Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква обговорив із секретарем з питань зовнішньої політики Президента Болгарії ситуацію на Донбасі та поглиблення відносин з ЄС

20 травня 2021 року - 09:51

Ігор Жовква обговорив із секретарем з питань зовнішньої політики Президента Болгарії ситуацію на Донбасі та поглиблення відносин з ЄС

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів онлайн-консультації із секретарем з питань зовнішньої політики Президента Республіки Болгарія Дімітаром Ікономовим.

Дімітар Ікономов підтвердив незмінність позиції Болгарії щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Співрозмовники обговорили поточну безпекову ситуацію на сході України, зокрема торкнулися суттєвого нарощення підрозділів збройних сил Російської Федерації вздовж українського кордону та на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу.

Ігор Жовква високо оцінив оперативну та рішучу реакцію міжнародної спільноти, країн-партнерів, зокрема Болгарії, що допомогло запобігти подальшій ескалації напруги. Сторони погодилися з важливістю постійного моніторингу стану реального відведення військ від українського кордону.

Ігор Жовква та Дімітар Ікономов також обговорили безпекову ситуацію в регіоні Чорного моря та констатували необхідність посилення регіональної взаємодії на рівні країн-партнерів.

Заступник керівника Офісу Президента детально ознайомив болгарського колегу з ініціативою «Кримська платформа».

Окрема увага під час розмови була приділена практичній взаємодії України та Болгарії, а також подальшому поглибленню відносин з ЄС і НАТО.

Секретар з питань зовнішньої політики Президента Болгарії підтримав поглиблення співпраці України з ЄС та повідомив про готовність опрацювати відповідні двосторонні ініціативи.

Співрозмовники також детально обговорили внутрішню ситуацію в обох країнах, зокрема заходи з подолання пандемії коронавірусу.

Дімітар Ікономов також розповів про нещодавнє призначення службового уряду в Болгарії та підготовку до позачергових парламентських виборів, які відбудуться в липні 2021 року.