Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №121/2009

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ДІТКЕВИЧ Ольгу Георгіївну – заступника голови ради Київського історико-патріотичного клубу «Пошук»
РЕВУ Світлану Леонідівну – керівника головної служби Секретаріату Президента України
ШАМРАЙ Любов Миколаївну – голову Ізюмської районної державної адміністрації, Харківська область

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ЛИСЕНКО Людмилу Олександрівну – заступника директора творчого об'єднання документальних та художніх фільмів Національної телекомпанії України, м.Київ
ПАХОЛОК Тамару Іванівну – відповідального секретаря Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

ДЄЄВУ Надію Миколаївну – заступника Міністра оборони України
КОЗІЯНЧУК Тамару Петрівну – генерального директора державного підприємства «Гарант-сервіс» Державного управління справами
ПРИБЄГУ Ніну Дмитрівну – директора державного підприємства «Державне спеціалізоване видавництво «Мистецтво», м.Київ
ЧЕРЕВЧЕНКО Тетяну Михайлівну – почесного директора, головного наукового співробітника Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України, доктора біологічних наук, члена -кореспондента НАН України, професора, м.Київ
ЧОРНОБРОДСЬКУ-ГАЛЬПЕРІНУ Ганну Семенівну – директора – художнього керівника концертно-виставкової зали державного підприємства «Одеський морський торговельний порт»

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БАБИЧ Віру Дмитрівну – голову профспілкового комітету акціонерного товариства «Черкаський шовковий комбінат»
ВАНДІНУ Наталію Юріївну – оперуповноваженого Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, майора міліції
ВОЛОШИНУ Тетяну Василівну – заступника начальника відділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України, полковника
ДЖУСЬКУ Валентину Анатоліївну – начальника відділу слідчого управління Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим, підполковника міліції
ДОВГОПОЛЮК Ніну Василівну – заступника начальника управління охорони здоров'я та курортів Вінницької обласної державної адміністрації
ЗАБЄЛІНУ Ганну Олександрівну – заступника начальника відділу Управління МВС України в Миколаївській області, майора міліції
КАСАРДУ Валентину Іванівну – директора комунального підприємства «Санаторій матері і дитини «Пролісок», с.Грем'яче, Волинська область
КОНДАКОВУ Валентину Григорівну – лаборанта хімічного аналізу акціонерного товариства «Український графіт», м.Запоріжжя
КОРЕНЧУК Людмилу Павлівну – члена ради Всеукраїнської громадської організації «Дія», м.Київ
КУДЕЛЮ Світлану Вікторівну – машиніста підіймальної машини відокремленого підрозділу «Шахта імені О.О.Сочинського», Донецька область
КУРБАЦЬКУ Ніну Іванівну – голову Київської міської громадської організації «Жінки Оболоні»
ЛЕВІНСЬКУ Світлану Іванівну – завідувача відділення Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Ю.Липи
ЛОЗИНСЬКУ Лесю Олександрівну – заступника керівника департаменту - завідувача відділу головної служби Секретаріату Президента України
ЛУЧАНІНОВУ Любов Олександрівну – заступника голови – керівника апарату Харківської обласної державної адміністрації
МАНЖУРУ Валентину Миколаївну – депутата Запорізької обласної ради
МАРЕНИЧ Антоніну Олександрівну - народну артистку України, м.Луцьк, Волинська область
МОСТОВУ Наталю Гаврилівну – голову Михайлівської районної державної адміністрації, Запорізька область
ОЛЯНСЬКУ Наталю Георгіївну – голову Волинської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Дія», м.Луцьк
ПАДАЛКО Людмилу Іванівну – головного лікаря Дніпропетровського міського пологового будинку № 2
ПОРЕЧКІНУ Лідію Степанівну – заступника керівника головної служби Секретаріату Президента України
РАЙЗ Єву Михайлівну – заступника голови Виноградівської районної державної адміністрації, Закарпатська область
РАФАЛОВСЬКУ Олену Вікторівну – монтажницю апаратури державної акціонерної холдингової компанії «Топаз», м.Донецьк
РОМАНЧУК Лідію Яківну – члена ради Тернопільської обласної організації Спілки політв'язнів і репресованих України
РОТАРУ Аурелію Михайлівну – співачку, м.Київ
СКАЛЬСЬКУ Уляну Любомирівну – члена правління Івано-Франківського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка
УКРАЇНСЬКУ Олену Павлівну 0 машиніста крана акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Донецька область
ФЕДАК Ростиславу Степанівну – заступника голови Союзу українок України, м.Львів
ЧЕТВЕРТАК Ірину Миколаївну – голову Чернігівської міської ради ветеранів
ШЕВЧУК Світлану Володимирівну – завідувача кафедри культури української мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, м.Київ
ШОСТАК Людмилу Йосипівну – голову Київської обласної організації Всеукраїнського громадського об'єднання «Дія»
ЩЕРБІНСЬКУ Аллу Михайлівну – директора Українського центру профілактики і боротьби зі СПІДом Міністерства охорони здоров'я України, м.Київ
ЯНЧЕВУ Ліану Миколаївну – першого проректора Харківського державного університету харчування та торгівлі

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

КИРИЛЮК Олену Русланівну – заступника начальника відділення Чопського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, капітана
КОПАЧ Наталію Наімівну – санітарного інструктора 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, старшого сержанта
СТЕФАНІВ Наталію Дмитрівну – начальника медичної служби 6 гвардійського армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, майора медичної служби
ЧЕКУСЬ Олену Василівну – старшого телеграфіста 101 окремого полку зв'язку Повітряних Сил Збройних Сил України, старшого солдата

Нагородити медаллю«За бездоганну службу» III ступеня

МІЩУК Світлану Миколаївну – інспектора групи державного пожежного нагляду Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Хмельницькій області, лейтенанта служби цивільного захисту
РАТУШНУ Оксану Сергіївну – старшого оперуповноваженого головного управління МВС України, майора міліції
ЦІЦЕЙ Руслану Михайлівну – заступника начальника управління - начальника сектору Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Закарпатській області, капітана служби цивільного захисту
ЯКУБОВУ Ірину Сергіївну – офіцера відділу фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, майора

Нагородити медаллю «Захиснику Вітчизни»

КРАВЧЕНКО Нону Григорівну – інспектора Сумського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, старшого сержанта

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

АЛІЄВУ Аліму – заступника керівника служби – головного бухгалтера Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим
БОРДОВСЬКУ Ніну Федорівну – начальника відділу товариства «Черкасизалізобетонбуд»
ВІТЕР Світлану Дмитрівну – заступника головного інженера акціонерного товариства «Луганський трубний завод»
КРАМАРЕНКО Людмилу Іванівну – завідуючу Чарівнянським фельдшерським пунктом, Кіровоградська область
САМОРОДНУ Любов Володимирівну – доярку ферми № 1 товариства «Старт», Теофіпольський район, Хмельницька область
САХНЕВИЧ Світлану Арсенівну - завідувача сектору управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації
ШАВОКІНУ Надію Йосипівну – апаратника-гідрометалурга товариства «Миколаївський глиноземний завод»
ШЕВЧЕНКО Олександру Теодорівну – методиста Черкаського медичного коледжу
ЯВОРСЬКУ Лідію Валентинівну – головного економіста акціонерного товариства «Хмельницькгаз»

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КОЛОДУБ Жанні Юхимівні – композиторові, професорові кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ
НІЖЕРАДЗЕ Ніні Георгіївні – артистці Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ
ОГАНЕЗОВІЙ–ГРИГОРЕНКО Ользі Вадимівні – солістці-вокалістці Одеського академічного театру музичної комедії імені М.Водяного

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ГИРИЧ Анжеліці Іванівні – артистці Київського академічного театру юного глядача на Липках
ЗАХАРЕВИЧ Олені Григорівні – ведучій програм головної редакції «Новини дня» Національної радіокомпанії України, м.Київ
КАРПІ Наталії Семенівні – художньому керівникові продюсерського центру «Ніка», м.Львів
КІЧЕРСЬКІЙ Марині Григорівні – виконуючому обов'язки доцента кафедри Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

ЮРЧИШИН Галині Миколаївні – доцентові кафедри Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, Івано-Франківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БІРЮК Ользі Григорівні – учительці гімназії № 315 Дарницького району міста Києва
ДАНИЛОВІЙ Олені Павлівні – учительці загальноосвітньої школи І–III ступенів № 1 міста Нова Каховка, Херсонська область
ІВАНИЦЬКІЙ Степаниді Федотівні – учительці гімназії № 191 імені П.Г.Тичини, м.Київ
КОМОРНІЙ Ларисі Мирославівні – заступникові директора, учительці середньої спеціалізованої загальноосвітньої школи № 5 імені Іванни та Іллі Кокорудзів, м. Львів
КОСТЮЧЕНКО Любові Іванівні – учительці Баницького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І–III ступенів «Дошкільний навчальний заклад «Барвінок», Сумська область
ПАРХОМЕНКО Людмилі Василівні – учительці комунального закладу «Навчально-виховне об'єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» –гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт», м.Кіровоград

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ТЕРЕЩЕНКО Валентині Павлівні – завідувачеві лабораторії Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України, доктору медичних наук, професору, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

КРЕЩЕНКО Ірині Володимирівні – заступникові начальника управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
КРИШЕНЬ Олені Вікторівні – начальникові управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації
УСИК Валентині Сергіївні – голові Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

ГЕТЬМАНЧУК Альоні Анатоліївні – головному редакторові журналу «Главред», м.Київ
КАТЕРИНЧУК Наталії Йосипівні – керівникові департаменту інформаційного та суспільного мовлення телестудії « 1+1», м.Київ
КОЗАК Ірині Анатоліївні – власному кореспондентові газети «Голос України» по Хмельницькій області
МОШНЯЗІ Людмилі Іванівні – завідувачеві відділу редакції Рівненської обласної газети «Вільне слово»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ГЛУХОТЬКО Людмилі Олександрівні – лікареві товариства «Медгарант», м.Київ
ГУНЬКОВІЙ Валентині Василівні – головному лікареві Роменської центральної районної лікарні, Сумська область
КЛИМЕНКО Валентині Іванівні – лікареві-пульмонологу, завідувачеві відділення комунального закладу «Київська обласна дитяча лікарня»
ЛЕСИК Галині Іванівні – головному лікареві Інституту стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ
ПАЛАМАР Ларисі Георгіївні – директорові Чернівецького обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи
ПРОКОПІВ Марії Мирославівні – доцентові кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ
РУДЕНКО Марії Миколаївні – провідному науковому співробітникові державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова», м.Київ
СІРІЙ Ніні Олександрівні – заступникові головного лікаря Чернігівської міської лікарні № 1
ШЕПТУСІ Людмилі Петрівні – лікареві, завідувачеві пологово-гінекологічного відділення Балтської центральної районної лікарні, Одеська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ГЕРЕЗІ Марії Михайлівні – завідувачеві кафедри Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БРАТЧУК Галині Йосипівні – педагогічному керівникові секції Київського територіального відділення Малої академії наук України при Київському палаці дітей та юнацтва
КУРМАНСЬКІЙ Любові Миколаївні – викладачеві Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківська область
МЕДВЕДЧУК Ганні Минівні – директорові Овруцької центральної районної бібліотеки імені А.С.Малишка, Житомирська область
РАЗІНКОВІЙ Ларисі Борисівні – завідувачеві відділу Львівської галереї мистецтв
СУЛІНІЙ Валентині Федорівні – президентові Асоціації німців України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ДОРОШ Надії Устимівні – старшому логопеду Рівненського міського будинку дитини
ЗАБЛОЦЬКІЙ Наталії Тихонівні – директорові Стахановської гімназії № 7, Луганська область
ПОТОРІЙ Марії Василівні – професорові кафедри Ужгородського національного університету, Закарпатська область
РУДЕНКО Ользі Данилівні – директорові спеціалізованої школи № 20 – загальноосвітнього навчального закладу І–III ступенів, м.Київ
СТЕПУРІ Аллі Олегівні – директорові Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну, Київська область
ШЛАПАК Аллі Василівні – депутатові Київської міської ради, директору Центру освітньо-культурного розвитку

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»

ГАЛАЧЕНКО Вікторії Віталіївні – лікареві-методисту дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Авангард», Вінницька область
ДОНЧЕНКО Тетяні Миколаївні – завідувачеві відділу головної служби Секретаріату Президента України
НАГОРНІЙ Лідії Іванівні – медичній сестрі державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова», м.Київ
ПЕТРЯЄВІЙ Олені Борисівні – заступникові голови Донецької обласної державної адміністрації
СТАРЧІ Тетяні Михайлівні – начальникові відділу департаменту Міністерства охорони здоров'я України
СТАХОРСЬКІЙ Лідії Анатоліївні – сестрі медичній стоматологічної поліклініки Жовтневої центральної районної лікарні Миколаївської області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

КЛІЩ Вікторії Іванівні – голові наглядової ради акціонерного товариства «Рава-Руський маслозавод», Львівська область
МАРЯШ Надії Романівні – начальникові дільниці акціонерного товариства «Тернопільгаз»
МІРОШНИК Ірині Миколаївні – голові наглядової ради акціонерного товариства «Укрпластик», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ДАНИЛЕНКО Валентині Петрівні – генеральному директорові сільськогосподарського товариства «Агросвіт», Київська область
ЛУЦЕНКО Катерині Василівні – директорові приватно-орендного підприємства «Агрофірма «Злагода», Запорізька область
СІРМАН Марії Михайлівні – завідувачу цеху сільськогосподарського товариства «При пруття», Кіцманський район, Чернівецька область
ШЕСТАК Світлані Володимирівні – птахівниці товариства «Амвросіївська птахофабрика», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

ЧЕПУР Любові Григорівні – провідному лікареві-епізоотологу Федорівської дільничної лікарні Карлівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАБАКОВІЙ Людмилі Миколаївні – судді Харківського апеляційного господарського суду
БАРАНОВІЙ Тетяні Іванівні – заступникові директора департаменту Міністерства юстиції України
БАЦУЦІ Тетяні Миколаївні – голові Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
ДАНИЛОВІЙ Тетяні Борисівні – судді Вищого господарського суду України
КОСТЕНКО Тетяні Федорівні – судді Вищого господарського суду України
ЛУТКОВСЬКІЙ Валерії Володимирівні – заступникові Міністра юстиції України
ОРЛОВІЙ Елеонорі Вікторівні – заступникові керівника апарату - начальникові юридичного відділу апарату Рівненської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

БРЕДУН Людмилі Григорівні – директорові Лозівськогр міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Харківська область
ВОЛКОВІЙ Антоніні Іванівні – заступникові начальника управління - начальнику відділу виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
ЄРОШЕНКО Марині Юліївні – заступникові начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області
КОЛІСНИК Олександрі Олексіївні – голові Магдалинівської районної державної адміністрації, Дніпропетровська область
КОЛОБОВІЙ Ярославі Валеріївні – заступникові виконавчого директора Всеукраїнського центру «Волонтер», м. Київ
КОРНІЄНКО Людмилі Василівні – начальникові головного управління Полтавської обласної державної адміністрації
КРУПЦОВІЙ Людмилі Миколаївні – заступникові начальника управління – начальнику відділу управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі міста Севастополя
ЛАЗАРЄВІЙ Зінаїді Тимофіївні – начальникові головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області
ЛЯПІНІЙ Людмилі Борисівні – заступникові начальника головного управління - начальнику управління головного управління праці та соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації
ТАРАН Лесі Йосипівні – директорові науково-аналітичного центру «Проект «Україна», м.Київ
ЯКУБОВСЬКІЙ Аллі Всеволодівні – заступникові начальника управління - начальнику відділу головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ОСТАПИШИН Зеновії Василівні – начальникові Центру поштового зв'язку № 2, м.Бучач, Тернопільська область
ЧАЙЦІ Олені Дмитрівні – голові представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Дніпропетровській області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БЕНЬ Людмилі Юхимівні – тренерові-викладачу Луганського обласного центру олімпійської підготовки спортсменів «Олімп-спорт»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

ЗАКОРКО Ользі Іванівні – майстрині художньої вишивки, м.Лубни, Полтавська область.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

5 березня 2009 року