Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №765/2014

Питання нагородження відзнакою Президента України - пам'ятною медаллю "25 років виведення військ з Афганістану"

1.Затвердити такі, що додаються:

Положення про відзнаку Президента України - пам'ятну медаль "25 років виведення військ з Афганістану";

Малюнок відзнаки Президента України - пам'ятної медалі "25 років виведення військ з Афганістану";

Зразок бланка посвідчення до відзнаки Президента України - пам'ятної медаллі "25 років виведення військ з Афганістану".

2. Нагородити відзнакою Президента України - пам'ятною медаллю "25 років виведення військ з Афганістану" учасників бойових дій на території Республіки Афганістан у період 1979-1989 років та інвалідів війни з їх числа.

3. Статті 2 і 3 Указу Президента України від 14 лютого 2014 року № 79 "Про встановлення відзнаки Президента України - пам'ятної медалі "25 років виведення військ з Афганістану" виключити.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

10 жовтня 2014 року

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 10 жовтня 2014 року
№ 765/2014

ПОЛОЖЕННЯ

про відзнаку Президента України - пам'ятну медаль "25 років виведення військ з Афганістану"

1.Відзнакою Президента України - пам'ятною медаллю "25 років виведення військ з Афганістану" (далі - пам'ятна медаль) нагороджуються учасники бойових дій на території Республіки Афганістан у період 1979-1989 років та інваліди війни з їх числа.

2. Пам'ятна медаль має форму кола діаметром 32 мм сріблястого кольору з випуклим бортиком по краю.

На лицьовому боці пам'ятної медалі в центрі на тлі стилізованого зображення мосту Хайратон - фігури трьох воїнів-інтернаціоналістів (фрагмент Меморіалу (пам'ятника) воїнам України, полеглим в Афганістані, місто Київ), у нижній частині розміщено напис червоним кольором - "1989-2014".

На зворотному боці пам'ятної медалі напис у три рядки: "25 РОКІВ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ".

Пам'ятна медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою, за допомогою кільця з вушком. Розміри прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та закругленого виступу до колодки - відповідно до 30 х 2 мм та 2 мм.

Стрічка до пам'ятної медалі шовкова муарова, шириною 28 мм, сірого кольору з двома поздовжніми червоними смужками шириною по 4 мм на відстані 4 мм від країв стрічки. Планка до пам'ятної медалі розміром 28 х 12 мм обтягнута стрічкою такого ж кольору.

Пам'ятна медаль кріпиться до одягу за допомогою застібки, що знаходиться на зворотному боці колодки, із запобіжником.

Пам'ятна медаль виготовляється методом штампування з нейзильберу з патинуванням.

3. Вручення пам'ятної медалі проводиться в урочистій обстановці Президентом України або від його імені керівниками центральних органів виконавчої влади, головами обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівниками закордонних дипломатичних установ України.

Вручення пам'ятної медалі відбувається відповідно до Списку осіб, представлених до нагородження відзнакою Президента України - пам'ятною медаллю "25 років виведення військ з Афганістану" (далі - Список), який складається та затверджується відповідно центральними органами виконавчої влади, обласними, Київською міською державними адміністраціями.

Підставою для включення до Списку є документи, які підтверджують відповідно до  законодавства статус особи, зазначений у пункті І цього Положення.

Список має містити такі відомості про особу: прізвище, ім'я та по батькові; місце проживання; документ, на підставі якого особу включено до Списку.

4. Особі, нагородженій пам'ятною медаллю, разом із медаллю вручається посвідчення встановленого зразка.

5. Про вручення пам'ятної медалі та посвідчення до неї складається Протокол вручення державних нагород України за встановленою формою відповідно до  Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.

Зазначений Протокол зберігається органом, який проводив вручення.

6. Пам'ятну медаль носять на грудях зліва і за наявності в особи інших державних нагород України розміщують після них.

Глава Адміністрації Президента України Б.Ложкін