Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №288/2009

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Перемоги 9 травня

За мужність і самопожертву, виявлені в боротьбі з фашистськими загарбниками у відстоюванні свободи і незалежності Вітчизни, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БАЙНЕТОВА Дмитра Федоровича - члена Союзу ветеранів Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, полковника у відставці
БУРЯКОВА Миколу Семеновича - першого заступника голови Ради Організації ветеранів України, полковника у відставці, м.Київ
ДАБІЖУ Миколу Кириловича - голову ради Криворізької міської організації ветеранів України, Дніпропетровська область
ДОРОЖКА Василя Павловича - першого заступника голови Чернігівської обласної ради організації ветеранів України
ЄЛЕЦЬКОГО Владіслава Олександровича - члена Кримської республіканської організації ветеранів війни, праці і військової служби
КРИСЬКА Михайла Олексійовича - голову президії Українського благодійного фонду пошуку «Пам'ять», м.Київ
МАРКІВСЬКОГО Віктора Івановича - голову Липовецької районної організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил України, Вінницька область
ПЛОСКОНОСА Ігоря Миколайовича - Героя Радянського Союзу, Голову Державного комітету України у справах ветеранів, генерал-майора запасу
ПШЕНИЧНОГО Григорія Тимофійовича - активіста ветеранського руху, м.Київ
СЕМАВІНУ Валентину Павлівну - заступника голови Ради ветеранів міста Одеси
СЕГАЛА Олександра Наумовича - головного балетмейстера Театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр оперети»
СИТНИКОВА Ігоря Олександровича - відповідального секретаря ради Дніпропетровської обласної організації ветеранів України
СОКОЛОВА Валентина Євгеновича - Героя Радянського Союзу, голову Ради ветеранів міста Одеси, капітана першого рангу у відставці
СТАНИСЛАВЧУКА Якова Опанасовича - члена президії обласного комітету Херсонської обласної організації Організації ветеранів України, полковника у відставці

Нагородити орденом Богдана Хмельницького І ступеня

АНАСТАСІЄВА Валентина Олексійовича (посмертно) - голову Ради Організації ветеранів України, м.Київ
ІСАЄНКА Івана Ілліча - почесного голову Калуської міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни, Івано-Франківська область
ЛЮБОМУДРОВА Бориса Івановича - члена ради Івано-Франківської організації ветеранів 38 армії (корпусу)
ОСТАЩЕНКА Сергія Михайловича - голову Харківського обласного Комітету Міжнародної Української Спілки учасників війни
СТАВРОВА Бориса Микитовича - голову Білгород-Дністровської міської ради ветеранів війни, праці і Збройних Сил України, Одеська область

Нагородити орденом Богдана Хмельницького II ступеня

АБДРАШИТОВА Ситдика Мухамедзяновича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, м.Донецьк
БОБКА Михайла Костянтиновича - голову ради первинної організації ветеранів Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка
БОНДАРЯ Івана Миколайовича - голову Хмельницької обласної Ради організації ветеранів України
ВАСИЛЬЄВА Павла Михайловича - голову ради Дніпропетровської міської організації ветеранів України
ВОРОНЦОВА Володимира Гавриловича - голову Міжнародної Української Спілки учасників війни, м.Київ
ГЛАМАЗДІНА Миколу Антоновича - полковника у відставці, ветерана прикордонних військ, м.Одеса
ГОРШКОВА Миколу Васильовича - члена Кримської республіканської організації ветеранів війни, праці і військової служби
ГРИШИНА Михайла Омеляновича - члена президії Володимир-Волинської міськрайонної організації ветеранів України, Волинська область
ГУЦОЛА Андрія Васильовича - заступника голови Ворошиловської районної у місті Донецьку ради ветеранів
ДЕНИСЕНКА Володимира Андрійовича - члена президії Луганської міської та Ленінської районної ради ветеранів
ДЯЧУКА Василя Григоровича - голову Стрийської міської організації інвалідів війни та Збройних Сил, Львівська область
КАМЗЕЛА Івана Максимовича - голову первинної організації ветеранів мікрорайону Гусинка міста Охтирки, Сумська область
КІБАЛЬНІКА Івана Петровича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, Донецька область
КЛІТНОГО Миколу Гавриловича - віце-адмірала у відставці, м.Севастополь
КОРНЄЄВА Володимира Олександровича - заступника голови Київської обласної організації ветеранів України
КОРОЛЕНКА Віктора Дмитровича - голову Запорізької міської організації ветеранів України
ЛЕЙФУРУ Миколу Петровича - голову ради Одеської міської секції ветеранів війни-однополчан
ЛИСТОПАДА Якова Пилиповича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, Донецька область
МАЗЕПУ Михайла Терентійовича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, Донецька область
МОКРЯКА Івана Сидоровича - голову Хотинської районної організації ветеранів України Чернівецької області
ОВСЯННІКОВА Олександра Івановича - голову ради організації ветеранів Шевченківського району міста Києва
ПІДОПРИГОРУ Івана Григоровича - члена президії, секретаря Ради Організації ветеранів України, м.Київ
ПІНАШИНА Степана Ілліча - голову ветеранської організації Дунайської військової флотилії Севастопольського комітету ветеранів війни та Збройних Сил
ПРОХОРОВА Дмитра Андрійовича - члена президії Комітету інвалідів війни та Збройних Сил України Голосіївського району міста Києва
РАБКІНА Віктора Йосиповича - голову комітету ветеранів війни Харківської міської організації ветеранів України
РЕВЕНКА Івана Григоровича - члена Мукачівської міської організації «Ветерани України», Закарпатська область
СЕЛІВАНОВА Петра Івановича - заступника голови Тячівської районної ради ветеранів війни та Збройних Сил України, Закарпатська область
СТЕПАНОВА Дмитра Сергійовича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, Донецька область
ТАРАНА Григорія Петровича - активіста ветеранського руху, м.Київ
ТАРНОВСЬКОГО Сергія Васильовича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, м.Донецьк
ТКАЧЕНКА Михайла Селіфановича - голову ревізійної комісії Дніпропетровської обласної організації ветеранів України
ТОТАЯ Дмитра Петровича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, Донецька область
УРАЗБАХТІНА Віла Галямовича - члена президії Ради організації ветеранів війни, праці та військової служби Київського району міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим
ФОМЕНКА Петра Івановича - активіста ветеранського руху, Чернівецька область
ШПАКОВА Валентина Лонгіновича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, м.Херсон

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

АБРАМСЬКОГО Івана Івановича - голову Фастівської міської організації інвалідів війни та Збройних Сил, Київська область
БАЖАН Ніну Євстигніївну - члена Жовтневої районної ради ветеранів, м.Луганськ
БАРИЛЬНИКА Якова Тихоновича - першого заступника голови Харківського обласного Комітету Міжнародної Української Спілки учасників війни
БРИЧЕНКА Анатолія Омеляновича - члена Лисичанської міської ради ветеранів, Луганська область
БУГАЄНКА Василя Олексійовича - голову первинної ветеранської організації села Будилка Лебединського району, Сумська область
БУРЧА Антона Юрійовича - голову первинної організації ветеранів війни, праці, Збройних Сил та органів правопорядку села Квасово Берегівського району, Закарпатська область
ВЕЛИЧКА Тимофія Івановича - голову правління Хмельницького міського товариства інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил
ВОЛКОВА Леоніда Григоровича - члена Ради організації ветеранів війни, праці та військової служби Київського району міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим
ГІРНИКА Ярослава Івановича - голову Львівського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
ГОЛОВКА Гаврила Калиновича - заступника голови ради Рівненської обласної організації ветеранів
ГОНЧАРЕНКА Івана Петровича - активіста ветеранського руху, Волинська область
ГОРБАТКА Івана Йосиповича - голову первинної ветеранської організації Вищого виробничого училища № 2 Суворовської районної ради, м.Херсон
ГОРЕЙКА Івана Іларіоновича - першого заступника голови Тернопільської обласної організації Організації ветеранів України
ДАЦІВА Йосифа Степановича - голову Самбірського районного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів, Львівська область
ДОБРОВОЛЬСЬКОГО Миколу Миколайовича - члена Знам'янської районної організації ветеранів України, Кіровоградська область
ДОЛЖЕНКА Івана Івановича - голову ради Черняхівської районної організації ветеранів, Житомирська область
ЄВТУШЕВСЬКОГО Георгія Антоновича - голову Львівської обласної організації інвалідів війни та Збройних Сил
ЖУКОВА Миколу Михайловича - голову ради інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил Дзержинського району міста Харкова
ЗВЕНИГОРОДСЬКОГО Степана Васильовича - члена Вінницької обласної організації інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України
ЗВ'ЯГІНЦЕВА Олексія Федоровича - заступника голови ради інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил Орджонікідзевського району міста Харкова
ЗМІЄВЦЯ Віталія Олександровича - пенсіонера, полковника у відставці, ветерана прикордонних військ, м.Київ
ІНКІНУ Ганну Феодосіївну - голову ради первинної організації ветеранів «Сирець» Шевченківського району міста Києва
КАРАСЮКА Івана Маркіяновича - завідувача кафедри Уманського державного аграрного університету, Черкаська область
КОНДРАЦЬКОГО Якова Назаровича - активіста ветеранського руху, Чернівецька область
ЛАТИШЕВА Євгена Петровича - голову Центральної районної організації ветеранів війни, праці та військової служби міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим
ЛЕБЕДИНСЬКОГО Миколу Андрійовича - радника голови президії ради Всеукраїнської організації інвалідів війни та Збройних Сил, м.Київ
ЛЕЙБІНА Євгена Олександровича - члена Кримської республіканської організації ветеранів війни, праці і військової служби
ЛИТВИНЧУКА Михайла Дмитровича - члена секретаріату Львівського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
ЛУКАСЕВИЧА Степана Петровича - голову ради ветеранів Київського району міста Полтави
МАЗАНІКА Леоніда Олександровича - активіста ветеранського руху, м.Київ
МАЗУРА Миколу Миколайовича - члена ради Львівського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
МАТВЄЄВА Валерія Костянтиновича - активіста ветеранського руху, м.Тернопіль
МИТРОФАНОВА Тимофія Вісаріоновича - члена Черкаської міської громадської організації ветеранів
МОЙСЕЯ Андрія Васильовича - активіста Іршавської районної організації «Товариство добровольців і учасників війни», Закарпатська область
МОТЕРА-БОРЧУКА Віктора Терентійовича - голову Вознесенської районної організації ветеранів України, Миколаївська область
НУРІЩЕНКА Володимира Андрійовича - голову Боярської міської організації інвалідів війни та Збройних Сил, Київська область
ПЕНЮ Івана Стефановича - голову об'єднання ветеранів-однополчан 152 Дніпропетровської Червонопрапорної орденів Суворова II ступеня та Олександра Невського стрілецької дивізії
ПОЄЗДНІКА Івана Никифоровича - полковника у відставці, м.Київ
ПРОЖЕЙКА Миколу Олексійовича - голову Бориспільської міської організації інвалідів війни та Збройних Сил, Київська область
РАУНЕСТА Михайла Станіславовича - пенсіонера, активіста ветеранського руху, Кіровоградська область
РИМАРЯ Володимира Федоровича - заступника Голови Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років при Верховній Раді України
СЕМІШАНА Олексія Івановича - першого заступника голови президії Всеукраїнської організації інвалідів війни та Збройних Сил, м.Київ
СКРИПКІНУ Ольгу Мефодіївну - члена президії Одеської міської секції ветеранів війни-однополчан
СТЕЦЮКА Сергія Микитовича - голову Волинської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів Союзу організацій інвалідів України
СУСЄВУ Раїсу Трохимівну - активіста ветеранського руху, Сумська область
ТЕМНЕНКА Володимира Васильовича - члена Корсунь-Шевченківської районної організації ветеранів, Черкаська область
ЧУМАК Іскру Семенівну - члена президії Ради організації ветеранів війни, праці та військової служби Київського району міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим
ЯКУНІНУ Правду Леонідівну - голову Київської обласної організації інвалідів війни та Збройних Сил

Нагородити орденом «За мужність» III ступеня

ІЛЬЇНИХ Григорія Артамоновича - голову Кіровоградської міської первинної організації воїнів-десантників Великої Вітчизняної війни
КАЛЬНИЦЬКУ Надію Денисівну - голову міської громадської організації борців антифашистського опору міста Маріуполя, Донецька область
КОСТЕНКА Віталія Івановича - почесного голову Куп'янської районної організації ветеранів України, Харківська область
МАРЧУКА Володимира Йосиповича - члена ради міської громадської організації борців антифашистського опору міста Маріуполя, Донецька область
МАШОВЦЯ Павла Леонтійовича (посмертно)- голову Всеукраїнської організації інвалідів війни та Збройних Сил, м.Київ
УДОВЕНКА Володимира Івановича - голову президії Київської міської організації інвалідів війни та Збройних Сил
ШВЕДА Георгія Павловича - заступника голови Київської спілки колишніх малолітніх в'язнів фашизму

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

ДРОБОТЬКО Валентину Іванівну - виконавчого директора Харківської обласної Асоціації громадських організацій інвалідів та ветеранів війни

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ЛЕОНОВУ Віру Прохорівну - голову ради Замостянської районної організації ветеранів України, м.Вінниця
ЛУЦЬ Мотрону Володимирівну - голову ради Томаківської районної організації ветеранів України, Дніпропетровська область
НАЗАРОВУ Лєру Гаптулаївну - голову громадської організації міста Києва «Ветерани праці - Діти війни»
РЕВУ Ніну Максимівну - ветерана війни і праці, м.Київ
ФУРСЕНКО Ольгу Захарівну - ветерана війни і праці, м.Херсон
Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ЛАСТОВЕЦЬКОГО Павла Івановича - голову Білгород-Дністровської районної ради організації ветеранів Одеської області

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

ДУДНІКУ Костянтину Дмитровичу - члену організації винахідників «Привілегія», м.Одеса

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

САМОХВАЛОВУ-РОСТОВСЬКОМУ Володимиру Сергійовичу - професорові кафедри Полтавського університету споживчої кооперації України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

ЧЕРЕВКУ Володимиру Петровичу - юрисконсульту ремонтно-експлуатаційного управління № 3 міста Умань, Черкаська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

МАЙСТРЕНКУ Анатолію Андрійовичу - ветеранові війни та праці, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ЧЕЧІНІЙ Людмилі Василівні - директорові Будинку культури селища Бабаї, Харківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БОНДАР Інтерні Касянівні - завідувачу відділу Науково-дослідного економічного інституту, доктору економічних наук, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

СІНДЄЄВІЙ Ніні Василівні - ветеранові війни та спорту, м.Київ.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

5 травня 2009 року