Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №584/2008

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ШПАКА Анатолія Петровича – першого віце-президента – головного ученого секретаря Національної академії наук України, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ОСЕТИНСЬКОГО Анатолія Йосиповича – заступника голови Вищого господарського суду України
ПАСЕНЮКА Олександра Михайловича – Голову Вищого адміністративного суду України

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

АНУФРІЄВА Володимира Олександровича – голову правління акціонерного товариства «Міжнародний аеропорт «Сімферополь», Автономна Республіка Крим
ДУБИНУ Олега Вікторовича – голову правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», м.Київ
ЛИТВАКА Олега Михайловича – Керівника Головної служби Секретаріату Президента України
КАРМІНСЬКОГО Анатоля Маркевича – начальника спеціалізованої державної організації «Київська міська служба Української інвестиційної експертизи»
ОСАДЧОГО Олега Володимировича – Керченського міського голову, Автономна Республіка Крим
СИРОТУ Михайла Дмитровича – народного депутата України

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

АНДРУЩЕНКА Віктора Петровича – ректора Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ
БОНДАРЧУКА Андрія Івановича – громадського діяча, народного депутата України І скликання, м.Луцьк, Волинська область
БУРЯКА Василя Даниловича – заступника голови правління акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», м.Київ
ГАСЮКА Осипа Амброзовича – голову сільськогосподарського підприємства агрофірми «Горинь», Лановецький район, Тернопільська область
ГРИЦЕНКА Анатолія Павловича – Голову Верховної Ради Автономної Республіки Крим
ЖУНЬКА Леоніда Михайловича – Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим
КОСТИЦЬКОГО Михайла Васильовича – народного депутата України II скликання, суддю Конституційного Суду України у 1996 – 2005 роках 
МАРТІНА Гаррі Гаральдовича – виконавчого директора Київського регіонального відділення Асоціації міст України
ПИРОЖКОВА Сергія Івановича – Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Молдова
САГАНЮКА Петра Даниловича – Володимир-Волинського міського голову, Волинська область
САЛІТУ В'ячеслава Антоновича – Антрацитівського міського голову, Луганська область
ФІЛІПЧУКА Георгія Георгійовича – Міністра охорони навколишнього природного середовища України
ХОМЕНКА Володимира Миколайовича – голову Чернігівської обласної державної адміністрації
ШАПОВАЛА Петра Дмитровича – депутата Чернігівської обласної ради, голову постійної комісії з питань міжрегіонального і транскордонного співробітництва
ШЕВЧЕНКА Анатолія Івановича – ректора Донецького державного інституту штучного інтелекту
ШМАЛЬЦА Олександра Івановича – Свердловського міського голову, Луганська область

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АНДРІЄНКА Юрія Георгійовича – заступника керівника апарату – начальника відділу Миколаївської обласної державної адміністрації
БОЛЮБАША Ярослава Яковича – директора департаменту Міністерства освіти і науки України
БОНДАРЕНКА Віктора Дмитровича – вченого секретаря Вищої атестаційної комісії України, м.Київ
БОНДАРЯ Віктора Васильовича – голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації
БРАЙКА Сергія Борисовича – Ялтинського міського голову, Автономна Республіка Крим
ВАСЮНИКА Івана Васильовича – Віце-прем'єр-міністра України
ВІЛКУЛА Олександра Юрійовича – почесного президента акціонерного товариства «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», народного депутата України V скликання, Дніпропетровська область
ВІННИКА Олексія Івановича – голову Каховської районної державної адміністрації, Херсонська область
ВОЗНЮКА Миколу Стаховича – начальника відділу головного управління Генеральної прокуратури України
ГІЛКО Валентину Іванівну – начальника управління Одеської обласної державної адміністрації
ГОЛЬДЕНБЕРГА Михайла Давидовича – голову правління Миколаївського товариства єврейської культури
ГОРОБЧЕНКА Миколу Івановича – Таращанського міського голову, Київська область
ГРОЙСМАНА Володимира Борисовича – Вінницького міського голову
КАЛИТУ Василя Григоровича – голову Конотопської районної державної адміністрації, Сумська область
КМІТЯ Миколу Івановича – тимчасово виконуючого обов'язки голови Львівської обласної державної адміністрації
КОВАЛЕНКА Володимира Миколайовича – голову Автозаводської районної ради міста Кременчука, Полтавська область
ЛАКАТОША Йосипа Людвиковича – менеджера приватного сільськогосподарського підприємства «Ласточка», Ужгородський район, Закарпатська область
ЛИКОВА Олександра Івановича – начальника управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
ЛІЩУКА Гната Васильовича – члена Кіровоградського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих
ЛОГВИНЕНКА Володимира Івановича – голову Донецької обласної державної адміністрації
МАКАРЕНКА Костянтина Володимировича – президента Сумської торгово-промислової палати
МАТЧУКА Віктора Йосиповича – голову Рівненської обласної державної адміністрації
НЕЧИПОРЕНКА Юрія Аркадійовича – голову апеляційного суду Київської області
ОКІСА Олександра Ярославовича – Голову Національної служби посередництва і примирення
ПАВЛЕНКА Юрія Олексійовича – Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту
ПАНЕВІНА Віктора Олександровича – суддю Верховного Суду України
ПАРФАНА Тараса Дмитровича – заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації
ПЛАЧИНДУ Сергія Петровича – письменника, м.Київ
ПОГОРЄЛОГО Сергія Степановича – голову Старобільської районної державної адміністрації, Луганська область
ПРОКОПЧУКА Олександра Анатолійовича – заступника голови – керівника апарату Вінницької обласної державної адміністрації
ПУСТОВІТА Тараса Олександровича – Острозького міського голову, Рівненська область
ПШЕНІЧНОГО Віктора Вікторовича – голову Томаківської районної державної адміністрації, Дніпропетровська область
РЕБЛЯНА Михайла Івановича – голову Воловецької районної державної адміністрації, Закарпатська область
РЕВЕНКА Анатолія Дмитровича – депутата Кіровоградської обласної ради
РЕПУХОВА Бориса Володимировича – голову Амвросіївської районної ради, Донецька область
РОГУЛЮ Івана Олександровича – голову Золочівської районної державної адміністрації, Харківська область
РЯБКОВА Олександра Павловича – заступника голови правління акціонерного банку «Київська Русь», м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
САВЧУКА Володимира Софроновича – проректора Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
СТАНКА Петра Івановича – голову Іршавської районної ради, Закарпатська область
ТИХОМИРА Віктора Петровича – директора Канівського училища культури і мистецтв, Черкаська область
ТОМЧУКА Валерія Івановича – голову Тиврівської районної державної адміністрації, Вінницька область
ФРІДРІКА Віктора Федоровича – голову Долинської районної громадської організації інвалідів «Товариш», Кіровоградська область
ХОХЛОВА Максима Михайловича – голову Іршавської районної державної адміністрації, Закарпатська область
ХРОЛЕНКА Василя Дмитровича – голову Корюківської районної ради, Чернігівська область
ХУСНУТДІНОВА Канафія Місбахетдіновича – президента Всеукраїнського татарського культурного центру «Туган тел.» («Рідна мова»), м.Київ
ЧИКОЛАЯ Миколу Костянтиновича – Коростишівського міського голову, Житомирська область
ШАПОШНІКА В'ячеслава Івановича – голову Сумської обласної ради

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

БЄЛОВУ Людмилу Олександрівну – заступника голови Харківської обласної державної адміністрації

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

АРУТЮНОВУ Беллу Олександрівну – члена правління товариства «Україна-Вірменія», м.Київ
БАБІЧ Аллу Олексіївну – начальника управління апарату Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
БЄЛІКОВУ Ольгу Володимирівну – завідувача відділу управління секретаріату Центральної виборчої комісії
БІЛИК Галину Іванівну – голову Київської міської територіальної виборчої комісії
БУШУ Раїсу Миколаївну – начальника відділу Талалаївської районної державної адміністрації, Чернігівська область
ГЕРАСИМЕНКО Мар'яну Володимирівну – голову Смілянської районної ради, Черкаська область
ГЕРАСЮТУ Тетяну Іванівну – заступника Дніпродзержинського міського голови, Дніпропетровська область
ГРИШКО Людмилу Сергіївну – начальника управління Державного комітету України у справах національностей та релігій
ҐУДЗИК Олександру Іванівну – заступника керуючого справами виконавчого апарату Городенківської районної ради, Івано-Франківська область
ГУЛОВУ Любов Федосіївну – зберігача фондів Музею образотворчого мистецтва імені І.В.Задорожного відділу культури і туризму Ржищівської міської ради, Київська область
ГУМЕНЮК Галину Дмитрівну – завідувача сектору апарату Одеської обласної державної адміністрації
ДОРОШЕНКО Ніну Петрівну – Садівського сільського голову, Харківська область
ДОЦЕНКО Юлію Юріївну – заступника Керівника Головної служби -керівника департаменту Секретаріату Президента України
КАЧАН Світлану Гаврилівну – начальника управління прокуратури Луганської області
КАЧАНЕНКО Тетяну Петрівну – голову Хорольської районної державної адміністрації, Полтавська область
КУЗНЕЦОВУ Тетяну Олексіївну – завідувача Свердловського краєзнавчого музею – відділу Луганського обласного краєзнавчого музею
ОЛЯНИЧ Ольгу Василівну – Шевченківського сільського голову, Миколаївська область
ОТВЕРЧЕНКО Людмилу Петрівну – начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Новоград-Волинської районної державної адміністрації, Житомирська область
ПАВЛОВУ Людмилу Миколаївну – президента Української нотаріальної палати, м.Київ
ПУШКО-ЦИБУЛЯК Єлизавету Михайлівну – начальника головного управління Чернівецької обласної державної адміністрації
РОМАНИШИНУ Ольгу Петрівну – Корнинського сільського голову, Рівненська область
ТАРАСОВУ Ларису Борисівну – завідувача сектора Запорізької обласної державної адміністрації
ТЕРЕЩУК Наталію Михайлівну – заступника директора, головного зберігана фондів Державного архіву міста Севастополя
ШИЛО Аллу Федорівну – старшого референта управління Секретаріату Кабінету Міністрів України

Нагородити орденом Данила Галицького

БІЛОВОЛА Олексія Володимировича – голову Роменської районної ради, Сумська область
ДАРМОГРАЯ Олексія Івановича – першого заступника голови Броварської районної державної адміністрації, Київська область
ДЕМЧУКА Володимира Миколайовича – голову Луцької районної державної адміністрації, Волинська область
ЗАХЛІВНЯКА Олександра Петровича – Бабинського сільського голову, Чернівецька область
КАПУСТУ Тараса Ярославовича – голову Чортківської районної державної адміністрації, Тернопільська область
КОМАХУ Віктора Анатолійовича – Хмельовського сільського голову, Кіровоградська область
КРУПКА Петра Миколайовича – Міністра Кабінету Міністрів України
ЛУКАНЮКА Володимира Петровича – голову Путильської районної державної адміністрації, Чернівецька область
МАКСИМ'ЯКА Віталія Євгеновича – заступника голови – керівника апарату Волинської обласної державної адміністрації
МОЦНОГО Василя Кузьмовича – голову Кіровоградської обласної державної адміністрації 
ОЛІЙНИКА Ігоря Мирославовича – голову Івано-Франківської обласної ради
ПАВЛОВА Володимира Петровича – заступника голови – керівника апарату Фрунзівської районної державної адміністрації, Одеська область
ПАНЬКА Василя Федоровича – голову Старобешівської районної державної адміністрації, Донецька область
ПАСКУ Олега Володимировича – голову Перемишлянської районної державної адміністрації, Львівська область
РУХЕРА Петра Віталійовича – голову Сарненської районною державної адміністрації, Рівненська область
СИНИЦЬКОГО Станіслава Миколайовича – заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації
СТИЧИНСЬКОГО Броніслава Станіславовича – заступника голови – керівника апарату Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
ТЕДЄЄВА Олександра Сергійовича – директора Державного архіву Запорізької області

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БОРИСОВУ Людмилу Францівну – Летичівського селищного голову, Хмельницька область
БОРОВИКА Олександра Михайловича – голову Всеукраїнської організації «Конгрес українців Холмщини і Підляшшя», м.Рівне
ЗАЙЧЕНКО Нелю Валентинівну – заступника завідувача відділу – завідувача сектора Апарату Ради національної безпеки і оборони України
КОВАЛЕНКО Олену Олексіївну – помічника члена Центральної виборчої комісії
КУШТЕНКО Інну Костянтинівну – начальника управління Колегії Рахункової палати України 
МАЛИКА Леоніда Гнатовича – сільського голову с.Малий Маяк, Автономна Республіка Крим 
МИХАЙЛЕНКА Олександра Романовича – завідувача кафедри Інституту підготовки кадрів Академії прокуратури України, м.Київ
ПОВАРЕНКОВУ Тетяну Вікторівну – головного консультанта департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
СЕМЧУКА Богдана Мироновича – Бродівського міського голову, Львівська область
СИКУНДУ Ольгу Василівну – державного експерта департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
СОМА Володимира Михайловича – головного консультанта управління секретаріату Центральної виборчої комісії
ЧУПРІНУ Любов Павлівну – прокурора відділу прокуратури Донецької області
ШВАЙКОВСЬКОГО Миколу Селівестровича – Брилівського селищного голову, Херсонська область
ЯЦЮКА В'ячеслава Вікторовича – радника Посольства України у Великій Британії

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

БАБЕНКУ Дмитру Васильовичу – голові Вінницької обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів
БОЯРИНУ Петру Іллічу – директорові державного виробничого підприємства «Будремкомплект» НАН України, м.Київ
ГРИЩЕНКУ Володимиру Федосійовичу – першому заступникові Запорізького міського голови
ЛЕШКУ Дмитру Васильовичу – начальникові філії дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»
МОРОЗУ Василю Гавриловичу – генеральному директорові товариства будівельної фірми «Чернівціжитлобуд»
РОТОВУ Олександру Сергійовичу – президентові Інвестиційно-будівельної групи компаній «ГЕРЦ», м.Донецьк

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ВЕЛИЧКУ Олегу Миколайовичу – директорові Науково-виробничого інституту метрологічного забезпечення вимірювань електромагнітних величин державного підприємства Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів, м.Київ
ДРОБНОХОДУ Миколі Івановичу – заступникові директора Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, доктору геолого-мінералогічних наук, професору, м.Київ
ЄРМОЛАЄВУ Віктору Миколайовичу - директорові Інституту підвищення кваліфікації юридичних кадрів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, доктору юридичних наук, професору, м.Харків
ІВАНЧЕНКУ Вячеславу Йосиповичу – заступникові директора Національного інституту винограду і вина «Магарач», доктору сільськогосподарських наук, професору, м.Ялта, Автономна Республіка Крим
КОМІСАРЕНКУ Сергію Васильовичу – академікові-секретарю Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директору Інституту біохімії імені О.В.Палладіна НАН України, доктору біологічних наук, професору, академіку НАН України, м. Київ
МАТЯШ Ірині Борисівні – директорові Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, доктору історичних наук, м.Київ
МОРОЗУ Олександру Івановичу – завідувачеві кафедри Національного університету «Львівська політехніка», доктору технічних наук, професору
ПАТЕРУ Івану Григоровичу – завідувачеві відділу Інституту українознавства імені І.Крип'якевича НАН України, доктору історичних наук, м.Львів
ПИСЬМЕННОМУ Євгену Миколайовичу – деканові, завідувачеві кафедри Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктору технічних наук, професору

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ГРЕСЮ Володимиру Анатолійовичу – голові Черкаської обласної ради
КАПІНУСУ Євгенію Валерійовичу – заступникові Керівника Головної служби - керівнику департаменту Секретаріату Президента України
КВОЧАК Вірі Миколаївні – начальникові головного управління з питань євроінтеграції, зовнішніх зв'язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації
КОСЯНЧУК Наталії Олександрівні – начальникові управління Державного управління справами
МАШОШИНУ Віктору Олександровичу – начальникові головного управління Донецької обласної державної адміністрації
ПІНСЬКОМУ Олександру Івановичу – начальникові Управління зовнішньоекономічної політики та міжнародного співробітництва Секретаріату Кабінету Міністрів України
ПРАВУ Юрію Григоровичу – голові Чугуївської районної державної адміністрації, Харківська область
РЕЗНІКОВІЙ Ользі Олександрівні – керівникові управління департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
СІДЛЯРУ Ігорю Анатолійовичу – начальникові головного управління Чернівецької обласної державної адміністрації
СІРОМУ Михайлу Валентиновичу – директорові комунального комерційного унітарного підприємства «Фінансова компанія «Житло-інвест» головного управління Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
ФЛІССАКУ Андрію Антоновичу – першому заступникові голови Тернопільської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ПЛАКІДІ Віктору Тарасовичу – Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ВЕРБИЦЬКІЙ Марті Олександрівні – лікареві відділу Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалікова Академії медичних наук України, м.Київ
ГАЛУШІ Тетяні Євгеніївні – лікареві-терапевту дільничному державного закладу «Клінічна поліклініка № 1», м.Київ
УКРАЇНСЬКІЙ Таїсії Леонідівні – завідувачеві відділення поліклініки Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ГРИЦЕНКУ Андрію Андрійовичу – завідувачеві кафедри Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
ІЩЕНКУ Миколі Павловичу – завідувачеві кафедри Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
ЛИСЕНКО Наталії Іванівні – директорові коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, м.Луганськ
ПРОТАСОВІЙ Наталії Георгіївні – завідувачеві кафедри Національної академії державного управління при Президентові України, м.Київ
СВЕРЕДІ Богдану Антоновичу – директорові Луцького навчально-виховного комплексу «Гімназія № 14», Волинська область
ТРОФИМОВИЧУ Володимиру Васильовичу – завідувачеві кафедри Національного університету «Острозька академія», Рівненська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ІВАЩЕНКУ Михайлу Васильовичу – Батуринському селищному голові, Чернігівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ГОРНИКУ Володимиру Гнатовичу – директорові департаменту Міністерства промислової політики України
КАСЬЯНЕНКУ Михайлу Івановичу – директорові акціонерного товариства «Володарка», м.Вінниця
МЕЛЬНИКУ Михайлу Дмитровичу – першому заступникові голови правління акціонерного товариства «Уманьгаз», Черкаська область
ПРИСЯЖНОМУ Віктору Михайловичу – генеральному директорові Причорноморського державного регіонального геологічного підприємства, Одеська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

СИМОНЕНКУ Сергію Валентиновичу – начальникові державної установи «Держгідрографія» , м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

АРТЮШЕНКУ Валерію Васильовичу – голові Білозерської районної державної адміністрації, Херсонська область
БАБЕНКУ Івану Костянтиновичу – голові правління сільськогосподарського акціонерного товариства «Вільшана», Недригайлівський район, Сумська область
ГАДЗУ Петру Івановичу – генеральному директорові товариства «Бучачагрохлібпром», Тернопільська область
КАРАСЬОВУ Юрію Івановичу – начальникові відділу Новосанжарського міжрайонного управління водного господарства, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ПІДСКОЦЬКІЙ Надії Костянтинівні – начальникові управління Кам'янець-Подільської міської ради, Хмельницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БОДНИКУ Анатолію Миколайовичу – начальникові головного управління Полтавської обласної державної адміністрації
ГАМКРЕЛІДЗЕ Юрію Таріеловичу – начальникові головного управління Житомирської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАСЕНКО Людмилі Геннадіївні – начальникові управління Вищого адміністративного суду України
БОГДАНУ Йосипу Гнатовичу – доцентові кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка
ГОРОДОВЕНКУ Віктору Валентиновичу – голові апеляційного суду Запорізької області
ГУБЕНКО Надії Михайлівні – судді Київського апеляційного господарського суду
ДЕМЧЕНКУ Вадиму Костянтиновичу – начальникові відділу Вищого адміністративного суду України
КОБИЛЯНСЬКОМУ Миколі Генріховичу – судді Вищого адміністративного суду України
КОРЯКУ Василю Васильовичу – Лубенському міському голові, Полтавська область
КРИВЧИКОВУ Олексію Сергійовичу – заступникові начальника головного управління Генеральної прокуратури України
МАЦЬКЕВИЧУ Миколі Михайловичу – завідувачеві кафедри Західноукраїнського економіко-правничого університету, Івано-Франківська область
МИХАЙЛУ Івану Петровичу – голові Мукачівської районної ради, Закарпатська область
МИХЕЄНКУ Ростиславу Михайловичу – Керівникові Служби Секретаріату Президента України
ОЛУЙКУ Віталію Миколайовичу – ректорові Хмельницького університету управління та права, народному депутатові України IV скликання
РИШЕЛЮКУ Андрію Миколайовичу – заступникові керівника Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України
САТУРІНУ Василю Максимовичу – відповідальному секретареві Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років при Верховній Раді України.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

26 червня 2008 року