Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

одОстанні документи
Пошук документів

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №1677/2005

Про відзначення державними нагородами України з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року

На відзначення заслуг громадян у соціально-економічному, науковому та культурному розвитку Української держави, вагомих досягнень у праці постановляю:

За вагомі досягнення у реформуванні національної економіки, розвитку вітчизняної промисловості, підприємництва та ринкової інфраструктури:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

МАКАРЕНКА Василя Дмитровича – голову правління – директора заводу акціонерного товариства «Свердловський машинобудівний завод», Луганська область

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

СІДЛЯРА Віктора Анатолійовича – генерального директора товариства «Машзавод», м. Чернівці

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ГВОЗДИКА Богдана Степановича – директора департаменту акціонерного товариства «Луцький автомобільний завод», Волинська область
ЗОЛОТАРЬОВА Володимира Михайловича – генерального директора акціонерного товариства «Завод «Південкабель», м.Харків
МОРОЗА Андрія Леонідовича – виконавчого директора товариства «Торговий дім «БУСЕЛ», м.Вишневе, Київська область
ПРОХОРОВА Сергія Мефодійовича – першого віце-президента Українського союзу промисловців і підприємців, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ДІБРОВУ Ганну Михайлівну – маляра цеху акціонерного товариства «Запорізький автомобілебудівний завод»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ДОРОНІНА Володимира Михайловича – слюсаря акціонерного товариства «Маріупольський завод важкого машинобудування», Донецька область
ЯРЕМУ Михайла Михайловича – слюсаря-ремонтника акціонерного товариства «Івано-Франківський завод «Промприлад»

 Присвоїти почесні звання:  

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ГУНЧИКУ Володимиру Петровичу – голові наглядової ради акціонерного товариства «Луцький автомобільний завод», Волинська область
ДАНИЛЕЙКУ Миколі Івановичу – президентові – голові правління акціонерного товариства «Кременчуцький завод дорожніх машин», Полтавська область
ЗЕЛІНСЬКОМУ Миколі Здіславовичу – голові правління акціонерного товариства «Хмільниксільмаш», Вінницька область
КАЛЕНИКУ Івану Леонідовичу – заливальникові металу акціонерного товариства «Гайворонський тепловозоремонтний завод», Кіровоградська область
КОЗИНЦЮ Володимиру Васильовичу – заступникові генерального директора – директорові з виробництва холдингової компанії «АвтоКрАЗ», Полтавська область
МАЙСТРЕНКУ Віталію Степановичу – голові правління – генеральному директорові акціонерного товариства «Київський завод «Радар»
ЧАПЛІНСЬКОМУ Богдану Адольфовичу – газорізальникові товариства «Машзавод», м.Чернівці

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

МИРОНЕНКУ Леоніду Івановичу – директорові Державної коксохімічної станції, м.Харків

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

АСМАЛІ Олександру Миколайовичу – фрезерувальникові акціонерного товариства «Кіровський ковальський завод  «Центрокуз», Луганська область
ЛЕВИЦЬКОМУ Валерію Володимировичу – генеральному директорові акціонерного товариства «Дрогобицький завод автомобільних кранів», Львівська область
НЕГОВОРІ Михайлу Олексійовичу – заступникові генерального директора акціонерного товариства «Металургтрансремонт», Дніпропетровська область
СТРОКОУСУ Миколі Кузьмовичу – голові правління акціонерного товариства «Деревообробний завод «Явір», м.Київ
ТІМОЩЕНКОВУ Володимиру Георгійовичу – директорові департаменту Міністерства промислової політики України, м.Київ
ФІЛАТОВУ Юрію Васильовичу – заступникові генерального директора акціонерного товариства «Донецький металургійний завод»
ХАЧУКУ Дмитру Михайловичу – начальникові управління акціонерного товариства «Донецьксталь» – металургійний завод»
ЦЬВОКУ Володимиру Івановичу – директорові Львівського державного спеціального конструкторського бюро «Топаз»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

БЕРЗОНУ Леву Шльомовичу – голові спостережної ради акціонерного товариства «Металургтрансремонт», м.Дніпропетровськ

За вагомий особистий внесок у державне будівництво, активну участь у законотворчому процесі, плідну громадсько-політичну діяльність:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ВЕРЕТЕННИКОВА Віктора Олександровича – народного депутата України
ФІЛЕНКА Володимира Пилиповича –народного депутата України

За вагомий особистий внесок у розвиток нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, підвищення ефективності енергетичної галузі:

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ЧУМАЧЕНКА Василя Олексійовича – старшого машиніста котлотурбінного цеху філіалу «Теплоелектроцентраль № 5 Київенерго»

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АТАМАНЧУКА Ігоря Степановича – директора газопромислового управління «Полтавагазвидобування»
ВІРКА Анатолія Романовича – диспетчера району – керівника групи Вознесенської районної філії акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Миколаївобленерго»
ГРИЦАКА Романа Томовича – начальника Солотвинської районної інженерно-технічної служби Прикарпатського управління бурових робіт, Івано-Франківська область
ГУМЕНЮКА Віктора Васильовича – слюсаря Фастівської філії акціонерного товариства «Київоблгаз»
ДАЛЮКА Михайла Васильовича – слюсаря Вінницького управління газового господарства
КАШОВАРОВА Миколу Івановича – машиніста компресорів Закарпатського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів
КЛЬОНОВА Бориса Григоровича – головного інженера акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Вінницяобленерго»
КОРСУНА Володимира Івановича – майстра газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування», Харківська область
ПІДЧЕНКА Євгенія Михайловича – бурильника Шебелинського відділення бурових робіт управління «Укрбургаз», Харківська область
ПІЛЬКІВА Ростислава Львовича – головного механіка нафтогазовидобувного управління «Бориславнафтогаз», Львівська область
ПОДІБКА Ігоря Володимировича – начальника цеху нафтогазовидобувного управління «Охтирканафтогаз», Сумська область
ТРОФІМУКА Олександра Олександровича – начальника бурової установки «Сиваш» державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», Автономна Республіка Крим

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

НАДРАГУ Івана Теодоровича – головного інженера філії акціонерного товариства «Прикарпаттяобленерго», Івано-Франківська область

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

БОРИСУ Ярославу Олександровичу – начальникові цеху нафтогазовидобувного управління «Полтаванафтогаз»
ЖИВОДУЄВУ Сергію Олександровичу – першому заступникові голови правління – головному інженерові акціонерного товариства «Севастопольгаз»
КРЕНТОВСЬКОМУ Петру Станіславовичу – бурильникові Прилуцького управління бурових робіт, Чернігівська область
МАРТИНОВУ Віталію Петровичу – операторові державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», Автономна Республіка Крим
ПЕТРАШУ Володимиру Володимировичу – електрогазозварникові Барського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів, Вінницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ВАСИЛЬЄВУ Олександру Тихоновичу – начальникові Судацького району електричних мереж акціонерного товариства «Крименерго», Автономна Республіка Крим
ГАРКАВЕНКУ Миколі Петровичу – генеральному директорові акціонерного товариства «Державна енергогенеруюча компанія «Центренерго», м.Київ
ОМЕЛЯНОВСЬКОМУ Петру Йосиповичу – генеральному директорові акціонерного товариства «Західенерго», Львівська область
ПЕТРУНЯКУ Василю Іллічу – директорові підприємства «Львівенергоавтотранс»
ПРОДАНУ Юрію Васильовичу – першому заступникові Міністра палива та енергетики України – президентові Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України»
САКВІ Юрію Вікторовичу – директорові державного підприємства «Енергоринок», м.Київ
ЯРОВОМУ Василю Яковичу – першому заступникові директора акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» , Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

СУСАКУ Василю Михайловичу – заступникові генерального директора з питань капітального будівництва дочірньої компанії «Укргазвидобування», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

РІЗЕНКУ Сергію Анатолійовичу – директорові з економіки акціонерного товариства «Львівобленерго»

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти, високі професійні здобутки, багаторічну сумлінну працю:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БАРБІНА Леоніда Миколайовича – директора Херсонського вищого училища фізичної культури
БОЛОТСЬКИХ Миколу Степановича – ректора Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ЗУБКА Вадима Микитовича – доцента Національного університету «Києво-Могилянська академія»
РЕУСОВА Володимира Олексійовича – професора Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури
СІГОВА Костянтина Борисовича – директора Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія»
ТРОЦЬКУ Валентину Іванівну – учительку Трудової загальноосвітньої школи І-ІII ступенів Новомиколаївського району, Запорізька область

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ЛАБАЙЧУК Галину Федорівну – головного спеціаліста Міністерства освіти і науки України, м.Київ
МІЩЕНКО Тамару Степанівну – доцента Національного університету «Києво-Могилянська академія»
ШУМКОВУ Наталію Рудольфівну – віце-президента Національного університету «Києво-Могилянська академія»
ЯРОШЕНКО Тетяну Олександрівну – директора наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ГРИГОРУКУ Богдану Васильовичу – учителеві Саджавської загальноосвітньої школи І-ІII ступенів Богородчанського району, Івано-Франківська область
МАКСИМЕНКО Марії Василівні – учительці Малинського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей № 1 імені Н.Сосніної» І-ІП ступенів, Житомирська область
НЕТУПСЬКОМУ Борису Михайловичу – учителеві Барської загальноосвітньої школи № 1 І-ІII ступенів, Вінницька область
ОВСІЙ Вілені Андріївні – учительці Полтавського міського ліцею № 1 імені І.П.Котляревського
ОЛЕФІРЕНКО Ларисі Василівні – учительці, директорові загальноосвітньої школи № 8 І–III ступенів міста Ізмаїла, Одеська область
ПТАЩЕНКО Галині Петрівні – викладачеві Шосткинського професійного ліцею, Сумська область
РУДИК Надії Михайлівні – викладачеві Ніжинського училища культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Чернігівська область
САВЧЕНКУ Івану Івановичу – учителеві загальноосвітньої школи № 1 I-III ступенів села Червона Слобода, Черкаська область
УХОВІЙ Евеліні Анатоліївні – викладачеві Дніпропетровського технікуму залізничного транспорту
ШЛЯХОВІЙ Галині Григорівні – учительці Донецького навчально-виховного комплексу № 91 з поглибленим вивченням іноземних мов

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ДУБРОВЦІ Федору Федоровичу – завідувачеві кафедри Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктору технічних наук, професору
КЛЕПІКОВУ Володимиру Борисовичу – завідувачеві кафедри Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», доктору технічних наук, професору
ПУГАЧЕВСЬКОМУ Григорію Федоровичу – професорові Київського національного торговельно-економічного університету, доктору технічних наук
ФІЛІНЮКУ Анатолію Григоровичу – проректорові Кам'янець-Подільського державного університету, кандидату історичних наук, Хмельницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ДЕМ’ЯНЮК Тамарі Дмитрівні – завідувачеві кафедри Рівненського державного гуманітарного університету
ДИМЕНКО Лідії Василівні – заступникові директора Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України
ДРОЗДОВИЧ Ніні Георгіївні – директорові гімназії № 191 імені П.Г.Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов міста Києва
ЗАЛЬВОВСЬКОМУ Миколі Миколайовичу – директорові Новокаховського професійного ліцею, Херсонська область
ЗАМОСТЬЯНУ Віталію Павловичу – завідувачеві кафедри Національного університету «Києво-Могилянська академія»
ІВАНОВУ Володимиру Федоровичу – професорові Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського
КІШМАНУ Євгену Олександровичу – директорові Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького державного технічного університету, Волинська область
ЛЕВТІКУ Миколі Миколайовичу – директорові Природничо-наукового ліцею № 145 міста Києва
НАВЦІ Іллі Павловичу – проректорові Донецького національного технічного університету
ПОКАСЮ Віталію Петровичу – професорові Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ
САВРУКУ Олегу Костянтиновичу – директорові вищого професійного училища № 57 міста Львова
ХМЕЛЬКУ Валерію Євгеновичу – професорові Національного університету «Києво-Могилянська академія»
ШЕВЧЕНКО Олександрі Віталіївні – директорові комунального закладу «Луганський навчально-виховний комплекс – спеціалізована школа І ступеня – гімназія  № 42»

За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу, досягнення високих показників у виробництві та переробці сільськогосподарської продукції, збереження навколишнього середовища:

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ОСТАПЕНКА Івана Максимовича – генерального директора сільськогосподарського товариства імені Шевченка Лебединського району, Сумська область
ТУРУНА Григорія Порфирійовича – голову правління сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Суворова Новоселицького району, Чернівецька область

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ЧЕРНИЧЕНКА Анатолія Григоровича – головного агронома акціонерного товариства «Агрокомпанія «Свобода» Ізмаїльського району, Одеська область

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БАБЧУКА Леоніда Юхимовича – генерального директора обласного виробничого об'єднання «Вінницяоблагробуд»
БАКУЛЕВСЬКОГО Анатолія Петровича – голову сільськогосподарського виробничого кооперативу «Дружба народів» Котовського району, Одеська область
ВАСИЛЬЄВА Тимофія Федоровича – тракториста-машиніста сільськогосподарського товариства «Нива» Чаплинського району, Херсонська область
ВЄШКІНА Анатолія Петровича – директора товариства «Милленниум», м.Луганськ
ГОНЧАР Ольгу Павлівну – головного технолога акціонерного товариства «Житомирський маслозавод»
КРОПИВНЮКА Василя Анастасійовича – механізатора сільськогосподарського виробничого кооперативу «Слава» Турійського району, Волинська область
МОСТІПАНА Олександра Олексійовича – співзасновника спільного українсько-великобританського товариства «Нива Переяславщини», Київська область
НІВНЮ Івана Михайловича – директора сільськогосподарського кооперативу «Вікторія» Ізмаїльського району, Одеська область
ОНИЩЕНКА Олексія Васильовича – механізатора товариства «Багачанське» Великобагачанського району, Полтавська область
ШУЛЯК Галину Максимівну – завідувача ферми приватного сільськогосподарського підприємства «Колос» Здолбунівського району, Рівненська область
ЩЕРБУ Сергія Пантелеймоновича – професора Державного агроекологічного університету, м. Житомир
ЮРЧЕНКА Олега Олександровича – директора аграрного підприємства «Благодатненський птахопром» Арбузинського району, Миколаївська область

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

КОСИНСЬКУ Олену Миколаївну – доярку сільськогосподарського товариства «Україна» Ковельського району, Волинська область
СКОБЛО Тамару Семенівну – професора Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БОНДАРЯ Миколу Івановича – механізатора сільськогосподарського приватно-орендного підприємства «Ксена» Ніжинського району, Чернігівська область
ПОЛЯКОВА Володимира Петровича – рибалку-бригадира агроцеху акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Донецька область

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ГУДКОВУ Ігорю Миколайовичу – завідувачеві кафедри Національного аграрного університету, доктору біологічних наук, академіку УААН, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ГЛУСЮ Степану Карловичу – директорові державного підприємства «Немирівський спиртовий завод», Вінницька область
ГУРЬЯНОВУ Олександру Тихоновичу – директорові з виробництва Київської філії акціонерного товариства «Пиво-безалкогольний комбінат «Славутич»
ЗАДНІПРЯНІЙ Лесі Степанівні – заступникові голови правління Науково-технічного товариства харчової промисловості України, м.Київ
ПІСКУНОВІЙ Світлані Григорівні – директорові з виробництва акціонерного товариства «Полтавакондитер»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БАРАНЮК Галині Іванівні – начальникові Ужгородської районної державної насіннєвої інспекції, Закарпатська область
БУШКОВСЬКОМУ Гаррі Павловичу – директорові приватного сільськогосподарського підприємства «Долина» Красногвардійського району, Автономна Республіка Крим
ВАРЕНИКУ Сергію Олександровичу – генеральному директорові товариства «Агрофірма «Брусилів», Житомирська область
ГЕРАЩЕНКУ Віктору Пилиповичу – директорові приватної агрофірми «Агроінвест» Великобагачанського району, Полтавська область
ГРАБОВИЧУ Михайлу Володимировичу – директорові рибного господарства «Рудники» Миколаївського району, Львівська область
ГРИГОРЕНКУ Василю Миколайовичу – директорові сільськогосподарського приватного підприємства «Агрофірма «Альта» Переяслав-Хмельницького району, Київська область
ГЛУЩЕНКО Марії Кирилівні – завідувачеві сектору Державного технологічного центру охорони родючості грунтів, м.Київ
ГУЦОЛУ Олександру Петровичу – голові правління агротехнічної корпорації «Украгроком», м.Київ
ЗАБЕЛІ Леоніду Володимировичу – директорові державного підприємства «Дослідне господарство «Рихальське» Ємільчинського району, Житомирська область
ІВАНОВУ Валерію Олександровичу – першому заступникові начальника Головного управління сільського господарства і продовольства Луганської обласної державної адміністрації
ІВАНЬКУ Анатолію Васильовичу – начальникові Головного управління агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації
ІПАТЕНКУ Геннадію Васильовичу – директорові приватного сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Родичок» Жовтневого району, Миколаївська область
КОСТІКУ Сергію Олексійовичу – директорові приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Маяк» Білозерського району, Херсонська область
КРАВЦЮ Василю Павловичу – заступникові голови Тернопільської обласної ради
КРИНИЦЬКОМУ Борису Петровичу – генеральному директорові акціонерного товариства «Продовольча компанія «Поділля», Вінницька область
КУЗЬМУК Людмилі Остапівні – головному зоотехнікові товариства «Старт» Теофіпольського району, Хмельницька область
НИКОНЮКУ Анатолію Олександровичу –директорові сільськогосподарського товариства «Городище» Луцького району, Волинська область
ПАРХОМЕНКУ Юрію Миколайовичу – директорові Березанської державної сортодослідної станції, Київська область
ПЕТРОВУ Юрію Євгеновичу – першому заступникові генерального директора виробничо-наукового об’єднання «Укрптахопром», м.Київ
ПОЛЬОВОМУ Валерію Олександровичу – генеральному директорові товариства «Ємільчине-льон», Житомирська область
ПРИХОДЬКУ Григорію Мусійовичу – директорові приватного сільськогосподарського підприємства імені Калова Тальнівського району, Черкаська область
ПРУНИЦІ Івану Олексійовичу – директорові з виробництва сільськогосподарського товариства «Завидівське», м.Мукачеве, Закарпатська область
СОКОТУНУ Аполлінарію Віталійовичу – керівникові селянсько-фермерського господарства «Мрія» Острозького району, Рівненська область
СТАДНИКУ Михайлу Васильовичу – голові товариства «СТІОМІ – Холдинг», Хмельницька область
УСИКУ Віталію Сергійовичу – заступникові голови Чернівецької обласної державної адміністрації
ШМИГЕЛЬСЬКОМУ Володимиру Івановичу – директорові приватного підприємства «Агрофірма імені Б.Хмельницького» Сокальського району, Львівська область
ЯКОВЕНКУ Якову Петровичу – голові правління акціонерного товариства «Сонячне» Тарутинського району, Одеська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

БАБІЧУ Олександру Георгійовичу – завідувачеві кафедри Національного аграрного університету, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

МАНЬКУ АНДРІЮ Євсейовичу – заступникові директора, завідувачу відділу філіалу Інституту цукрових буряків УААН, м.Умань, Черкаська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ»

КАЛІБЕРДІ Віталію Стефановичу – першому заступникові начальника управління ветеринарної медицини в Донецькій області
КОЛОМІЙЦЮ Сергію Дмитровичу – начальникові управління ветеринарної медицини в Херсонській області
МАНЧЕНКО Валентині Михайлівні – заступникові начальника управління –начальникові відділу Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

МАЗНЄВУ Григорію Євтійовичу – завідувачеві кафедри Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
ХОМЕНКУ Миколі Павловичу – директорові Навчально-методичного центру по підготовці молодших спеціалістів Міністерства аграрної політики України, смт Немішаєве, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

ЗАВІДНОМУ Вячеславу Дмитровичу – начальникові колективного підприємства «Кремінський Агрошляхбуд», Луганська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

ГАВРИЛЕНКУ Віктору Семеновичу – директорові біосферного заповідника «Асканія-Нова»імені Ф.Е.Фальц-Фейна, Херсонська область
ГАМОРУ Федору Дмитровичу – директорові Карпатського біосферного заповідника, м.Рахів, Закарпатська область

За вагомий особистий внесок у розвиток транспортної інфраструктури і засобів зв'язку, високий професіоналізм:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АНТИПЕНКА Михайла Михайловича – віце-президента акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот», м.Київ
МАКСИМЕНКА Володимира Петровича – маневрового диспетчера станції Знам'янка Одеської залізниці, Кіровоградська область
ЮЗЬВАКА Юрія Володимировича – машиніста електровоза локомотивного депо Київ-Пасажирський Південно-Західної залізниці

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ГОРБАНЬ Ніну Миколаївну – голову профспілкової організації Полтавської філії акціонерного товариства «Укртелеком»
ПСАРЕВСЬКУ Тетяну Олексіївну – головного інженера філії «Петровський райавтодор» дочірнього підприємства «Кіровоградський облавтодор»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БОДНАРА Івана Григоровича – начальника пункту технічного обслуговування вагонів вагонного депо Коломия Львівської залізниці, Івано-Франківська область
БОНДАРЕНКА Володимира Дмитровича – начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області
КОБЕРНЮКА Віктора Івановича – машиніста-інструктора локомотивного депо Харків-Сортувальний Південної залізниці
МЕЛЕШКА Сергія Ростиславовича – старшого штурмана Кримського державного авіаційного підприємства «Універсал-Авіа»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

БАХІРКІНУ Дмитру Миколайовичу – старшому штурманові комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Донецьк»
БІЛІЧЕНКУ Віктору Івановичу – монтерові колії колійної машинної станції № 6 Придніпровської залізниці, Дніпропетровська область
ВОЛКОВУ Павлу Порфировичу – радникові державного підприємства «Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут», м.Київ
КЛИМЕНКУ Володимиру Михайловичу – старшому механікові теплохода «Днепр-4» акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот», м.Запоріжжя
КОВАЛЮ Василю Степановичу – капітанові теплохода «Шепетівка» акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот», м.Запоріжжя
КРАСНОВСЬКОМУ Миколі Адольфовичу – начальникові управління перевезень Державного департаменту автомобільного транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України
ЛОБОЙКУ Леоніду Михайловичу – першому заступникові начальника Головного пасажирського управління Державної адміністрації залізничного транспорту України, м.Київ
ЛУХАНІНУ Миколі Івановичу – начальникові Донецької залізниці
НАЗАРЕНКУ Валерію Костянтиновичу – директорові з проектів внутрішніх авіаперевезень акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», м.Київ
СІНЬКУ Володимиру Олександровичу – начальникові Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України
ФЕСЕНКО Світлані Іллівні – голові правління акціонерного товариства «Транспортник», м.Київ
ФІЛІМОШКІНУ Вячеславу Матвійовичу – начальникові відділу акціонерного товариства «Авіакомпанія «Авіалінії України», м.Бориспіль, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БАЙРАКІВСЬКОМУ Анатолію Івановичу – проректорові з гуманітарних питань та виховання Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, м.Київ
ЯНОВСЬКОМУ Петру Олександровичу – першому проректорові – проректорові з навчальної роботи Київського університету економіки і технологій транспорту

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, впровадження її досягнень у виробництво, підготовку висококваліфікованих кадрів:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

КОМІСАРЕНКА Сергія Васильовича – академіка-секретаря Відділення молекулярної біології, біохімії, експериментальної і клінічної фізіології НАН України, директора Інституту біохімії імені О.В.Палладіна НАН України, доктора біологічних наук, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БАР’ЯХТАРА Віктора Григоровича – директора Інституту магнетизму НАН України та Міністерства освіти і науки України, доктора фізико-математичних наук, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ШУЛЬЖЕНКА Олександра Олександровича – завідувача відділу Інституту надтвердих матеріалів імені В.М.Бакуля НАН України, доктора технічних наук, члена-кореспондента НАН України, м.Київ

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

КРИШТАЛЮ Олегу Олександровичу – заступникові директора Інституту фізіології імені О.О.Богомольця НАН України, академіку НАН України, доктору біологічних наук, м.Київ
ЛУКОВСЬКОМУ Івану Олександровичу – завідувачеві відділу Інституту математики НАН України, доктору фізико-математичних наук, академіку НАН України, м.Київ
ФРАНЦЕВИЧУ Леоніду Івановичу – головному науковому співробітникові Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України, доктору біологічних наук, члену-кореспонденту НАН України, м.Київ
ЧЕХУНУ Василю Федоровичу – директорові Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є.Кавецького НАН України, доктору медичних наук, члену-кореспонденту НАН України, м.Київ
ЯНСОНУ Ігорю Кіндратовичу – завідувачеві відділу Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І.Вєркіна НАН України, доктору фізико-математичних наук, академіку НАН України, м.Харків

За вагомий особистий внесок у розвиток соціальної сфери, охорони здоров'я, реалізацію державної програми щодо соціального захисту та реабілітації інвалідів:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ДОЛОТА Петра Карповича – голову Київської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»
ФОМІНА Федора Михайловича – директора Кіровоградського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ЛИХАЧОВУ Валентину Михайлівну – заступника директора Представництва Національного комітету спорту інвалідів в Автономній Республіці Крим
НАЗАРЕНКО Вікторію Миколаївну – генерального секретаря Національної асамблеї інвалідів України, м.Київ
САВЕНКОВУ Розаліну Вікторівну – голову Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БОБРИКОВА Валерія Юрійовича – заступника директора Фонду соціального захисту інвалідів, м.Київ
ЛАПЕНКА Сергія Вікторовича – голову міського клубу інвалідів-візочників «Харків-баскет»
ЛЕКУМОВИЧА Валерія Львовича – голову правління дитячо-юнацького центру спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату «Оріяна», м. Кременчук, Полтавська область
ОЛЬХОВИКА Віктора Георгійовича – голову Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»
СКАКОВСЬКУ Віру Йосипівну – радника президента Національного комітету спорту інвалідів України, м.Київ

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

РАДЧЕНКУ Володимиру Олександровичу – заступникові директора, завідувачу відділу Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України, доктору медичних наук, м.Харків
ЧУДНІЙ Людмилі Митрофанівні – головному науковому співробітникові Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В.Громашевського АМН України, доктору медичних наук, професору, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АВРАМЕНКУ Миколі Леонідовичу – директорові Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, м.Київ
БРУСЛОВІЙ Катерині Михайлівні – керівникові відділу Інституту клінічної радіології Наукового центру радіаційної медицини АМН України, м.Київ
ДУХОВИЧНОМУ Самуїлу Мироновичу – лікареві дорожньої клінічної лікарні № 2 станції Київ
ЛАВКАЮ Івану Юрійовичу – провідному спеціалістові клініки Закарпатської обласної клінічної лікарні
ЦИБІ Анатолію Михайловичу – завідувачеві відділення Інституту травматології та ортопедії АМН України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ГРИЦЕНКУ Миколі Олександровичу – директорові клінічного санаторію «Перемога», м.Київ
ГРОМОВІЙ Катерині Іванівні – начальникові управління праці та соціального захисту населення Автозаводської районної ради міста Кременчука, Полтавська область
КРИВОШЕЇ Валентині Василівні – директорові Севастопольського геріатричного будинку-інтернату
КУЧУГУРНІЙ Катерині Луківні – голові Черкаської обласної організації профспілки працівників державних установ
ЛІТЯГІНІЙ Ганні Іванівні – керівникові секретаріату регіональної Комісії з питань діяльності підприємств та громадських організацій інвалідів у Хмельницькій області
МАКСИМЮК Євдокії Михайлівні – директорові територіального центру по обслуговуванню пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян похилого віку та інвалідів Глибоцької районної державної адміністрації, Чернівецька область
МОРОЗУ Сергію Тимофійовичу – першому заступникові начальника головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації
НОЗІ Івану Васильовичу – головному інженерові Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування
СУХОРУКИХ Галині Олександрівні – начальникові управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації, Херсонська область
ЧЕПЧИНІЙ Ірині Іванівні – першому заступникові голови Українського товариства глухих, м.Київ
ЧЕРНЕНКУ Миколі Андрійовичу – начальникові головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ІВАШКІВУ Богдану Івановичу – завідувачеві виробництва комбінату громадського харчування акціонерного товариства «Туристична фірма «Львів-Супутник»
ДЕКУШЕВІЙ Ларисі Володимирівні – директорові комунального підприємства «Готель «Київ», м.Донецьк

За вагомі досягнення у розвитку культури і мистецтва, збереження історико-культурної спадщини українського народу:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ЗАЛИВАХУ Опанаса Івановича – художника-живописця, м.Івано-Франківськ
Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня
КОЗАЧЕНКА Валентина Васильовича – художнього керівника – директора Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БУРЯК Марію Пантелеймонівну – майстриню декоративного розпису, Київська область
ШЕВЧЕНКО Людмилу Олексіївну – артистку Національного цирку України, м.Київ

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ЛІБЕРМАН Тетяну Григорівну – солістку Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, м.Київ

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КРУШЕЛЬНИЦЬКІЙ Марії Тарасівні – професорові Львівської державної музичної академії імені М.В.Лисенка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КЛІМАШЕНКУ Дмитру Михайловичу – артистові Державного комунального театрально-концертного підприємства «Циганський музично-драматичний театр «Романс», м.Київ
КОСТЕНКУ Анатолію Васильовичу – співакові, м.Харків
МАТЕЙКУ Любомиру Михайловичу – головному диригентові, солісту ансамблю української музики «Дніпро», м.Київ
НАГОРНОМУ Михайлу Васильовичу – солістові ансамблю «Козацькі забави», м.Київ
ПАВЛОВСЬКОМУ Валерію Антоновичу – солістові ансамблю «Козацькі забави», м.Київ
РАТУШНОМУ Ігорю Станіславовичу – солістові ансамблю «Козацькі забави», м.Київ
САКСОНСЬКОМУ Володимиру Лазаровичу – солістові-інструменталісту Одеської обласної філармонії
ЧМИРЮ Олегу Ярославовичу – співакові, м. Львів

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

АЛЕКСАНДРОВІЙ Ользі Олександрівні – старшому викладачеві Інституту культури і мистецтв Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
ГАВРИЛЕЦЬ Анні Олексіївні – композиторові, викладачу Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ
КОВАЛИКУ Павлу Андрійовичу – доцентові Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ
КОЧІЮ Василю Івановичу – викладачеві Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка
ЛІТУСУ Миколі Гнатовичу – режисерові-постановнику Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка, м.Київ
ШАДРІНІЙ Олександрі Михайлівні – помічникові диригента Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БАРДАШЕВСЬКІЙ Анні Іванівні – директорові Херсонської обласної бібліотеки для дітей
БРЮХОВЕЦЬКІЙ Ларисі Іванівні – головному редакторові журналу «Кіно-Театр», м.Київ
ВАКУЛЕНКУ Юрію Євгеновичу – директорові Київського музею російського мистецтва, художникові-реставратору
ВЕРЕМІЙЧИК Ользі Петрівні – головному редакторові товариства «Видавництво імені Олени Те ліги», м.Київ
ВИЛЕГЖАНІНІЙ Тамарі Ізмайлівні – генеральному директорові Національної парламентської бібліотеки України, м.Київ
ГРЕЧКО Галині Степанівні – заступникові директора центральної міської бібліотеки для дітей імені Ш.Кобера і В.Хоменка, м. Миколаїв
КАЗАКОВІЙ Наталії Володимирівні – заступникові директора наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія»
ЛУЦЕНКО Валентині Миколаївні – викладачеві Шишацької дитячої музичної школи, Полтавська область
РУСАВСЬКІЙ Валентині Андріївні – доцентові Київського національного університету культури і мистецтв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

РАБЧЕВСЬКІЙ Ніні Михайлівні – директорові Крупівського сільського будинку культури, майстру ручного ткацтва, Рівненська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

КОМЕНДАНТУ Юрію Сергійовичу – художникові-живописцю, м.Донецьк
ФРАНЧУКУ Валерію Олександровичу – художникові-графіку, м.Київ

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, високий професіоналізм:

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

БУДЖУРОВІЙ Лілі Рустемівні – редакторові творчого об'єднання кримсько-татарського радіомовлення «Крим» державної телерадіокомпанії «Крим», м.Сімферополь
ЗАМАНСЬКОМУ Володимиру Яковичу – завідувачеві відділу державного комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Київ»
МИГАЛЮКУ В’ячеславу Васильовичу – редакторові телевізійних новин Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії
ЧАПАЮ Володимиру В’ячеславовичу – директорові дочірнього підприємства «Дослідний центр медіа технологій», м.Харків

За вагомі спортивні досягнення, багаторічну плідну діяльність у розвитку та популяризації фізичної культури і спорту :

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ПЛАТОНОВА Володимира Миколайовича – ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БАЖЕНКОВА Володимира Євгеновича – голову Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Спартак»,м.Київ
НАУХАТЬКА Олександра Корнійовича – головного тренера збірної команди України з боротьби самбо, м.Київ
САХНЮКА Георгія Валентиновича – голову правління Сумського обласного комітету молодіжних організацій

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

АРТЕМ’ЄВУ Олександру Костянтиновичу – директорові департаменту олімпійського спорту Міністерства України у справах сім ї, молоді та спорту
БІЛОВУ Анатолію Васильовичу – державному тренерові штатної збірної команди України з неолімпійських видів спорту, м.Київ
ГАВРИЛКО Нонні Тимофіївні – провідному тренерові Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
КАМАЧУ Олександру Петровичу – державному тренерові з греко-римської боротьби Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
МИРЗІ Миколі Мирчановичу – старшому тренерові Донецької обласної школи вищої спортивної майстерності
ХРОМАЄВУ Заурбеку Майрановичу – президентові Федерації баскетболу України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ОЛІЙНИКУ Сергію Яковичу – заступникові начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції – начальникові відділу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ПЛАСКОНІС Ядвізі Антонівні – заступникові директора спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з греко-римської боротьби, м.Тернопіль.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

30 листопада 2005 року