Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Європейські партнери зробили значний внесок у підтримку військових спроможностей України – Глава держави

20 квітня 2022 року - 20:37

Європейські партнери зробили значний внесок у підтримку військових спроможностей України – Глава держави

Європейський Союз має максимально посилювати санкційний тиск на Російську Федерацію та надавати Україні все необхідне сучасне озброєння, щоб наша держава перемогла у війні, яку ганебно веде проти неї Росія. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Києві.

Глава держави подякував високопосадовцю ЄС за особисту підтримку нашої країни та цей візит, який відбувся попри всі безпекові виклики. Він зазначив, що Шарль Мішель відвідав селище Бородянка Київської області й міг на власні очі побачити звірства російських окупантів.

«Ми розуміємо, що Росія прагне знищити український народ, українську державність. І це дійсно справжній геноцид. Ми бачимо, що Росія не зупиняється у своєму кривавому бажанні знищити українців і нашу державу за будь-яку ціну, жінок, дітей, наше беззахисне цивільне населення», – наголосив він.

Президент розповів, що Україна та ЄС домовилися тісно співпрацювати для розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російськими військовими.

«Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо притягнути до відповідальності всіх винних. І точно, я вам обіцяю, ми всіх знайдемо», – заявив Глава держави.

Володимир Зеленський також зазначив, що в питанні постачання озброєнь терміни стали більш зрозумілими.

«Європейські партнери зробили значний внесок у підтримку наших військових спроможностей. Вдячний за виділення 1,5 мільярда євро у межах Європейського фонду миру на фінансування військових потреб Збройних Сил України», – сказав він.

Як повідомив Глава держави, було домовлено максимально ефективно використовувати ці кошти, щоб Україна отримала саме ту зброю, яка їй зараз необхідна.

«Не всю, а ту, яка зараз у нас в пріоритеті. Не всю, а якої в нас немає. Це дуже важливі акценти. Вчасно й те, що потрібно», – наголосив Президент.

Говорячи про посилення санкцій проти Росії, він зазначив, що має якнайшвидше бути схвалений наступний, шостий потужний санкційний пакет, який би максимально позбавив РФ можливостей фінансувати війну.

«Ми вдячні за п’ять санкційних пакетів Євросоюзу. Але, на жаль, деякі речі не доведені до кінця цими санкціями, треба їх детальніше розібрати та все-таки запровадити. Все-таки ще трохи недостатньо, щоб зупинити фінансування цієї війни з боку РФ», – сказав Володимир Зеленський.

Зокрема, за його словами, Україна закликає до повного енергетичного ембарго щодо Росії, включно з імпортом нафти й газу.

«Нафта точно має увійти до шостого пакету. Ми вважаємо, що без неї пакет не буде потужним, він буде порожнім», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що також потрібно нарешті відключити всі російські банки від SWIFT, зокрема «Сбербанк» і «Газпромбанк». Необхідно заблокувати всі рахунки російської держави та компаній, спрямувавши ці кошти на відбудову України. Кожен російський держслужбовець та їхні сім’ї мають відчути на собі дію санкцій і наслідки їхньої особистої підтримки війни проти України.

Зі свого боку Шарль Мішель переконаний, що Росія має відповісти за воєнні злочини та звірства, які вона скоїла в окупованих українських містах. Він також висловився за допомогу Україні в документуванні злочинів окупаційних військ задля здійснення правосуддя.

Президент Європейської ради зауважив, що в перші дні війни ЄС ухвалив рішення надати військову підтримку Україні, зокрема спорядження та озброєння. Крім того, країни – члени Євросоюзу надавали допомогу у двосторонньому порядку відповідно до запиту Української держави.

Шарль Мішель також підтримав посилення тиску на російський режим задля припинення війни. І сьогодні були обговорені додаткові пункти пропозицій для Європейської ради щодо збільшення санкційного тиску на Росію.

«Ми зробимо все, що зможемо, для перемоги України, бо ми хочемо української перемоги», – заявив Президент Європейської ради.

ф

Зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської ради Шарля Мішеля у Києві

20 квітня 2022 року - 17:05