Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент ознайомився з проектом реконструкції злітної смуги полтавського аеропорту

1 вересня 2020 року - 12:40

Президент ознайомився з проектом реконструкції злітної смуги полтавського аеропорту

У межах робочої поїздки до Полтавської області Президент України Володимир Зеленський ознайомився з проектом реконструкції злітної смуги Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава».

Виконувач обов’язків генерального директора підприємства Володимир Окара зазначив, що з обласного бюджету профінансовано заходи з розвитку КП «Аеропорт-Полтава» на суму 78,2 млн грн. Зокрема, здійснено капітальний ремонт будівлі аеровокзалу з облаштуванням міжнародного пункту пропуску, поточний ремонт штучної злітно-посадкової смуги, рульової доріжки та перону. Також придбано спецтехніку, але для виконання вимог авіаційної безпеки, здійснення міжнародних та внутрішніх авіарейсів проведених заходів недостатньо. Для повноцінного функціонування підприємства необхідно реконструювати злітно-посадкову смугу, провести заміну світлосистеми штучної злітно-посадкової смуги аеропорту, встановити системи посадки повітряних суден, реконструювати периметрову огорожу аеропорту, придбати необхідний транспорт. Злітно-посадкова смуга дозволяє приймати літаки класу Boeing та Airbus.

Володимир Окара зазначив, що на реконструкцію смуги необхідно виділити 425 млн грн.

«Треба робити смугу. Підтримувати немає сенсу, бо ви витрачаєте гроші на підтримку, а смуга й далі не функціонує», – наголосив Президент.

За словами Володимира Зеленського, ремонт смуги потрібно розпочати цього року. Зокрема, кошти на ремонт будуть закладені в обласному бюджеті.

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко зазначив, що наступного року роботи з ремонту смуги будуть включені до Національної програми «Велике будівництво». За рахунок бюджету Полтавської області цьогоріч має бути розроблена проектно-кошторисна документація.

«Всі аеропорти будемо додавати до програми. Пріоритет буде для тих міст, тих аеропортів, у яких є документи. По всій країні є або смуга, або термінал. І якщо документи будуть у цьому році, то в наступному році ми побудуємо», – сказав Президент.

ф

Робоча поїздка Президента до Полтавської області

1 вересня 2020 року - 12:33