Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Україна використовує всі можливі переговорні майданчики для завершення війни на Донбасі – Андрій Єрмак в Chatham House

9 жовтня 2020 року - 10:45

Україна використовує всі можливі переговорні майданчики для завершення війни на Донбасі – Андрій Єрмак в Chatham House

Війна триває на українській території, тому Україна найбільше зацікавлена в якнайшвидшому проведенні наступної зустрічі в Нормандському форматі на найвищому рівні. Наші партнери – Німеччина та Франція – підтримують нас у цьому, заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час виступу у Королівському інституті міжнародних справ Chatham House.

«Стратегія України дуже проста – для нас життя кожного українця є пріоритетом. Це програмна позиція Президента Зеленського, яка була озвучена ним ще під час передвиборчої кампанії і яка залишається його пріоритетом і пріоритетом всієї нашої команди», – зазначив Андрій Єрмак.

Керівник Офісу Глави держави наголосив, що завдяки домовленостям, досягнутим на рівні ТКГ та підтвердженим на зустрічі радників лідерів Нормандського формату, на фронті на сході України понад 70 днів зберігається режим тиші, і навіть скоротилася кількість неприцільних пострілів.

Він зауважив, що майже кожні два тижні Президент України буває на позиціях українських військ на передовій та особисто спілкується з військовими.

«Дійсно, сьогодні Україна на війні, і нам дуже важливо бути обережними та врівноваженими, щоб у реальному житті просувати інтереси України, використовувати всі можливі майданчики для переговорів, знижувати напругу. І врешті-решт все це робиться, щоб рятувати життя наших людей», – сказав Андрій Єрмак.

Керівник Офісу Президента зазначив, що на сьогодні Україна повною мірою виконує домовленості, досягнуті на саміті «Нормандської четвірки» в Парижі, і наші міжнародні партнери це бачать.

«Сьогодні в жодної країни, яка підтримує Україну, немає жодного сумніву, що з нашого боку щось не зроблено, щось не виконано», – додав Андрій Єрмак.

За його словами, Росія також має виконувати досягнуті раніше домовленості.

«Або Росія дійсно готова до припинення цієї війни, або повинна сказати, що вона не готова до цього», – наголосив керівник Офісу Президента.

Андрій Єрмак нагадав, що наразі триває переговорний процес у Нормандському та Мінському форматах. За його словами, з моменту попереднього грудневого саміту лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі відбулося узгодження чотирьох нових точок розведення сил і засобів на лінії розмежування, практично узгоджено 20 ділянок для розмінування. Також було домовлено про доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць незаконного утримання осіб на непідконтрольних українській владі територіях, проте ця домовленість поки що не виконана.

«На жаль, на сьогодні вже декілька місяців взаємне звільнення не відбувається саме з причини того, що протилежна сторона не узгоджує списки. Постійно робляться якісь перепони для цього. Зараз вони говорять, що їм нібито перешкоджає в цьому постанова Верховної Ради щодо місцевих виборів. Але ми постійно наголошуємо, що це нонсенс: як таке гуманітарне питання, як життя і здоров’я людей, може залежати від документа?» – зазначив він.

За словами Андрія Єрмака, Україна найактивніше наполягає на проведенні наступної зустрічі лідерів «Нормандської четвірки». Адже війна триває саме на українській території, а всі політичні рішення ухвалюються лише на рівні лідерів.

«Така зустріч має відбутися якнайшвидше. В цьому нас підтримують наші партнери по Нормандському формату – Німеччина та Франція. І ми вважаємо, що це вкрай необхідно для того, щоб рухатися вперед і зробити те, чого так очікує весь український народ», – наголосив керівник Офісу Президента.

«Тому переговори тривають. Наступного тижня, можливо, у нас пройде відеоконференція політичних радників. І ми будемо говорити про те, щоб якомога скоріше відбувся саміт, і вже були якісь рішення», – додав Андрій Єрмак.

в
Відео