Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №355/2013

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

ШАПОВАЛА Володимира Миколайовича - Голову Центральної виборчої комісії

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

МАЗАРАКІ Анатолія Антоновича - ректора Київського національного торговельно-економічного університету
МХІТАРЯНА Нвєра Мнацакановича - народного депутата України
ПЕУНОВА Вадима Костянтиновича - письменника, м.Донецьк
ПИЛИПЧУКА Петра Пилиповича - Голову Верховного Суду України у відставці
СТОЯНА Олександра Миколайовича - народного депутата України

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ДІБРОВУ Валерія Григоровича - директора товариства «П’ятидні», Волинська область
ДОБЖАНСЬКОГО Віталія Броніславовича - генерального директора державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України
КЛІМОВА Леоніда Михайловича - народного депутата України

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

АФОНІНА Олександра Васильовича - президента благодійної організації «Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів», м.Київ
БІЛОНОЖКА Віталія Васильовича - генерального директора міжнародного фестивалю родинної творчості «Мелодія двох сердець», м.Київ
БОРИСОВА Вячеслава Івановича - директора Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса Національної академії правових наук України, м.Харків
БУРЛАКОВА Павла Миколайовича - першого заступника Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим
ВОЗНЮКА Володимира Денисовича - суддю Конституційного Суду України у відставці, заступника директора Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України
ГРИЦЕНКА Володимира Ілліча - директора Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України, м.Київ
ДЕМЧЕНКА Володимира Йосиповича - директора товариства «Оріон», Дніпропетровська область
ДЖУРИНСЬКОГО Віталія Олександровича - президента товариства «ВіДі Груп», Київська область
ЖЕБРОВСЬКОГО Бориса Михайловича - заступника Міністра освіти і науки України
ЗАГРИВОГО Володимира Івановича - Новоград-Волинського міського голову, Житомирська область
ІЩЕНКА Миколу Івановича  - директора гірничодобувного дивізіону товариства «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ», Дніпропетровська область
КАРПЕНКА Юрія Володимировича - генерального директора спільного українсько-французького підприємства з іноземними інвестиціями у формі товариства «Основа-Солсиф», м.Київ
КОВАЛЬЧУКА Сергія Михайловича - засновника приватного підприємства «Універсам», Волинська область
КОШИНА Юрія Андрійовича - начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
МОКРЕНЦЯ Михайла Григорійовича - директора об’єднаного аміачного заводу акціонерного товариства «Концерн Стирол», Донецька область
ПАНЧЕНКА Бориса Максимовича - директора товариства «Фастівка», Київська область
ПРЕСНЯКА Ігоря Степановича - директора казенного підприємства «Науково-виробничий комплекс «Іскра», м.Запоріжжя
СКОРИКА Миколу Леонідовича - міністра фінансів Автономної Республіки Крим
СТЕПКА Михайла Филимоновича - директора Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, м.Київ
ФІЛАТОВА Юрія Васильовича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Донецьксталь» – металургійний завод»

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АКАЙОМОВА Петра Івановича - першого заступника голови правління регіональної громадської організації «Земляцтво Донбасівців», м.Москва
БАБАНСЬКОГО Василя Марковича - голову Балтської районної державної адміністрації, Одеська область
БАБИЧА Євгенія Михайловича - завідувача кафедри Національного університету водного господарства та природокористування, м.Рівне
БАЛЮКА Олександра Васильовича - бригадира тракторної бригади агрофірми «Україна», Полтавська область
БАРВІНЕНКА Віталія Дмитровича - народного депутата України
БЕРНАДСЬКУ Лілію Віталіївну - заступника голови – керівника апарату Хмельницької обласної державної адміністрації
БУРЛАКУ Василя Михайловича - заступника голови – керівника апарату Чернівецької обласної державної адміністрації
ВАСИЛИШИНА Андрія Володимировича - президента Всеукраїнського благодійного фонду правоохоронних органів, Збройних Сил і військових формувань «Україна», генерала внутрішньої служби України, м.Київ
ВАСИЛЬЄВУ Ларису Миколаївну - поетесу, прозаїка, президента музейно-меморіального комплексу «Історія танку Т-34», м.Москва
ГАЙДУКОВА Михайла Дмитровича - голову Луганської обласної організації ветеранів України
ГЄЛЛЄРА Євгенія Борисовича - народного депутата України
ГИКУ Олексія Миколайовича - голову Канівської районної державної адміністрації, Черкаська область
ДЕЙНЕГУ Володимира Петровича - депутата Київської міської ради
ЗАМОГИЛЬНОГО Володимира Борисовича - льотчика-випробувача державного підприємства «Завод 410 ЦА», м.Київ
ЗІЛЬБЕРМАНА Юрія Абрамовича - проректора Київського інституту музики імені Р.М.Глієра
ІВАНЕНКА Петра Петровича - голову Броварської районної державної адміністрації, Київська область
КИСЛИЦИНА Володимира Олександровича - директора комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва»
КИЯШКА Анатолія Яковича - суддю Верховного Суду України у відставці
КІЦУЛА Миколу Романовича - майстра мостового дільниці відокремленого підрозділу «Стрийська дистанція колії» державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця»
КОМАРЕНКА Григорія Олексійовича - заступника голови правління регіональної громадської організації «Земляцтво Донбасівців», м.Москва
КРИВКА Михайла Петровича - першого заступника голови Рівненської обласної ради
КРУЦЮКА Сергія Петровича - голову Сімферопольської районної ради, Автономна Республіка Крим
ЛАЗНИКА Петра Івановича - голову Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок
ЛУК’ЯНОВА Сергія Віталійовича - начальника Рівненської митниці Міністерства доходів і зборів України
ЛУНЬОВА Олексія Миколайовича - голову ради капітанів акціонерного товариства «Югрефтрансфлот», м.Севастополь
МАЛИША Анатолія Миколайовича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя
МЕДВЕДЧУКА Володимира Миколайовича - заступника Дніпропетровського міського голови
МОЛОТОВА Валерія Вікторовича - голову Борзнянського районного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Чернігівська область
МОЛЧАНОВА Артема Володимировича - генерального директора товариства «Управляюча компанія «Група ГМС», м.Москва
МОРОЗА Олександра Григоровича - генерального директора товариства «Славутич-Руда-Україна», Полтавська область
НАУМОВИЧА Олександра Володимировича - Шахтарського міського голову, Донецька область
ПОЛЯКОВА Артура Анатолійовича - начальника Миколаївської митниці Міністерства доходів і зборів України
ПОГРЕБНЯКА Вадима Анатолійовича - директора товариства «Українсько-словенське підприємство «Хлібопекарський комплекс «Кулиничівський», Харківська область
ПРОСКУРНЮ Івана Миколайовича - першого заступника генерального директора – головного інженера товариства «Гуала Кложерс Україна», м.Суми
РАФАЛЬСЬКОГО Ігоря Олексійовича - голову Обухівської районної державної адміністрації, Київська область
РЖЕПІШЕВСЬКОГО Костянтина Івановича - представника Міністерства закордонних справ України
СЕМЧУКА Григорія Михайловича - першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
СИДОРЕНКА Олександра Івановича - голову Джанкойської районної державної адміністрації, Автономна Республіка Крим
ТАРАСЕНКА Станіслава Сергійовича - бригадира цеху товариства «Миколаївський глиноземний завод»
ТОКАРСЬКОГО Василя Лукича - Замшанівського сільського голову, Волинська область
ТУРА Анатолія Івановича - Іванківського сільського голову, Київська область
ФЕДОРЕНКА Сергія Мирославовича - головного лікаря комунального закладу «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» Львівської обласної ради
ЧЕРНЯКА Валентина Григоровича - генерального директора товариства «Граніт», Житомирська область
ЩОТКУ Станіслава Олексійовича - суддю Верховного Суду України у відставці

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

РОЗЕНКА Віталія Івановича - суддю Конституційного Суду України у відставці

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

КОВАЛЕНКО Любов Григорівну - генерального директора державної організації «Вінницька обласна державна телерадіокомпанія «ВІНТЕРА»
МЄШКОВУ Людмилу Іванівну - художника монументально-декоративного мистецтва, м.Київ
ПАЗИЧ Майю Павлівну - актрису Київського академічного театру юного глядача на Липках

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БАТАЛОВУ Валерію Давидівну - директора гімназії № 153 імені О.С.Пушкіна, м.Київ
БРИТОВУ Олену Валентинівну - директора дочірнього підприємства – дитячий садок «Казка», м.Суми
ВЕСТ Світлану Олександрівну - заступника директора ліцею № 100 «Поділ» – загальноосвітнього навчального закладу I–III ступенів, м.Київ
ВОЛИНЕЦЬ Людмилу Семенівну - Керівника Управління Адміністрації Президента України
ГАРКУШУ Наталію Михайлівну - старшого наукового співробітника відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею
ГЛУЩЕНКО Олену Миколаївну - координатора благодійних програм Спілки ветеранів Афганістану Деснянського району м.Києва
ГРУЗІНОВУ Надію Дмитрівну - начальника управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Луганська
ДЄДУШЕВУ Марину Володимирівну - першого заступника начальника Міжрегіонального головного управління Міністерства доходів і зборів України – Центрального офісу з обслуговування великих платників
ЖУЧЕНКО Галину Іванівну - голову Ровеньківської міської організації Товариства Червоного Хреста, Луганська область
КОВАЛЬЧУК Любов Володимирівну - Острозького міжрайонного прокурора Рівненської області
КОТЛЯРЕВСЬКУ Світлану Василівну - начальника управління Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Полтавській області
ЛАСКАВУ Віру Петрівну - Степанецького сільського голову, Черкаська область
ЛИХУТУ Любов Миколаївну - суддю Верховного Суду України у відставці
МІЩЕНКО Наталію Іванівну - Гнідинцівського сільського голову, Чернігівська область
САД Світлану Іванівну - заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації
СЕРДЮКОВУ Надію Іванівну - заступника директора, головного агронома сільськогосподарського підприємства «Шевченка», Кіровоградська область
СТАМАТІНУ Марину Владиславівну - заступника Харківського міського голови
ШУТОВУ Ларису Валентинівну - начальника управління Новоград-Волинської міської ради, Житомирська область

Нагородити орденом Данила Галицького

АВРАМЕНКА Олега Миколайовича - заступника начальника Управління Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України
КАШИРІНА Анатолія Васильовича - заступника директора департаменту – начальника відділу Державної служби експортного контролю України
ПОГОНЮКА Василя Анатолійовича - начальника юридичного управління Секретаріату Центральної виборчої комісії

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

ІГНАТЕНКА Володимира Івановича - заступника начальника Служби Управління державної охорони України, підполковника

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» III ступеня

АБРОСИМОВА Вадима Володимировича - начальника відділення державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області, прапорщика служби цивільного захисту
ГАТАНЮКА Сергія Миколайовича - начальника сектору управління Управління МВС України в Тернопільській області, майора міліції
ІГНАТОВА Ігоря Анатолійовича - заступника начальника Бородянського районного відділу – начальника кримінальної міліції Головного управління МВС України в Київській області, підполковника міліції
ЛИСЕЙКА Олега Васильовича - заступника начальника відділу управління Головного управління МВС України в Одеській області, підполковника міліції
МАЗУРАКА Станіслава Володимировича - старшого оперуповноваженого відділу управління Головного управління МВС України в Донецькій області, підполковника міліції
МИХАЙЛЕЦЬКОГО Ореста Орестовича - начальника сектору управління Головного управління МВС України у Львівській області, підполковника міліції
МОТОВА Дениса Володимировича - заступника начальника центру Оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Донецькій області, підполковника служби цивільного захисту
МУДЯ Романа Васильовича - старшого оперуповноваженого Новороздільського міського відділення міліції Миколаївського районного відділу Головного управління МВС України у Львівській області, майора міліції

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БАЛИБЕРДІНА Юрія Сергійовича - гірника очисного забою акціонерного товариства «Шахта імені О.Ф.Засядька», м.Донецьк
БОНДАРЕНКА Олександра Миколайовича - заступника начальника Головного управління – начальника управління Генеральної прокуратури України
ВАСЬКОВСЬКОГО Миколу Михайловича - завідувача відділу Господарського управління Секретаріату Конституційного Суду України
ГУБАРИКА Івана Володимировича - оглядача гідротехнічних об’єктів Любешівського управління водного господарства Волинського обласного управління водних ресурсів
ГУТОГО Романа Мироновича - сталевара електропечі цеху акціонерного товариства «АЗОВЕЛЕКТРОСТАЛЬ» акціонерного товариства «Азовмаш», Донецька область
ДЗЮБУ Сергія Миколайовича - першого заступника голови громадської організації «Колегія футбольних арбітрів та інспекторів м.Києва»
ЗГУРОВСЬКОГО Олега Віталійовича - машиніста електровоза локомотивного депо «Ясинувата – Західне державного підприємства «Донецька залізниця»
КАРАПИША Василя Михайловича - слідчого прокуратури Ічнянського району Чернігівської області
ЛИТВИНЕНКА Миколу Григоровича - начальника управління прокуратури Донецької області
МИХАЙЛОВУ Тетяну Григорівну - старшого електромеханіка відокремленого підрозділу «Полтавська дистанція сигналізації та зв’язку» державного підприємства «Південна залізниця»
ПУТІМЦЕВУ Оксану Олександрівну - головного консультанта відділу Судової палати Верховного Суду України
ПУШКАРЬОВА Олександра Олександровича - Ліснівського сільського голову, Автономна Республіка Крим
РОМАНЧУКА Станіслава Федоровича - старшого майстра моторо-випробувальної станції державного підприємства «Завод 410 ЦА», м.Київ
СТРУЦ Олену Валеріївну - заступника начальника управління Генеральної прокуратури України
ТАРАСІЧЕВУ Євдокію Прокопівну - двірника комунального підприємства «Служба єдиного замовника Ворошиловського району міста Донецька»
ТКАЧУК Валентину Василівну - заступника завідувача Відділу Конституційного Суду України
УРБАНСЬКОГО Петра Олексійовича - токаря цеху товариства науково-виробничого підприємства «Херсонський машинобудівний завод»
ЦАПЕНКО Ніну Степанівну - Ганнівського сільського голову, Кіровоградська область
ЧУДІКА Василя Олександровича - начальника цеху комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради
ЯДЛОВСЬКОГО Івана Михайловича - старшого прокурора прокуратури Баштанського району Миколаївської області

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ГАВРИЛЮКУ Олегу Григоровичу - композиторові, виконавцю, поету, м.Київ
ЕРЛУ Хобарту  - головному диригентові і художньому керівнику Національного одеського філармонічного оркестру

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КОВНІРУ Сергію Миколайовичу - солістові опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ
КРЕЙДУН Дар’ї Сергіївні - солістці балету Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені П.Вірського, м.Київ
ЛОБОДІ Світлані Сергіївні - співачці
САВЧЕНКО Анжеліці Віталіївні - артистці драми Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ
СОКОЛОВУ Анатолію Євгеновичу - акторові Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру
ХОМЛІЧЕНКО Лоліті Григорівні - артистці-солістці-інструменталістці Національного ансамблю солістів «Київська камерата», м.Київ
ЧЕЛКАНОВУ Віталію Володимировичу - директорові Центру культури та мистецтв МВС України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

ЧЕРКЕСУ Богдану Степановичу - директорові Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

БУРАТЕВИЧУ Олександру Івановичу  завідувачеві лабораторії інженерно-технічних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз
ГРИГОРОВУ Андрію Івановичу - директорові товариства «Стандарт-Строй», м.Севастополь
ГРИГОРУ Анатолію Федоровичу - першому заступникові Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України
КЛЮЧНІКОВУ Івану Пилиповичу - ветеранові дорожньої галузі, м.Київ
КРУТИЛКУ Івану Лукичу - генеральному директорові товариства «Будівельний Альянс Груп», м.Хмельницький
ЛЕВКОВИЧУ Юрію Володимировичу - директорові товариства «ТЕРНОПІЛЬ МОСТОБУД»
ЛЯЛЮКУ Миколі Григоровичу - провідному інженерові відділу дочірнього підприємства «Харківський облавтодор»
МЕГРАБЯНУ Хосрофу Амаяковичу - заступникові голови правління акціонерного товариства «Позняки-Жил-Буд», м.Київ
ПАРІЄНКУ Володимиру Вікторовичу - муляру дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Промбуд-1» акціонерного товариства «Сумбуд», м.Суми
ХИМИЧУ Анатолію Андрійовичу - заступникові голови правління акціонерного товариства «Мостобуд», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ГРИБИК Марії Степанівні - педагогові-організатору Задністрянської загальноосвітньої школи I–III ступенів Галицького району, Івано-Франківська область
ЖУК Галині Петрівні - учительці Бабанської загальноосвітньої школи I–III ступенів Уманського району, Черкаська область
КУЗЬМЕНКО Вірі Іванівні - учительці Броварської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 9, Київська область
НЕТРЕБІ Віктору Анатолійовичу - директорові Зугреського навчально-виховного комплексу № 3 «Різнопрофільний ліцей-загальноосвітня школа I–II ступенів» Харцизької міської ради, Донецька область
ПІНТІ Марії Дмитрівні - директорові Городненської загальноосвітньої школи, Одеська область
РУДЯГІНУ Євгенію Михайловичу - директорові Чернігівської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 7 Чернігівської міської ради
ШЕВЧУКУ Олександру Григоровичу - учителеві Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

КОРОЛЮ Віктору Юхимовичу - члену правління благодійної організації «Київський міський та обласний патріотичний клуб «ПОШУК», докторові історичних наук
МОСКАЛЕНКО Валентині Володимирівні - завідувачеві лабораторії Інституту психології імені Г.С.Костюка Національної академії педагогічних наук України, доктору філософських наук, м.Київ
ПОРУЧНИКУ Анатолію Михайловичу - директорові центру магістерської підготовки, завідувачу кафедри державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», докторові економічних наук
РАДЧЕНКУ Володимиру Григоровичу - директорові державної наукової установи «Науковий центр екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу Національної академії наук України», доктору біологічних наук, м.Київ
СКУРАТІВСЬКОМУ Віталію Андрійовичу - професорові кафедри Національної академії державного управління при Президентові України, доктору філософських наук, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

БУЛГАКОВІЙ Раїсі Іванівні - виконувачеві обов’язків професора кафедри Республіканського вищого навчального закладу «Кримський університет культури, мистецтв і туризму»
ІВАЩЕНКО Ірині Віталіївні - старшому викладачеві кафедри театрального мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв
МІХАЛЬОВІЙ Євгенії Яківні - доцентові кафедри Луганської державної академії культури і мистецтв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

КОНОНОВУ Володимиру Миколайовичу - донорові Кримської республіканської установи «Центр служби крові»
СЛОБОДЕНЮКУ Юрію Івановичу - донорові, м.Хмельницький

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БЕЗСМЕРТНОМУ Олександру Васильовичу - голові Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
ЗАСУЛЬСЬКОМУ Миколі Васильовичу - президентові Київської торгово-промислової палати
ЗАТУЛКУ Андрію Володимировичу - заступникові начальника порту державного підприємства «Миколаївський морський торговельний порт»
ІЛЬЧУК Галині Петрівні - завідувачеві відділу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз
КАЛЬНІЧЕНКО Валентині Анатоліївні - директорові Департаменту Фонду державного майна України
МАГУТІ Роману Миколайовичу - Голові Рахункової палати
МАМОНТОВІЙ Олені Григорівні - начальникові Головного управління статистики у Харківській області
МАРКОВИЧ Галині Богданівні - заступникові директора Департаменту – начальнику Управління Міністерства фінансів України
МЕДВІДЮ Сергію Миколайовичу - директорові департаменту Запорізької обласної державної адміністрації
УДАЧИНІЙ Ірині Михайлівні - завідувачеві відділу Головного управління Адміністрації Президента України
ШЕБЕКО Тетяні Іванівні - заступникові директора департаменту Дніпропетровської обласної державної адміністрації
ШПЕКУ Роману Васильовичу - члену ради Незалежної асоціації банків України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

БОРЩУ Геннадію Миколайовичу - директорові Луганської філії державного підприємства «Регіональні електричні мережі»
КІСЕЛЬОВУ Миколі Миколайовичу - директорові департаменту акціонерного товариства «Укргідроенерго», Київська область
КОВАЛЮ Петру Михайловичу - електромонтерові Зборівського району електромереж акціонерного товариства «Тернопільобленерго»
МЕРКУШОВУ Віктору Тимофійовичу - члену Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
ХАРЬКОВУ Олександру Петровичу - головному інженерові корпорації виробничих та комерційних підприємств «Союз», м.Одеса
ЮР’ЄВУ Геннадію Петровичу - заступникові голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ІОФФЕ Олександру Юлійовичу - завідувачеві кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ
КЛІМЕНТЬЄВУ Івану Миколайовичу - головному державному санітарному лікареві Одеської міської санітарно-епідеміологічної станції
СКРИПЧЕНКО Наталії Яківні - завідувачеві відділення державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», м.Київ
ТКАЧУК Тетяні Євгенівні - лікареві відділення лікувально-профілактичного закладу «Волинський обласний онкологічний диспансер»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

ОЛЕКСІЄВЦЮ Миколі Григоровичу - директорові державного підприємства «Березнівське лісове господарство», Рівненська область
ПЛИСЦІ-ГАЛАТИБІ Марії Дмитрівні - директорові філії «Міжгірське лісове агропромислове господарство» державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств»
ШАФРАНУ Гурію Івановичу - директорові державного підприємства «Сімферопольське лісомисливське господарство», Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ДАНІЄЛЯНУ Яші Ервандовичу - заступникові голови правління – технічному директору акціонерного товариства «Автомотозапчастина», м.Луганськ
ЛЕВИКІНУ Рудольфу Петровичу - начальникові лабораторії державного підприємства «Конструкторсько-технологічне бюро «Судокомпозит», Автономна Республіка Крим
НАЗАРЕНКУ Олексію Дмитровичу - слюсареві-інструментальнику цеху акціонерного товариства «Азовзагальмаш» акціонерного товариства «Азовмаш», Донецька область
ПІЧЦІ Віктору Івановичу - провідному інженерові-технологу державного підприємства «Харківський машинобудівний завод «ФЕД»
ЧЕРНЯКУ Роману Євгеновичу - виконувачеві обов’язків генерального директора акціонерного товариства «АвтоКрАЗ», Полтавська область
ШЕРЕМЕТЬЄВУ Олександру Вікторовичу - начальникові відділу державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БОНДАРЮ Анатолію Анатолійовичу - начальникові відділу культури і туризму Новоукраїнської районної державної адміністрації, Кіровоградська область
ГРЕБЕНЮК Тетяні Валеріївні - керівникові самодіяльного колективу Будинку науки і техніки відокремленого структурного підрозділу «Дніпропетровське будівельно-монтажне експлуатаційне управління» державного підприємства «Придніпровська залізниця»
ДАВТЯНУ Володимиру Саркисовичу - директорові комунального підприємства «Центральний парк культури та відпочинку імені М.Горького», м.Харків
ДЕРЕВОРІЗ Оксані Василівні - балетмейстерові зразкового аматорського дитячого ансамблю танцю «Первоцвіт» Копичинецького міського центру культури і дозвілля Гусятинського району, Тернопільська область
ДЄГТЯРЬОВІЙ Лідії Омелянівні - викладачеві-методисту комунального закладу «Сєвєродонецьке обласне музичне училище імені С.С.Прокоф’єва», Луганська область
ЄФИМЕНКО Наталії Миколаївні - викладачеві кафедри Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв
ЄМЕЦЬ Світлані Григорівні - заступникові генерального директора акціонерного товариства «Туристсько-оздоровчий комплекс «Судак», Автономна Республіка Крим
ІВАНЧУКУ Богдану Ільковичу - директорові Коломийської дитячої музичної школи № 1, Івано-Франківська область
КРАВЧУКУ Андроніку Ярославовичу - керівникові зразкової дитячої вокальної студії «Самоцвіти Конотопщини» Конотопського районного будинку культури, Сумська область
ЛАХМАТОВІЙ Людмилі Євгенівні - начальникові відділу культури і туризму Новотроїцької районної державної адміністрації, Херсонська область
НЕВЕРОВІЙ Ларисі Степанівні - директорові Запорізького муніципального театру танцю управління культури і мистецтв Запорізької міської ради
РОГОВОМУ Володимиру Абрамовичу - заступникові директора клубу Благодійного фонду «Хесед Менахед», м.Дніпропетровськ
ФЕСЮКУ Богдану Миколайовичу - начальникові дільниці «Держколекція музичних інструментів» державного підприємства «Національний будинок органної та камерної музики України», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БАБЕНКУ Леоніду Вікторовичу - деканові факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
БЕРНАЦЬКІЙ Світлані Михайлівні  - доцентові кафедри Національного університету державної податкової служби України, Київська область
ВАСИЛЕЦЬ Тамарі Петрівні - директорові Ворожбянської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 3 Білопільської районної ради, Сумська область
ВАСЬКУ Роману Володимировичу - ректорові Київського національного лінгвістичного університету
ГАЄВІЙ Світлані Леонтіївні - директорові середньої загальноосвітньої школи № 78 Печерського району м.Києва
ДЕЙЧАКІВСЬКОМУ Ігорю Івановичу - директорові Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради
ЗІРЦІ Вірі Василівні - завідувачеві кафедри Київського інституту перекладачів
ІВАНЕНКО Руслані Валеріївні - заступникові директора Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ
КАПТАЛАН Тамарі Петрівні - директорові навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I–III ступенів – дошкільний заклад «, с.Надрічне, Одеська область
КАПУСТНИКУ Валерію Андрійовичу - першому проректорові Харківського національного медичного університету
КРАСНЯКОВУ Євгену Васильовичу - головному консультантові секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти
ЛИПОВЕЦЬКІЙ Ользі Григорівні - заступникові начальника управління – начальнику відділу Житомирської обласної державної адміністрації
МАЗУРЯКУ Тарасу Петровичу - методистові Чернівецького обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді
НЕКРАССІ Ігорю Анатолійовичу - директорові департаменту Міністерства освіти і науки України
ОЗЕРНЮК Людмилі Аркадіївні - заступникові проректора Національного університету «Одеська юридична академія»
ПОВСТЕМСЬКІЙ Вірі Іванівні - директорові Романовобалківської загальноосвітньої школи I–III ступенів Первомайської районної ради, Миколаївська область
РУДЮ Анатолію Володимировичу - завідувачеві кафедри інституту механізації і електрифікації сільського господарства Подільського державного аграрно-технічного університету, Хмельницька область
РЯБЧУК Тетяні Федорівні - директорові Бурчацької спеціалізованої школи I–III ступенів «Джерело» Михайлівської районної ради, Запорізька область
САЧУК Таїсі Олексіївні - директорові Нововолинської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 4 виконавчого комітету Нововолинської міської ради, Волинська область
СОНІНУ Олексію Львовичу - директорові комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді», м.Севастополь
ШАРУДІ Володимиру Гавриловичу - професорові кафедри державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет», м.Дніпропетровськ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ЛИСЕНКУ Юрію Миколайовичу  - заступникові директора державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

БІЛЕНКУ Віктору Миколайовичу - заступникові директора філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» акціонерного товариства «Кримський ТИТАН», Дніпропетровська область
БОНДАРЕНКУ Олександру Дмитровичу - директорові товариства «Глобинський м’ясокомбінат», Полтавська область
БОРИСЕНКУ Сергію Миколайовичу - механікові цеху акціонерного товариства «АЗОТ», м.Черкаси
ГНЕЗДІЛОВІЙ Тетяні Вадимівні - виконавчому директорові фермерського господарства «Інтегровані агросистеми», Херсонська область
КЛИМЕНКУ Володимиру Михайловичу - генеральному директорові товариства «Новий друк», м.Київ
КОСТЕЛЬНЮКУ Андрію Миколайовичу - експертові-гемологу державного підприємства «Вінницький завод «Кристал»
КОСТІНСЬКОМУ Анатолію Олександровичу - головному інженерові державного видавництва «Преса України» Державного управління справами
ЛАПТІ Тамарі Михайлівні - генеральному директорові акціонерного товариства «Сільськогосподарська виробнича фірма «АГРОТОН», м.Луганськ
МИСИК Ірині Анатоліївні - голові фермерського господарства «Кегичівське», Харківська область
ПРОДАНУ Василю Васильовичу - голові правління акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Українське видавничо-поліграфічне об’єднання», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

КОРНІЙЧУКУ Олександру Васильовичу - виконавчому директорові Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України, м.Вінниця
ОНИШКУ Олександру Вікторовичу - голові Приморської районної державної адміністрації, Запорізька область
ПІДПАРУБОЧОМУ Віктору Олексійовичу - голові фермерського господарства «Еталон», Дніпропетровська область
САЮНУ Володимиру Миколайовичу - голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ювілейний», Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ОМЕЛЯНЮК Наталії Володимирівні - заступникові начальника управління – начальнику відділу департаменту Закарпатської обласної державної адміністрації
ПРОСКУРНІ Ганні Іванівні - начальникові управління Пенсійного фонду України в м.Василькові та Васильківському районі, Київська область
УСТЕНКУ Володимиру Іллічу - голові адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради
ЧЕРБАДЖИ Миколі Миколайовичу - начальникові управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Одеській області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БІЛАНУ Ігорю Івановичу - слюсареві-ремонтнику Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго»
ГРЕСЬКІВУ Івану Миколайовичу - голові Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення
ДЕКОНЕНКУ Сергію Олександровичу - заступникові директора Департаменту матеріального забезпечення – начальнику управління зв’язку МВС України, полковнику міліції
ЄМЕЛЬЯНЕНКОВУ Борису Миколайовичу - директорові Департаменту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації
КІСТІОНУ Володимиру Євсевійовичу - першому заступникові Вінницького міського голови
КУХАРУК Людмилі Василівні - голові правління Тиврівської районної спілки споживчих товариств, Вінницька область
ТОДОРОВИЧ Людмилі Михайлівні - директорові комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», Житомирська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

РЕЗЕНЧУКУ Віктору Васильовичу - заступникові директора товариства «Микулинецьке автотранспортне підприємство 16144», Тернопільська область
САМЕЛЮКУ Анатолію Степановичу - директорові колективного підприємства «Автотранспортне підприємство «ГРУЗОВИК», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ»

БІЛЯЄВУ Сергію Васильовичу - начальнику 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України, полковнику служби цивільного захисту, Сумська область
ЧІЗМАРЮ Євгенію Юлійовичу - рятувальникові Ужгородської гірської пошуково-рятувальної групи гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України у Закарпатській області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

КАЛІУЩЕНКУ Миколі Дмитровичу - ветеранові природоохоронної галузі, м.Донецьк
РОБУЛЬЦЮ Сергію Васильовичу - першому заступникові начальника державної екологічної інспекції у Чернівецькій області – першому заступнику головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чернівецької області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БУЛГАКОВІЙ Владлені Юріївні - начальникові юридичного відділу апарату Севастопольської міської державної адміністрації
ІЛЬКОВУ Олександру Михайловичу - заступникові Керівника Головного управління Адміністрації Президента України
КОТУ Ігорю Несторовичу - судді апеляційного суду Львівської області у відставці
КУЗЬМІНУ Рафаелю Ізмаїловичу - першому заступникові Голови Антимонопольного комітету України – державному уповноваженому Антимонопольного комітету України
КУРИСЮ Андрію Станіславовичу - прокуророві Миколаївської області
МИКІЄВИЧУ Михайлу Миколайовичу - завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка
НЕДІЛЬКО Олені Михайлівні - помічникові судді Верховного Суду України
ПАРАЦІ Андрію Андрійовичу - прокуророві Волинської області
ПОРОДЬКО Вірі Михайлівні - начальникові відділу управління Верховного Суду України
РУВІНУ Олександру Григоровичу - директорові Київського науково-дослідного інституту судових експертиз
СВЕРБИУСУ Олександру Васильовичу - начальникові управління правового забезпечення секретаріату Київської міської ради
ТУЛАЄВУ Олександру Степановичу - начальникові Департаменту МВС України, генерал-лейтенанту міліції
УСИКУ Ігорю Олександровичу - першому заступникові начальника Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м.Києві – начальнику слідчого управління фінансових розслідувань
ЦЕРЕЛЕНКУ Олексію Івановичу - начальникові відділу Головного управління Генеральної прокуратури України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ВИНОКУРОВУ Віталію Миколайовичу - директорові комунального закладу «Кіровоградська обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву-2»
ГРИНЧУКУ Олександру Миколайовичу - керівникові фізичного виховання Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу
ЛАЗАРЕНКО Ніні Іванівні - директорові Білопільської дитячо-юнацької спортивної школи імені Юрія Білонога, Сумська область
ТОДОРОВУ Петру Івановичу - викладачеві кафедри державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського», м.Одеса
УКРАЇНЦЮ Леоніду Михайловичу - заступникові голови Житомирської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України
ШАМИЧУ Олександру Миколайовичу - голові громадської організації «Колегія футбольних арбітрів та інспекторів м.Києва»
ЯЦКІВУ Миколі Михайловичу - тренерові-викладачу комунальної установи «Краснодонська дитячо-юнацька спортивна школа № 1», Луганська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

НЕЧВОГЛОДУ Миколі Миколайовичу - художникові-графіку, м.Київ
ЯНЄВУ Анатолію Микитовичу - художникові-живописцю, м.Кіровоград.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

27 червня 2013 року