Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Андрій Єрмак: Злочини, скоєні російськими військовими в Бучі, – це геноцид

4 квітня 2022 року - 18:59

Андрій Єрмак: Злочини, скоєні російськими військовими в Бучі, – це геноцид

Те, що російські війська скоїли з мирним населенням в українських містах Бучі, Ірпені, Гостомелі та інших населених пунктах на Київщині, є геноцидом українського народу. На цьому наголосив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак в інтерв’ю Наталії Мосейчук на телеканалі «1+1».

За його словами, справжні масштаби злочину російських військ в окупованих передмістях столиці можна буде оцінити, коли з’явиться повна інформація. Але вже очевидно, що це не порівняти з тією ж різаниною у Сребрениці – одним із наймасштабніших воєнних злочинів у сучасній європейській історії, скоєним під час Боснійської війни в 1995 році.

«Це абсолютно інша історія. Одна ядерна держава напала на неядерну державу. Це війна Росії проти України, тому я б такі порівняння не робив. Але за жахом і абсолютно нелюдським ставленням – це справді геноцид, стовідсотково», – наголосив він.

Андрій Єрмак розповів, що кожного дня спілкується зі своїми колегами – політичними радниками у США, Німеччині, Великій Британії та інших державах і докладно інформує їх та надає фотосвідчення про злочини російських окупантів проти українців.

«Шокова реакція. Я впевнений, що вони повинні відчувати те, що сьогодні відчувають усі українці. Тому що від багатьох із них залежать ті рішення, на які ми очікуємо», – констатував він.

Відповідаючи на запитання, чи отримував він дзвінки від когось із росіян з вибаченнями щодо того, що їхня країна робить стосовно України, керівник Офісу Президента сказав: «Вибачатися треба перед усім українським народом. Але я думаю, що це сьогодні не буде сприйнято та прийнято. І це на багато-багато років. Немає виправдання тому, що ми бачимо сьогодні, що ми відчуваємо. І, на жаль, все це триває – ми цю війну ще не зупинили».