Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Виступ Президента України Володимира Зеленського на комеморативному урочистому засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з нагоди відзначення 75-ї річниці ООН

21 вересня 2020 року - 22:33

Виступ Президента України Володимира Зеленського на комеморативному урочистому засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з нагоди відзначення 75-ї річниці ООН

Шановний пане Президенте!

Я з гордістю виголошую цю заяву від імені України – одного з членів-засновників Організації Об’єднаних Націй – і вітаю всіх нас із 75-річчям нашої Організації.

Думаю, коли ми зустрілися в Нью-Йорку рік тому, ніхто не міг уявити, що 2020-й влаштує такий потужний краш-тест для нашого світу.

Сьогодні ми згадуємо про доленосну конференцію у Сан-Франциско.

Тоді важкі та нестабільні повоєнні часи об'єднали держав-засновниць, спонукаючи їх відкинути суперечності, щоб побудувати кращий світ. Світ миру, поваги, верховенства міжнародного права, прав людини та правди.

Але, на жаль, ми повинні визнати, що світ у ХХІ столітті сповнений конфліктів, агресії, диктатури та порушень прав людини.

75 років тому заснування ООН стало символом того, що людство повинно було засвоїти трагічний урок Другої світової війни.

Але окупація Криму та військова російська агресія на Донбасі свідчать про те, що цього уроку не засвоїли. Я хотів би нагадати, що це не лише війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто посягання на суверенітет незалежної держави, це схоже на спробу повернутися до поділу сфер впливу у світі.

Ваші Високоповажності!

Світ, у якому ми живемо сьогодні, такий самий складний, як і 75 років тому.

Мир і процвітання залишаються цінностями, за які люди проливають кров у різних куточках нашого світу.

За попередні 75 років людство піднялося на найвищі вершини, занурилося в найглибші траншеї, підкорило космос і навіть за допомогою нових технологій може проводити засідання ООН дистанційно.

Тож чи насправді ми не здатні зупинити агресію та війни?

Чи потрібно нам більше кривавих уроків, щоб переосмислити своє існування на цій планеті?

Цього року пандемія коронавірусу стала шоком для всіх країн.

Ми повинні використати цей попереджувальний знак, щоб зупинити суперечки та об’єднати зусилля для досягнення реальних проривних результатів.

Не лише повернутися до цілей та принципів Статуту ООН, а й розпочати їхнє постійне та повне впровадження.

Почнемо зараз. Планети «Б» немає, ми живемо тут і лише один раз.

Дякую, пане Президенте.

в
Відео