Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

одОстанні документи
Пошук документів

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №188/2018

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

ЧУПРИНУ Петра Яковича – генерального директора – художнього керівника державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ГОРОХОВСЬКОГО Іллю Леонідовича – голову правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілка), м.Київ

КРИЖАНІВСЬКОГО Євстахія Івановича – ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

КРОЛЕНКА Юрія Яковича – голову наглядової ради товариства "Житлобуд-2", м.Харків

ЯЦИНЯКА Василя Ільковича – директора – художнього керівника Галицького академічного камерного хору, м.Львів

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

ПАЛАМАРЧУКА Миколу Петровича – народного депутата України

ШВАРЦМАНА Рувіна Мордковича – голову Одеської регіональної асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

ІГНАТЬЄВА Олега Григоровича – головного режисера Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії

КУБІКА Валерія Сергійовича – виконавчого директора Асоціації народних депутатів України, м.Київ

РОМАНОВСЬКОГО Олександра Олексійовича – професора кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

РУВІНА Олександра Григоровича – директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України

ТКАЧЕНКА Василя Миколайовича – головного наукового співробітника державної установи "Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України"

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

БАКУМОВА Олександра Сергійовича – доцента кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ

БІЛАСА Степана Ярославовича – волонтера, голову Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО "Побратими України", м.Львів

БРОВЧЕНКА Юрія Петровича – заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України

ВОЛОВНИКА Петра Володимировича – голову правління міжнародної громадської організації "Життя видатних людей", м.Харків

ГАЙДАБУРУ Валерія Михайловича – заступника генерального директора державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м.Київ

ГАЙДАРА Василя Антоновича – консультанта відділу Національного наукового центру "Інститут бджільництва імені П.І.Прокоповича", Закарпатська область

ГОГУНСЬКУ Інну Володимирівну – заступника керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха державної установи "Інститут отоларингології імені професора О.С.Коломійченка Національної академії медичних наук України"

ГОРЯІНОВА Олександра Сергійовича – тренера та воротаря футбольного клубу "Металіст 1925", м.Харків

ГРИЗОДУБА Олександра Григоровича – члена громадської спілки "Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану та антитерористичної операції", м.Київ

ДЕЙНЕГУ Віктора Григоровича – завідувача філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації, м.Полтава

ДИНЯКА Сергія Васильовича – генерального директора будівельного товариства Житомирської області

ДРУЩЕНКА Анатолія Анатолійовича – інженера державного навчального закладу "Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівельної механізації", м.Київ

КАРПАЛЮКА Руслана Миколайовича – заступника начальника управління – начальника відділу Департаменту Генеральної прокуратури України

КОЗАЧЕНКА Юрія Васильовича – професора кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

КСЬОНЗА Олександра Григоровича – члена Миргородського міськрайонного громадського об’єднання "Союз Чорнобиль", Полтавська область

КУРУПА Віктора Миколайовича – директора з організації виробництва товариства "УкрАгроКом", Кіровоградська область

МАЛТАБАРА Миколу Георгійовича – директора Великоновосілківського професійного ліцею, Донецька область

НЕЖИБОРЦЯ Володимира Валентиновича – члена правління громадської спілки "Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану та антитерористичної операції", Чернігівська область

ОЛЕСОВА Єгора Олексійовича – продюсера товариства "Постмодерн", м.Київ

ПАСХАВЕРА Олександра Йосиповича – президента Центру економічного розвитку, м.Київ

СТЕФАНЮКА Ігоря Васильовича – волонтера, члена Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО "Побратими України", м.Львів

ТОМАШЕВСЬКОГО Олега Олександровича – артиста Національної заслуженої академічної капели України "Думка", м.Київ

ТУРЯНСЬКОГО Юрія Івановича – голову громадської організації "Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області"

ЦИЗЯ Романа Михайловича – головного агронома товариства "П’ятидні", Волинська область

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ЛЕЩЕНКА Андрія Леонідовича – начальника відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, підполковника юстиції

Нагородити орденом "За мужність" ІІ ступеня

БОРТНИКА Олександра Миколайовича – члена громадської спілки "Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану та антитерористичної операції", Полтавська область

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

БОРОДАЧА Тараса Володимировича – члена громадської організації "Всеукраїнська організація "Самооборона Майдану", Івано-Франківська область

ВІВЧАРИКА Петра Петровича – члена громадської організації "Всеукраїнська організація "Самооборона Майдану", Івано-Франківська область

ІШКОВА Олександра Васильовича – члена Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, м.Київ

ХАРСІКУ Олексія Леонідовича – члена громадської організації "Всеукраїнська гвардія революції", м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

КРАВЧЕНКО Галину Борисівну – волонтера, художника, м.Одеса

МИХАЛЬСЬКУ Валентину Михайлівну – художника, Волинська область

РУДНИЦЬКУ Анжеліку Миколаївну – провідного спеціаліста Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, президента мистецької агенції "Територія А", м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ГОРОВЕНКО Наталію Григорівну – завідувача кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика

ДЕРЕВ’ЯНКО Надію Павлівну – директора Івано-Франківського обласного відділення Малої академії наук України

ПОДУШКО Валентину Анатоліївну – голову Близнюківської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України", Харківська область

ПОПОВУ Діну Олегівну – директора Департаменту Київської міської державної адміністрації

РУСАЛІНУ Людмилу Володимирівну – президента благодійного фонду науково-технічного розвитку імені академіка В.С.Михалевича, м.Київ

ЯЦЕНКО Катерину Миколаївну – директора Степанківської загальноосвітньої школи I–III ступенів Черкаської районної ради, Черкаська область

Нагородити орденом Данила Галицького

ЗАЙЦЕВА Дмитра Миколайовича – заступника завідувача відділу лабораторії Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України

ПРИЙМАКА Олексія Володимировича – начальника Головного центру оперативно-технічних заходів Державної прикордонної служби України, полковника

СИДОРОВИЧА Ярослава Мар’яновича – Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України

Нагородити медаллю "За військову службу Україні"

ПОПЛАВСЬКУ Вікторію Миколаївну – першого заступника начальника Головного військового медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України, полковника медичної служби

ЮХИМОВИЧА Павла Всеволодовича – начальника відділу військової прокуратури об’єднаних сил, полковника юстиції

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

ЖУРЕНКА Юрія Миколайовича – оператора цеху акціонерного товариства "Сумихімпром"

СТЕБЛЯНКО Наталію Борисівну – апаратника виробництва товариства "Науково-виробниче підприємство "Зоря", Луганська область

ШКАБАРА Євгена Михайловича – директора агропромислового підприємства "Паросток", Тернопільська область

Нагородити відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи

КОДАЧИГОВА Вадима Едуардовича – члена ради волонтерів при Міністерстві оборони України

Присвоїти почесні звання:

"НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

АНДРІЄВСЬКОМУ Ігорю Михайловичу – диригентові Ансамблю класичної музики імені Б.Лятошинського, професорові Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ

ГОБДИЧУ Миколі Миколайовичу – директорові – художньому керівникові концертного закладу культури "Муніципальний академічний камерний хор "Київ"

КЛИМЕНКО Інні Олександрівні – солістці-вокалістці, викладачеві комунального закладу "Запорізьке музичне училище імені П.І.Майбороди" Запорізької обласної ради

САЧКУ Ігорю Павловичу – акторові Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Г.Шевченка

СЛАВИНСЬКОМУ Ігорю Миколайовичу – режисерові-постановнику театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний драматичний театр на Подолі"

СОТНІКОВІЙ Альбіні Валеріївні – артистці драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

"НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

ПІНЧУКУ Олегу Степановичу – скульпторові, м.Київ

СКАКАНДІ Юлію Юлійовичу – художникові-графіку, м.Київ

ШИМЧУКУ Миколі Олеговичу – художникові, професору кафедри Львівської національної академії мистецтв

ШОЛУДЬКУ Володимиру Борисовичу – скульпторові, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ"

БИКОВУ Володимиру Борисовичу – директорові товариства "Архітектурний центр", м.Суми

КУЦЕВИЧУ Вадиму Володимировичу – заступникові директора акціонерного товариства "Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БУБНОВІЙ Ганні Георгіївні – артистці-солістці-інструменталістці державного підприємства "Національний будинок органної та камерної музики України", м.Київ

ГЕОРГІЄВСЬКОМУ Борису Володимировичу – акторові театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний Молодий театр"

ЛЕВЧАКУ Роману Богдановичу – артистові оркестру Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

ЛЮБЕЦЬКІЙ Юлії Валеріївні – артистці-вокалістці Академічного ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України

МЕЛЬНИК Ірині Іванівні – артистці закладу культури "Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір’я"

ПИЛИПЦЮ Івану Васильовичу – солістові-вокалісту творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

СКУБАКУ Сергію Сергійовичу – солістові опери сцени державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

ШЕВЧЕНКО Анастасії Владиславівні – артистці балету сцени державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

ГРЕЧКУ Володимиру Борисовичу – заступникові директора господарсько-фінансового департаменту, завідувачу відділу будівництва та ремонтно-відновних робіт Секретаріату Кабінету Міністрів України

СМОЛЯНЦЮ Василю Володимировичу – заступникові начальника Служби автомобільних доріг в Одеській області

СУСЛОВУ Івану Миколайовичу – генеральному директорові товариства "Агропромислова корпорація "Сквира", Київська область

ФЕДОТОВУ Костянтину Павловичу – директорові Департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

ДЗЯДИКЕВИЧУ Юрію Володимировичу – професорові кафедри Тернопільського національного економічного університету

СТАДНИКУ Ігорю Ярославовичу – професорові кафедри Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

АТАМАНЮКУ Юрію Миколайовичу – учителеві Микитинецької загальноосвітньої школи I–II ступенів Косівської районної ради, Івано-Франківська область

БІЛІЙ Ганні Федорівні – учительці, заступникові директора комунального закладу освіти "Навчально-виховний комплекс № 100 "Загальноосвітній навчальний заклад I–II ступенів-ліцей" Дніпровської міської ради

САРБАШ Тетяні Миколаївні – викладачеві державного навчального закладу "Михайлівське вище професійне училище", Запорізька область

ФРІДМАН Ларисі Семенівні – учительці Черкаської гімназії № 31 Черкаської міської ради

ЧЕРЕДНІЧЕНКО Лідії Володимирівні – учительці загальноосвітньої школи I–III ступенів № 28 м.Житомира імені гетьмана І.Виговського

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

КІЩАКУ Івану Теодоровичу – деканові факультету Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського, докторові економічних наук, професорові

КРАВЦІВУ Василю Степановичу – директорові державної установи "Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього Національної академії наук України, доктору економічних наук, професору

КРАЙНОВУ Ігорю Павловичу – головному науковому співробітникові Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені заслуженого професора М.С.Бокаріуса, доктору медичних наук

РЕДЬКУ Валерію Григоровичу – завідувачеві відділу Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук

СТИБЕЛЮ Володимиру Володимировичу – ректорові, професору кафедри Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького, докторові ветеринарних наук, професору

ТКАЛЕНКО Наталії Валеріївні – деканові факультету Чернігівського національного технологічного університету, доктору економічних наук, професору

ХАЛАТОВУ Артему Артемовичу – завідувачеві відділу Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України, доктору технічних наук, професору

ШЕВЧЕНКУ Олександру Юхимовичу – проректорові Національного університету харчових технологій, докторові технічних наук, професорові, м.Київ

ШЕНДРИКУ Олександру Миколайовичу – деканові факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса, доктору хімічних наук, професорові, м.Вінниця

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

ВАНЮЗІ Людмилі Степанівні – доцентові кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

ДЖУЛАЙ Ганні Андріївні – доцентові кафедри Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової

ЛАДНІЙ (ІВАЩЕНКО) Тетяні Петрівні – драматургові, м.Київ

ОРЛОВУ Борису Анатолійовичу – художникові-постановнику, акторові театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний Молодий театр"

ПРОХОРОВУ Денису Валерійовичу – першому заступникові генерального директора державного підприємства "Національний палац мистецтв "Україна", м.Київ

ФІСЬКОВУ Геннадію Миколайовичу – керівникові народного камерного оркестру "Бревіс" комунального закладу "Рівненський міський палац культури" Рівненської міської ради

ШВЕДУ Михайлу Богдановичу – композиторові, музикознавцю, м.Київ

ШЕРПІ Василю Олексійовичу – директорові, головному диригенту комунального закладу "Маріупольський міський духовий оркестр", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

ГУЗАРЮ Богдану Степановичу – доцентові кафедри Уманського національного університету садівництва, Черкаська область

ДАВИДКО Олені Миколаївні – члену Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування

МАМОНТОВІЙ Наталії Анатоліївні – головному бухгалтерові товариства "Острозький завод мінеральної води", Рівненська область

РІНГІС Антоніні Йосипівні – заступникові начальника відділу виконавчого апарату Центрального правління Українського товариства глухих, м.Київ

ТИМКІВ Наталії Іванівні – заступникові генерального директора державного підприємства "Виробниче об’єднання "Карпати", Івано-Франківська область

ТРОФИМЧУКУ Олександру Миколайовичу – директорові Західного регіонального представництва Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, м.Рівне

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ"

ЗАДОРОЖНОМУ Миколі Анатолійовичу – головному інженерові Лисичанського району електричних мереж товариства "Луганське енергетичне об’єднання"

КОЗЕМКУ Олегу Мироновичу – виконувачеві обов’язків генерального директора акціонерного товариства "Центренерго", м.Київ

ПОЛІЩУКУ Андрію Леонідовичу – генеральному директорові товариства "Вінницяобленерго"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

БРАТЧУКУ Сергію Борисовичу – заступникові директора товариства "Інформаційне агентство "Медіа-інформ", м.Одеса

ПІДДУБНЯКУ Василю Григоровичу – спеціальному кореспондентові газети "Новий день", м.Херсон

САМОЙЛЕНКУ Сергію Григоровичу – члену Національної спілки журналістів України

ФОМЕНКУ Валерію Володимировичу – головному редакторові газети "Запорізький пенсіонер"

ЧЕВОРДОВУ Юрію Анатолійовичу – члену Національної спілки журналістів України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БІЛОУСУ Дмитру Мечиславовичу – головному лікареві філії "Вінницька станція екстреної медичної допомоги" комунальної установи "Територіальне медичне об’єднання "Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф"

БОЙКУ Андрію Івановичу – доцентові кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ

БУРОМУ Олександру Миколайовичу – завідувачеві лабораторії державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Національної академії медичних наук України"

ДУДАРЮ Олександру Валерійовичу – заступникові головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні

ДУКЕЛЬСЬКОМУ Олександру Олександровичу – головному лікареві медичного центру державного закладу "Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України"

КОРОТУН Світлані Іванівні – заступникові головного лікаря державного закладу "Поліклініка № 2", м.Київ

КУКУРУЗІ Інні Леонідівні – заступникові головного лікаря Вінницької обласної клінічної лікарні імені М.І.Пирогова – завідувачу Перинатального центру

МОГИЛЮК Аллі Валентинівні – завідувачеві відділення комунального закладу "Кіровоградський обласний онкологічний диспансер"

НАУМЕНКУ Володимиру Олександровичу – заступникові директора державної установи "Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В.П.Філатова Національної академії медичних наук України"

ПОЛЮЛЯХУ Руслану Анатолійовичу – головному лікареві Центру медико-психологічної реабілітації рятувальників та учасників бойових дій, м.Одеса

ПРОЦЕНКУ Андрію Дмитровичу – лікареві-тренеру штатної збірної команди України з боксу Міністерства молоді та спорту України

ТОВМАШ Руслані Миколаївні – завідувачеві дитячої поліклініки Медичного центру "Універсальна клініка "Оберіг", м.Київ

ФЕЦИЧУ Тарасу Григоровичу – завідувачеві кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

ЩИТОВУ Олексію Володимировичу – завідувачеві операційного блоку державної наукової установи "Центр інноваційних медичних технологій Національної академії наук України"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

КИРИЛЮКУ Івану Івановичу – директорові державного підприємства "Ярмолинецьке лісове господарство", Хмельницька область

ЛИСЯНОМУ Сергію Івановичу – лісничому Катеринопільського лісництва державного підприємства "Звенигородське лісове господарство", Черкаська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

ВОЙНАРЕНКУ Михайлу Григоровичу – головному технологові казенного підприємства "Шосткинський казенний завод "Імпульс", Сумська область

КОШЕЛЄВУ Євгенію Сергійовичу – провідному інженерові-технологу відділу державного підприємства "Завод 410 ЦА", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

ТОКАРСЬКІЙ Юлії Валеріївні – майстрині художньої вишивки, Волинська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

АВДЄЄНКУ Андрію Івановичу – члену благодійної організації "Благодійний фонд "Лебедія", м.Запоріжжя

АКМАНОВІЙ Еллі Олександрівні – балетмейстерові зразкового ансамблю танцю "Юнги" обласного Палацу культури, м.Миколаїв

АРТЮЩЕНКО Тетяні Михайлівні – директорові Троїцької централізованої бібліотечної системи Луганської області

БОЙЧУКУ Ігорю Петровичу – керівникові народного аматорського ансамблю української пісні "Трембовляни" Теребовлянського районного будинку культури, Тернопільська область

ВЕРБИЛО Лідії Леонідівні – краєзнавцеві, керівникові музеїв льону та поліського рушника Хорошівського району, Житомирська область

КАДЖАЄВІЙ Маріанні Аміранівні – директорові вищого навчального комунального закладу "Одеське театрально-художнє училище"

МИХАЙЛОВУ Володимиру Анатолійовичу – директорові комунального закладу культури "Миколаївський обласний краєзнавчий музей"

НОВАКОВСЬКОМУ Георгію Георгійовичу – художньому керівникові та диригенту духового оркестру "Буковина" обласної комунальної установи "Чернівецька обласна філармонія імені Дмитра Гнатюка"

ПАВЛИКУ Яремі Васильовичу – керівникові народної аматорської хорової капели "Дзвін" будинку культури села Ямниця Тисменицького району, Івано-Франківська область

СУББОТІНУ Олегу Вікторовичу – викладачу комунального закладу "Одеське училище мистецтв і культури імені К.Ф.Данькевича"

ТОМАЩУК Раїсі Володимирівні – викладачеві, художньому керівнику народної капели бандуристок "Україночка" комунального закладу Білоцерківської міської ради Білоцерківської школи мистецтв № 5, Київська область

ЦВЄТКОВІЙ Ларисі Юріївні – деканові факультету Київського національного університету культури і мистецтв

ЧЕРНЯВСЬКОМУ Володимиру Миколайовичу – провідному методистові комунального закладу "Сосницький районний будинок культури", Чернігівська область

ШЕРУДИЛУ Олександру Васильовичу – керівникові народного хорового колективу Конотопського міського будинку культури, Сумська область

ЯРЕТИКУ Миколі Никипоровичу – керівникові ансамблю української пісні "Золоте перевесло" Центру культури і мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

ЯРМОЛЮКУ Миколі Олександровичу – члену Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

АНДРУЩЕНКО Тетяні Вікторівні – професорові кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ

АРТЕМ’ЄВІЙ Ніні Василівні – заступникові директора Гімназії № 153 імені О.С.Пушкіна Шевченківського району м.Києва

ВЕЛИКОЧОМУ Володимиру Степановичу – деканові факультету державного вищого навчального закладу "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника", м.Івано-Франківськ

ДЕМ’ЯНЮКУ Віктору Володимировичу – директорові Рівненського економіко-технологічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування

КУХАРЧУКУ Василю Васильовичу – завідувачеві кафедри Вінницького національного технічного університету

КУЧУК Світлані Юріївні – директорові школи I–III ступенів № 9 Оболонського району м.Києва

ЛИТВИН Світлані Володимирівні – завідувачеві кафедри Чернігівського національного технологічного університету

ЛІПЕНЦЕВУ Андрію Вікторовичу – доцентові кафедри Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, м.Львів

МУЗИЦІ Федору Васильовичу – проректорові Львівського державного університету фізичної культури

МУРОВАНІЙ Ірині Володимирівні – керівникові гуртка ансамблю сучасного танцю "Час Пік" комунального позашкільного навчального закладу "Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості"

ОСЕЦЬКОМУ Валерію Леонідовичу – професорові кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

САЛМАНОВІЙ Олені Юріївні – завідувачеві кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ

СНІЖКУ Сергію Івановичу – завідувачеві кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

СУЛИМУ Володимиру Трохимовичу – деканові факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

ТАРГОНІЙ Дарії Михайлівні – директорові комунального закладу "Костопільський обласний ліцей-інтернат II–III ступенів фізичної культури і спорту" Рівненської обласної ради

ТОЛОЧКО Ірині Юліанівні – директорові Бердичівської міської гуманітарної гімназії № 2, Житомирська область

ЧИСТЯК Олені Іллівні – заступникові директора гімназії № 48 Шевченківського району м.Києва

ШЕЛАКІНУ Володимиру Іллічу – директорові Одеської спеціалізованої школи № 10 I–III ступенів імені льотчиків-космонавтів Г.Т.Добровольського та Г.С.Шоніна Одеської міської ради

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

КИШКАНЬ Наталії Миколаївні – старшому фельдшерові Нижньосірогозької підстанції Великолепетиської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги комунального закладу "Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Херсонської обласної ради

КОМПАНІЄЦЬ Інні Миколаївні – головній медичній сестрі державної наукової установи "Центр інноваційних медичних технологій Національної академії наук України"

СУБОТІ Надії Анатоліївні – старшій медичній сестрі державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Національної академії медичних наук України"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

БОТШТЕЙНУ Володимиру Абрамовичу – заступникові генерального директора з науково-технічної роботи – першому заступнику генерального директора державного підприємства "Український науково-технічний центр металургійної промисловості "Енергосталь", м.Харків

БУНЕЧКУ Віктору Власовичу – директорові акціонерного товариства "Томашгородський щебеневий завод", Рівненська область

ГУДЖИНУ Сергію Миколайовичу – слюсареві-ремонтнику акціонерного товариства "Металургійний комбінат "Азовсталь", Донецька область

ЖУКОВУ Віталію Володимировичу – члену Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, м.Запоріжжя

ЗВОНАРЮ Володимиру Юрійовичу – голові правління, президенту товариства "Фірма "Власта", м.Львів

ЧЕМЕРИСУ Михайлу Івановичу – генеральному директорові (голові правління) акціонерного товариства "ВАТ "Калина", м.Львів

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

БАДАЛОВУ Хазару Мехралі огли – директорові товариства "Відродження", Харківська область

ДОВГОПОЛЮКУ Володимиру Васильовичу – директорові сільськогосподарського підприємства "Промінь", Вінницька область

ДУБОВОМУ Володимиру Івановичу – завідувачеві кафедри Житомирського національного агроекологічного університету

ЛИТВИНУ Ярославу Васильовичу – заступникові директора сільськогосподарського товариства "Синявське", Київська область

МАЙСАК Ларисі Дмитрівні – директорові сільськогосподарського товариства "Відродження", Київська область

СТАСОВСЬКОМУ Василю Івановичу – регіональному директорові товариства "Баришівська зернова компанія", Полтавська область

ЧЕРЕПАСІ Альберту Вікторовичу – генеральному директорові товариства "Агро-Співдружність", Херсонська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

ВЕРГЕЛЕС Світлані Володимирівні – голові Кам’янець-Подільської територіальної організації Українського товариства глухих, Хмельницька область

ГЕВАЛУ Володимиру Федоровичу – начальникові оздоровчо-спортивного табору "Лісотехнік" Національного лісотехнічного університету України, Миколаївська область

КУБРАЧЕНКУ Анатолію Володимировичу – члену президії Федерації профспілок України, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

НОВИЦЬКОМУ Дмитру Юрійовичу – голові правління – генеральному директору акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"

СКАЛІЮ Володимиру Михайловичу – директорові міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго"

ЦИМБАЛЮКУ Віталію Олександровичу – директорові комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Шевченківського району м.Києва

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

АЛЕКСЄЄВУ Ігорю Сергійовичу – народному депутатові України

АСТАПОВУ В’ячеславу Степановичу – заступникові начальника управління – начальнику відділу Департаменту Генеральної прокуратури України

БРОВІЮ Анатолію Анатолійовичу – першому проректорові Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ

ГОЛУБЄВІЙ Неллі Юріївні – завідувачеві відділу Національного університету "Одеська юридична академія", доктору юридичних наук

КРИЛОВСЬКОМУ Вячеславу Станіславовичу – завідувачеві Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України

КРИНІНУ Ігорю Олександровичу – прокуророві відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, полковнику юстиції

ЛІЩИНІ Івану Юрійовичу – Урядовому уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини

МЕЖЕВИЧУ Михайлу Володимировичу – судді Київського апеляційного адміністративного суду у відставці

МИКОЛАЄНКУ Юрію Івановичу – заступникові голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації

СЕРБІНУ Михайлу Омеляновичу – начальникові управління прокуратури Одеської області

ТИТИКАЛУ Роману Сергійовичу – керівникові підприємства "Адвокатське бюро "Титикало та Партнери", м.Київ

ЯРОВІЙ Інні Миколаївні – заступникові керівника управління Головного управління Апарату Верховної Ради України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

АРНАУТОВУ Віктору Дмитровичу – старшому тренерові відділення Одеської обласної школи вищої спортивної майстерності "Олімпієць"

БАЛЬ Людмилі Олександрівні – директорові дитячо-юнацької спортивної школи № 1 м.Рівне

БЛИНДУ Федору Васильовичу – директорові Сокирянської районної дитячо-юнацької спортивної школи Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос", Чернівецька область

КАРЕЛЬСЬКОМУ Євгену Юрійовичу – ветеранові спортивної журналістики, м.Київ

КОБЕЛЬНИКУ Юрію Михайловичу – старшому тренерові збірної команди України з фрістайлу, м.Миколаїв

КОНДРАТЮКУ Анатолію Анатолійовичу – тренерові-викладачу дитячо-юнацької спортивної школи м.Лисичанська, Луганська область

КОРЖАКУ Володимиру Михайловичу – старшому тренерові-викладачу Криворізької федерації бойових мистецтв, Дніпропетровська область

КОСТЯНЦЮ Миколі Петровичу – директорові Бориспільського міського центру спорту та фізичного здоров’я населення, Київська область

НОВОСАДУ Володимиру Петровичу – директорові Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

ПРЕДКУ Станіславу Валерійовичу – президентові Федерації підводного спорту та підводної діяльності України, м.Київ

ХИЖНЯКУ Олександру Олександровичу – тренерові-викладачу комунального закладу "Полтавська дитячо-юнацька спортивна школа № 4"

ЧАБАНУ Миколі Миколайовичу – директорові обласної дитячо-юнацької спортивної школи "Спартак", Івано-Франківська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

БУЛИЧЕВУ Анатолію Євгенійовичу – художникові-живописцю, графіку, викладачеві Львівської національної академії мистецтв

ЖИЖИНУ Дмитру Юрійовичу – художникові-графіку, старшому викладачеві кафедри Архітектурно-художнього інституту Одеської державної академії будівництва та архітектури

ЗАГАЙКЕВИЧУ Стефану Михайловичу – скульпторові, Київська область

КОЗЕРАЦЬКОМУ Юрію Едуардовичу – скульпторові, графіку, фотохудожникові, м.Вінниця

ПРОКОПЧУКУ Олегу Григоровичу – скульпторові, викладачу Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

27 червня 2018 року