Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №585/2021

Питання присудження Національної премії України імені Бориса Патона

Відповідно до пункту 25 частини першої статті 106 Конституції України, статті 4, пункту 2 статті 11 Закону України «Про державні нагороди України» постановляю:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Опис Почесного знака лауреата Національної премії України імені Бориса Патона;

2) Малюнок Почесного знака лауреата Національної премії України імені Бориса Патона;

3) Опис Диплома лауреата Національної премії України імені Бориса Патона.

2. Установити, що у 2021 році присудження Національної премії України імені Бориса Патона здійснюється за результатами конкурсу, проведеного Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки відповідно до Положення про Державну премію України в галузі науки і техніки, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2016 року № 230.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

18 листопада 2021 року

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 18 листопада 2021 року № 585/2021

ОПИС

Почесного знака лауреата Національної премії України імені Бориса Патона

Почесний знак лауреата Національної премії України імені Бориса Патона (далі — Почесний знак) виготовляється зі сплавів міді з покриттям гальванічним золотом і має форму круглої медалі діаметром 32 мм.

На лицьовому боці Почесного знака зображено погруддя Бориса Патона напіванфас. По колу написи: «НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМІЯ УКРАЇНИ» (зверху) та «ІМЕНІ БОРИСА ПАТОНА» (знизу).

На зворотному боці Почесного знака вміщено зображення розгорнутої книги на тлі шестерні, вище якої — стилізоване зображення атома. По колу зображення обрамлено стилізованим оливковим вінком, у нижній частині якого – фігурна площина для зазначення порядкового номера Почесного знака.

Усі зображення і написи рельєфні.

За допомогою вушка та кільця Почесний знак з’єднується з фігурною колодкою. Висота колодки — 24 мм, ширина — 26 мм. Колодка обтягнута шовковою муаровою стрічкою у вигляді двох рівновеликих горизонтальних смужок синього та жовтого кольорів. На зворотному боці колодки є застібка для прикріплення Почесного знака до одягу.

Керівник Офісу Президента України А.ЄРМАК


ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 18 листопада 2021 року № 585/2021

МАЛЮНОК

Почесного знака лауреата Національної премії України імені Бориса Патона

Керівник Офісу Президента України А.ЄРМАК


ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 18 листопада 2021 року № 585/2021

ОПИС

Диплома лауреата Національної премії України імені Бориса Патона

Диплом лауреата Національної премії України імені Бориса Патона (далі — Диплом) складається з обкладинки та вкладного листа.

Обкладинка Диплома має форму прямокутника розміром 150 х 200 мм, складеного в один згин по лінії довгої сторони.

Обкладинка виготовляється з твердого картону, зовні обтягнутого шкірою синього кольору. На лицьовому боці обкладинки в центрі вміщено зображення малого Державного Герба України з написом під ним: «Диплом лауреата Національної премії України імені Бориса Патона». Зображення та напис виконані фольгою золотого кольору. Усередині обкладинки, у місці її згину, закріплюється за допомогою стрічки у вигляді двох рівновеликих смужок синього та жовтого кольорів вкладний лист.

Вкладний лист виготовляється зі спеціального паперу і має форму прямокутника розміром 140 х 180 мм, складеного в один згин по лінії довгої сторони.

На першій (лицьовій) сторінці вкладного листа — зображення Почесного знака лауреата Національної премії України імені Бориса Патона, виконане фольгою золотого кольору.

На другій сторінці вкладного листа — текст:

«Національна премія України імені Бориса Патона Указом Президента України від ________________ № _______
присуджена _________________________________________________»
із зазначенням прізвища, імені, по батькові лауреата в давальному відмінку.

Нижче ліворуч напис: «Президент України», праворуч — вільне місце для підпису Президента України, зазначення його імені та прізвища, проставлення печатки.

У нижній частині другої сторінки вказується номер диплома.

На третій сторінці вкладного листа — витяг з Указу Президента України про присудження Національної премії України імені Бориса Патона.

Керівник Офісу Президента України А.ЄРМАК