської ради при Херсонському національному технічному університеті та Дніпропетровському національному університеті

БОЙКА Андрія Віталійовича — члена Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану, Харківська область

БУРКА Сергія Івановича — головного диригента академічного камерного оркестру "Віртуози Львова" Львівської обласної філармонії

ГОЦА Володимира Івановича — декана Київського національного університету будівництва і архітектури

ГУМЕНЮКА Павла Зіновійовича (АГАПІТА) — намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря міста Києва

ДЕРДУ Івана Івановича — голову Київської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України"

ДЖУРИНСЬКОГО Олега Олександровича — заступника голови наглядової ради "ВіДі Груп", Київська область

ЗІНКЕВИЧ Яну Вадимівну — учасника антитерористичної операції, Дніпропетровська область

КВІТА Сергія Мироновича — Міністра освіти і науки України

КОЛОДІЯ Петра Несторовича — голову Львівської обласної ради

КОНДРАЦЬКОГО Миколу Івановича — головного лікаря комунального закладу "Черкаська обласна дитяча лікарня" Черкаської обласної ради

КОСИЛА Михайла Юрійовича — директора Івано-Франківського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді

ПАРУБІЯ Володимира Івановича — директора громадської організації "Інститут національної пам’яті", м.Львів

ТРАЧУКА Олексія Леонідовича — начальника депо Хмельницького комунального підприємства "Електротранс"

ТРОФИМЛЮКА Олександра Миколайовича — першого проректора Київської православної богословської академії

ФЕЛЬДМАНА Бориса Яковича — співзасновника Міжнародного благодійного фонду "Фонд Олександра Фельдмана", м.Харків

ФІРСТОВА Сергія Олексійовича — заступника директора Інституту проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича НАН України, м.Київ

ШУТАКА Івана Тодоровича — голову Путильської районної організації ветеранів, Чернівецька область

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

НОВІКОВА Олега Анатолійовича — члена Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану, Харківська область

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

БОРОДЕНКА Максима Миколайовича — командира відділення 9 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у м.Києві, прапорщика служби цивільного захисту

ГАЛИЦЬКОГО Анатолія Петровича — старшого водія відділення 13 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у м.Києві, старшого прапорщика служби цивільного захисту

РИТОВА Дениса Анатолійовича (посмертно) — старшого пожежного – рятувальника 4 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у м.Києві, сержанта служби цивільного захисту

СТУПАКІВСЬКОГО Андрія Анатолійовича (посмертно) — заступника начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у м.Києві, старшого лейтенанта служби цивільного захисту

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БРИТАН Юлію Іванівну — директора Світлівської загальноосвітньої школи I–III ступенів Добропільської районної ради, Донецька область

БУКОВСЬКУ Соломію Федорівну — голову Рівненського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

ДЯЧЕНКО Людмилу Іванівну — віце-президента Національного університету "Києво-Могилянська академія"

МЕЛЬНИКОВУ Ольгу Олександрівну — оператора машинного доїння молочнотоварної ферми підприємства "Юхимівське", Вінницька область

ПЕТУХОВУ Любов Євгенівну — декана факультету Херсонського державного університету

ПЕЧАРСЬКУ Віру Петрівну — заступника директора, викладача вищого навчального комунального закладу "Балтське педагогічне училище" Одеської області

РОГАЧОВУ Олену Іванівну — професора кафедри Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут"

СМІЯН Олену Аркадіївну — заступника керівника Управління Апарату Верховної Ради України

СОРВАЧОВУ Валентину Іванівну — заступника директора виконавчого філії Національної телекомпанії України "Луганська регіональна дирекція"

ФІНКОВУ Олену Петрівну — головного лікаря комунального закладу "Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 9" Дніпропетровської обласної ради

ЮРЧЕНКО Олену Юріївну — голову Воловецької районної ради Організації ветеранів України, Закарпатська область

Нагородити медаллю "За врятоване життя"

ТРОНОВА Олега В’ячеславовича — слюсаря цеху акціонерного товариства "Харківська ТЕЦ-5"

ЧОМКА Ярослава Степановича (посмертно) — члена громадської організації "Всеукраїнська Гвардія Революції", м.Івано-Франківськ

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

ГРЕЧАНИК Людмилу Іванівну — начальника Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області

ДРАГУН Юлію Юріївну — активіста Тячівської районної громадської організації "Митці Тячівщини", Закарпатська область

НЕЧИПОРЕНКА Володимира Івановича — машиніста філії "Конотопський райавтодор" дочірнього підприємства "Сумський облавтодор"

ПАПАША Василя Миколайовича — слюсаря державного підприємства "Новатор", м.Хмельницький

РУЖЕЦЬКОГО Сергія Васильовича — головного консультанта відділу Секретаріату Центральної виборчої комісії

СТАРИКОВУ Людмилу Максимівну — завідувача відділення державної установи "Інститут гастроентерології Національної академії медичних наук України", м.Дніпропетровськ

Нагородити відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи

ГУМЕНЮКА Дмитра-Олеся Миколайовича — голову Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби

Присвоїти почесні звання:

"НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БУЖИНСЬКІЙ Катерині Володимирівні — солістці-вокалістці творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БОДЯНУ Дмитру Анатолійовичу — солістові балету Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ

ГОРБУНОВУ Юрію Миколайовичу — акторові, ведучому програм товариства "Телерадіокомпанія "Студія 1+1", м.Київ

ГРЕЧКО Ірині Олексіївні — артистці-вокалістці академічного ансамблю народної музики "Візерунок" установи Тернопільської обласної ради "Тернопільська обласна філармонія"

КОРЖУКУ Василю Івановичу — артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

КРАМАРЄВІЙ Оксані Юріївні — солістці опери – провідному майстру сцени державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ"

СПУСКАНЮКУ Володимиру Захаровичу — члену правління Вінницької обласної організації Національної спілки архітекторів України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

БОНЮ Віктору Михайловичу — головному інженерові філії "Хустська ДЕД" дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор"

ХАРЧЕНКУ Олегу Івановичу — першому віце-президентові Української державної корпорації по виконанню монтажних і спеціальних будівельних робіт "Укрмонтажспецбуд", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

ЛОЗІНУ Андрію Афонійовичу — директорові малого підприємства – науково-виробничої фірми "Продекологія", м.Рівне

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

ЗІЛЬБЕРШТЕЙНУ Дмитру Яковичу — учителеві Конотопської гімназії Конотопської міської ради, Сумська область

КОЖУХАРЮ Миколі Васильовичу — заступникові директора, учителю комунального закладу "Навчально-виховне об’єднання "Ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад "Вікторія-П" Кіровоградської міської ради

МАТВЕЙЧУКУ Анатолію Степановичу — директорові Володимир-Волинського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I–III ступенів № 3 – ліцей", Волинська область

МОСКАЛЕНКО Тетяні Миколаївні — заступникові директора, учительці Богуславецького навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I–III ступенів – дошкільний навчальний заклад" імені М.О.Максимовича Золотоніської районної ради, Черкаська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

ГАЙДАЙЧУКУ Віктору Васильовичу — завідувачеві кафедри Київського національного університету будівництва і архітектури, доктору технічних наук, професорові

КОСТЕРІНУ Сергію Олексійовичу — заступникові директора Інституту біохімії імені О.В.Палладіна НАН України, доктору біологічних наук, професорові, м.Київ

ОНУФРІЙЧУКУ Михайлу Яковичу — президентові Всеукраїнської громадської організації "Українська асоціація виробників поліграфічної продукції", кандидату історичних наук, м.Київ

ХАРЕБІ Володимиру Васильовичу — заступникові академіка-секретаря Відділення Національної академії аграрних наук України, доктору сільськогосподарських наук, професорові, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

КОРОБКУ В’ячеславу Івановичу — диригентові, генеральному директору Київського академічного муніципального духового оркестру

НОСЕНКОВУ Володимиру Миколайовичу — завідувачеві кафедри Харківської державної академії дизайну і мистецтв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

ДЕРКАЧУ Юрію Петровичу — донорові, м.Луцьк

САВЧУКУ Віктору Іллічу — донорові, м.Рівне

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

ТУРЯНСЬКОМУ Юрію Івановичу — головному науковому співробітникові відділу Науково-дослідного інституту фінансового права, Київська область

ЦИБІ Романі Петрівні — директорові Департаменту – головному бухгалтерові Міністерства фінансів України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ВЕРЕМЧУК Марії Михайлівні — директорові дирекції програм Львівської обласної державної телерадіокомпанії

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БУРЧИНСЬКОМУ Василю Георгійовичу — лікареві – судово-медичному експерту відділу державної установи "Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України", м.Київ

ГРИЦЕВИЧУ Роману Євгеновичу — завідувачеві відділення Львівської 1-ї міської клінічної лікарні імені князя Лева

КОТУ Михайлу Андрійовичу — лікареві відділення комунального закладу "Дніпропетровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги" Дніпропетровської обласної ради

ЛИГИРДІ Ользі Федорівні — завідувачеві відділення Національного інституту раку, м.Київ

ПЕРШУКОВУ Олександру Івановичу — лікареві медичного центру "Євролаб" товариства "Євролаб", м.Київ

ПРОСКУРНІ Людмилі Анатоліївні — лікареві відділення Національного інституту раку, м.Київ

СВІНЦІЦЬКОМУ Валентину Станіславовичу — провідному науковому співробітникові відділення Національного інституту раку, м.Київ

СЕРЕДІ Степану Васильовичу — головному лікареві комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер"

СИЧОВУ Олегу Сергійовичу — керівникові відділу, ученому секретарю державної установи "Національний науковий центр "Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска Національної академії медичних наук України", м.Київ

СІРМАН Яні Вадимівні — завідувачеві відділення Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні "Центр мікрохірургії ока"

СТРОКАНЮ Андрію Миколайовичу — заступникові головного лікаря клінічної лікарні "Феофанія" Державного управління справами

ШЕКЕРІ Олегу Григоровичу — директорові Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика Міністерства охорони здоров’я України, м.Київ

ЯЦИНІ Олександру Івановичу — лікареві Національного інституту раку, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

ДЗЮБЕНКУ Олександру Миколайовичу — начальникові Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

ІВАНЮКУ Ігорю Дмитровичу — директорові Малинського лісотехнічного коледжу, Житомирська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

БАРАННІКУ Віталію Вікторовичу — заступникові головного інженера казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра", м.Запоріжжя

ВЕНГЕРЕНКУ Віктору Єгоровичу — заступникові директора – начальнику виробництва акціонерного товариства "Мотор Січ", м.Запоріжжя

КРИВКУ Сергію Володимировичу — головному конструкторові проектів державного підприємства "Дослідно-проектний центр кораблебудування", м.Миколаїв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ"

БОНДЮК Любові Миколаївні — головному лікареві ветеринарної медицини державного підприємства "Дослідне господарство "Елітне" Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

БІЛОМУ Євгену Миколайовичу — викладачеві Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д.С.Бортнянського

БУЦЕНКО Надії Дмитрівні — головному науковому співробітникові відділу державного архіву Донецької області

КІСЕЛИЧНИКУ Михайлу Миколайовичу — директорові філії "Палац культури імені Т.Г.Шевченка" акціонерного товариства "Трускавецькурорт", Львівська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

ВАЩЕНКО Марині Іванівні — директорові комунального закладу освіти "Загальноосвітня санаторна школа – інтернат № 3" Дніпропетровської обласної ради

ГУГНІНУ Едуарду Анатолійовичу — заступникові голови Запорізької обласної державної адміністрації

ЗАХАРЧЕНКУ Петру Володимировичу — завідувачеві кафедри Київського національного університету будівництва і архітектури

КОЧЕРЗІ Надії Костянтинівні — завідувачеві кафедри Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

ПРИМУШКО Наталії Миколаївні — завідувачеві дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 13 "Берізка" загального розвитку дітей Ніжинської міської ради, Чернігівська область

САКАРІ Юрію Дмитровичу — проректорові Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут"

СВІДЛОВУ Юрію Івановичу — начальникові державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г.Харитоненка, м.Суми

СЄРЯКОВІЙ Ірині Іванівні — проректорові Київського національного лінгвістичного університету

СІЧКУ Віктору Михайловичу — доцентові кафедри Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

МІГУНОВІЙ Ганні Петрівні — головному інженерові державної установи "Інститут гастроентерології Національної академії медичних наук України", м.Дніпропетровськ

РУТКІВСЬКІЙ Світлані Євгеніївні — старшій сестрі медичній відділення Національного інституту раку, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

БІЛЕЦЬКІЙ Ларисі Василівні — провідному інженерові-технологу товариства "Українсько-словенське підприємство "Хлібопекарський комплекс "Кулиничівський", Харківська область

ЄФИМОВУ Володимиру Геннадійовичу — провідному інженерові дільниці товариства "Миколаївський глиноземний завод"

ІСАЄНКУ Михайлу Геннадійовичу — генеральному директорові державного підприємства "Донецький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

КІКАЛЕНКУ Андрію Павловичу — слюсареві-ремонтнику цеху акціонерного товариства "АЗОТ", м.Черкаси

КОВАЛКУ Олександру Михайловичу — керівникові проектів та програм Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

КОСТЕНКУ Христофору Антоновичу — голові правління акціонерного товариства "Автобаза № 1", м.Київ

ТАТАРІНУ Василю Івановичу — заступникові директора товариства "Промтехнтранс", Хмельницька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

МЕЛКОНЯНУ Генрі Месниковичу — директорові підприємства "Агрофірма "Гаван", Херсонська область

СОБОЛЕВСЬКОМУ Ігорю Костянтиновичу — пасічнику, голові спілки громадської організації "Бджоляри Радомишля", Житомирська область

ЯРЕМІ Олександру Григоровичу — директорові підприємства "Земля Переяславщини", Київська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

БОЙМ Світлані Миколаївні — заступникові директора департаменту Житомирської обласної державної адміністрації

ВЛАСЮК Тетяні Михайлівні — директорові Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

ІНДЄ Дмитру Юрійовичу — директорові навчального комп’ютерного центру Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів "Майбутнє"

ЛАНТУХУ Івану Михайловичу — директорові Орлівського психоневрологічного інтернату, Чернігівська область

МАНІДІНІЙ Любові Олександрівні — начальникові управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району

ПАРАСКІВІ Мирославу Степановичу — директорові Чернівецького геріатричного пансіонату

ПАЦУЛІ Ірині Несторівні — логопедові установи Тернопільської обласної ради "Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

БОЙКУ Віктору Михайловичу — начальникові цеху Центру технічної експлуатації телекомунікаційної транспортної мережі № 1 філії "Дирекція первинної мережі акціонерного товариства "Укртелеком", м.Київ

ЛОТЮКУ Петру Васильовичу — заступникові голови правління Житомирської облспоживспілки

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ"

ФЕДОРЕНКУ Василю Арсенійовичу — заступникові директора Дунайського біосферного заповідника НАН України, Одеська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

ГЛУЩЕНКО Світлані Володимирівні — начальникові управління Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

МОТЛЯХУ Олександру Івановичу — провідному науковому співробітникові навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів слідства та кримінальної міліції Національної академії внутрішніх справ, м.Київ

ЦИБУЛЬСЬКІЙ Юлії Станіславівні — начальникові управління Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ"

МАРЧЕНКУ Григорію Борисовичу — директорові Департаменту Державної служби України з надзвичайних ситуацій

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

АВРАМЕНКУ Володимиру Андрійовичу — члену виконкому Всеукраїнської футбольної асоціації студентів, м.Київ

ДМИТРАСЕВИЧУ Ярославу Івановичу — учителеві комунального закладу Львівської обласної ради "Львівське училище фізичної культури"

КОБІ Миколі Павловичу — тренерові-викладачу Рівненської районної дитячо-юнацької спортивної школи "Колос"

ЛАЗАРЕНКУ Віктору Михайловичу — заступникові директора комунального позашкільного навчального закладу "Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу "Юність", м.Чернігів

ПРУДНІКОВУ Ігорю Вікторовичу — тренерові-викладачу спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з боксу Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Україна"

ШПАКОВУ Олександру Олександровичу — старшому тренерові футбольної школи "Динамо" Київ"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

НАГУЛЯКУ Петру Івановичу — художникові-живописцю, м.Одеса

ЦАРИКУ Михайлу Зеновійовичу — художникові, старшому викладачу кафедри Львівської національної академії мистецтв

ШЕВЧУКУ Миколі Степановичу — художникові, викладачу комунальної установи Тернопільської обласної ради "Теребовлянське вище училище культури".

Президент України П.ПОРОШЕНКО

1 грудня 2015 року