Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква взяв участь у робочій зустрічі радників президентів Литви, Естонії, Латвії та Польщі

1 червня 2021 року - 20:27

Ігор Жовква взяв участь у робочій зустрічі радників президентів Литви, Естонії, Латвії та Польщі

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква взяв участь у робочій зустрічі зовнішньополітичних радників і радників з питань національної безпеки президентів країн Балтії та Польщі, яка відбулася у Вільнюсі.

Участь у заході від української сторони також взяв секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

Під час зустрічі Ігор Жовква докладно ознайомив учасників з актуальною безпековою ситуацією на тимчасово окупованих територіях України через нещодавнє нарощення Росією військової присутності вздовж українського кордону.

Співрозмовників також було поінформовано про численні факти порушення режиму тиші на сході України та збільшення кількості загиблих і поранених українських військових.

Заступник керівника Офісу Президента високо оцінив солідарну позицію Естонії, Латвії, Литви та Польщі на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також низку візитів високопосадовців країн Балтії та Польщі до нашої держави, які відбулися протягом останніх двох місяців.

Учасники зустрічі також детально обговорили ситуацію в тимчасово окупованому Криму та важливість забезпечення регулярного моніторингу безпекової та гуманітарної ситуації на півострові. Ігор Жовква розповів про подробиці ініціативи Президента України «Кримська платформа» та відзначив готовність країн Балтії та Польщі долучитися до її змістового наповнення.

Окрему увагу було приділено пріоритетам стратегічного руху України до НАТО, зокрема в контексті перспективи отримання Плану дій щодо членства в Альянсі. Радники президентів країн висловили налаштованість на продовження підтримки Української держави на цьому шляху.

Учасники зустрічі також обговорили порядок денний відносин Україна – ЄС. Ігор Жовква окремо подякував країнам Балтії та Польщі, які стали першими державами – членами ЄС, що підтримали європейську перспективу нашої держави, уклавши відповідні декларації на найвищому політичному рівні.

Дипломатичні радники та радники з питань національної безпеки країн Балтії та Польщі висловили готовність і надалі активно сприяти Україні в реалізації пріоритетів її інтеграції до НАТО та ЄС.

З учасниками заходу зустрівся Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда.