Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №546/2012

Про відзначення державними нагородами України

За досягнення високих спортивних результатів на XIV літніх Паралімпійських іграх у Лондоні, виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ПОНОМАРЬОВА Дениса Валерійовича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
ТРУШЕВА Віталія Євгенійовича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
ШЕВЧИКА Анатолія Васильовича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БОТУРЧУК Оксану Олександрівну - срібну та бронзову призерку Паралімпійських ігор з легкої атлетики
ВЕРАКСУ Максима Олександровича - триразового чемпіона та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання
ВИНОГРАДЦЯ Дмитра Миколайовича - дворазового срібного призера та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання
ДЕВЛИША Олександра Васильовича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
ЄЛІСАВЕТСЬКУ Ганну Вікторівну - срібну призерку Паралімпійських ігор з плавання
ЗУБКОВСЬКУ Оксану Володимирівну - чемпіонку Паралімпійських ігор з легкої атлетики
ЛІЩИНСЬКОГО Василя Вікторовича - срібного призера Паралімпійських ігор з легкої атлетики
ПАВЛИКА Романа Степановича - дворазового чемпіона та дворазового бронзового призера Паралімпійських ігор з легкої атлетики
СИМАШКА Костянтина Миколайовича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
ФЕДИНУ Олексія Михайловича - чемпіона та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання
ШКВАРЛА Івана Володимировича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БОГОДАЙКА Євгенія Віталійовича - дворазового чемпіона та дворазового срібного призера Паралімпійських ігор з плавання
БОЙКА Геннадія Романовича - чемпіона Паралімпійських ігор з плавання
ГЕТУНА Олексія Миколайовича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
ГОЛІВЦЯ Андрія Миколайовича - чемпіона Паралімпійських ігор з легкої атлетики
ГОЛОВКА Олександра Миколайовича - бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання
ДАЦКА Антона Володимировича - срібного призера Паралімпійських ігор з фехтування на візках
ДЕМЕНТЬЄВА Єгора Вікторовича - дворазового чемпіона Паралімпійських ігор з велосипедного спорту
ДОЦЕНКА Івана Івановича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
ЗАЛЕВСЬКОГО Дмитра Олеговича - чемпіона Паралімпійських ігор з плавання
ЗІНОВ'ЄВА Євгена Вікторовича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
КАТИШЕВА Руслана Васильовича - чемпіона та бронзового призера Паралімпійських ігор з легкої атлетики
КЛІППЕРТА Сергія Вікторовича - дворазового бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання
КОВАЛЬЧУКА Василя Володимировича - чемпіона Паралімпійських ігор зі стрільби кульової
КОЗЛОВА Володимира Олександровича - бронзового призера Паралімпійських ігор з веслування академічного
КОСІНОВА Олександра Івановича - чемпіона Паралімпійських ігор з дзюдо
ЛИСЕНКО Аллу Михайлівну - чемпіонку Паралімпійських ігор з веслування академічного
МОРОЗОВУ Катерину Борисівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з веслування академічного
МУСТАФАЄВА Ескендера Аметовича - чемпіона Паралімпійських ігор з плавання
ПАШКОВА Олексія Сергійовича - срібного призера Паралімпійських ігор з легкої атлетики
ПОМАЗАН Марію Олександрівну - чемпіонку та срібну призерку Паралімпійських ігор з легкої атлетики
ПОПОВА Михайла Олександровича - бронзового призера Паралімпійських ігор з тенісу настільного
ПРОЛОГАЄВУ Наталію Володимирівну - триразову чемпіонку та срібну призерку Паралімпійських ігор з плавання
СОБОЛЯ Дениса Сергійовича - бронзового призера Паралімпійських ігор з веслування академічного
СОЛОВ'Я Дмитра Сергійовича - чемпіона Паралімпійських ігор з дзюдо
СТЕЛЬМАХА Андрія Олеговича - бронзового призера Паралімпійських ігор з веслування академічного
ХОРАВУ Давида Елгуджаєвича - чемпіона Паралімпійських ігор з дзюдо
ХРУЛЬ Оксану Сергіївну - чемпіонку та срібну призерку Паралімпійських ігор з плавання
ЦАРУКА Юрія Григоровича - дворазового чемпіона Паралімпійських ігор з легкої атлетики
ЮРЧЕНКО Христину Іллівну - чемпіонку Паралімпійських ігор з плавання

Нагородити орденом «За мужність» І ступеня

СМИРНОВА Віктора Сергійовича - чемпіона, срібного та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання

Нагородити орденом «За мужність» II ступеня

МАЩЕНКА Олександра Сергійовича - дворазового бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання
ЧУФАРОВА Данила Володимировича - срібного та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання

Нагородити орденом «За мужність» III ступеня

АНТОНЮКА Володимира Петровича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу
КАЛИНУ Андрія Яковича - чемпіона та срібного призера Паралімпійських ігор з плавання
КОСЕНКА Ігоря Володимировича - срібного призера Паралімпійських ігор з футболу

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

СОЛОВЙОВУ Лідію Валентинівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з пауерліфтингу

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

КРАВЧЕНКО Вікторію Анатоліївну - срібну призерку Паралімпійських ігор з легкої атлетики
МАТЛО Ярину Сергіївну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з плавання
СІНЧУК Ларису Павлівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
СОЦЬКУ Ірину Сергіївну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з плавання
СТРИЖАК Інну Вікторівну - срібну призерку та дворазову бронзову призерку Паралімпійських ігор з легкої атлетики

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БЕРЕЖНУ Яну Юріївну - срібну призерку Паралімпійських ігор з плавання
БРІК Валентину Миколаївну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
ГАЛІНСЬКУ Юлію Миколаївну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з дзюдо
ІСТОМІНУ Катерину Олегівну - срібну призерку Паралімпійських ігор з плавання
КЛИМЕНКО Юлію Вікторівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з тенісу настільного
КЛОЧКОВУ Ларису Петрівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
КУДЕЛЮ Світлану Віталіївну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з легкої атлетики
КУЗНЕЦОВУ Галину Володимирівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
МАНАНКОВУ Олену Вадимівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
МИСНИК Анастасію Миколаївну - срібну призерку Паралімпійських ігор з легкої атлетики
НІКОЛАЙЧИК Наталію Миколаївну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з дзюдо
ОСЕТИНСЬКУ Інну Іванівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
ПАЛЯН Ані Гагіківну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з плавання
ПОНОМАРЕНКО Ларису Олександрівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
ПРИВАЛИХІНУ Маргариту Володимирівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
ПУХАЄВУ Олену Романівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з веслування академічного
САВЦОВУ Вікторію Володимирівну - чемпіонку Паралімпійських ігор з плавання
САФОНОВУ Вікторію Миколаївну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з тенісу настільного
СВІДЕРСЬКУ Ольгу Михайлівну - дворазову срібну призерку Паралімпійських ігор з плавання
ХОДЗИНСЬКУ Антоніну Володимирівну - срібну призерку Паралімпійських ігор з тенісу настільного
ЧУРКІНУ Анжеліку Леонардівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
ШАТИЛО Ольгу Леонідівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи
ЮДІНУ Ілону Вікторівну - бронзову призерку Паралімпійських ігор з волейболу сидячи

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ДУТКУ Тарасу Романовичу - срібному призерові Паралімпійських ігор з футболу

За значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху, підготовку спортсменів міжнародного класу, забезпечення високих спортивних результатів національної збірної команди України на XIV літніх Паралімпійських іграх у Лондоні:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

СУШКЕВИЧА Валерія Михайловича - президента Національного комітету спорту інвалідів України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ОВЧАРЕНКА Сергія Валентиновича - головного тренера штатної збірної команди України з футболу, особистого тренера срібних призерів Паралімпійських ігор з футболу Володимира Антонюка, Івана Доценка, Тараса Дутка, Євгена Зінов'єва, Дениса Пономарьова, Костянтина Симашка, Івана Шкварла
ТИМОФЕЄВА Юрія Васильовича - старшого тренера штатної збірної команди України з футболу, особистого тренера срібних призерів Паралімпійських ігор з футболу Олексія Гетуна, Анатолія Шевчика

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

КАЗНАЧЕЄВА Андрія Вікторовича - головного тренера штатної збірної команди України з плавання, особистого тренера чемпіонів та призерів Паралімпійських ігор з плавання Дмитра Залевського, Андрія Калини, Ірини Соцької

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ВДОВИЧЕНКА Геннадія Анатолійовича - головного тренера штатної збірної команди України з плавання, особистого тренера срібної призерки Паралімпійських ігор з плавання Ганни Єлісаветської
ГОРБАЧЕНКА Юрія Семеновича - старшого тренера штатної збірної команди України з легкої атлетики, особистого тренера чемпіонки Паралімпійських ігор з легкої атлетики Оксани Зубковської
ПРОСКУРУ Івана Петровича - особистого тренера чемпіона та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання Олексія Федини

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БАВШИНА Олександра Миколайовича - тренера штатної збірної команди України з дзюдо
БОНДАРЕНКА Юрія Романовича - старшого тренера штатної збірної команди України з веслування академічного
КАСПАРОВА Олександра Аванесовича - головного тренера штатної збірної команди України з тенісу настільного, особистого тренера бронзової призерки Паралімпійських ігор з тенісу настільного Вікторії Сафонової
КЕКЕ Василя Григоровича - тренера штатної збірної команди України з плавання, особистого тренера триразового чемпіона та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання Максима Веракси
РОМАНКЕВИЧА Михайла Яковича - старшого тренера штатної збірної команди України з дзюдо, особистого тренера чемпіонів Паралімпійських ігор з дзюдо Давида Хорави, Олександра Косінова, бронзових призерок Паралімпійських ігор з дзюдо Юлії Галінської, Наталії Ніколайчик
СУРКОВА Олега Анатолійовича - тренера-лікаря штатної збірної команди України
ТИМОШЕНКА Віктора Гавриловича - головного тренера штатної збірної команди України з волейболу сидячи, особистого тренера бронзових призерок Паралімпійських ігор з волейболу сидячи Лариси Клочкової, Галини Кузнецової, Олени Мананкової, Лариси Пономаренко, Маргарити Привалихіної, Анжеліки Чуркіної, Ілони Юдіної
ЯКУБОВСЬКОГО Олександра Степановича - тренера-викладача з легкої атлетики Львівської дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів, особистого тренера дворазового чемпіона та дворазового бронзового призера Паралімпійських ігор з легкої атлетики Романа Павлика

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

КАЗНАЧЕЄВУ Світлану Михайлівну - старшого тренера штатної збірної команди України з плавання, особистого тренера чемпіонів та призерів Паралімпійських ігор з плавання Дмитра Залевського, Віктора Смирнова, Олександра Мащенка

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ЖИЛЬЦОВУ Любов Василівну - виконуючу обов'язки начальника навчально-спортивного відділу Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ЗАЙЦЕВУ Олену Андріївну - начальника Дніпропетровського обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», шефа місії на XIV літніх Паралімпійських іграх
МАКСИМОВУ Олену Миколаївну - тренера-лікаря штатної збірної команди України
ОРЛОВУ Тетяну Георгіївну - особистого тренера чемпіона та бронзового призера Паралімпійських ігор з легкої атлетики Руслана Катишева

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

АЛФЬОРОВА Олександра Анатолійовича - головного тренера штатної збірної команди України з пауерліфтингу, тренера бронзової призерки Паралімпійських ігор з пауерліфтингу Лідії Соловйової
ВАНГЕЛЬЄВА Віктора Олександровича - особистого тренера срібного та бронзового призера Паралімпійських ігор з плавання Данила Чуфарова
ВЕРЕЩАКУ Олександра Юрійовича - начальника Полтавського обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ГАШИБАЯЗОВА Вячеслава Мелітоновича - начальника Одеського обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ГОРЯЩЕНКА Юрія Володимировича - начальника Черкаського обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ДІДОВЦЯ Юрія Вячеславовича - тренера-лікаря штатної збірної команди України
ЖИЛЬЦОВА Олексія Юрійовича - тренера-адміністратора штатної збірної команди України
ЗАЙДУ Івана Васильовича - тренера-масажиста штатної збірної команди України
КУЧЕРА Віктора Олександровича - начальника Рівненського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ЛЕСКОВСЬКУ Марину Сергіївну - особистого тренера бронзової призерки Паралімпійських ігор з плавання Ані Палян
ЛИСА Віктора Мілентійовича - старшого тренера штатної збірної команди України з легкої атлетики, особистого тренера срібного призера Паралімпійських ігор з легкої атлетики Василя Ліщинського
ЛІТУЧУ Надію Вікторівну - тренера-адміністратора штатної збірної команди України
МАГРІЛОВА Вадима Зіновійовича - начальника Львівського обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
МАЩЕНКА Євгена Владиславовича - начальника Севастопольського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ОВЧАРЕНКА Миколу Миколайовича - начальника Харківського обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ОЛІЙНИК Вікторію Миколаївну - тренера-масажиста штатної збірної команди України
ОСИПОВУ Аллу Анатоліївну - особистого тренера бронзової призерки Паралімпійських ігор з тенісу настільного Юлії Клименко
СИТНІКОВУ Яну Миколаївну - особистого тренера срібної призерки Паралімпійських ігор з плавання Катерини Істоміної
СОКОЛОВСЬКОГО Олега Миколайовича - старшого тренера штатної збірної команди України з легкої атлетики, особистого тренера срібної призерки Паралімпійських ігор з легкої атлетики Анастасії Мисник
УДАЛОВА Олега Геннадійовича - особистого тренера чемпіонки Паралімпійських ігор з плавання Вікторії Савцової
ЧЕРНІКОВУ Оксану Вікторівну - начальника Донецького регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»
ЯНОВСЬКОГО Геннадія Едуардовича - головного тренера штатної збірної команди України з фехтування на візках

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АЛФЬОРОВІЙ Ганні Юріївні - тренерові-лікарю штатної збірної команди України
РОЗУМІЙ Наталії Михайлівні - тренерові-лікарю штатної збірної команди України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БАЛАЯНУ Карену Аміковичу - особистому тренерові чемпіона Паралімпійських ігор з дзюдо Дмитра Солов'я
БОЙКО Галині Миколаївні - тренерові штатної збірної команди України з плавання, особистому тренеру чемпіонки та призерів Паралімпійських ігор з плавання Оксани Хруль і Дмитра Виноградця
ВИНОГРАДОВІЙ Ірині Ігорівні - старшому тренерові штатної збірної команди України зі стрільби кульової
ВОРОНЦОВІЙ Оксані Володимирівні - тренерові штатної збірної команди України з плавання, особистому тренеру триразової чемпіонки та призерів Паралімпійських ігор з плавання Наталії Прологаєвої, Яни Бережної, Олександра Головка
ГУСЕВУ Юрію Олексійовичу - тренерові штатної збірної команди України з тенісу настільного
ДЕМЕНТЬЄВУ Віктору Петровичу - тренерові штатної збірної команди України з велосипедного спорту, особистому тренеру дворазового чемпіона Паралімпійських ігор з велосипедного спорту Єгора Дементьєва
ЕДІШЕРАШВІЛІ Тамарі Володимирівні - головному тренерові штатної збірної команди України з легкої атлетики, особистому тренеру чемпіонки та призерів Паралімпійських ігор з легкої атлетики Марії Помазан та Олексія Пашкова
КАЛАЙДІ Сергію Олексійовичу - особистому тренерові дворазового чемпіона та дворазового срібного призера Паралімпійських ігор з плавання Євгенія Богодайка
КИСЕЛЬОВУ Олександру Павловичу - особистому тренерові чемпіона Паралімпійських ігор з легкої атлетики Андрія Голівця
КОЛЕСНІКОВІЙ Світлані Миколаївні - особистому тренерові срібного призера Паралімпійських ігор з фехтування на візках Антона Дацка
КОЛЯДЕНКУ Анатолію Леонідовичу - особистому тренерові чемпіона Паралімпійських ігор зі стрільби кульової Василя Ковальчука
КОРОБЧУКУ Василю Павловичу - першому тренерові срібного призера Паралімпійських ігор з футболу Олександра Девлиша
КУЗНІЦОВІЙ Олені Анатоліївні - особистому тренерові дворазової срібної призерки Паралімпійських ігор з плавання Ольги Свідерської
МАКСИМОВУ Руслану Юрійовичу - тренерові штатної збірної команди України з веслування академічного, особистому тренеру чемпіонки та бронзових призерів Паралімпійських ігор з веслування академічного Алли Лисенко, Катерини Морозової, Олени Пухаєвої, Володимира Козлова, Дениса Соболя, Андрія Стельмаха
МАЛОЙВАНУ Ярославу Володимировичу - тренерові штатної збірної команди України з волейболу сидячи, особистому тренеру бронзових призерок Паралімпійських ігор з волейболу сидячи Валентини Брік, Лариси Клочкової, Галини Кузнецової, Олени Мананкової, Лариси Пономаренко, Маргарити Привалихіної, Лариси Сінчук, Анжеліки Чуркіної, Ілони Юдіної
МАЩЕНКО Ірині Павлівні - тренерові-викладачу з плавання Севастопольського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», особистому тренеру чемпіона Паралімпійських ігор з плавання Ескендера Мустафаєва
ПИРОГУ Анатолію Івановичу - собистому тренерові чемпіонів Паралімпійських ігор з дзюдо Давида Хорави, Олександра Косінова
РАДЧЕНКУ Роману Олександровичу - особистому тренерові дворазового чемпіона Паралімпійських ігор з велосипедного спорту Єгора Дементьєва
СКУГАРЕВІЙ Оксані Анатоліївні - начальнику Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», заступнику шефа місії на XIV літніх Паралімпійських іграх
СЛЮСАР Ірині Дмитрівні - тренерові штатної збірної команди України з легкої атлетики, тренеру срібної призерки та дворазової бронзової призерки Паралімпійських ігор з легкої атлетики Інни Стрижак.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

17 вересня 2012 року