Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

одОстанні документи
Пошук документів

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №27/2014

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності та Свободи України

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

НАУМОВЦЯ Антона Григоровича - віце-президента Національної академії наук України, головного наукового співробітника Інституту фізики НАН України, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ЛІПКАНА Анатолія Васильовича - генерального директора акціонерного товариства «Уманьфермаш», Черкаська область

ШАРОВА Ігоря Федоровича - народного депутата України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

КУНІЦИНА Сергія Володимировича - народного депутата України

ОРОНОВА Алекса - президента товариства «Баришівська зернова компанія», Київська область

ХОТЛУБЕЯ Юрія Юрійовича - Маріупольського міського голову, Донецька область

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

АЛІЄВА Вагіфа Ахмедовича - благодійника, м.Київ

БЕРТАША Василя Михайловича - голову Рівненської обласної державної адміністрації

ГЕРЕГУ Галину Федорівну - заступника Київського міського голови – секретаря Київської міської ради

ДЕНИСЕНКА Михайла Антоновича (ФІЛАРЕТА) - предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату, патріарха Київського і всієї Руси-України

ДМИТРУКА Дмитра Савовича (СОФРОНІЯ) - митрополита Черкаського і Канівського, керуючого Черкаською єпархією Української православної церкви

ІЩЕНКА Михайла Юрійовича - генерального директора товариства «Холдингова компанія «Енергомонтажвентиляція», м.Київ

МОРГУНА Олександра Андрійовича - доцента кафедри Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, м.Київ

ПРИСЯЖНЮКА Миколу Володимировича - Міністра аграрної політики та продовольства України

СИБІРЦЕВА Василя Івановича - заступника голови правління акціонерного товариства «Креатив Груп», м.Кіровоград

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

ГОЛОВКА Віталія Миколайовича - генерального директора товариства «Агрофірма «Обрій», Дніпропетровська область

ГОЛОВКА Юрія Івановича - директора акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське», Донецька область

ГОСУДАРСЬКОГО Валентина Францовича - суддю апеляційного суду Львівської області у відставці

КУШНІРЕНКА Сергія Миколайовича - генерального директора державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат», Київська область

ЛАНОВОГО Василя Семеновича - актора театру і кіно, м.Москва

ЛЕВІТА Віктора Володимировича - генерального директора товариства «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка»

ЛЕКАРЯ Сергія Івановича - заступника Міністра внутрішніх справ України – керівника апарату

ЛУШКІНА Володимира Андрійовича - директора - головного державного інспектора України з енергетичного нагляду відокремленого підрозділу «Головдерженергонагляд» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», м.Київ

РОВИНСЬКОГО Юрія Олександровича - начальника Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

РОМАНЧИШИНА Василя Григоровича - директора комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Коледж культури і мистецтв»

ХАРИТОНЧУКА Миколу Васильовича - начальника головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві

ЧЕХУНОВА Миколу Васильовича - директора Обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства «Держпром», м.Харків

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АВКСЕНТЬЄВА Валерія Володимировича - голову Олександрівської районної державної адміністрації, Кіровоградська область

АНІСІМОВА Олега Сергійовича - бригадира гірників відокремленого підрозділу «Шахта «Довжанська-Капітальна» товариства «ДТЕК Свердловантрацит», Луганська область

АСТАХОВУ Тамару Валеріївну - члена Центральної виборчої комісії

БАБЕНКА Артуро Франциско - заступника Міністра оборони України

БАЙЧАСА Владислава Михайловича - голову Бориспільської районної ради, Київська область

БАШКАЛЕНКА Олександра Костянтиновича - першого заступника голови Волинської обласної державної адміністрації

БЕСЄДУ Володимира Івановича - суддю апеляційного суду Луганської області у відставці

БИКОВА Леоніда Федоровича - заступника завідувача відділу Управління Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

БІЛАНА Павла Антоновича - голову Запорізького міського громадського об’єднання «Чорнобильці Запоріжжя»

БІЛИКА Бориса Івановича - першого заступника генерального директора державного концерну «Ядерне паливо», м.Київ

БІНДЮКОВА Андрія Дмитровича - заступника головного інженера відокремленого підрозділу «Южно-Українська атомна електростанція» державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», Миколаївська область

БІРЮКОВА Анатолія Вікторовича - прохідника дільниці акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське», Донецька область

ВЕРБИЦЬКОГО Віталія Олександровича - Михайлівського сільського голову, Луганська область

ВОЛКОВА Віктора Яковича - директора комунальної установи «Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів «Стратегія життя»

ГАРТНЕРА Юрія Юрійовича - голову правління Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях «Закарпаттурист»

ГЛЕМБОВСЬКОГО Миколу Миколайовича - директора Одеського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

ГОНЧАРЕНКА Михайла Федоровича - Голову Державної інспекції навчальних закладів України

ГОРБАНЯ Сергія Григоровича - слюсаря акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання імені М.В.Фрунзе»

ГУРУ Олександра Петровича - голову Гуляйпільської районної державної адміністрації, Запорізька область

ДЗЕВЕЛЮКА Володимира Дмитровича - голову Немирівської районної ради, Вінницька область

ДОНСЬКОГО Олександра Михайловича - голову Добровільного пожежного товариства України, м.Харків

ДОРОЩУКА Миколу Григоровича - механізатора селянського (фермерського) господарства імені Мічуріна, Житомирська область

ЗАВАЛЕВСЬКОГО Юрія Івановича - заступника директора державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки України

ЗАВАЛЬНЮКА Володимира Васильовича - ректора Національного університету «Одеська юридична академія»

ЗЕЛІНСЬКОГО Олександра Адамовича - начальника Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області

ІВАЩЕНКА Анатолія Васильовича - заступника голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації

ІРХУ Юрія Богдановича - наукового консультанта судді Конституційного Суду України

КАДИРОВУ Ларису Хамидівну - артистку-провідного майстра сцени Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка

КАЦУБУ Сергія Володимировича - народного депутата України

КОНЕВА Василя Євгеновича - голову Ленінської районної громадської організації «Союз ветеранів Чорнобиля міста Севастополя»

ЛЯХА Миколу Івановича - голову ради – голову правління регіональної громадської організації «Рада земляцтв України», м.Москва

МАТВІЙЧУКА Володимира Макаровича - радника Міністра соціальної політики України

ПЕЛИХА Віктора Григоровича - голову Херсонської обласної ради

ПЕРЕЛИГІНА Євгена Юрійовича - Надзвичайного і Повноважного посла України в Італійській Республіці

ПІДГОРНОГО Олексія Леонтійовича - професора кафедри Київського національного університету будівництва і архітектури

РИБАЛКУ Валентина Васильовича - головного наукового співробітника відділу Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

РИБИНСЬКОГО Ігоря Євгеновича - генерального директора Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс»

РУДЧЕНКА Костянтина Миколайовича - слюсаря приватного підприємства «Завод «Комсомолець», Полтавська область

САФРОНЯКА Василя Танасійовича - голову Путильської районної державної адміністрації, Чернівецька область

СКУБКА Сергія Дмитровича - завідувача сектору Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (науково-випробувального) Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України, Хмельницька область

СОЛОНИКА Віктора Івановича - токаря цеху товариства «Сервісний центр «Металург», м.Миколаїв

СТЕПАНЕЧКА Володимира Олександровича - голову правління акціонерного товариства «Пересувна механізована колона - 43», Київська область

СУЯРКА Сергія Миколайовича - керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії

ТКАЛЕНКА Ярослава Миколайовича - головного спеціаліста Управління Державної казначейської служби України у Царичанському районі Дніпропетровської області

ТКАЧЕНКА Василя Миколайовича - радника Президії Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

ФУРСЕНКА Миколу Івановича - Фурсівського сільського голову, Київська область

ЧУМАЧЕНКА Юрія Івановича - директора Департаменту Державної казначейської служби України

ШЕЛЕСТОВА Олександра Миколайовича - члена Центральної виборчої комісії

ШПИЛЬОВОГО Віктора Івановича - Добрушинського сільського голову, Автономна Республіка Крим

ШУБУ Данила Ігоровича - заступника начальника Ягодинської митниці Міністерства доходів і зборів України

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

МАТРОС Олександру Пилипівну - головного наукового співробітника Носівської селекційно-дослідної станції Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, Чернігівська область

ПРОЦЕНКО Олександру Іванівну - голову Федерації грецьких товариств України, Донецька область

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ВИГІВСЬКУ Юлію Іванівну - генерального директора підприємства «Агрофон», м.Київ

ГОВТВЯН Наталію Олексіївну - начальника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Запоріжжі Міжрегіонального головного управління Міністерства доходів і зборів України у Запорізькій області

ЗАПОЛЬСЬКУ Наталію Михайлівну - директора департаменту Міністерства освіти і науки України

ЗУБЛЕНКО Зінаїду Святославівну - Харитонівського сільського голову, Житомирська область

КАЧАЛУ Тамару Миколаївну - проректора Черкаського державного технологічного університету

КРИЖАНОВСЬКУ Наталю Олександрівну - начальника відділу Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області

КУЛІШОВУ Тетяну Василівну - начальника управління Департаменту Антимонопольного комітету України

КУЧМУК Раїсу Євгенівну - директора Волинського обласного центру зайнятості

ЛЕБЕДЄВУ Євгенію Євгеніївну - начальника управління Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Сумській області

ЛИХАЦЬКУ Олену Борисівну - головного бухгалтера агрофірми «Радгосп «Білозерський», Херсонська область

ЛІСОВУ Валентину Іванівну - суддю апеляційного суду Донецької області у відставці

МАЛИГІНУ Наталю Яківну - провідного майстра сцени Республіканської організації «Кримський академічний російський драматичний театр імені М.Горького»

МИКАЛ Ганну Іванівну - завідувача сектору відділу Головного управління Адміністрації Президента України

ПРОКОФІЄВУ Галину Іванівну - пенсіонера, колишню учительку Слов’янської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 Слов’янської міської ради, Донецька область

ПШОНКУ Ольгу Геннадіївну - першого віце-президента Донецької торгово-промислової палати

СКОРОПАД Тетяну Зіновіївну - начальника управління - головного бухгалтера Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим

УСИК Валентину Сергіївну - голову Миронівської районної державної адміністрації, Київська область

ХОРЄВУ Світлану Олександрівну - начальника управління акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

ШЕРЯНКО Наталію Михайлівну - пресувальника виробів цеху дочірнього підприємства «Пластмас» товариства «ТД Пластмас-Прилуки», Чернігівська область

ШИНКАРУК Лідію Василівну - завідувача відділу державної установи «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України», м.Київ

ШИШКІНУ Ольгу Степанівну - завідувача відділення державного закладу «Поліклініка №2» Державного управління справами

ЯРЧЕВСЬКУ Оксану Миколаївну - головного казначея відділу Головного управління Державної казначейської служби України у м.Києві

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

БУТЕНКА Богдана Володимировича - головного оперуповноваженого-інспектора відділу Управління МВС України, підполковника міліції

Нагородити медаллю «Захиснику Вітчизни»

КОЛОМІЙЦЯ Дениса В’ячеславовича - командира роти спеціального батальйону Північного територіального командування внутрішніх військ МВС України, старшого лейтенанта

СІРАКА Валентина Володимировича - начальника групи військової частини 3028 Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України, майора

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

БРИНЧУКА Вадима Віталійовича - інспектора взводу роти Луцького міського відділу Управління МВС України у Волинській області, старшого сержанта міліції

МОСКВІЛІНА Сергія Вікторовича - заступника начальника служби Луганської міської комунальної аварійно-рятувальної служби

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ГОРБАЧОВА Юрія Васильовича - керівника групи акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти», м.Київ

ДЖУРУ Сергія Володимировича - водія служби Погребищенської дільниці Козятинського міжрайонного управління газового господарства акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз»

КОЄВА Геннадія Володимировича - члена виконавчого комітету Всеукраїнської громадської організації «Асоціація болгар України», м.Одеса

САХАЦЬКОГО Миколу Даниловича - головного спеціаліста відділу Апарату Прем’єр-міністра України

ЧЕРНІКОВА Сергія Валерійовича - начальника управління Департаменту МВС України

ШОСТЕНКО Оксану Іванівну - наукового консультанта судді Конституційного Суду України

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

СИПНЯКУ Петру Михайловичу - художникові-живописцю, м.Львів

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ВІЛКОВУ Олександру В'ячеславовичу - акторові Київського театру юного глядача на Липках

ГОРНОСТАЙ Галині Петрівні - артистці Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, м.Київ

МАКАРОВСЬКОМУ Віктору Вікторовичу - артистові Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України

ПАНИЦЬКІЙ Надії Іванівні - актрисі, провідному майстру сцени комунального закладу «Ордена Трудового Червоного Прапора академічний російський драматичний театр імені О.С.Пушкіна», м.Харків

СОЛОМ’ЯНЧУКУ Віталію Анатолійовичу - концертмейстерові, артисту академічного симфонічного оркестру комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

КЛИМЕНКУ Сергію Васильовичу - начальникові філії «Краснолиманський автодор» дочірнього підприємства «Донецький облавтодор»

ЛАЩУКУ Миколі Олександровичу - головному технологові відділу товариства «ТБО Львівбуд»

МИХАЙЛОВУ Володимиру Петровичу - директорові товариства «Група компаній «Владоград», Автономна Республіка Крим

НІКОНОВУ Ігорю Володимировичу - президентові товариства «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ», м.Київ

ОСТАПЧУКУ Миколі Володимировичу - директорові товариства «Літинський цегельний завод», Вінницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БАЛАНЕНКО Анастасії Гаврилівні - учительці Петрокорбівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новгородківської районної ради, Кіровоградська область

БОГАЧИНСЬКОМУ Роману Йосиповичу - ветерану праці, колишньому учителеві Смілянської спеціалізованої школи I-III ступенів №5 Смілянської міської ради, Черкаська область

ОВЧАРЕНКО Тетяні Іванівні - викладачеві Єнакієвського металургійного технікуму, Донецька область

РОМАНЮКУ Олегу Олександровичу - учителеві комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс «Гімназія №14» Луцької міської ради Волинської області»

ТІРОН Лідії Григорівні - учительці Врадіївської районної гімназії Врадіївської районної ради, Миколаївська область

ФЕДІРКУ Ярославу Івановичу - учителеві Вербовецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Косівської районної ради, Івано-Франківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БУТЕНКУ Анатолію Івановичу - завідувачеві відділу Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України, докторові економічних наук, професору, м.Одеса

ДОЛЖИКОВУ Петру Миколайовичу - завідувачеві кафедри Донбаського державного технічного університету, доктору технічних наук, професорові, Луганська область

КОМЗЮКУ Анатолію Трохимовичу - деканові факультету Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Харківського національного університету внутрішніх справ, доктору юридичних наук, професорові

ПЕТРУХІНУ Володимиру Олексійовичу - провідному науковому співробітникові Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова Національної академії наук України, докторові технічних наук, професору, м.Київ

ШОРОБУРІ Інні Михайлівні - ректорові Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктору педагогічних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ВОЛКОМОРУ Віталію Вікторовичу - старшому викладачеві кафедри Київського національного університету культури і мистецтв

КОМАРОВІЙ Марині Віталіївні - художньому керівникові та головному хормейстеру ансамблю пісні і танцю «Легенда» Луганської обласної філармонії

САВЧУК Галині Михайлівні - керівникові хору, доценту Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

ЧЕКОВУ Юрію Петровичу - помічникові художнього керівника Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

БИЧКОВСЬКОМУ Григорію Анатолійовичу - донорові Кримської республіканської установи «Центр служби крові»

ГАВРИЛЕНКУ Олександру Дмитровичу - донорові товариства «Сумський обласний центр служби крові»

КРИЛОВУ Анатолію Васильовичу - донорові, м.Севастополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БАГАНУ Анатолію Олександровичу - заступникові голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації

ГІЗАТУЛІНІЙ Людмилі Василівні - директорові Департаменту Державної казначейської служби України

ГЛАДУН Вікторії Іванівні - головному консультантові відділу Головного управління Адміністрації Президента України

КАПУСТНИКУ Костянтину Вікторовичу - завідувачеві лабораторії Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Заслуженого професора М.С.Бокаріуса

КАРАБАНОВУ Олександру Вікторовичу - начальникові Державної фінансової інспекції в м.Києві

ЛЕВИЦЬКОМУ Віктору Сергійовичу - заступникові Міністра доходів і зборів України – керівнику апарату

ХАСАН-БЕК Циліні Михайлівні - професорові кафедри приватного вищого навчального закладу «Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ)»

ЦИРКІНУ Ігорю Марковичу - народному депутатові України

ШТОМПЕЛЬ Валентині Петрівні - головному бухгалтерові товариства «М’ясокомбінат «ЯТРАНЬ», м.Кіровоград

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

МОРОЗЮКУ Юрію Антоновичу - заступникові начальника Радивилівської дільниці акціонерного товариства «АЕС Рівнеобленерго»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

ГАЛАУР Світлані Іванівні - власному кореспондентові державного підприємства «Редакція газети «Урядовий кур’єр», м.Харків

ЛУГОВСЬКОМУ Анатолію Васильовичу - головному редакторові редакції районної газети «Путивльські відомості», Сумська область

ПЄНЄВІЙ Ганні Стояновій - члену виконавчого комітету Всеукраїнської громадської організації «Асоціація болгар України», громадянці Республіки Болгарія

ЧУРИЛО Оксані Андріївні - головному редакторові Всеукраїнського журналу «Лісовий вісник», Волинська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ВАЛЮКУ Михайлу Дмитровичу - головному лікареві Київської міської клінічної лікарні №9

ГОЛУБЕНКУ Максиму Юрійовичу - головному лікареві комунальної установи «Пологовий будинок №2», м.Одеса

ЛЕВЧАКУ Юрію Адальбертовичу - завідувачеві відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака

ПІДМУРНЯКУ Олексію Олексійовичу - заступникові головного лікаря Хмельницької обласної лікарні

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

ІВАНЧИШИНУ Андрію Васильовичу - трактористові державного підприємства «Тернопільське лісове господарство»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

МІЛЕНКО Валентині Іванівні - майстрові декоративного розпису, художнику центру народного мистецтва «Петриківка», Дніпропетровська область

ЯРОШКУ Миколі Костянтиновичу - майстрові-керамісту, члену обласного народного клубу «Лівша» Луганського обласного центру народної творчості

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

АНДРІЄНКУ Віктору Івановичу - токарю-розточувальнику акціонерного товариства «Дружківський машинобудівний завод», Донецька область

АПАЛЬКОВУ Миколі Михайловичу - токареві-карусельнику цеху акціонерного товариства «Турбоатом», м.Харків

ВОЛОШИНУ Олексію Івановичу - головному інженерові акціонерного товариства «Новокраматорський машинобудівний завод», Донецька область

КОСКОВЕЦЬКІЙ Євгені Станіславівні - голові правління акціонерного товариства «Укрелектроапарат», м.Хмельницький

КОЛТУНОВУ Івану Миколайовичу - начальникові цеху державного науково-виробничого підприємства «Об’єднання Комунар», м.Харків

КУРШИНУ Віталію Семеновичу - головному конструкторові проектів служби акціонерного товариства «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», Автономна Республіка Крим

ЛУГОВСЬКОМУ Леоніду Володимировичу - слюсареві цеху Казенного підприємства «Науково-виробничий комплекс «Іскра», м.Запоріжжя

ТВЕРЕЗОМУ Олександру Володимировичу - голові правління - генеральному директору акціонерного товариства «Кременчуцький завод дорожніх машин», Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

БОНДАРЕНКУ Володимиру Степановичу - головному металургу акціонерного товариства «Турбоатом», м.Харків

ЛЬЯНОВУ Сергію Юрійовичу - плавильникові цеху акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область

ХОМЕНКУ Івану Петровичу - начальникові дільниці цеху акціонерного товариства «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ГРАЧОВУ Володимиру Георгійовичу - поетові, письменнику, Автономна Республіка Крим

МОСПАНУ Василю Васильовичу - художньому керівникові народного аматорського фольклорного ансамблю «Яснозір’я» Бірківського сільського будинку культури Великобагачанського району, Полтавська область

НАЗАРЕНКУ Михайлу Івановичу - керівникові народного аматорського хору «Горинь» комунального закладу «Рівненський міський палац культури» Рівненської міської ради

САВЧУКУ Миколі Омеляновичу - керівникові ансамблю народного танцю Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського

СОРОЦІ Олександру Вікторовичу - викладачеві комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Музична школа Авдіївської міської ради», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ВАКУЛЕНКУ Володимиру Миколайовичу - завідувачеві кафедри Національної академії державного управління при Президентові України, м.Київ

ВОДЧИЦЮ Олександру Григоровичу - деканові факультету, начальнику кафедри Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова Національного авіаційного університету

ДОМРАЧЕВІЙ Лідії Дмитрівні - директорові Донецького навчально-виховного комплексу №244 Донецької міської ради

КРУГЛОВІЙ Євгенії Олександрівні - заступникові директора комунального позашкільного навчального закладу «Севастопольська дитячо-юнацька спортивна школа №4»

ЛІТОВСЬКІЙ Світлані Іванівні - керівникові вокального гуртка «Мрія» Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини»

МІХЄЄВУ Андрію Андрійовичу - директорові державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»

СОЛОВЙОВІЙ Тетяні Миколаївні - доцентові кафедри державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Київська область

ТИХОМИРОВІЙ Ірині Олегівні - президентові приватного вищого навчального закладу «Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ)»

ФІЛОРЕТОВІЙ Ларисі Мартіївні - деканові факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

ШЕВЧЕНКУ Сергію Олексійовичу - першому заступникові голови Томаківської районної державної адміністрації, Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ВАЩЕНКУ Анатолію Васильовичу - заступникові начальника цеху акціонерного товариства «Турбоатом», м.Харків

Д’ЯЧЕНКУ Анатолію Івановичу - начальникові цеху акціонерного товариства «Кримський содовий завод»

МІРОНОВУ Олександру Івановичу - машиністові цеху акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь», Донецька область

ПЕТРОВСЬКОМУ Миколі Миколайовичу - начальникові лабораторії акціонерного товариства «Чернігівська макаронна фабрика»

РИМЕРУ Віктору Давидовичу - директорові державного підприємства «Український науково-технічний інститут сертифікації та випробувань електрообладнання», м.Київ

СІЛІНУ Миколі Михайловичу - заступникові технічного директора – начальнику управління акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»

СЛАБКУ Георгію Степановичу - виконавчому директорові дочірнього підприємства «Модітал», м.Житомир

СТАСЕВСЬКОМУ Станіславу Леонідовичу - директорові державного підприємства «Український інститут по проектуванню металургійних заводів», м.Дніпропетровськ

ТРИПУТНЮ Віктору Мусійовичу - начальникові цеху акціонерного товариства «Північний гірничозбагачувальний комбінат», Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БІЛОМУ Олексію Никифоровичу - заступникові директора товариства «Шалигинське», Сумська область

ВОВЧЕНКО Ользі Василівні - директорові сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Промінь», Одеська область

ВОЛКОВУ Володимиру Григоровичу - керівникові особистого селянського господарства-розплідника, Автономна Республіка Крим

ГАНЖІ Володимиру Федоровичу - директорові сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Сиваш», Херсонська область

ІЛЛЯШЕНКУ Федору Івановичу - голові фермерського господарства «Тікич», Київська область

ОСТАПЧУКУ Анатолію Миколайовичу - голові Сарненської районної державної адміністрації, Рівненська область

П’ЯНИХ Миколі Васильовичу - голові фермерського господарства «П’яних Микола Васильович», Автономна Республіка Крим

САВЦІ Василю Михайловичу - голові Бучацької районної державної адміністрації, Тернопільська область

СОКОЛЮКУ Миколі Миновичу - голові сільськогосподарського підприємства «Іскра», Житомирська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ЗАПОРОЖЦЮ Петру Петровичу - голові постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим з питань соціальних, охорони здоров’я та у справах ветеранів

МАСЛЕННІКОВУ Юрію Тимофійовичу - начальникові управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації, Запорізька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ВАЙСМАНУ Якову Ениковичу - директорові з економіки акціонерного товариства «Готельний комплекс «Україна», Автономна Республіка Крим

ВЕРЕНЬКУ Василю Іларіоновичу - слюсареві служби міського комунального підприємства «Чернівцітеплокомуненерго»

КРАВЧЕНКУ Анатолію Миколайовичу - директорові комбінату державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект», м.Миколаїв

ПОЛІЩУКУ Станіславу Степановичу - директорові державного підприємства «Їдальня Управління справами Апарату Верховної Ради України»

РОССОЛОВСЬКОМУ Миколі Дмитровичу - голові Сакської районної ради, Автономна Республіка Крим

СОБЧУКУ Володимиру Дмитровичу - ученому секретареві Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, Тернопільська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ГОЛОТІ Василю Михайловичу - заступникові генерального директора – директору служби акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти», м.Київ

КОЗИРЮ Борису Юрійовичу - заступникові директора Департаменту – начальнику відділу Міністерства інфраструктури України

МАЗНЄВУ Олександру Федоровичу - заступникові начальника державного підприємства «Придніпровська залізниця», м.Дніпропетровськ

ПИЛИП’ЯНКО Валентині Петрівні - адміністраторові державного підприємства «Зал офіційних делегацій» Державного управління справами

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАЧУРІНУ Андрію Анатолійовичу - заступникові начальника – начальнику управління Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Донецькій області

ГАЛІВЕЦЬ Ірині Вікторівні - керівникові апарату Вищого господарського суду України

ДЖИЗІ Миколі Васильовичу - народному депутатові України

ЕЛЬКІНІЙ Ользі Геннадіївні - начальникові Управління Міністерства соціальної політики України

МИРГОРОДСЬКОМУ Олегу Петровичу - директорові Юридичного департаменту Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

ПАНЬКОВУ Олегу Михайловичу - начальникові Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області

ПОПОВІЙ Наталії Євгенівні - помічникові секретаря Центральної виборчої комісії

СУХОМ’ЯТКІНУ Костянтину Миколайовичу - начальникові Юридичного управління Державного управління справами

ТАТАРОВУ Олегу Юрійовичу - заступникові начальника Головного управління – начальнику управління МВС України, підполковнику міліції

ТКАЧУКУ Олександру Миколайовичу - заступникові начальника Миколаївської митниці - начальнику управління Міністерства доходів і зборів України

ФЕДОРОВІЙ Галині Григорівні - судді Київського апеляційного адміністративного суду у відставці

ШАПІРКУ Петру Михайловичу - директорові Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія»

ШУКЛІНІЙ Наталії Георгіївні - проректорові Національної школи суддів України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ЖАРІКОВУ Володимиру Володимировичу - віце-президентові громадської організації «Федерація футболу м.Києва»

КРАВЧУКУ Дмитру Дмитровичу - тренерові-викладачу Косівського районного спортивного клубу одноборств «Богатир», Івано-Франківська область

ЮРЧИШИНУ Степану Федоровичу - спортивному директорові професійного футбольного клубу «Карпати», м.Львів

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ»

ЛАВРИНЕНКУ Сергію Борисовичу - начальникові державного підприємства «Мобільний рятувальний центр ДСНС України»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ВОРОХТІ Миколі Івановичу - художникові-живописцю, м.Одеса

КУРСІНУ Миколі Никифоровичу - художникові-живописцю, м.Харків

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

ДРОЗДОВУ Геннадію Анатолійовичу - ланковому гірників очисного забою відокремленого підрозділу «Шахта «Краснолуцька» державного підприємства «Донбасантрацит», Луганська область

РОГУЛЬСЬКОМУ Олександру Анатолійовичу - прохідникові дільниці державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Донецька область.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

22 січня 2014 року