Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент поспілкувався з учасниками команди «Ігор нескорених – Україна»

14 квітня 2022 року - 20:58

Президент поспілкувався з учасниками команди «Ігор нескорених – Україна»

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався в режимі відеозв’язку з членами команди «Ігор нескорених – Україна», яка перебуває в Гаазі для участі в міжнародних спортивних змаганнях «Ігри нескорених» (Invictus Games).

Більшість членів команди – нинішні військовослужбовці, які захищають Україну у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, територіальної оборони та інших структур сектору безпеки й оборони. 19 українських спортсменів-захисників змагатимуться з 500 ветеранами та військовослужбовцями з 18 країн – членів НАТО та партнерів Альянсу.

«Для нас це честь, що ви представляєте Україну. Я вважаю, що Україна – це кожен з вас. Якщо ви сьогодні будете представляти нашу державу в Гаазі на «Іграх нескорених», ви покажете, що Україна – нескорена», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що вже 50-й день триває повномасштабна агресія Росії проти України, яку стримує наша армія. Сьогодні Україна є однією з найміцніших держав у світі, а українці – непереможні.

«Для нас важлива перемога, важливий доказ, що ми всі – нескорені. І ваша команда є частиною духу нескореності України, українського народу й кожного з нас», – переконаний Глава держави.

Як зауважив Володимир Зеленський, українська команда «Ігор нескорених» – це віддзеркалення нашої держави – «різні люди, але всі міцні, об’єднані заради результату».

«Результат один – лише перемога», – сказав Президент.

Глава держави разом з українськими спортсменами вшанував пам’ять тренера команди зі стрільби з лука, ветерана АТО з 2014 року Дмитра Сидорука, який загинув у бою за Україну на початку квітня.

Володимир Зеленський також зазначив, що світ має дізнатися історію волонтерки-парамедика, члена збірної Юлії Паєвської (позивний «Тайра»), яка нині перебуває в полоні російських окупантів.

«Цей ковток свободи, який ви можете дати своєю участю, перемогами та розповідями про те, що відбувається на нашій прекрасній землі і яку трагедію приніс ворог, – думаю, вона точно отримає цей ковток. Тому що ви про неї будете говорити журналістам, медіа, іншим спортсменам. І говорити не тільки словами, а найперше – перемогою», – наголосив Глава держави.

Президент закликав українських спортсменів, зробити все, щоб у Гаазі, де відбуватимуться «Ігри нескорених», більше дізналися про всі ті злочини, які скоїли російські війська в Україні.

«Ви сьогодні в Гаазі в принципі будете боротися й за те, щоб з часом у Гаазі опинилися російські окупанти й усі ті, хто заслуговує. Тому що те, що вони зробили, – це злочин проти людей, проти народу України», – сказав Володимир Зеленський.

Учасники команди розповіли Главі держави, що налаштовані на перемогу у змаганнях, щоб показати незламність нашої Батьківщини. Вони наголосили, що у спілкуванні зі спортсменами з інших країн розповідають правду про важкі події, які відбуваються в Україні.

Президент побажав команді «Ігор нескорених – Україна» великих перемог.

«Ігри нескорених» – міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі, започатковані британським Принцом Гаррі, Герцогом Сассекським у 2014 році. У змаганнях беруть участь військовослужбовці та ветерани, які дістали травми, поранення, контузії чи захворювання під час виконання бойових завдань, захисту батьківщини. Ці змагання підтримують військовослужбовців та ветеранів на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції, формуючи позитивний світогляд і мотивуючи до занять спортом та особистого зростання. «Ігри нескорених» мають на меті сприяти розвитку та популяризації спорту як дієвого засобу реабілітації серед поранених бійців, а також спонукати суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.