Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

одОстанні документи
Пошук документів

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №26/2009

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України постановляю:

Нагородити орденом Свободи

ГОРИНЯ Михайла Миколайовича - правозахисника, м.Київ
ДЗЮБУ Івана Михайловича - академіка-секретаря Національної академії наук України, м.Київ
ОЛІЙНИКА Бориса Ілліча - письменника, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня

ГОРБУЛІНА Володимира Павловича - академіка Національної академії наук України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ГНАТЮКА Дмитра Михайловича - головного режисера Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, народного артиста України, м.Київ
ГРИГОРОВИЧ Лілію Степанівну - народного депутата України
ЮХНОВСЬКОГО Ігоря Рафаїловича - виконуючого обов'язки Голови Українського інституту національної пам'яті, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БІЛОЗІР Оксану Володимирівну - співачку, народну артистку України, м.Київ
ВАНТУХА Мирослава Михайловича - генерального директора - художнього керівника національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, народного артиста України, м.Київ
ВАСЮНИКА Івана Васильовича - Віце-прем'єр-міністра України
ГАЙДАМАКУ Анатолія Васильовича - народного художника України, м.Київ
ЖУЛИНСЬКОГО Миколу Григоровича - академіка Національної академії наук України, м.Київ
ЗІНКЕВИЧА Василя Івановича - співака, народного артиста України, м. Луцьк, Волинська область
ІВАНЧУКА Василя Михайловича - шахіста, міжнародного гросмейстера, м.Львів
МЕДВІДЯ Любомира Мирославовича - художника-живописця, м.Львів
ОРЛИК Марію Андріївну- голову Спілки жінок України, м.Київ
ПАЛАМАРЕНКА Анатолія Нестеровича - народного артиста України, м.Київ
РИЖЕНКОВА Олександра Миколайовича - генерального директора - голову правління акціонерного товариства «Донецьксталь - металургійний завод»
СУХАНА Олександра Васильовича - президента Закарпатського обласного благодійного фонду допомоги та реабілітації інвалідів «Суспільство для всіх», м.Ужгород
ТАРАСЮКА Ігоря Григоровича - Керівника Державного управління справами
ЧЕРВОНЕНКА Євгена Альфредовича - першого заступника голови Київської міської державної адміністрації

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БРОВУНА Марка Матвійовича - генерального директора - художнього керівника Донецького обласного академічного українського музично-драматичного театру
ГОРБУРОВА Григорія Федоровича - члена президії ветеранської організації Ленінського району міста Миколаєва
ЛЕВІТАСА Іллю Михайловича - президента Ради національних товариств України, м.Київ
РОГОВЦЕВУ Аду Миколаївну - артистку театру і кіно, народну артистку України, м.Київ
СЕРБІНА Володимира Вікторовича - заступника генерального директора державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова», м.Дніпропетровськ
СЕРГІЄНКА Олександра Миколайовича - голову ради Донецької обласної організації ветеранів
СЕРЕДНЬОГО Івана Петровича (Іринея) - керуючого Дніпропетровською єпархією Української православної церкви, митрополита Дніпропетровського і Павлоградського
СМОЛІЯ Валерія Андрійовича - директора Інституту історії України НАН України, академіка НАН України, м.Київ
ХОТЛУБЕЯ Юрія Юрійовича - Маріупольського міського голову, Донецька область

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БАДЗЯ Юрія Васильовича - правозахисника, м.Київ
БРОНЕВИЦЬКОГО Петра Степановича - начальника Державного будівельного комбінату Управління справами Верховної Ради України
ЗАПОРОЖЦЕВА Миколу Васильовича - заступника голови Луганської обласної державної адміністрації
ІВАНЮКА Миколу Олексійовича - голову Новоград-Волинської районної державної адміністрації, Житомирська область
КАРПАЧОВУ Ніну Іванівну - Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
КУШНІРЕНКА Андрія Миколайовича - художнього керівника і головного диригента заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю України, м.Чернівці
ЛЕВИЦЬКОГО Іллю Юхимовича - начальника Одеської залізниці
МИРКІНА Олега Дмитровича - директора філії «Дирекція по будівництву і експлуатації газопроводу Джанкой-Феодосія-Керч», м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
МОШЕНСЬКОГО Валерія Захаровича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Планета-буд», м.Київ
НЕЧИПОРЕНКА Олександра Сергійовича - голову Харківської районної державної адміністрації, Харківська область
ОСІПОВА Миколу Яковича - голову правління - генерального директора акціонерного товариства «Запорізький завод зварювальних флюсів та скловиробів»
ОТЧЕНАШЕНКА Павла Івановича - голову Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих
ПЛАТОНОВА Володимира Миколайовича - ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, м.Київ
ПОМАЗАН Віру Іванівну - голову Донецької обласної організації Спілки жінок України
ПРИСЯЖНЮКА Анатолія Йосиповича - голову правління державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
РИЖЕНКА Сергія Анатолійовича - головного державного санітарного лікаря Дніпропетровської області
РУДЯ Петра Володимировича - голову правління акціонерного товариства «Житомирський маслозавод»
РЯБОКОНЯ Олександра Григоровича - президента Київської обласної торгово-промислової палати, м.Біла Церква
СИМОНОВУ Ларису Степанівну - голову міської організації колишніх в'язнів фашизму, м.Макіївка, Донецька область
ТКАЧУКА Василя Григоровича - заступника Голови Державної податкової адміністрації України
ЧУРЮМОВА Клима Івановича - директора науково-просвітницького центру «Київський планетарій» Всеукраїнської громадської організації «Товариство «Знання»
ЩЕРБАКА Юрія Миколайовича - письменника, м.Київ
ЯНКА Дмитра Григоровича - першого заступника голови правління Українського фонду культури, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АНТИПОВИЧ Ганну Іванівну - редактора газети «Наше слово», м.Полтава
АСАДЧЕВА Валерія Михайловича - голову Полтавської обласної державної адміністрації
БАРДАДИМА Василя Григоровича - директора сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Перше Травня», Томаківський район, Дніпропетровська область
БАРИЛОВИЧА Миколу Павловича - депутата Володарської районної ради, Київська область
БАРІНОВА Володимира Миколайовича - старшого майстра акціонерного товариства «Український графіт», Запорізька область
БЕЛЯВЦЕВА Миколу Івановича - голову правління - генерального директора акціонерного товариства «Інститут «Укроргверстатінпром», м.Харків
БЕРЕЛЕТА Олександра Миколайовича - голову правління - директора акціонерного товариства «Луганський трубний завод»
БІЛАСА Всеволода Омеляновича «- голову правління акціонерного товариства Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», Львівська область
БІЛАША В'ячеслава Анатолійовича - генерального директора акціонерного товариства «Агропромислове об'єднання «Цукровик Полтавщини»
БІРЧЕНКА Миколу Вікторовича - директора товариства «Проектно-будівельна фірма «Будінвест XXI», м.Суми
БОЙКА Василя Степановича - голову Івано-Франківського міського об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імена Тараса Шевченка
БОЧКАРЬОВА Юрія Георгійовича - голову правління акціонерного товариства «Дніпроенерго», м.Запоріжжя
ВАЙСБЕРГА Юрія Рувімовича - головного лікаря Житомирського обласного центру охорони здоров'я матері і дитини
ВАСЮТУ Василя Васильовича - головного лікаря Мукачівської центральної районної лікарні, Закарпатська область
ВОРОНКІНА Валентина Івановича - співголову правління Харківської обласної благодійної організації «Благодійний фонд «Ренесанс»
ГАСЮКА Ярослава Михайловича - члена Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих
ГАВРИЛЕНКА Ігоря Володимировича - головного консультанта служби Секретаріату Президента України
ГЛАДУША Юрія Івановича - генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», м.Київ
ГОЛОВКОВСЬКОГО Володимира Сергійовича - головного редактора громадсько-політичної газети «Черкаський край»
ГОРОБИНСЬКОГО Миколу Олександровича - першого заступника голови - начальника управління Державної податкової адміністрації у Львівській області
ГРИВКОВСЬКОГО Едуарда Олександровича - Першого заступника Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим
ГРИШКА Володимира Даниловича - соліста Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, народного артиста України, м.Київ
ДАВИДОВИЧА Миколу Івановича - голову правління акціонерного товариства «Проммонтаж СУ-27», Львівська область
ДАНЬКА Миколу Івановича - ректора Української державної академії залізничного транспорту, м.Харків
ЖАРКОВСЬКОГО Петра Івановича - генерального вікарія Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви, Закарпатська область
ЖЕЛУДОВА Олександра Володимировича - директора спортивного клубу «ПротехМспорт»
ЖОМІРА Миколу Тимофійовича - члена Черкаської міської організації Всеукраїнського об'єднання ветеранів
ЗАРЕЦЬКОГО Олександра Вікторовича - машиніста гірничих виїмкових машин відокремленого підрозділу «Шахтоуправління імені В.М.Бажанова», Донецька область
ЗЯБЛЮКА Михайла Павловича - директора Всеукраїнського державного спеціалізованого видавництва «Українська енциклопедія імені М.П.Бажана», м.Київ
ІВАНКІВА Олександра Львовича - першого заступника Голови Українського інституту національної пам'яті, м.Київ
КАРПОМИЗА Івана Івановича - голову Федерації професійних спілок Волинської області
КИШКА Миколу Леонтійовича - директора підприємства «Могучий», Мелітопольський район, Запорізька область
КОВАЛЬЧУКА Віталія Анатолійовича - першого заступника генерального директора корпорації «Індустріальна спілка Донбасу», м.Донецьк
КОЛОМЕЙЦЕВУ-ГАЙДАЙ Ірину Вікторівну - начальника відділу товариства «СКЛ», чемпіонку України з ралі, м.Одеса
КОМАРОВСЬКОГО Олександра Григоровича - голову правління сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Котовського, Волочиський район, Хмельницька область
КОПИТЬКА Олексія Вікторовича - голову правління громадської організації «Український центр розвитку музейної справи», м.Київ
КРАЙНЬОГО Костянтина Михайловича - кінорежисера, м.Київ
КРИВОНОСА Миколу Івановича - голову Черкаського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих
КУЛІША Володимира Івановича - голову Чернівецької обласної державної адміністрації
КУЧУКА Михайла Ілліча - заступника Одеського міського голови
ЛЕВИЦЬКОГО Валерія Володимировича - генерального директора акціонерного товариства «Дрогобицький завод автомобільних кранів», Львівська область
ЛЕЛЮКА Олексія Володимировича - народного депутата України
ЛИТВИНОВА Валерія Аркадійовича - директора Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України, м.Київ
МАГАРА Володимира Володимировича - генерального директора Севастопольського академічного російського драматичного театру імені А.В.Луначарського
МАКАРЕНКО Тамару Петрівну - заступника головного лікаря Вишгородської центральної районної лікарні, Київська область
МАЛАНДІЯ Олександра Миколайовича - письменника, м.Київ
МАЛКОВИЧА Івана Антоновича - директора видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», м.Київ
МІНАЄВА Леоніда Миколайовича - директора товариства «Нова Нива», Володарський район, Донецька область
МУДРОГО Степана-Василя (Софрона)- єпископа Івано-Франківської єпархії Григоровича Української греко-католицької церкви
НАВРОЦЬКОГО Станіслава Степановича - Заозерненського селищного голову, Автономна Республіка Крим
НОВАКА Володимира Михайловича - заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації
ОСТРОГЛЯДА Віктора Миколайовича - директора Одеського обласного комунального підприємства «Острівне»
ПАВЛЮКА Віктора Ігоровича - першого заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації
ПАЛИЦЮ Ігоря Петровича - народного депутата України
ПАНЧЕНКА Олексія Івановича - суддю Вищого адміністративного суду України
ПЕТРИНЕНКА Тараса Гарринальдовича - співака, народного артиста України, м.Київ
РИЖКА Павла Петровича - головного лікаря Харківського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру №1
РІШКА Лева Юрійовича - голову Стрийської районної організації «Союз Чорнобиль України», Львівська область
РОПОТЕНКА Олександра Ярославовича - виконуючого обов'язки голови Центрального виконавчого комітету політичної партії «Народний Союз - Наша Україна», м.Київ
РОМАНЧИШИНА Василя Григоровича - начальника управління культури і туризму Київської обласної державної адміністрації
РОЯ Миколу Григоровича - члена Полтавського обласного товариства політичних в'язнів та репресованих
РУБАНА Юрія Григоровича - директора Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ
РЯБЕНЬКОГО Василя Івановича - директора Донецького академічного державного театру опери та балету імені А.Б.Солов'яненка
СЕМЕНОВА Віктора Володимировича - генерального директора акціонерного товариства «Донецький завод високовольтних опор»
СЛИЧУКА Володимира Андрійовича - Росошанського сільського голову, Вінницька область
СЛІПЦОВА Володимира Микитовича - Дзержинського міського голову, Донецька область
СОКОЛОВСЬКОГО Богдана Івановича - Уповноваженого Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки
СТАДНИКА Григорія Васильовича - першого проректора Харківської національної академії міського господарства
ТЮТЮННИКА Вадима Петровича - заступника керівника департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
УМАНЦЯ Миколу Григоровича - заступника начальника територіально-галузевого об'єднання «Південна залізниця», м.Харків
ФЕДИНЦЯ Михайла Ілліча - голову Ужгородської районної ради, Закарпатська область
ФЕЛЬДМАНА Олександра Ісааковича - генерального директора товариства «Виробничо-науковий центр «Трубосталь», Дніпропетровська область
ФРОЛОВА Миколу Олександровича - заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації
ХІБУЧЕНКА Володимира Григоровича - начальника головного управління Севастопольської міської державної адміністрації
ХОВАЙЛА Дмитра Юхимовича - директора Переяслав-Хмельницького звіроплемгоспу, Київська область
ЦЕБЕНКА Миколу Миколайовича - голову Верхньодніпровської районної ради, Дніпропетровська область
ЧАЙКУ Романа Омеляновича - директора акціонерного товариства «Вікар», м.Хмельницький
ЧЕРЕВКА Олександра Володимировича - голову Черкаської обласної державної адміністрації
ЧИЖМАРЯ Юрія Васильовича - голову Тернопільської обласної державної адміністрації
ЧІПКА Івана Григоровича - члена ради Вінницького обласного об'єднаного товариства колишніх політичних в'язнів, репресованих та їх дітей
ЮХИМЧУКА Анатолія Петровича - секретаря Рахункової палати, м.Київ
ЯНДІЄВА Салмана Османовича - заступника голови наглядової ради акціонерного товариства «Іллічівськзовніштранс», Одеська область
ЯСІНСЬКОГО Володимира Борисовича - голову правління товариства «Консоль ЛТД», м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
ЯЩИЩАКА Віталія Степановича - головного редактора газети «Новини Закарпаття», м.Ужгород

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

НИЖНИКА Олександра Івановича - президента Вінницької обласної асоціації ветеранів силових структур України

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ТУРЧИНУ Зінаїду Михайлівну - дворазову чемпіонку та призерку Олімпійських ігор, м.Київ
ШЕВЧЕНКО Валентину Семенівну - голову Всеукраїнської громадської організації «Конгрес ділових жінок України», м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

НЕДАШКІВСЬКУ Раїсу Степанівну - артистку театру і кіно, народну артистку України, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БЕРНИК Ганну Василівну - заступника голови Вижницького осередку Чернівецького відділу Союзу українок
ГОРОХОВСЬКУ Галину Романівну - представника Міністерства закордонних справ України в Ужгороді, Закарпатська область
ДІДЕНКО Зою Олександрівну - голову Хмельницького міського товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта»
ЗАБУЖКО Оксану Стефанівну - письменницю, м.Київ
ЗОРКІНУ Людмилу Павлівну - начальника відділу Дніпропетровської обласної державної адміністрації
КИРИЧЕНКО Світлану Тихонівну - члена громадської організації «За реабілітацію «Першотравневої двійки», м.Київ
КОСТЮРЕНКО Тетяну Миколаївну - першого заступника начальника Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської державної адміністрації
КРИВОШЕЄВУ Тетяну Ремівну - начальника комунального підприємства «Дніпропетровське міжрегіональне бюро технічної інвентаризації»
КУЗЬМИЧ Лідію Михайлівну - Городецького сільського голову, Рівненська область
КУЛЬМАТИЦЬКУ Ольгу Володимирівну - секретаря міжрегіонального громадського об'єднання «Організація патріотів України», м.Львів
ЛУК'ЯНЕЦЬ Вікторію Іванівну - солістку опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, народну артистку України
ПАВЛЕНКО Наталю Іларіонівну - ветерана Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, м.Донецьк
ПОДКОПАЄВУ Лілію Олександрівну - дворазову чемпіонку та срібну призерку Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики, голову благодійного фонду «Здоров'я поколінь», м.Київ
СВАТЬЄВУ Валентину Володимирівну - голову Запорізької обласної ради жінок
СЕРЕБРЯНСЬКУ Катерину Олегівну - олімпійську чемпіонку з художньої гімнастики, голову Фонду розвитку спорту, м.Київ
СПІРІДОНОВУ Любов Михайлівну - заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації
СТАНКЕВИЧ Стеллу Омелянівну - голову правління акціонерного товариства «Трембіта», м.Чернівці
ТУРІЩЕВУ Людмилу Іванівну - багаторазову чемпіонку Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики, головного тренера Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», м.Київ
ТКАЧЕНКО Валентину Григоріївну - ректора Луганського національного аграрного університету
ТКАЧЕНКО Інну Миколаївну - голову Луганського обласного товариства інвалідів та хворих на цукровий діабет
ШАПІРЕНКО Марію Іллівну - члена Черкаського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих
ШИРШОВУ Марію Тимофіївну - члена громадської редакційної колегії Книги Пам'яті Східного Криму, Автономна Республіка Крим

Нагородити орденом Данила Галицького

ГОНЧАРУКА Олександра Олександровича - першого заступника керівника головної служби Секретаріату Президента України
ДЕНДЕМАРЧЕНКА Григорія Григоровича - начальника управління Головного управління державної служби в Черкаській області
КАВУНА Михайла Григоровича - керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії
КВІТКУ Сергія Андрійовича - керуючого справами виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради
КРАВЧУКА Святослава Євгеновича - заступника голови Волинської обласної державної адміністрації

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БЕЗКОРОВАЙНОГО Валентина Михайловича - заступника керівника департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
ІЗВОЩИКА Віктора Борисовича - електрогазозварника управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз», м. Красилів, Хмельницька область
КАЗМИРУКА - Петра Францевича головного лікаря - заступника генерального директора акціонерного товариства «Туристсько-оздоровчий комплекс «Судак», Автономна Республіка Крим
КОЛЕСНИК Наталію Анатоліївну - заступника директора Державного архіву Миколаївської області
КОНИШЕВА Олександра Петровича - бригадира прохідників акціонерного товариства «Вугільна компанія «Шахта «Краснолиманська-Західна №1», Донецька область
МОРОЗОВУ Анну Валеріївну - головного спеціаліста Державного архіву Чернігівської області
ОСТАПЧУКА Миколу Васильовича - голову Київського районного в місті Одесі відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
СЕКУ Миколу Івановича - заступника начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації
ЯРЕСЬКО Олену Юріївну - головного консультанта головної служби Секретаріату Президента України

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

АБАЗОПУЛУ Володимиру Костянтиновичу - артистові державного підприємства «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка», м.Київ
БУРМАЦІ Марії Вікторівні - співачці, м.Київ
МАГЕРІ Сергію Ігоровичу - солістові опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ
СУМСЬКІЙ Ользі Вячеславівні - артистці театру і кіно, м.Київ
СТУПЦІ Остапу Богдановичу - артистові Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

«НАРОДНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

ГЛАЗИРІНУ Володимиру Львовичу - директорові товариства «Проектна група», м.Одеса

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ЗІНЧЕНКУ Володимиру Даниловичу - художникові-живописцю, м.Київ
МЕЛЬНИКУ Анатолію Івановичу - художникові-живописцю, генеральному директорові Національного художнього музею України, м.Київ
ОЛІЙНИКУ Миколі Олексійовичу - скульпторові, автору Меморіалу пам'яті жертв Голодомору у 1932-1933 роках у Київській області
ПОЛЯКОВУ Олексію Івановичу - художникові-живописцю, м.Донецьк

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ВАРИЧ Олені Борисівні - солістці ансамблю «Росава» Черкаської обласної філармонії
КОЗЛОВСЬКОМУ Віталію Віталійовичу - співакові, м.Київ
ЛІБЕРМАН Тетяні Георгіївні - співачці, м.Київ (Тіні Кароль)
РУБЛЬОВІЙ Ружені Анатоліївні - артистці-вокалістці Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Куліша
ШПАК Марті Дмитрівні - співачці, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

КОВАЛЬОВУ Юрію Петровичу - головному архітекторові проектів товариства «Проектні системи ЛТД», м.Київ
КРИВЕНКУ Віталію Єфремовичу - радникові з питань містобудування Кіровоградського науково-технічного центру спеціальних робіт у будівництві
МИРГОРОДСЬКОМУ Андрію Сергійовичу - проектному директорові товариства «Проектні системи ЛТД», м.Київ
МИРОНЕНКУ Василю Івановичу - головному архітекторові товариства «Архікон», м.Одеса

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

АНДРУСИШИНУ Богдану Івановичу - директорові Інституту політології та права Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ
БАЛАБАНОВІЙ Людмилі Веніамінівні - завідувачеві кафедри Донецького державного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, доктору економічних наук, професору
БІЛОКЛИЦЬКІЙ Галині Федорівні - завідувачеві кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, доктору медичних наук, професору, м.Київ
БУРЯКУ Володимиру Костянтиновичу - ректорові Криворізького державного педагогічного університету, доктору педагогічних наук, професору Дніпропетровська область
ГРИНЬОВІЙ Валентині Миколаївні - проректорові, завідувачеві кафедри Харківського національного економічного університету, доктору економічних наук, професору
ДУДАРЮ Тарасу Григоровичу - завідувачеві кафедри Тернопільського національного економічного університету, доктору економічних наук, професору
КОППУ Вадиму Яковичу - завідувачеві кафедри Севастопольського національного технічного університету, доктору технічних наук, професору
КОРОЛЮ Володимиру Миколайовичу - генеральному директорові державного підприємства «Авіаційний науково-технічний комплекс імені О.К.Антонова», доктору технічних наук, професору, м.Київ
КОШЛІ Володимиру Івановичу - завідувачеві кафедри сімейної медицини Запорізької медичної академії післядипломної освіти, доктору медичних наук, професору
МІШИНУ Андрію Олександровичу - директорові Державного інституту розвитку сім'ї та молоді Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
ПАНЧЕНКУ Володимиру Євгеновичу - професорові Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктору філософських наук
УСАЧЕНКО Ларисі Михайлівні - професорові Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького, кандидату ветеринарних наук
ХОДАКІВСЬКОМУ Євгенію Івановичу - професорові державного вищого навчального закладу «Державний агроекологічний університет», доктору економічних наук, м.Житомир

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

АДИЛХАНЯНУ Геворгу Араратовичу - директорові товариства «САМ», м.Миколаїв
БІБІ Світлані Іванівні - генеральному директорові товариства «Виробниче підприємство «Побутрембудматеріали», м.Київ
ЗАКАЛЮЖНОМУ Петру Федоровичу - заступникові начальника управління Державного управління справами
ІВАНІШИНУ Леонтію Володимировичу - генеральному директорові товариства «Завод будівельних конструкцій», Волинська область
МАРЧЕНКУ Миколі Васильовичу - начальникові дочірнього підприємства акціонерного товариства «Сумбуд»
РУДЮ Володимиру Миколайовичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Запорізький домобудівний комбінат»
СУПРУНУ Олегу Юрійовичу - директорові товариства «Будівельна компанія «Укрпромбуд», м.Харків
ТОКОВЕНКУ Василю Миколайовичу - головному будівельникові товариства «Білоцерківський домобудівельний комбінат», Київська область
ФЕДОРЧУКУ Олександру Дмитровичу - головному конструкторові проектів товариства «Проектні системи ЛТД», м.Київ
ШЕВЯКІНУ Миколі Гавриловичу - виконавчому директорові акціонерного товариства «Південспецбуд», м.Харків

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

РУСИНУ Андрію Васильовичу - професорові Ужгородського національного університету, Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ГОЛУБЕЦЬКІЙ Любові Ізотівні - заступникові директора Степківської загальноосвітньої школи І-ІII ступенів, Миколаївська область
КУТОВІЙ Ірині Аркадіївні -БУЛАТОВІЙ - директорові навчально-виховного комплексу №108 «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад компенсуючого типу для дітей з малими та затихаючими формами туберкульозу», м.Дніпропетровськ
ЛАВРЕНКО Жанні Миколаївні - учительці гімназії міста Генічеська, Херсонська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

БОГОНОСУ Петру Леонтійовичу - доцентові Київського національного університету культури і мистецтв
ГАЙДУКУ Василю Михайловичу - композиторові, м.Ужгород, Закарпатська область
ГОНЧАРУ Петру Івановичу - мистецтвознавцеві, м.Київ
ЗАБРЕДОНСЬКОМУ Степану Григоровичу - професорові Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м.Київ
КОЧЕВЕНКУ Юрію Владиславовичу - режисерові театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках»
МАКАРОВІЙ Людмилі Андріївні - викладачеві Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка
СОЛОМЦІ Тетяні Володимирівні - директорові обласного комунального підприємства «Дніпропетровська філармонія»
ФЕДОРИШИНУ Ярославу Васильовичу - директорові Львівського духовного театру «Воскресіння»
ЦИДЕЛЬКОВСЬКОМУ Семену Ісаковичу - директорові Будинку естетики та дозвілля, м.Чернівці

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

БОЯРЧУКУ Петру Оксентійовичу - власному кореспондентові газети «Волинь-нова», м.Луцьк
ВАСИЛЬЄВУ Борису Юрійовичу - головному редакторові дочірнього підприємства «Телерадіокомпанія «Стерх», м.Дніпропетровськ
ЛАРІОНОВІЙ Валентині Володимирівні - заступникові начальника управління інформації та зв'язків з громадськістю Київської обласної державної адміністрації
ЛЕБІДЬ Марії Василівні - заступникові головного редактора творчо-виробничого об'єднання «Телебачення і радіомовлення», м.Кіровоград
МАРМАЗОВУ Руслану Леонідовичу - керівникові прес-служби акціонерного товариства «Футбольний клуб «Шахтар», м.Донецьк
СЕВЕРИНУ Миколі Степановичу - головному редакторові Луганської обласної громадсько-політичної газети «Ракурс-плюс»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БІЛОУС Наталії Василівні - заступникові голови Чернігівської обласної державної адміністрації
ГОЛОЩАПОВУ Анатолію Олексійовичу - начальникові регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області
КОРЖУ Віталію Терентійовичу - народному депутатові України
КУНІЦИНУ Сергію Володимировичу - голові Севастопольської міської державної адміністрації
КУШНЕР Людмилі Володимирівні - начальникові головного фінансового управління Рівненської обласної державної адміністрації
МАРТИНЮКУ Леоніду Олександровичу - начальникові головного управління соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації
МІЩЕНКО Лілії Михайлівні - заступникові начальника управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
ОЛЕХНОВИЧ Людмилі Іванівні - начальникові Головного управління статистики у Сумській області
ПОЛІЩУКУ Володимиру Володимировичу - голові Рахункової палати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, м.Сімферополь
САВИЧУ Петру Івановичу - директорові виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
САЧІВКУ Андрію Івановичу - директорові департаменту Фонду державного майна України, м.Київ
СОВЕНКО Ользі Миколаївні - завідувачеві відділу Управління справами Апарату Верховної Ради України - головному бухгалтерові
ТИМОШИНІЙ Тамарі Георгіївні - начальникові управління Секретаріату Кабінету Міністрів України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

БОЛЬШАКОВУ Олександру Євгеновичу - електромонтерові ліній Маріупольських електричних мереж, Донецька область
САВЧЕНКУ Степану Григоровичу - начальникові служби філіалу акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго»
ХАРЧЕНКУ Івану Олександровичу - заступникові начальника відділу відокремленого підрозділу «Головдерженергонагляд» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

АГЄЄВУ Володимиру Григоровичу - директорові Науково-дослідного інституту гірничорятувальної справи та пожежної безпеки «Респіратор», м.Донецьк

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АНДРІЄНКУ Олександру Івановичу - головному лікареві дочірнього підприємства «Санаторій «Новомосковський», Дніпропетровська область
АСТРЕЙКО Олені Володимирівні - заступникові головного лікаря Житомирського обласного центру охорони здоров'я матері і дитини
БАСКАКОВУ Петру Миколайовичу - головному лікареві клінічного пологового будинку №1 м.Сімферополя, Автономна Республіка Крим
БІРОВ Єлизаветі Іванівні - головному лікареві обласної дитячої лікарні, м.Мукачеве, Закарпатська область
БЛАКИТНІЙ Лідії Олексіївні - першому заступникові начальника головного управління охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації
БУГОРКОВУ Ігорю Веніаміновичу - заступникові головного лікаря Центральної міської клінічної лікарні №1, м.Донецьк
ВИТВИЦЬКОМУ Ігорю Карловичу - завідувачеві відділення Львівської обласної клінічної лікарні
ГОЛОВКО Людмилі Леонтіївні - лікареві-нефрологу, заступникові головного лікаря Хмельницької міської поліклініки №1
ДЕНИСЕНКУ Сергію Вікторовичу - керівникові Клініки проблем планування сім'ї, м.Київ
ДУМНИЧУ Юрію Андрійовичу - лікареві-фтизіатру обласного територіального медичного об'єднання «Фтизіатрія», м.Ужгород, Закарпатська область
ЄМЦЮ Олександру Михайловичу - головному лікареві комунальної установи «Сумська міська дитяча клінічна лікарня»
ІВАНОВУ Дмитру Дмитровичу - віце-президентові Української асоціації нефрологів, м.Київ
КОРОЛЮКУ Валентину Олександровичу - завідувачеві відділення Центральної міської лікарні м.Рівне
КОРОТЕЦЬКОМУ Василю Петровичу - завідувачеві відділення медико-санітарної частини акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат», Луганська область
НАГОРНОМУ Івану Михайловичу - директорові Хмельницького базового медичного коледжу
ОМЕЛЯНЧУКУ Івану Олександровичу - завідувачеві відділення Хмельницької міської лікарні
ОСТАПЕНКУ Володимиру Миколайовичу - лікареві-хірургу Київського обласного онкологічного диспансеру
ПЕТРУКУ Сергію Олександровичу - начальникові Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, м.Львів
ПРУДНІКОВУ Михайлу Івановичу - головному лікареві Івано-Франківського міського клінічного пологового будинку
СИДОРЕНКУ Петру Андрійовичу - головному лікареві Макарівської центральної районної лікарні, Київська область
ТАЩУКУ Віктору Іллічу - заступникові головного лікаря Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру
ФЕДЬКО Галині Петрівні - головному лікареві Інституту геронтології Академії медичних наук України, м.Київ
ШЕПЕТЬКУ Євгену Миколайовичу - професорові Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ
ШУМСЬКОМУ Віктору Леонтійовичу - головному державному санітарному лікареві Корюківської районної санітарно-епідеміологічної станції, Чернігівська область
ЯРЕМЧЕНКУ Олегу Юрійовичу - лікареві-ортопеду, завідувачеві відділення Херсонської обласної клінічної лікарні

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

СИМОНОВИЧУ Віктору Петровичу - директорові Любешівського міжгосподарського спеціалізованого лісогосподарського підприємства, Волинська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БЕЗЛЮДНОМУ Олександру Івановичу - проректорові Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Черкаська область
БОРОДІНУ Євгенію Івановичу - заступникові голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації
ВЛАСОВІЙ Галині Вікторівні - проректорові Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м.Київ
ГАЗІНУ Володимиру Прокоповичу - професорові Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницька область
ГОНЧАРОВІЙ Наталії Сергіївні - директорові Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10
ГУМЕНЮКУ Ігорю Всеволодовичу - викладачеві Технічного коледжу Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя
ДЯГІЛЕВІЙ Євдокії Дмитрівні - завідувачеві дошкільного навчального закладу №12 м.Севастополя
ЕПОЯНУ Степану Михайловичу - завідувачеві кафедри Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури
ЄРМАК Любові Василівні - директорові Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №34
ЗАБЛОЦЬКОМУ Володимиру Валентиновичу - заступникові голови Луганської обласної державної адміністрації
ЗУБКОВУ Миколі Григоровичу - доцентові кафедри українознавства Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
КОВАЛЬЧУКУ Олегу Олександровичу - директорові Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука, Волинська область
КОГУТУ Василю Михайловичу - ректорові Львівського державного Інституту новітніх технологій та управління імені В'ячеслава Чорновола
ЛАЗАРОВИЧУ Миколі Васильовичу - завідувачеві кафедри українознавства Тернопільського національного економічного університету
ЛАЦИБІ Валерію Павловичу - доцентові кафедри філософії і суспільних наук Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова
ЛЕБЕДИНСЬКІЙ Ользі Юріївні - деканові Національної академії державного управління при Президентові України, м.Київ
МОСКАЛЕНКУ Віталію Павловичу - учителеві, директорові Глобинської гімназії №1 імені В.Є.Курченка, Полтавська область
НЕСКОРОДЮ Віктору Івановичу - керівникові фізичного виховання Слов'янського коледжу Національного авіаційного університету, Донецька область
НОВСЬКОМУ Олександру Васильовичу - завідувачеві кафедри Одеської державної академії будівництва та архітектури
ОЛЕКСИНУ Ярославу Васильовичу - директорові Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5
ПРИСЕНКУ Михайлу Олександровичу - начальникові відділу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, м.Київ
СОЛОНЕНКУ Анатолію Миколайовичу - проректорові, завідувачеві кафедри Мелітопольського державного педагогічного університету, Запорізька область
ХРОМ'ЯКУ Йосифу Яковичу - ректорові Інституту підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті «Львівська політехніка»
ШАПОВАЛОВІЙ Тетяні Вікторівні - ректорові державного закладу «Луганський інститут праці та соціальних технологій»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

АНТОНЕНКУ Олександру Анатолійовичу - голові правління акціонерного товариства «Вовчанський агрегатний завод», Харківська область
ДУБОВСЬКОМУ Володимиру Ізидоровичу - генеральному директорові спільного українсько-бельгійського підприємства «Ватра-Шредер», м.Тернопіль

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ЗУБКУ Ігорю Іллічу - президентові товариства «Южметиз», м.Одеса
КОВАЛИКУ Івану Степановичу - начальникові Західної міжрегіональної інспекції державного нагляду на виробництвах нафтогазового комплексу, Львівська область
КОВАЛЬЧУКУ Ігорю Івановичу - заступникові голови правління - технічному директорові акціонерного товариства «Львівський лікеро-горілчаний завод»
МОШКІВСЬКОМУ Миколі Анатолійовичу - голові правління акціонерного товариства «Комсомольський хлібзавод», Полтавська область
ШИМЧУК Ларисі Петрівні - заступникові генерального директора товариства «Інкерманський завод марочних вин», м.Севастополь
ШОСТАКУ Михайлу Володимировичу - голові правління акціонерного товариства «Луганська фірма «Лутри»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БАЛАБАСУ Олександру Володимировичу - заступникові міністра аграрної політики Автономної Республіки Крим
ДОЦЕНКУ Івану Івановичу - директорові сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Мир», Новотроїцький район, Херсонська область
КОВАЛЮ Юрію Анатолійовичу - голові Криничанської районної ради, Дніпропетровська область
ЛИТВИНУ Юрію Олексійовичу - народному депутатові України
ОЛІЙНИКУ Миколі Васильовичу - виконавчому директорові агрофірми «Україна», Великобагачанський район, Полтавська область
ПРИБОРУ Валерію Івановичу - директорові товариства «8 Березня», Новомиколаївський район, Запорізька область
СЄРГЄЄВУ Юрію Олександровичу - директорові товариства «Промінь», Новопсковський район, Луганська область
СТЕПАНЮКУ Олексію Яковичу - голові сільськогосподарського товариства імені Богдана Хмельницького, с.Романівка, Житомирська область
ТРОЯНУ Петру Павловичу - голові Володарської районної державної адміністрації, Донецька область
ЦЕНТИЛУ Леоніду Васильовичу - директорові товариства «Агрофірма «Колос», Сквирський район, Київська область
ЩЕТИНІНУ Юрію Михайловичу - голові Вінницької районної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ВОЙЦЕШКУ Ярославу Омеляновичу - краєзнавцеві, с.Деражне, Рівненська область
ГОРБАТОВИЧ Світлані Миколаївні - керівникові дитячого зразкового танцювального колективу «Ягідки» Щорського районного будинку культури, Чернігівська область
ГРИБАНУ Миколі Федоровичу - члену правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури
ІЖБОЛДІНІЙ Надії Федорівні - заступникові начальника управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації
КОЗИНКЕВИЧ Оксані Володимирівні - завідувачеві відділу Львівської галереї мистецтв
МІЛЮТІНІЙ Людмилі Пантеліївні - балетмейстерові-постановнику Палацу культури, техніки та спорту акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод», Донецька область
ОВЧАРЕНКО Наталії Юріївні - начальникові управління культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації
ПАНІЩЕВУ Євгенію Петровичу - директорові Драбівського районного центру культури і дозвілля, Черкаська область
ПІНСОН Фаїні Марківні - директорові культурно-спортивного комплексу «Шинник» акціонерного товариства «Дніпрошина», м.Дніпропетровськ
РИБІНУ Сергію Васильовичу - першому проректорові Харківської державної академії дизайну і мистецтв
САБОВУ Михайлу Васильовичу - викладачеві-методисту Івано-Франківського державного музичного училища імені Д.В.Сочинського
СІРОМУ Дмитру Андрійовичу - викладачеві Херсонського музичного училища
СОКУЛЬСЬКОМУ Арнольду Леонідовичу - старшому науковому співробітникові Національного заповідника «Хортиця», м.Запоріжжя
ТАШЛАЙ Людмилі Борисівні - завідувачеві відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею
ФЕДЕЧКО Людмилі Вікторівні - доцентові Луганського державного інституту культури і мистецтв
ХОДІС Валентині Миколаївні - начальникові відділу культури і туризму Шишацької районної державної адміністрації, Полтавська область
ЯРОВОМУ Василю Михайловичу - директорові Луганського обласного центру народної творчості

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ГОНЧАРОВУ Івану Іларіоновичу - капітанові судна «Касатка» Одеського обласного комунального підприємства «Острівне»
КУРАКСІНУ Олександру Олексійовичу - начальникові Сумської служби обслуговування повітряного руху України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»

ВАЩЕНКО Людмилі Володимирівні - професорові кафедри Дніпропетровської державної медичної академії
ГУЛЬЧІЙ Олесі Петрівні - проректорові Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ВИНОГРАДОВУ Олексію Миколайовичу - директорові виконавчої дирекції Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
КИТАЙСЬКІЙ Олені Петрівні - начальникові головного управління Одеської обласної державної адміністрації
КОНОНЧУК Інні Анатоліївні - начальникові служби у справах дітей Полтавської обласної державної адміністрації
КУДАЄВІЙ Ользі Тихонівні - голові Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України
ПОЛІЩУК Людмилі Петрівні - начальникові головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
ТКАЧУКУ Івану Федоровичу - директорові Рівненського обласного центру зайнятості

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ГЕВОРГІЗОВУ Володимиру Ганієвичу - старшому тренерові юнацької збірної команди з настільного тенісу, м.Київ
ЛЕОНТЬЄВУ Павлу Васильовичу - тренерові-викладачу дитячо-юнацької спортивної школи № 1, м.Рівне
ЛЕСІВУ Володимиру Олексійовичу - директорові Скалатської дитячо-юнацької спортивної школи, Тернопільська область
ЛІПУНОВІЙ Людмилі Миколаївні - заступникові директора дитячо-юнацької спортивної школи № 9, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область
ПОДІЛЬЧУКУ Іларіону Миколайовичу - директорові Кіцманської дитячо-юнацької комплексної спортивної школи, Чернівецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БІЛОБОЦЬКОМУ Віктору Миколайовичу - голові правління акціонерного товариства «Запоріжтурист»
ГАЛАЄВУ Магомеду-Шарипу Джамаловичу - виконуючому обов'язки голови правління Сумської обласної спілки споживчих товариств
ЖМИРОВУ Віктору Ігоровичу - завідувачеві відділу головної служби Секретаріату Президента України
УЗДЕМІРУ Анатолію Анатолійовичу - начальникові Вінницького міського комунального підприємства «Вінницяміськліфт»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФАРМАЦІЇ УКРАЇНИ»

ЄРМОЛЕНКО Тамарі Іванівні - провізорові Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології імені В.І.Шаповала

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БОДНАРЮ Василю Євгеновичу - заступнику керівника департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
ГАВЧУКУ Івану Карловичу - голові Хмельницької обласної державної адміністрації
ЗАВГОРОДНІЙ Ірині Миколаївні - заступникові голови Солом'янського районного суду міста Києва
ЗАЙЦЕВУ Юрію Євгеновичу - Урядовому уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України
ЗАРІЦЬКІЙ Анастасії Олексіївні - судді Вищого господарського суду України
КАФТАНОВУ Леоніду Миколайовичу - заступникові прокурора Миколаївської області
КОВАЛЕНКУ Василю Івановичу - голові Черкаського окружного адміністративного суду
КОЛОС Людмилі Володимирівні - старшому прокуророві головного управління Генеральної прокуратури України
КОНДИКУ Павлу Михайловичу - заступникові Міністра Кабінету Міністрів України - начальнику управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
ФЕДОРЕНКУ Владиславу Леонідовичу - директорові департаменту Міністерства юстиції України
ЧОЛАЧ Галині Дмитрівні - заступникові голови ради Тернопільського обласного відділення Української нотаріальної палати
ШЕВЧУК Світлані Ростиславівні - судді Вищого господарського суду України
ШИШКУ Анатолію Івановичу - судді апеляційного суду Івано-Франківської області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

РУСНАКУ Манолію Васильовичу - художникові декоративно-прикладного мистецтва, м.Чернівці
СЕРЬОГІНІЙ Ірині Василівні - майстрині народної кераміки, м.Косів, Івано-Франківська область
ХОДАНУ Богдану Васильовичу - майстрові декоративно-прикладного мистецтва, с.Смодне, Івано-Франківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

БАДАНУ Івану Дмитровичу - художникові-живописцю, м.Чернівці
СТАДНИКУ Ілларіону Дмитровичу - скульпторові, м.Одеса
ШУЛЬЗІ Віктору Юрійовичу - художникові-живописцю, м.Прилуки, Чернігівська область.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

16 січня 2009 року