Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

В Україні буде створений навчальний заклад для підготовки фахівців з кібербезпеки – Глава держави

11 травня 2021 року - 12:48

В Україні буде створений навчальний заклад для підготовки фахівців з кібербезпеки – Глава держави

З метою більш ґрунтовної протидії кіберзлочинам в Україні передбачається створення навчального закладу для підготовки фахівців у сфері кібербезпеки. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» у Києві.

Глава держави зазначив, що сьогодні загрози інформаційній безпеці та кіберзагрози можуть становити не меншу небезпеку для держави, ніж ворожа зброя. Для протидії цим загрозам було створено центр кібербезпеки, презентація якого відбудеться найближчим часом.

Президент повідомив, що кіберцентр співпрацюватиме з різними розвідками – як українськими, так і держав-партнерів. До роботи в ньому залучатиметься велика кількість аналітиків – українських, європейських та американських.

Крім того, за словами Володимира Зеленського, опрацьовується питання підготовки фахівців, які займатимуться забезпеченням кібербезпеки: країни, людей та всього цифрового простору.

«Ми будемо відкривати новий потужний університет. Презентація його також практично готова. Університет, у якому будуть саме професії, пов’язані з безпекою держави і безпекою людини. Кібербезпека – один з найголовніших факультетів цього університету», – повідомив Президент.

За словами Глави держави, до нього відбиратимуть найкращих дітей, яким буде створено сприятливий простір для навчання та надаватимуться високі стипендії.

«Будуть побудовані сучасні лабораторії, кібер- і біохімічні центри. Вони будуть одразу отримувати знання, теорію і практику. Також туди буде відбір потужних викладачів, передусім українців, але також будуть залучені спеціалісти з-за кордону. Всі отримуватимуть дуже високу заробітну плату, незважаючи на те, з якої країни вони приїдуть. Цей університет готуватиме професійних людей, напрямок яких – безпека нашої країни, які після цього університету повинні будуть працювати саме на державу», – наголосив Володимир Зеленський.