Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Безпекова угода зі США має бути взірцевою – Андрій Єрмак

17 квітня 2024 року - 09:23

На виконання доручення Президента України Володимира Зеленського керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак провів робочу нараду щодо підготовки безпекової угоди зі Сполученими Штатами Америки.

На ній були присутні члени делегації, які беруть участь у переговорах щодо напрацювання та підготовки дво- й багатосторонніх міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами про гарантії безпеки для нашої країни. 

«Ця угода має бути взірцевою: враховувати реальні можливості США та найкращі елементи вже підписаних Україною безпекових угод», – наголосив Андрій Єрмак. 

Учасники наради обговорили основні елементи майбутнього документа, сильні сторони вже укладених дев'яти двосторонніх безпекових угод та алгоритм дій відразу після того, як Конгрес США ухвалить рішення про військову допомогу Україні. 

З американськими партнерами провели два раунди переговорів щодо безпекової угоди. Учасники наради узгодили дії з підготовки до чергового раунду, який дасть змогу просунутися щодо тексту проєкту документа. 

«Угода США з Україною має працювати не гірше, ніж американський меморандум з Ізраїлем, який підтвердив ефективність спільних дій союзників під час нещодавнього відбиття масованої атаки Ірану на Ізраїль», – зазначив керівник Офісу Президента.