Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Заступник керівника Офісу Президента України провела зустріч з представниками операторів ринку нафтопродуктів

18 травня 2021 року - 19:51

Заступник керівника Офісу Президента України провела зустріч з представниками операторів ринку нафтопродуктів

Заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко провела зустріч з представниками основних операторів ринку нафтопродуктів України.

14 травня Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр). Такий крок був здійснений з метою запобігання необґрунтованому зростанню цін на пальне у роздрібних мережах.

Під час розмови в Офісі Президента учасники зустрічі зазначили, що зростання цін на заправках зумовлене як подорожчанням сировини на світових ринках, так і нелегальним ринком нафтопродуктів всередині країни, а також системним ухиленням від сплати податків нафтопереробниками. Це призводить до того, що компанії, які працюють на ринку прозоро, програють конкуренцію за споживача менш доброчесним постачальникам пального.

Представники операторів наголосили, що підтримують встановлення чесних і прозорих умов для роботи бізнесу.

Зі свого боку Юлія Свириденко зазначила, що пріоритетом влади найближчим часом буде робота для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, через який бюджет недоотримує до 20 млрд грн.

За її словами, Президент і уряд готові розглянути пропозиції представників ринку щодо кроків, які необхідно здійснити, щоб позбавити Україну від нелегальних продавців нафтопродуктів.