Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Вітання Президента України учасникам та ветеранам операцій ООН з підтримання миру

29 травня 2021 року - 09:00

Дорогі друзі!

Вітаю вас із професійним святом - Міжнародним днем учасників операцій ООН з підтримання миру.

Мир без перебільшення є найціннішим словом у сучасному світі.

Ми пишаємося усіма, хто у складі військових контингентів, поліцейських сил та цивільного персоналу місій ООН захищає мир у різних регіонах планети. Низка операцій за участю українців стала справжніми історіями успіху.

Особливо приємно, що ООН та народи тих країн, де розгорнуті місії з українськими «блакитними шоломами», шанують їхній внесок у забезпечення міжнародного миру та безпеки, їхні високі професійні якості та готовність прийти на допомогу і захистити населення у зоні відповідальності, навіть ціною власного життя або здоров’я.

Ми з вдячністю і невимовним сумом згадуємо та вшановуємо наших героїв, які загинули під блакитним прапором Організації Об’єднаних Націй.

Українці добре знають, наскільки важливим є завдання щодо забезпечення сталого миру там, де тривають криваві збройні конфлікти та загарбання чужих територій. Попри агресію Росії проти України та тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим і окремих районів Донецької та Луганської областей, ми залишаємося відданими діяльності з підтримання миру під егідою ООН. Наш внесок у справу утвердження міжнародної безпеки посилюватиметься й надалі.

Щиро бажаю вам міцного здоров’я, добробуту та успіхів у виконанні важливих завдань із забезпечення мирного існування та захисту життя людей.

Слава Україні!

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ