Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №334/2018

Про стипендії Президента України для дітей з інвалідністю, які мають високі досягнення у всеукраїнських спортивних змаганнях

З метою підтримки та заохочення дітей з інвалідністю до систематичних занять фізичною культурою і спортом, підготовки резерву до складу національних збірних команд України з видів спорту осіб з інвалідністю та сприяння розвитку їх спортивних досягнень постановляю:

1. Затвердити Положення про стипендії Президента України для дітей з інвалідністю, які мають високі досягнення у всеукраїнських спортивних змаганнях (додається).

2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Президент України П.ПОРОШЕНКО

17 жовтня 2018 року

ЗАТВЕРДЖЕНО

Указом Президента України

від 17 жовтня 2018 року №334/2018

ПОЛОЖЕННЯ

про стипендії Президента України для

дітей з інвалідністю, які мають високі досягнення

у всеукраїнських спортивних змаганнях

1. Це Положення визначає порядок призначення стипендій Президента України для дітей з інвалідністю, які мають високі досягнення у всеукраїнських спортивних змаганнях (далі – стипендії).

2. Стипендії призначаються дітям з інвалідністю, віком від 14 до 18 років включно, які є призерами і учасниками всеукраїнських спортивних змагань з видів спорту осіб з інвалідністю, визнаних в Україні.

Щороку призначається 100 стипендій. Виплата стипендій провадиться щомісяця протягом року.

Розмір стипендій становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

3. Відбір претендентів на призначення стипендій проводиться комісією, яка утворюється Міністерством молоді та спорту України. Персональний склад комісії, положення про комісію та умови відбору претендентів на призначення стипендій затверджуються Міністерством молоді та спорту України.

Пропозиції щодо призначення стипендій подаються Міністерству молоді та спорту України Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» за погодженням з Національним комітетом спорту інвалідів України.

За результатами відбору комісія вносить пропозиції щодо кандидатур на призначення стипендій Міністерству молоді та спорту України.

4. Пропозиції щодо кандидатур на призначення стипендій разом з проектом відповідного указу Президента України Міністерством молоді та спорту України подаються на розгляд Кабінету Міністрів України.

5. Кабінет Міністрів України вносить в установленому порядку на розгляд Президентові України подання щодо призначення стипендій.

6. Стипендії призначаються указом Президента України строком на один рік.

7. Стипендії виплачуються з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому було прийнято рішення про їх призначення.

8. Виплата стипендії припиняється у разі позбавлення стипендіата права на стипендію або його смерті.

Стипендіат може бути позбавлений стипендії Президентом України за поданням Міністерства молоді та спорту України, внесеним у встановленому порядку. Виплата стипендії припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому набрав чинності відповідний указ Президента України щодо позбавлення стипендії.

У разі смерті стипендіата виплата призначеної йому стипендії припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому помер стипендіат.

9. Інформація щодо призначення стипендій, у тому числі відповідні нормативно-правові акти, дані про хід та результати відбору претендентів, а також результати всеукраїнських спортивних змагань з видів спорту осіб з інвалідністю, визнаних в Україні, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства молоді та спорту України.

 

Глава Адміністрації Президента України                                                         І.РАЙНІН