Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква обговорив з держсекретарем МЗС Естонії безпекову ситуацію на Донбасі

13 травня 2021 року - 20:14

Ігор Жовква обговорив з держсекретарем МЗС Естонії безпекову ситуацію на Донбасі

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів робочу зустріч з державним секретарем Міністерства закордонних справ Естонії Йонатаном Всевіовим.

Ключовою темою зустрічі була безпекова ситуація на Донбасі, зокрема нещодавнє збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, зростання кількості загиблих і поранених українських військовослужбовців, а також нарощення Росією військового контингенту вздовж українсько-російського кордону.

Ігор Жовква висловив подяку за тверду підтримку Таллінном суверенітету й територіальної цілісності України передусім у контексті непостійного членства Естонії в Раді Безпеки ООН у 2020-2021 роках. Він також відзначив спільний візит очільників зовнішньополітичних відомств Естонії, Латвії та Литви до Києва у квітні цього року як важливий жест солідарності з Україною.

Йонатан Всевіов наголосив на незмінності твердої підтримки з боку Естонії суверенітету й територіальної цілісності Української держави. Він акцентував, що Естонська Республіка ніколи не визнає незаконної окупації АР Крим.

Держсекретар МЗС Естонії також запевнив у готовності естонської сторони активно долучитися до змістового наповнення ініціативи «Кримська платформа», інавгураційний саміт якої відбудеться в Україні 23 серпня 2021 року.

Окрему увагу сторони приділили співпраці двох держав у питанні реалізації стратегічного курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу. У цьому зв’язку відбувся обмін думками стосовно доцільності фіксації європейської перспективи України та важливості підтримки цієї ідеї з боку Естонії.

Ігор Жовква та Йонатан Всевіов докладно обговорили алгоритм подальшої двосторонньої взаємодії в контексті реалізації стратегії євроатлантичної інтеграції нашої держави, зокрема стосовно перспективи отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО.

На завершення зустрічі співрозмовники скоординували заходи двостороннього діалогу високого рівня на найближчу перспективу.