Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №404/2018

Про відзначення державними нагородами України з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави,   вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю:

 

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

МАЗАРАКІ Анатолія Антоновича - ректора Київського національного торговельно-економічного університету

ЧЕБАНЕНКА Олександра Івановича - голову правління акціонерного товариства "Санаторно-готельний комплекс "Дніпро-Бескид", Львівська область

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ГЛАДКОГО Олексія Олексійовича (АНАТОЛІЯ) - митрополита Сарненського і Поліського, керуючого Сарненською єпархією Української православної церкви, Рівненська область

ДМИТРУКА Дмитра Савовича (СОФРОНІЯ) - митрополита Черкаського і Канівського

МАЗЕПУ Ігоря Всеволодовича - члена президії громадської організації "Рада національних спільнот України", м.Київ

МОЛОТАЯ Анатолія Михайловича - художнього керівника Національного президентського оркестру Міністерства оборони України

ПОНОМАРЕНКА Володимира Степановича - ректора Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця

ТАЛАНЧУКА Петра Михайловича - президента Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

ВОЛИНЦЯ Валентина Тодосьовича - радника голови громадської організації "Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира", м.Київ

ГИРИЧА Віктора Сергійовича - художнього керівника – директора  театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр юного глядача на Липках"

ЛУКАШЕВА Володимира Анатолійовича - керівника художнього Національної філармонії України, м.Київ

ТИХОНОВА Олександра Івановича - професора кафедри Національного фармацевтичного університету, м.Харків

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

АНІСІМОВА Анатолія Васильовича - декана факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

БІЛАСА Всеволода Омеляновича - члена ради директорів холдингу "IDS Group", Львівська область

ДЯЧУКА Дмитра Дмитровича - директора державної наукової установи "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини", м.Київ

ЗАРАЖЕВСЬКОГО Сергія Івановича - члена правління Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та антитерористичної операції, м.Київ

КОМАРНИЦЬКОГО Ігоря Михайловича - проректора Хмельницького кооперативного торгово-економічного інституту

КУЗЬМІНА Олега Євгеновича - директора навчально-наукового інституту економіки і менеджменту Національного університету "Львівська політехніка"

МАХОРТОВА Юрія Олексійовича - професора кафедри вищого навчального закладу "Київський університет культури"

НІЖНІКОВА Михайла Леонідовича - заступника керівника Головного управління – керівника управління Апарату Верховної Ради України

СУМІ Шігекі - Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні

ЯГЛІНСЬКОГО Валерія Станіславовича - голову правління акціонерного товариства "Деражнянський молочний завод", Хмельницька область

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

АНІСІМОВА Ігоря Олексійовича - декана факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

БАРАНІВСЬКОГО Василя Федоровича - завідувача кафедри вищого навчального закладу "Національна академія управління", м.Київ

ВАТУЛЬОВА Андрія Вікторовича - керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

ВЕЛЛЕРА Норберта - командира та медичного директора шпиталю Бундесверу в м.Кобленц, громадянина Федеративної Республіки Німеччина

ГРУБАРА Степана Дмитровича - члена Бориславської станиці Братства вояків УПА Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича, Львівська область

ЗАБУЛЬОНІСА Алгірдаса - старшого консультанта компанії "Anglia Assessment", громадянина Литовської Республіки

ЗАЗІРНОГО Ігоря Михайловича - керівника центру ортопедії, травматології та спортивної медицини Клінічної лікарні "Феофанія", м.Київ

ГОЙТЦА Йоахіма - командира та медичного директора шпиталю Бундесверу в м.Гамбург, громадянина Федеративної Республіки Німеччина

КРАСНЯКОВА Євгена Васильовича - головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

КРИЛЕНКА Володимира Ігоровича - першого заступника Миколаївського міського голови

ЛЕБЕДЄВА Олександра Миколайовича - налагоджувальника цеху акціонерного товариства "Турбоатом", м.Харків

ЛИСОГО Михайла Івановича - члена Дрогобицької міської станиці Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича, Львівська область

ЛОЩИХІНА Олександра Миколайовича - професора кафедри Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, м.Київ

МІЛЛЄР Людмилу Людвігівну - програмного директора товариства "Телекомпанія "НБМ" (5 КАНАЛ)", м.Київ

МІЩЕНКА Олександра Григоровича - члена Миколаївської обласної організації ветеранів України

НІКОЛАЄНКА Леоніда Борисовича - члена правління Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та антитерористичної операції, Київська область

ПАХНЮКА Петра Володимировича - члена штатної команди національної збірної команди України з гімнастики спортивної, м.Київ

ПАЩЕНКА Юрія Олександровича - директора Казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра", м.Київ

ПІДГОРНОГО Андрія Ілліча - заступника генерального директора державного підприємства "НСК "Олімпійський", м.Київ

ПОПЛАВСЬКУ Маріанну Францівну (посмертно) - актрису, м.Житомир

РОЙТЕРА Кнута - командира та медичного директора шпиталю Бундесверу в м.Берлін, громадянина Федеративної Республіки Німеччина

СТЕЛЬМАХА Анатолія Михайловича - члена правління спілки воїнів-інтернаціоналістів Зарічненського району, Рівненська область

ТРУШИКА Михайла Вікторовича - майстра художньої кераміки, Івано-Франківська область

УСТИМЕНКА Валентина Віталійовича - начальника відділу МДП-Львів Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, м.Львів

ХАРЬКОВА Олександра Петровича - головного інженера компанії виробничих і комерційних підприємств (з  проектування і будівництва енергетичних об’єктів), м.Одеса

Нагородити орденом "За мужність" ІІ ступеня

ГРИЩЕНКА Олександра Сергійовича - учасника антитерористичної операції, Миколаївська область

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

ЛАРІНА Олександра Сергійовича - учасника антитерористичної операції, м.Харків

МОРГУНА Олександра Андрійовича - учасника антитерористичної операції, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

НЕЧИПОРЕНКО Валентину Василівну - ректора комунального вищого навчального закладу "Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія" Запорізької обласної ради

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

МИКИТЮК Галину Пилипівну - голову Волинської обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України

ПЕТУХОВУ Любов Євгенівну - декана факультету Херсонського державного університету

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

КАПЕЛЮШНУ Вікторію Борисівну - директора фінансового, заступника голови правління акціонерного товариства "Миронівський хлібопродукт", Київська область

КАПКАЄВУ Ліллю Павлівну - директора комунального закладу "Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка" Черкаської обласної ради

ЛУЦЕНКО Ніну Степанівну - завідувача кафедри державного закладу "Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України"

МАРМУЛЬ Ларису Олександрівну - професора кафедри державного вищого навчального закладу "Херсонський державний аграрний університет"

ПРИБИТЬКО Ірину Олександрівну - завідувача кафедри Чернігівського національного технологічного університету

ФІЛИППОВУ Світлану Валеріївну - директора навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій Одеського національного політехнічного університету

ЦАПКО Віру Вікторівну - заступника керівника департаменту – завідувача відділу Головного департаменту Адміністрації Президента України

ЧЕЧЕЮК Людмилу Володимирівну - директора департаменту Державної служби експортного контролю України

ЯРЕМЕНКО Тетяну Федорівну - керуючого справами виконавчого апарату Вінницької обласної ради

Нагородити орденом Данила Галицького

АРГУЧИНСЬКОГО Ігоря Борисовича - заступника керівника служби – керівника управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України

КРАСНЯНА Валерія Івановича  -учасника антитерористичної операції, головного спеціаліста відділу апарату Чернівецької обласної державної адміністрації

ПЕРЕВЕЗЕНЦЕВА Олексія Юрійовича - Державного секретаря Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

БУГАЙЧУКА Олександра Петровича - складача поїздів станції Новоград-Волинський виробничого підрозділу "Коростенська дирекція залізничних перевезень" регіональної філії "Південно-Західна залізниця", Житомирська область

КЛІМАШЕВИЧА Віктора Володимировича - електромеханіка виробничого підрозділу служби сигналізації та зв’язку "Миколаївська дистанція сигналізації та зв’язку" регіональної філії "Одеська залізниця"

ПЕРЕСИПКІНА Федора Васильовича - начальника відділення філії "Газопромислове управління "Шебелинкагазвидобування" акціонерного товариства "Укргазвидобування", Харківська область

           Присвоїти почесні звання:                     

           "НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

КОНДРАТОВСЬКІЙ Надії Дмитрівні - актрисі державного підприємства "Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки", м.Київ

КУЛИКУ Миколі Васильовичу - директорові – художньому керівнику Заслуженої академічної капели України "Трембіта", м.Львів

ОЛІЙНИКУ Миколі Дмитровичу - кіноакторові, м.Київ

ТЕТЕРІ Віктору Михайловичу - співакові, доценту кафедри Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка

"НАРОДНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ"

ЯРЕМІ Олександру Богдановичу - архітекторові, м.Львів

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

ДРАНЕНКУ Юрію Валентиновичу - артистові комунального закладу "Запорізький академічний обласний театр юного глядача" Запорізької обласної ради

ЗАВАЛЬСЬКОМУ Олександру Васильовичу - доцентові кафедри Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

ЗУБКОВУ Олексію Михайловичу - артистові драми державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м.Київ

ЛАДЕСОВУ Сергію Андрійовичу - провідному майстрові сцени театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр "Колесо"

МЕЛЬНИКУ Сергію Ростиславовичу - акторові закладу культури "Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір’я"

ПОХВАЛІ Олексію Віталійовичу - артистові-вокалісту Академічного ансамблю пісні й танцю Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України

РЕБЯКОВІЙ Марії Володимирівні - актрисі, провідному майстрові сцени комунального закладу "Черкаський академічний театр ляльок Черкаської обласної ради"

ТУЧАПЦЮ Андрію Івановичу - артистові-солісту-інструменталісту Національного ансамблю солістів "Київська камерата"

ХОРКІНУ Дмитру Миколайовичу - ведучому, головному продюсерові філії "Центральна дирекція "Українське радіо" Національної суспільної телерадіокомпанії України, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ"

ЛЕОНОВУ Олександру Сергійовичу - архітекторові товариства "Архітектурна група ЛІК", м.Одеса

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

ЧЕРЕДНІЧЕНКУ Олександру Костянтиновичу - доцентові кафедри Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м.Миколаїв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

КОНАШЕНКОВУ Данилу Леонідовичу - учителеві ліцею № 208 м.Києва

САБАДОШ Ользі Олексіївні - учительці Сокирницької загальноосвітньої школи I–III ступенів з поглибленим вивченням французької мови Хустської районної державної адміністрації, Закарпатська область

СОКОЛОВСЬКІЙ Оксані Петрівні - учительці, заступнику директора Лубенської спеціалізованої школи I–III ступенів № 6, Полтавська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

БАРАНУ Володимиру Кіндратовичу - професорові, завідувачу кафедри Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, докторові історичних наук, професору, Волинська область

БЕЗПАЛОВІЙ Ользі Ігорівні - завідувачу кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ, доктору юридичних наук, професорові

ГРИЦЕНКУ Сергію Миколайовичу - завідувачеві кафедри державного закладу "Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України", доктору медичних наук, професорові

ДЕМ’ЯНЕНКУ Сергію Івановичу - завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", доктору економічних наук, професорові

ЄВДОКИМОВУ Віктору Валерійовичу - ректорові Житомирського державного технологічного університету, доктору економічних наук, професорові

ЗІНЧУК Тетяні Олексіївні - завідувачеві кафедри Житомирського національного агроекологічного університету, доктору економічних наук, професорові

КОЙЧЕВІЙ Тетяні Іванівні - проректорові державного закладу "Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського", доктору педагогічних наук, професорові, м.Одеса

ПАВЛЮЧЕНКУ Анатолію Михайловичу - професорові кафедри Сумського національного аграрного університету, доктору технічних наук, професорові

ПІНЧУКУ Євгену Анатолійовичу - завідувачеві кафедри Національного університету фізичного виховання і спорту України, доктору філософських наук, професорові, м.Київ

ПУСТОВОЙТУ Михайлу Михайловичу - завідувачеві кафедри Одеського національного медичного університету, доктору медичних наук

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

ДАШАКУ Богдану Зеноновичу - доцентові кафедри Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка

ДЗЮБЕНКУ Сергію Петровичу - директорові казенного підприємства "Державний гастрольно-концертний центр України", м.Київ

ЗАБОЛОТНІЙ Ніні Георгіївні - доцентові кафедри Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової

ПАВЛЮКУ Сергію Миколайовичу - головному режисерові Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Куліша

СМИКУ Олександру Івановичу - начальникові управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради

ТЕРЕБУНУ Сергію Івановичу - генеральному директорові – керівнику художньому обласного комунального концертно-видовищного підприємства "Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм"

ФЕДОРЕНКО Вікторії Павлівні - викладачеві Київського національного університету культури і мистецтв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

АКИМОВУ Миколі Олександровичу - донорові, Луганська область

ГНАТИШИНУ Ігорю Васильовичу - донорові, Вінницька область

ГНІРОВСЬКОМУ Сергію Корнійовичу - донорові, м.Луцьк

ГОРДІЄНКУ Олександру Дмитровичу - донорові, Дніпропетровська область

КІРІЧЕНКУ Івану Миколайовичу - донорові, м.Суми

КРАВЦОВУ Борису Миколайовичу - донорові, м.Суми

МАЇЛУ Миколі Андрійовичу - донорові, Волинська область

МУСІ Віктору Анатолійовичу - донорові, м.Миколаїв

МУШТАТІ Валентині Володимирівні - донорові, Полтавська область

ОМЕЛЬЧУКУ Віктору Дмитровичу - донорові, м.Рівне

РАВЛУШКУ Олегу Ігоровичу - донорові, м.Рівне

ТКАЧЕНКУ Вадиму Михайловичу - донорові, м.Дніпро

УШКУ Володимиру Івановичу - донорові, Житомирська область

ЧОРНОБАЙ Ользі Євгенівні - донорові, Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

БЕЛЯВЦЕВІЙ Вікторії Володимирівні - керівникові апарату Харківської обласної державної адміністрації

ГАВКАЛОВІЙ Наталії Леонідівні - завідувачеві кафедри Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця

ДАЛІЧУКУ Ігорю Євгенійовичу - президентові товариства "Слобожанська будівельна кераміка", м.Київ

ДІДЕНКУ Сергію Олексійовичу - директорові Департаменту Міністерства фінансів України

СОКОЛОВІЙ Ірині Володимирівні - головному бухгалтерові акціонерного товариства "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", м.Дніпро

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ВЕРГЕЛЕС Тетяні Володимирівні - головному редакторові інформаційного агентства "Західна інформаційна корпорація" – ІА "ZIK", м.Львів

КУШНІРУ Богдану Івановичу - власному кореспондентові відділу державного підприємства "Редакція газети "Голос України", м.Львів

ЧИСТІЛІНУ Володимиру Івановичу - головному редакторові газети "Громадянське суспільство", м.Харків

ШЕВЧЕНКО Ользі Володимирівні - редакторові товариства "Телерадіокомпанія "Регіон", м.Харків

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БАТОГУ Віктору Маркияновичу - лікареві, доценту, завідувачеві кафедри вищого державного навчального закладу "Буковинський державний медичний університет", Чернівецька область

БЕДРЕЗІ В’ячеславу Анатолійовичу - лікареві Одеського обласного онкологічного диспансеру

ВИТРИХОВСЬКОМУ Андрію Ігоровичу - лікареві Івано-Франківського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

ГАРДЕЦЬКОМУ Святославу Михайловичу - тренерові-лікарю штатної команди національної збірної команди України з фристайлу, м.Тернопіль

ГНАТІВУ Юрію Володимировичу - лікареві відділення Інсультного центру Клінічної лікарні "Феофанія", м.Київ

ГРУЗИНСЬКОМУ Олександру Вікторовичу - заступникові головного лікаря Білоцерківської центральної районної лікарні, Київська область

ЖЕГУЛОВИЧУ Володимиру Генріховичу - доцентові кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ

ІВАНЧОВУ Павлу Васильовичу - професорові кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ

ІРКЛІЄНКО Олені Михайлівні - лікареві поліклініки комунального некомерційного підприємства "Міська клінічна лікарня № 30" Харківської міської ради

КОСОВСЬКІЙ Лесі Володимирівні - заступникові головного лікаря Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні

МАРКЕВИЧУ Володимиру Федоровичу - завідувачеві відділення Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення

ПІОНТКОВСЬКІЙ Оксані Володимирівні - головному лікареві Обласної дитячої клінічної лікарні № 1, м.Харків

РИБ’ЯНЦЮ Юрію Володимировичу - завідувачеві відділення Київської міської клінічної лікарні № 6

ЧЕРНІЙ Тетяні Володимирівні - провідному науковому співробітникові, лікарю державної наукової установи "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини", м.Київ

ЩЕРБИНІНІЙ Марині Борисівні - деканові факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, доктору медичних наук

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

ВАЛЄНКЕВИЧУ Леонтію Михайловичу - головному лісничому державного підприємства "Городницьке лісове господарство", Житомирська область

СТЕЦЮКУ Петру Антоновичу - директорові державного підприємства "Новоушицьке лісове господарство", Хмельницька область

 "ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

МЕЗЕРІ Ірині Валентинівні - майстрові живопису на склі, доценту кафедри Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ"

КАМЕЦІ Генадію Валерійовичу - сталеварові цеху дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб", м.Суми

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

КУПРІЯНЕНКУ Костянтину Івановичу - заступникові головного інженера акціонерного товариства "Грета", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

АНДРУШКІВ Світлані Борисівні - директорові Козівського районного будинку культури, Тернопільська область

АРСАКУ Михайлу Михайловичу - директорові музею історії міста Коломиї, Івано-Франківська область

БЕНЧУ Михайлу Івановичу - завідувачеві фотолабораторії Тернопільського національного економічного університету

ВОЛОШИНУ Анатолію Івановичу - директорові комунального закладу "Скадовський районний будинок культури імені Шевченка", Херсонська область

ГРЕБІНІЧЕНКУ Володимиру Григоровичу - заступникові генерального директора державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

ЖМУРІ Ользі Марківні - помічникові головного режисера театрально-видовищного закладу культури "Київський національний академічний театр оперети"

ЗАГУРСЬКІЙ Надії Лаврівні - директорові департаменту культури Івано-Франківської міської ради

КИСЕЛИЦІ Миколі Іллічу - директорові Берегометської школи мистецтв імені Одарки Кисилиці, Чернівецька область

МАКАРОВІЙ Ганні Григорівні - директорові наукової бібліотеки Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

ПЕНЧЕВУ Івану Федоровичу - керівникові народного аматорського хорового колективу "Ветеран" Коростишівського будинку культури, Житомирська область

СКУБЧЕНКО Тетяні Миколаївні - провідному методистові Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

ФУРСІ Сергію Михайловичу - заступникові голови правління, завідувачу відділу громадської організації "Музична спілка України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

АДАМЕНКУ Ігорю Івановичу - директорові школи I–III ступенів № 25 Шевченківського району м.Києва

АНАНЬЄВУ Антону Михайловичу - проректорові державного закладу "Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського", м.Одеса

БОБРОВНИКУ Сергію Іллічу - начальникові Київського міського відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

КАЗАНЦЕВІЙ Ларисі Іванівні - деканові факультету Бердянського державного педагогічного університету, Запорізька область

КОЛЕГАЄВУ Михайлу Олександровичу - деканові факультету Національного університету "Одеська морська академія"

ОЛЕКСЮК Світлані Валентинівні - директорові школи I–III ступенів № 5 Печерського району м.Києва

ОСТРОВЕРХОВУ Віктору Михайловичу - деканові факультету Тернопільського національного економічного університету

ПАВЛУНЮ Миколі Миколайовичу - професорові кафедри, декану факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

ПАШИНІНІЙ Тетяні Семенівні - директорові Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області

СВИНАРЕНКО Ірині Павлівні - директорові Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради

ЮРЧЕНКО Галині Петрівні - заступникові директора загальноосвітнього навчального закладу I–III ступенів "Ліцей № 100 "Поділ" Подільського району міста Києва

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

СИДОРЕНКУ Віктору Миколайовичу - дробильникові акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

ВОРОПАЄВУ Дмитру Івановичу - керівникові відділу Управління Державного управління справами

ЗАБЛОЦЬКОМУ Ігорю Леонідовичу - технічному директорові товариства "Світловодський річковий термінал", Кіровоградська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

БУЛАХУ Василю Миколайовичу - директорові сільськогосподарського підприємства "Авангард", Чернігівська область

КОСТЮКУ Роману Миколайовичу - заступникові директора філії "Перспектив" акціонерного товариства "Зернопродукт Миронівський хлібопродукт", Івано-Франківська область

КУЗЬМЕНКУ Віктору Івановичу - виконавчому директорові товариства "Шарівське", Кіровоградська область

РОМАНЧУКУ Олександру Миколайовичу - голові фермерського господарства "Влада", Рівненська область

ЮРЧИШИНУ Миколі Васильовичу - директорові агропромислового науково-виробничого підприємства "Візит", Вінницька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

БОНДАРЕНКУ Сергію Миколайовичу - директорові департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

ПОДОЛЬСЬКОМУ Володимиру Веніаміновичу - директорові територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ  ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

ПЕЧУРІ Світлані Михайлівні - черговому майстрові дільниці комунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м.Києва"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

ДРОЗДОВУ Олександру Михайловичу - голові Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України, м.Київ

КОРЧАК Наталії Миколаївні - члену Національного агентства з питань запобігання корупції

КУТУЗОВІЙ Оксані Миколаївні - начальникові відділу секретаріату Київської міської ради

МИСНИК Катерині Павлівні - директорові департаменту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, м.Київ

МОІСЄЄВУ Максиму Вікторовичу - Керівникові Департаменту Адміністрації Президента України

ПРЕДМЕСТНІКОВУ Олегу Гарійовичу - першому заступникові начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області

РАДЬКУ Олександру Сергійовичу - начальникові управління Державної міграційної служби України у Житомирській області

СКАКУНУ Олександру Євгеновичу - заступникові голови Харківської обласної державної адміністрації

ТЕРЕЩЕНКУ Андрію Леонідовичу - директорові Інституту права та суспільних відносин Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", м.Київ

УГРОВЕЦЬКОМУ Олегу Петровичу - першому заступникові директора Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені заслуженого професора М.С.Бокаріуса

ФОМЕНКУ Андрію Євгеновичу - ректорові Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидату юридичних наук, полковникові поліції

ЩУПАКІВСЬКОМУ Роману Володимировичу - заступникові генерального директора з юридичних питань товариства "Агрокомплекс "Зелена долина", Вінницька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

БУРМІ Леонтію Леонтійовичу - державному тренерові штатної команди національної збірної команди України з тенісу, м.Київ

ЄВОНОВУ Володимиру Євгенійовичу - головному тренерові штатної команди національної збірної команди України з боротьби вільної (жінки), м.Херсон

КОМАРЕВИЧУ Олександру Євгеновичу - старшому викладачеві кафедри фізичного виховання Національного університету водного господарства та природокористування, м.Рівне

МАРЧИШИНУ Юрію Тарасовичу - директорові дитячо-юнацької спортивної школи № 5 м.Рівне

МАХНОВСЬКОМУ Геннадію Абрамовичу - тренерові-викладачу комунального закладу "Школа вищої спортивної майстерності", м.Харків

ПОДОЛЬСЬКОМУ Михайлу Олександровичу - тренерові, заступнику директора Київської міської школи вищої спортивної майстерності

СЕМЕНЮТІ Вікторії Володимирівні - тренерові-викладачу комунального закладу "Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності", м.Дніпро

ХАЛІЛОВУ Насруллі Рамазану Огли - керівникові фізичного виховання державного професійно-технічного навчального закладу "Мукачівський професійний аграрний ліцей імені М.Данканича", Закарпатська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ"

СУХАРЮКУ Дмитру Дмитровичу - старшому науковому співробітникові лабораторії Карпатського біосферного заповідника, Закарпатська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

КУЦУ Володимиру Владиславовичу - художникові, м.Київ

ЛОЗІ Наталі Адольфівні - художникові-живописцю, викладачу кафедри Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського, м.Одеса

ФЕДІВУ Павлу Павловичу - художникові-живописцю, м.Львів.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

1 грудня 2018 року