Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Час декларацій має залишитись у минулому, потрібен чіткий план інтеграції України до НАТО – підсумки розмови президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена

8 червня 2021 року - 17:34

Змістовна розмова між лідерами України та Сполучених Штатів Америки дала змогу детально скоординувати позиції наших держав та засвідчує близькі й партнерські відносини між Україною та США. Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

«Проведення саме такої максимально конкретної та довірливої розмови напередодні великого європейського турне Президента США, що включатиме саміт НАТО та двосторонній саміт США – РФ, вказує на те, що Україна та Президент Володимир Зеленський забезпечують наших партнерів якісною експертизою щодо сучасних викликів та ризиків для безпеки в регіоні», – наголосив Андрій Єрмак.

Особлива увага в розмові лідерів була приділена питанню фіналізації будівництва «Північного потоку – 2». Володимир Зеленський чітко та недвозначно заявив про те, що цей проект не є питанням економіки чи бізнес-перспектив, як його визначає частина європейських політиків, а це виключно геополітичний інструмент Росії, який дозволяє спробувати суттєво розширити домінантний вплив цієї держави у Європі. «Північний потік – 2» значно збільшує всі наявні ризики в нашому регіоні.

Володимир Зеленський порушив питання необхідності реального покрокового плану для приєднання України до НАТО, який має бути прив'язаний до чітких календарних дат. Також Президент України наголосив, що час заяв та декларацій про наміри має залишитись у минулому.

«Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід'ємною частиною Європи. Зараз, у новій ситуації у Європі, потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому. НАТО для нашої держави – це спосіб максимального захисту», – було відзначено на переговорах.

Рух України до НАТО – це також можливість досягти передумов для встановлення на Донбасі стабільного та тривалого миру. Ситуація на Донбасі обговорювалась дуже детально. Володимир Зеленський назвав причини періодичної ескалації цього протистояння російською стороною. Повідомив про кількість та характер обстрілів, які здійснюються з непідконтрольної території. А також детально поінформував про реальну кількість російських військ, сконцентрованих біля наших кордонів, і тих, що були передислоковані в місця їхнього постійного розташування.

Значна частина розмови президентів була присвячена питанню трансформації нашої держави у прозору та конкурентну систему.

«Американська сторона розуміє, що ліквідація деструктивного консенсусу між олігархами та політиками в Україні викликає потужний спротив старих еліт. Але підтримка України Америкою в цій роботі буде максимальною», – підсумував Андрій Єрмак.