Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент України обговорив з Президентом Європейської ради подальшу взаємодію в межах Кримської платформи

23 серпня 2021 року - 21:41

Президент України обговорив з Президентом Європейської ради подальшу взаємодію в межах Кримської платформи

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, який перебуває з візитом у нашій державі для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи.

Володимир Зеленський подякував Шарлю Мішелю за одностайну підтримку з боку Євросоюзу та держав – членів ЄС ініціативи «Кримська платформа» та підсумкової декларації саміту.

«Ще раз хочу подякувати за те, що підтримуєте Україну, наш суверенітет і незалежність. І сьогоднішній крок – підписання й підтримка Кримської платформи та декларації – це якраз деталь і пазл у підтримці нашого суверенітету й територіальної цілісності, бо Крим – це Україна», – зазначив Глава держави.

Сторони домовилися координувати зусилля разом з іншими міжнародними партнерами у межах подальшої роботи Кримської платформи, кінцевою метою якої є деокупація півострова.

Лідери України та ЄС обговорили перебіг підготовки до 23-го саміту Україна – ЄС, який відбудеться 12 жовтня цього року в Києві. Володимир Зеленський розповів про очікування української сторони щодо ключових результатів цієї зустрічі на найвищому рівні, а також про основні елементи проекту Спільної заяви саміту.

«Сподіваюся, ми нарешті зможемо підписати довгоочікувану Угоду про Спільний авіаційний простір та розпочати її застосування. Очікуємо також на місію експертів ЄС у межах другої фази оцінки українських установ зі стандартизації та метрології для просування в напрямку укладення угоди про так званий промисловий безвіз», – відзначив Володимир Зеленський.

Окрему увагу співрозмовники приділили питанням енергетичної безпеки у Європі. Глава держави наголосив на необхідності подальшої протидії завершенню реалізації проекту «Північний потік – 2», який у разі запуску призведе до ескалації безпекових та політичних загроз не лише для України, а й для всієї Європи.

З огляду на участь у зустрічі виконавчого віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса сторони обговорили перспективи отримання другого траншу макрофінансової допомоги в обсязі 600 мільйонів євро.