Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №14/2019

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю п о с т а н о в л я ю:

Нагородити орденом Свободи

ПАВЛЕНКА Ростислава Миколайовича - директора Національного інституту стратегічних досліджень, Радника Президента України

ПЕТРИНЕНКА Тараса Гарринальдовича - співака, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого І ступеня

ГОРБУЛІНА Володимира Павловича - першого віце-президента Національної академії наук України, академіка НАН України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

ГОРДІЯ Миколу Васильовича - директора приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Уманський тепличний комбінат", Черкаська область

 ГУЦАЛА Віктора Омеляновича - генерального директора – художнього керівника Національного академічного оркестру народних інструментів України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ДАНИЛЕНКА Анатолія Івановича - члена-кореспондента Національної академії наук України, ветерана праці, м.Київ

КВЯТКОВСЬКОГО Кшиштофа - президента Вищої палати контролю Республіки Польща

МАРЕНИЧА Валерія Петровича - співака, м.Луцьк

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

НЕПОПА Вячеслава Івановича - заступника голови Київської міської державної адміністрації

НЕСТЕРЕНКА Володимира Олександровича - Гадяцького міського голову, Полтавська область

НІКОЛАЄНКА Станіслава Миколайовича - ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

ТРОНЬКА Миколу Дмитровича - директора державної установи "Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка Національної академії медичних наук України"

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

БИСАГУ Юрія Михайловича - завідувача кафедри державного вищого навчального закладу "Ужгородський національний університет", Закарпатська область

ГОЛУБА Володимира Семеновича - голову громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації

ІЖЕВСЬКОГО Володимира Віталійовича - директора підприємства споживчої кооперації "Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці"

КАМІНСЬКОГО В’ячеслава Володимировича - завідувача кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ

КОВАЛЯ Олега Анатолійовича - директора Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

МАЙДАНЮКА Юрія Васильовича - члена правління Уманської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану, Черкаська область

МАСЛОВА Юрія Костянтиновича - професора кафедри Одеського національного економічного університету

МЕЛЬНИКА Сергія Івановича - народного депутата України

ОНІЩЕНКА Юрія Володимировича - Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України

УСЕНКА Олександра Юрійовича - директора державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова" Національної академії медичних наук України

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

БАКУНЦЯ Степана Сидоровича - учасника національно-визвольної боротьби, Рівненська область

БОГДАНОВА Ігоря Тимофійовича - ректора Бердянського державного педагогічного університету, Запорізька область

БРИКАЙЛА Олександра Тарасовича - директора підприємства "Студія Пілот", м.Київ

ВЛАСЮКА Олександра Івановича - сценариста, актора, телеведучого, м.Київ

ГОЛОБОРОДОВА Вадима Валерійовича - члена громадської організації "Полтавське територіальне грузинське братство "Георгія"

ГОФФМАННА Ральфа - командира та медичного директора шпиталю Бундесверу в м.Ульм, громадянина Федеративної Республіки Німеччина

ДАШКОВСЬКОГО Володимира Анатолійовича - начальника Військово-музичного управління Збройних Сил України – головного військового диригента, полковника

ДЕНІСОВУ Людмилу Леонтіївну - Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

ДРАЧА Едуарда Валерійовича - кобзаря, бандуриста, м.Київ

ЖОХА Олега Сергійовича - багаторазового чемпіона світу та Європи з армспорту, Рівненська область

КАЗАКОВА Олега Євгеновича - депутата Харківської районної ради

КАНЦУРОВА Олега Олександровича - Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України

КАРПУКА Анатолія Івановича - директора відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України "Боярська лісова дослідна станція", Київська область

КИРИЛЮКА Василя Макаровича - учасника національно-визвольної боротьби, Рівненська область

КЛАДІЄВА Володимира Миколайовича - Керівника Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України

КОСАЧЕВИЧА Петра Івановича - директора Турківського районного народного дому, Львівська область

КОСТРУБА Олександра Олексійовича - завідувача відділення державної установи "Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України"

КРОТА Йосипа Тимофійовича - учасника національно-визвольної боротьби, Рівненська область

КУДРЯШОВА Юрія Федоровича - голову громадської організації "Українська спілка ліквідаторів аварії на ЧАЕС у Радомишльському районі", Житомирська область

КУЧМУ Володимира Володимировича - Кіптівського сільського голову, Чернігівська область

ЛОЗИНСЬКОГО Ореста Юліановича - завідувача кафедри Національного університету "Львівська політехніка"

МАКСИМОВА Олексія Михайловича - директора департаменту Харківської обласної державної адміністрації

МАТІЇШЕНА Руслана Васильовича - заступника директора дочірнього підприємства Державної компанії "Укрспецекспорт" – державного підприємства "Укроборонсервіс", м.Київ

НАТРУСА Сергія Петровича - директора департаменту Донецької обласної державної адміністрації

ПЕТРЕНКА Івана Михайловича - голову громадської організації "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини"

РАССОХУ Ігоря Миколайовича - професора кафедри Харківського національного університету міського господарства імені В.М.Бекетова

РАТУШНЯКА Олександра Михайловича - голову Кіровоградської обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка, м.Кропивницький

РОЖАНСЬКОГО Володимира Анатолійовича - начальника Головного управління Держпраці у Харківській області

РОМАНЧУКА Михайла Михайловича - чемпіона світу на короткій воді та дворазового чемпіона Європи 2018 року з плавання

САВЧЕНКА Сергія Вікторовича - ректора державного закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"

СЕМИСТЯГУ Володимира Федоровича - голову Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка

СИЧА Олександра Максимовича - голову Івано-Франківської обласної ради

ТЕСЛЕНКА Сергія Анатолійовича - голову Об’єднання профспілок Харківської області

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ЗАБОЛОТНОГО Сергія В’ячеславовича - керівника служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України, полковника

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

ГУЦУЛЯКА Івана Олексійовича (посмертно) - учасника національно-визвольної боротьби, Івано-Франківська область

ПОДВАШЕЦЬКОГО Дмитра Володимировича - члена Харківської обласної громадської організації "Спілка ветеранів АТО"

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

КУЗНІЦОВУ Олену Анатоліївну - тренера-викладача комунального закладу "Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1 Кіровоградської міської ради", м.Кропивницький

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ВЕЛЬГАН Валентину Михайлівну - члена громадської спілки "Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО", Вінницька область

ГУЖВУ Любов Андріївну - працівницю обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром", м.Харків

ДЮК Надію - старшого радника президента Національного фонду підтримки демократії, громадянку США

ЗАСІМЕНКО Марію Созонівну - члена Дніпропетровського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

МАЙДАНСЬКУ Софію Василівну - письменницю, члена Національної спілки письменників України, м.Київ

НАСАДЧУК Жанну Дмитрівну - прокурора відділу Генеральної прокуратури України

ПРОКОПЕЦЬ Марію Андріївну - поетесу, Львівська область

РОМАНЧУК Лесю Іванівну - письменницю, м.Тернопіль

СКАЛЕЦЬКУ Неонілу Василівну - керівника відділу Секретаріату Державного управління справами

СТЕПАНЕНКО Наталію Андріївну - директора департаменту Державної компанії "Укрспецекспорт", м.Київ

 Нагородити орденом Данила Галицького

КСЮКА Миколу Миколайовича - заступника Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України, полковника запасу

ЛІЩУКА Василя Васильовича - заступника керівника служби – керівника управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

ІСКЕРСЬКОГО Івана Станіславовича - директора підприємства "Науково-виробниче об’єднання "Енергоощадні технології", м.Тернопіль

 Нагородити відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи

ЧЕСНІШУ Ольгу Олександрівну - волонтера, Херсонська область

Присвоїти почесні звання:

 "НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БАТЬКОВСЬКІЙ Галині Станіславівні - співачці, учасниці дуету "Сестри Тельнюк", м.Київ

БРИЛИНСЬКОМУ Юрію Богдановичу - артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

КОМПАНІЧЕНКУ Тарасу Вікторовичу - кобзарю, м.Київ

РЕПЕЦЬКІЙ Лесі Станіславівні - співачці, учасниці дуету "Сестри Тельнюк", м.Київ

"НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

МАМЕДОВУ Катібу Сафар огли - доцентові кафедри Харківської державної академії дизайну і мистецтв

ОЗЕРНОМУ Михайлу Івановичу - художникові, м.Миколаїв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БЛАГОДАРНОМУ Олександру Анатолійовичу - артистові-солісту-вокалістові комунального підприємства "Дніпропетровський будинок органної та камерної музики" Дніпропетровської обласної ради

КАЧУРИНЦЮ Сергію Євгеновичу - солістові балету академічного ансамблю пісні і танцю "Козаки Поділля" Хмельницької обласної філармонії

МУЗИЧКУ Віктору Євгеновичу - артистові хору Одеського національного академічного театру опери та балету

ПІСКУНУ Павлу Миколайовичу - акторові драми державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м.Київ

ФІСЮКУ Володимиру Дмитровичу - солістові Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка

ЧЕРЕДНЮКУ Андрію Вячеславовичу - художньому керівникові та солісту музичної групи "Степ", м.Херсон

ЧЕРНЕЦЬКОМУ Ігорю Івановичу - диригентові, доценту кафедри Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової

ШОТ Марії Іванівні - артистці Галицького академічного камерного хору, м.Львів

ЮРКЕВИЧУ Андрію Петровичу - оперно-симфонічному диригентові, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

БОДНАРУ Віталію Михайловичу - начальникові управління філії "Будівельно-монтажна фірма "Укргазпромбуд", м.Івано-Франківськ

ДМИТРУКУ Олександру Васильовичу - директорові державного підприємства Міністерства оборони України "Монтажник-Україна"

ПОПОВИЧ Вікторії В’ячеславівні - директорові товариства "Інвестиційно-будівельна компанія "Обрій", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

БАКАНОВУ Володимиру Вікторовичу - головному конструкторові підприємства "Артон", м.Чернівці

ПАВЛИШИНУ Андрію Володимировичу - доцентові кафедри, керівнику відділу Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

БІДОЛЕНКО Людмилі Миколаївні - учительці гімназії № 153 імені О.С.Пушкіна Шевченківського району м.Києва

ВАСИЛЮКУ Володимиру Степановичу - учителеві спеціальної школи I–II ступенів № 10 Дарницького району м.Києва

ГУДКОВІЙ Надії Петрівні - учительці Шепетівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I–III ступенів – гімназія" Хмельницької області

ІОВЧЕВІЙ Меланії Василівні - учительці Білозірської загальноосвітньої школи I–III ступенів Вітовської районної ради, Миколаївська область

МАРТИНЮК Олені Володимирівні - учительці гімназії № 153 імені О.С.Пушкіна Шевченківського району м.Києва

ШУЛЬЗІ Світлані Пилипівні - учительці, директору Одеської Маріїнської гімназії Одеської міської ради

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

АВЕРЧЕВУ Олександру Володимировичу - проректорові державного вищого навчального закладу "Херсонський державний аграрний університет", доктору сільськогосподарських наук, професорові

БАЗИЛЕВИЧУ Роману Петровичу - професорові кафедри Національного університету "Львівська політехніка", доктору технічних наук, професорові

ГЛАДИШЕВСЬКОМУ Роману Євгеновичу - проректорові Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору хімічних наук, професорові

ЗАПОТОЦЬКОМУ Андрію Петровичу - проректорові Національної академії внутрішніх справ, кандидату юридичних наук, підполковникові поліції

 ЗАЯЦЮ Любомиру Мирославовичу - завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Івано-Франківський національний медичний університет", доктору медичних наук, професорові

КУЗНІЧЕНКУ Сергію Олександровичу - головному науковому співробітникові Інституту законодавства Верховної Ради України, доктору юридичних наук, професорові

ТАЛАНОВІЙ Жаннеті Василівні - головному науковому співробітникові відділу Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук

ЦЬОСЮ Анатолію Васильовичу - першому проректорові, професору кафедри Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, докторові наук з фізичного виховання і спорту, професору, Волинська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

БАРАНОВУ Миколі Володимировичу - викладачеві Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв

БЕРЕЗУЦЬКІЙ Марині Сергіївні - викладачеві кафедри комунального вищого навчального закладу "Дніпропетровська академія музики імені М.Глінки", м.Дніпро

ЄФИМЕНКУ Дмитру Вікторовичу - старшому викладачеві Харківської державної академії дизайну і мистецтв

ДОМІШЕВСЬКОМУ Ростиславу Здиславовичу - музикантові, композитору, поетові, м.Київ

ЗАВАЛЬНЮКУ Анатолію Федоровичу - професорові кафедри Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

ПОБОЖІЮ Сергію Івановичу - художникові, доценту кафедри Сумського державного університету

ПУЩЕНКУ Сергію Миколайовичу - художникові, м.Харків

СУПОНЬКІНІЙ-ЛАГНЮК Валерії Сергіївні - керівникові зразкового аматорського театру читця "Едельвейс" комунального закладу "Рівненський міський палац культури" Рівненської міської ради

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

ЧОРНОМУ Олександру Вікторовичу - донорові, Полтавська область

ЯНІЦЬКОМУ Сергію Мечиславовичу - донорові, м.Запоріжжя

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

АНІКІЄВІЙ Тетяні Володимирівні - директорові департаменту фінансів Луганської обласної державної адміністрації

ЙОНИК Наталії Василівні - директорові з економіки товариства "УкрАгроКом", Кіровоградська область

МОТОРНІЙ Тетяні Петрівні - заступникові керівника Управління – керівнику відділу Державного управління справами

ШЕВЧУК Олені Сергіївні - заступникові директора Департаменту – начальнику відділу Антимонопольного комітету України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ГАВРИЛОВИЧУ Івану Михайловичу - спеціальному кореспондентові газети "Галичина", м.Івано-Франківськ

ІВАНЦІВУ Миколі Євгеновичу - редакторові Буської районної газети "Воля народу", Львівська область

МАЛЕНКОВІЙ Надії Дмитрівні - завідувачеві редакції соціально-економічних програм "Публіцист" філії ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України "Одеська регіональна дирекція"

ПАСЛАВСЬКОМУ Ігорю Івановичу - директорові товариства "Видавництво "ПАІС", м.Львів

ШОТУ Миколі Миколайовичу - власному кореспондентові державного підприємства у Тернопільській області редакції газети "Урядовий кур’єр"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БУТКОВУ Володимиру Васильовичу - завідувачеві відділення державного підприємства "Санаторій "Кришталевий палац", Львівська область

БУТКУ Казару Матевосовичу - головному лікареві комунального некомерційного підприємства "Харківська міська клінічна лікарня № 31" Харківської міської ради

ГАНДЗЮКУ Віктору Михайловичу - завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства "Херсонська міська клінічна лікарня імені Афанасія і Ольги Тропіних" Херсонської міської ради

ГАРМАШ Наталії Степанівні - завідувачеві відділення комунального закладу "Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради"

ГОЛУБИЦЬКОМУ Юрію Миколайовичу - завідувачеві відділення Київської міської клінічної лікарні № 6

ГРЕЧКО Теофілії Пилипівні - завідувачеві відділення Хмельницької міської лікарні

ДЕМЕНКО Тетяні Миколаївні - завідувачеві поліклініки смт Солоницівка комунального закладу охорони здоров’я районного територіального медичного об’єднання "Дергачівська центральна районна лікарня"

ДЕНИСЕНКУ Анатолію Івановичу - лікареві відділення державної наукової установи "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини", м.Київ

КАСЬЯН Людмилі Олексіївні - лікареві дільничному Великолепетиської лікарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини комунального підприємства "Великолепетиський центр первинної медико-санітарної допомоги" Великолепетиської районної ради, Херсонська область

ЛУЗАН Світлані Григорівні - завідувачеві відділення комунального закладу "Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 16" Дніпропетровської обласної ради

МАЛЕЦЬКОМУ Анатолію Парфентійовичу - завідувачеві відділу державної установи "Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В.П.Філатова Національної академії медичних наук України"

САФОНОВУ Роману Анатолійовичу - завідувачеві відділення регіонального перинатального центру комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Обласна клінічна лікарня"

СТЕПАНЮКУ Олександру Сергійовичу - начальникові відділення Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Міністерства оборони України, полковнику медичної служби

СТОВБАНУ Миколі Петровичу - директорові департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

АГІЮ Василю Омеляновичу - директорові державного підприємства "Виноградівське лісове господарство", Закарпатська область

ПЕШКУ Петру Степановичу - начальникові Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

ВОЛКОВУ Сергію Михайловичу - токареві-розточувальнику цеху акціонерного товариства "Новокраматорський машинобудівний завод", Донецька область

МІТРОХІНУ Миколі Миколайовичу - головному інженерові товариства "Науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

БІЛАНУ Василю Вікторовичу - деканові факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

ДЗЮБАНУ Юрію Володимировичу - голові Талалаївської районної ради, Чернігівська область

ІГНАТЕНКУ Сергію Івановичу - художньому керівникові народного аматорського вокального ансамблю "ЧАС" Бердичівського міського палацу культури імені О.А.Шабельника, Житомирська область

КОЧМАРСЬКОМУ Зеновію Івановичу - директорові Народного музею національно-визвольної боротьби ОУН-УПА  1944–1945 років с.Кавсько Стрийського району, Львівська область

МИРОНЕЦЬ Ользі Василівні - начальникові відділу культури Скадовської районної державної адміністрації, Херсонська область

ОПАРІНУ Володимиру Олександровичу - заступникові генерального директора державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м.Київ

ОСТАПЮКУ Олександру Дмитровичу - старшому науковому співробітникові Любомльського краєзнавчого музею, Волинська область

РУДЯКУ Денису Миколайовичу - керівникові народного аматорського хору районного будинку творчості та дозвілля м.Кіцмань, Чернівецька область

СОЛЯРУ Володимиру Іларіоновичу - директорові міського професійного духового оркестру, м.Кропивницький

СТАСЮК Олесі Олександрівні - генеральному директорові Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", м.Київ

ТРОФИМЕНКО Аліні Євгенівні - заступникові директора комунального закладу "Запорізьке музичне училище імені П.І.Майбороди" Запорізької обласної ради

ФАЛІОН Наталії Іванівні - керівникові народного аматорського театру пісні П’ятничанського сільського Будинку культури Гуківської сільської ради Чемеровецького району, Хмельницька область

ХАРКОВЕНКО Наталії Іванівні - члену головної ради громадської організації "Українське товариство охорони пам’яток історії та культури", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

АНДРІЄВСЬКОМУ Борису Макійовичу - професорові кафедри Херсонського державного університету

ГОПАНЧУК Ірині Григорівні - доцентові кафедри Київського національного торговельно-економічного університету

ДЮЖИКОВІЙ Тетяні Миколаївні - завідувачеві кафедри Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Запорізька область

ЄРОШЕНКУ Андрію Михайловичу - завідувачеві кафедри Чернігівського національного технологічного університету

ЖОВКВІ Ігорю Івановичу - доцентові кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

ЖУРМАНУ Сергію Миколайовичу - доцентові кафедри Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

ЗЄНЬКОВІЙ Ніні Олексіївні - директорові комунального закладу "Дергачівський ліцей № 1" Дергачівської районної ради, Харківська область

ІЩЕЙКІНІЙ Любові Костянтинівні - старшому викладачеві кафедри Української медичної стоматологічної академії, м.Полтава

КИСЕЛЬОВУ Володимиру Борисовичу - директорові навчально-наукового інституту муніципального управління та міського господарства Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, м.Київ

МИХАСЮКУ Івану Романовичу - завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

СМАГІНУ Ігорю Івановичу - ректорові комунального закладу "Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Житомирської обласної ради

СТРАТІЙЧУК Людмилі Леонідівні - директорові Херсонського навчально-виховного комплексу "Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I–III ступенів" № 15 Херсонської міської ради

ФІДАНЯН Олені Григорівні - директорові департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації

ЦИМБАЛ Ірині Іванівні - ректорові Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

ЧЕРНИШЕВУ Денису Олеговичу - першому проректорові Київського національного університету будівництва і архітектури

ЧУМАК Світлані Володимирівні - директорові гімназії № 32 "Успіх", м.Київ

ЧУРІЙ Ірині Степанівні - директорові Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості, Львівська область

ШАНДРУКУ Сергію Костянтиновичу - професорові кафедри Тернопільського національного економічного університету

ШУМАНСЬКІЙ Тетяні Миколаївні - директорові загальноосвітньої школи I–III ступенів с.Павлівка, Вінницька область

ЯЩУК Оксані Володимирівні - викладачеві, заступнику директора комунального закладу "Одеське обласне базове медичне училище"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

МАРТИНЧУК Любові Василівні - сестрі медичній старшій відділення Київського міського центру патології стопи та реабілітації хворих ортопедо-травматологічного профілю Київської міської клінічної лікарні № 1

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

ГЕТЬМАНСЬКОМУ Віталію Миколайовичу - операторові станків цеху дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб", м.Суми

КАРПУНЦОВУ Віталію Михайловичу - радникові голови громадської організації "Чернігівщина"

КУЧЕРУ Мирославу Ігоровичу - генеральному директорові державного підприємства Державного управління справами

МЕНЬШУТІНУ Олександру Вячеславовичу - керівникові товариства "Виробниче підприємство "Спецмонтаж", м.Одеса

 РУДЬ Людмилі Василівні - члену Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

ДОЛОТКУ Миколі Михайловичу - директорові підприємства "Золота нива", Тернопільська область

КОМАСІ Петру Олександровичу - голові сільськогосподарського підприємства "Острівське", Київська область

МАРЧЕНКУ Ігорю Анатолійовичу - директорові сільськогосподарського товариства "Агрофірма "Горизонт", Чернігівська область

ЦИГАНКУ Василю Івановичу - директорові товариства "Зернопереробне підприємство "Зерно Таврії", Херсонська область

ШЕРЕМЕТУ Івану Васильовичу - директорові товариства "Агро-Астраханка", Запорізька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

МЕЛЬНИКУ Валентину Петровичу - голові Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м.Києві "Київська міська рада профспілок"

ЯКОВЧУКУ Юрію Мефодійовичу - начальникові управління соціального захисту населення Березнівської районної державної адміністрації, Рівненська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

КУШНІРУ Сергію Івановичу - заступникові Державного секретаря Кабінету Міністрів України

НИЩУКУ Богдану Миколайовичу - начальникові управління комунального підприємства "Івано-Франківськводоекотехпром"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

КРИКУШЕНКУ Олександру Георгійовичу - начальникові Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України, генерал-майору внутрішньої служби

КРУСЯН Анжеліці Романівні - завідувачеві кафедри Київського інституту інтелектуальної власності та права

КРУПНОВІЙ Любові Василівні - голові правління адвокатського об’єднання "Крупнова і партнери", м.Київ

ЛЕВЧУКУ Олегу Дмитровичу - судді апеляційного суду Київської області у відставці

ЛЕНЮ Миколі Васильовичу - заступникові директора департаменту – начальнику відділу департаменту правової роботи Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

НОВІКОВУ Андрію Аркадійовичу - заступникові прокурора Закарпатської області – начальнику управління

ОЛІЙНИКУ Олександру Миколайовичу - директорові Департаменту Міністерства юстиції України

ПЕТРОВУ Сергію Євгеновичу - заступникові начальника Регіонального сервісного центру МВС у Київській області

ПОПЛАВСЬКОМУ Володимиру Юрійовичу - судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду України у відставці

САМОЙЛЕНКУ Анатолію Івановичу - судді апеляційного суду Донецької області у відставці

ТКАЧУКУ Геннадію Віталійовичу - народному депутатові України

ТОКАРЮ Роману Миколайовичу - заступникові прокурора Дніпропетровської області – начальнику управління

ЧЕПУРУ Олександру Максимовичу - судді апеляційного суду Донецької області у відставці

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

БАРАБАШУ Миколі Мартиновичу - голові Одеської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Україна"

ДОНСЬКОМУ Семену Абрамовичу - тренерові-викладачу Державної школи вищої спортивної майстерності, м.Київ

КАЛИТЕНКУ Вячеславу Андрійовичу - провідному тренерові Міністерства молоді та спорту України, м.Київ

КОНДРАТЬЄВУ Валерію Валерійовичу - члену виконкому Дніпропетровського обласного відділення Національного олімпійського комітету України

КУЦЕНКУ Вадиму Сергійовичу - ветеранові спорту, м.Харків

НАГОРНОМУ Петру Борисовичу - тренерові-викладачу комунального закладу "Обласна школа вищої спортивної майстерності" Рівненської обласної ради

ПОГРЕБНЯКУ Олександру Анатолійовичу - віце-президентові Федерації регбі України, м.Київ

СТЕЛЬМАХУ Ярославу Миколайовичу - старшому тренерові відділення спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву № 2, м.Львів

ТИМОФЄЄВУ Сергію Олександровичу - члену президії Всеукраїнської громадської організації "Українська федерація роликового спорту", Київська область

ШАТЕРНІКОВІЙ Аліні Анатоліївні - заслуженому майстрові спорту України з боксу, чемпіонці світу та Європи з професійного боксу, м.Київ

ШКАРНІКОВУ Сергію Миколайовичу - директорові спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву № 6 Шевченківського району міста Києва

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

АКСЬОНЕНКО Наталії Олегівні - художникові декоративно-прикладного мистецтва, м.Житомир

КОСЬЯНЕНКО Катерині Володимирівні - художникові-живописцю, м.Київ

ПАВЛИШИНУ Володимиру Юрійовичу - художникові-живописцю, м.Ужгород

ЧАРКІНУ Серафиму Серафимовичу - художникові-живописцю, м.Одеса.

 

Президент України П.ПОРОШЕНКО

22 січня 2019 року