Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Група Єрмака-Макфола презентувала новий План дій для економічного тиску на державу-агресорку РФ

16 травня 2024 року - 14:17

Міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії, яку очолюють керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), Посол Майкл Макфол, презентувала новий План дій для подальшого посилення санкційного тиску на Росію – Action Plan 3.0.

Документ містить конкретні кроки, які можуть суттєво підірвати економічний та військовий потенціал РФ для швидшого припинення її агресії в Україні.

«Запропоновані санкційні заходи мають стати потужною відповіддю міжнародної спільноти на російську агресію. Успіх санкцій залежить від їх колективного дотримання та постійного посилення. Заходи, передбачені Планом дій 3.0, є амбітними, але досяжними, вони покликані різко обмежити здатність Росії фінансувати свої військові дії в Україні», – наголосив Андрій Єрмак.

Експерти очікують, що пакет обмежень знизить експортні доходи країни-агресорки на 70–80 млрд дол. щорічно, забезпечить значний дефіцит зовнішньої торгівлі та бюджету Росії, послабить її валюту та загальну економічну стабільність.

«Віримо, що сформульовані в новому Плані дій пропозиції щодо санкцій змусять Росію платити вищу ціну за вторгнення в нашу державу та забезпечуватимуть підтримку демократичної України в захисті її територіальної цілісності та національного суверенітету», – зазначив радник керівника Офісу Глави держави, секретар Міжнародної робочої групи щодо санкцій проти Росії Владислав Власюк.

Серед запропонованих заходів – конфіскація заморожених активів Центробанку РФ, які потрібно спрямувати на військову й економічну підтримку України та її відбудову. А також посилення контролю за дотриманням граничної ціни на нафту та боротьба з тіньовим флотом танкерів.

Експерти пропонують запровадити повне ембарго на уран, алюміній і сталь та відновити роботу Координаційного комітету з багатостороннього експортного контролю для дотримання заборони на експорт до Росії критично важливих технологій, обладнання й компонентів, які використовують в оборонному секторі та нафтогазовому комплексі.

На думку членів робочої групи, до підсанкційного списку слід внести більше осіб та організацій, які підтримують або фінансують російську агресію. Крім того, запропоновано запровадити санкції щодо західних компаній, що залучені до російських логістичних операцій та сприяють ухиленню від обмежень.

Окремо в документі наголошують на визнанні Росії державою – спонсоркою тероризму та посиленні контролю за дотриманням чинних санкцій.