Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №475/2009

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

За вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина постановляю:

Нагородити орденом Свободи

ФРАНКА Петра Михайловича - голову Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ДЕЙЧА Бориса Давидовича - народного депутата України
ЧУБАРОВА Рефата Абдурахмановича - народного депутата III-V скликань Верховної Ради України, першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БІЛОРУСА Олега Григоровича - народного депутата України
БОГУСЛАЄВА Вячеслава Олександровича - народного депутата України
ГРЕЧКА Бориса Олександровича - президента фонду «Будівельна ініціатива», м.Київ
КРУЦЯ Миколу Федоровича - народного депутата України, почесного голову правління акціонерного товариства «Івано-Франківськцемент»
КОТА Михайла Івановича - Самбірського міського голову, Львівська область
ОНОПЕНКА Василя Васильовича - Голову Верховного Суду України
ПАРУБІЯ Андрія Володимировича - народного депутата України
ПИЛАТЮКА Ігоря Михайловича - ректора Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ДІЯКА Івана Васильовича - головного радника голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», м.Київ
ЕДЕРА Тадея Євстаховича - генерального директора - художнього керівника Львівського національного академічного театру опери та балету імені С.Крушельницької
ПАВЛЮКА Миколу Пантелеймоновича - начальника державного підприємства «Одеський морський торговельний порт»
СТОРОЖЕНКА Сергія Михайловича - заступника голови Харківської обласної державної адміністрації
СУМБАТОВА Рубена Ашотовича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Сумбуд», м.Суми
УСЕНКА Анатолія Петровича - голову Центральної ради кооперативно-профспілкового фізкультурно-спортивного товариства «Колос», м.Київ
ФАЛЮША Валерія Борисовича - начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області
ЯЛОВОГО Володимира Борисовича - заступника керівника Апарату Верховної Ради України

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

БІЛОУСЕНКА Олександра Федоровича - члена колегії Запорізької обласної державної адміністрації
БОРОВКОВА Ігоря Юрійовича - начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації
БРУСА Василя Хомича - заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації
ВАЩУКА Федора Григорійовича - ректора Закарпатського державного університету
ГРАНОВСЬКОГО Геннадія Семеновича - голову правління акціонерного товариства «Уманський «Агрошляхбуд», Черкаська область
ДМИТРУКА Василя Павловича - заступника голови Волинської обласної державної адміністрації
КІБІЧА Ігоря Степановича - генерального директора приватного підприємства «Колос», м.Чернівці
КОСЮТУ Михайла Васильовича - прокурора Дніпропетровської області
МИХАЙЛОВА Євгенія Анатолійовича - першого заступника Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим
РЯБЕКУ Олександра Григоровича - голову правління Всеукраїнської асоціації «Афганці Чорнобиля», м.Київ
СТОГНІЯ Івана Петровича - завідувача кафедри державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Київська область
УШКАРЕНКА Віктора Олександровича - ректора Херсонського державного аграрного університету
ЧЕКІТУ Геннадія Леонідовича - віце-президента товариства «Панком-Юн», м.Одеса
ШИШУКА Якова Омеляновича - генерального директора Коростенського центру соціального захисту та реабілітації громадян похилого віку, Житомирська область
ЯНИШИНА Ярослава Степановича - голову Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації, Львівська область

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АНІКЕЄНКА Володимира Миколайовича - голову Іллінецької районної державної адміністрації, Вінницька область
БАЛЮКА Миколу Івановича - суддю Верховного Суду України
БАХМАТЮКА Олега Романовича - голову ради директорів товариства «Систем Технолоджі Компані - Інвестментс», м.Київ
БЕЗСМЕРТНОГО Олександра Васильовича - голову Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
БОГОСЛАВЦЯ Володимира Івановича - голову Волочиської районної державної адміністрації, Хмельницька область
БОЇНА Віктора Олександровича - голову правління Черкаської обласної спілки споживчих товариств
БОЛБАТА Івана Івановича - голову Новоазовської районної державної адміністрації, Донецька область
БУРКА Валерія Львовича - директора тенісного клубу «Унікорт», м.Харків
ВІТРИКА Віталія Григоровича - директора державного науково-технічного підприємства «Бурова техніка», м.Полтава
ГАМАНА Миколу Васильовича - першого заступника Керуючого справами Апарату Верховної Ради України
ГЕРАСИМЕНКА Анатолія Дмитровича - начальника Управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
ГЛАДУНЯКА Івана Васильовича - голову Хмельницької обласної ради
ДІБРОВУ Володимира Антоновича - заступника Міністра оборони України
ДІДИКА Петра Андрійовича - народного депутата України II скликання Верховної Ради України, начальника Ізюмської філії акціонерного товариства «Харківгаз», Харківська область
ДІДИЧА Валентина Володимировича - голову Криничанської районної державної адміністрації, Дніпропетровська область
ДМИТРІЄВА Анатолія Анатолійовича - голову Краснокутської районної державної адміністрації, Харківська область
ДОБРЯНСЬКОГО Віталія Віталійовича - голову Чернігівського окружного адміністративного суду
ЄГОРОВА Андрія Юрійовича - начальника державного підприємства «Херсонський морський торговельний порт»
ЗАБЕЛУ Юрія Володимировича - голову Житомирської обласної державної адміністрації
ЗАБЗАЛЮКА Романа Омеляновича - члена Всеукраїнської асоціації «Афганці Чорнобиля», м.Київ
ЗАВАЛЬНЮКА Олександра Михайловича - ректора Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницька область
ЗЕЛЕНСЬКОГО Сергія Володимировича - голову Лозівської районної державної адміністрації, Харківська область
КАІРУ Миколу Івановича - заступника директора акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» - начальника управління сільського господарства, Донецька область
КАЛІЩУКА Олександра Пилиповича - заступника голови Нововолинського осередку Волинського товариства політв'язнів і репресованих
КАРПУКА Володимира Георгійовича - народного депутата України
КАЧНОГО Олександра Сталіноленовича - першого заступника голови Київської обласної ради
КЛИМЕНКА Володимира Георгійовича - президента Української зернової асоціації, м.Київ
КОЗЕЛЕЦЬКОГО Віктора Прокоповича - заступника начальника Головного управління Генеральної прокуратури України
КОСЕНКА Василя Йосиповича - суддю Верховного Суду України
КОСТЮКА Михайла Семеновича - голову Красноармійської районної ради, Донецька область
КРУПСЬКОГО Анатолія Федоровича - першого заступника Дніпропетровського міського голови
КУЗНЄЦОВА Василя Станіславовича - начальника Управління МВС України в Івано-Франківській області
КУЗЬМІНА Олега Євгеновича - директора Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка»
КУЛИКА Івана Єлисейовича - голову Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнського об'єднання ветеранів
ЛИСЕНКА Олега Олександровича - технічного директора акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго»
МАСЛОВА Юрія Костянтиновича - голову наглядової ради благодійної організації «Піклувальна рада Одеського музею західного і східного мистецтва»
МЕЛЬНИКА Сергія Івановича - заступника Міністра аграрної політики України
МИХАЙЛОВСЬКОГО Володимира Іларіоновича - головного редактора Чернівецької обласної громадсько-політичної газети «Буковина»
МУЛИКА Романа Мироновича - виконавчого директора товариства «Комфорт-Вест», м.Івано-Франківськ
НЕСТЕРУКА Анатолія Макаровича - Кам'янець-Подільського міського голову, Хмельницька область
ОЛІЙНИКА Олега Івановича - начальника територіального управління Рахункової палати, м.Одеса
ОНУФРІЙЧУКА Миколу Антоновича - голову Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина»
ПАНЧЕНКА Бориса Максимовича - директора товариства «Фастівка», Київська область
ПАНЧЕНКА В'ячеслава Миколайовича - заступника директора Харківського державного академічного театру ляльок імені В.А.Афанасьєва
ПАНЧЕНКА Олександра Никифоровича - заступника Голови Вищого адміністративного суду України
ПЕРЧИКА Михайла Івановича - начальника дільниці акціонерного товариства «Київметробуд»
ПОПАДИНЦЯ Ігоря Миколайовича - начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства
ПОТАПЕНКА Володимира Івановича - голову господарського суду Харківської області
ПРОКОПЧУКА Юрія Володимировича - суддю Верховного Суду України
РОВИНСЬКОГО Юрія Олександровича - начальника Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
САХАРЧУКА Івана Андрійовича - Горлівського міського голову, Донецька область
СВІРІДОВА Євгена Яковича - директора виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
СЕМЕНЮКА Анатолія Івановича - генерального директора корпорації «Вінницясадвинпром»
СМИРНОВА Миколу Миколайовича - члена Кримсько-Угорського товариства, Автономна Республіка Крим
ТИМЧУКА Ігоря Вікторовича - заступника начальника Головного управління - начальника управління Генеральної прокуратури України
ТОВКАНА Емануїла Степановича - начальника товариства «Проектно-будівельне об'єднання «Тиса», Закарпатська область
УЛЬЯНЧЕНКА Олександра Івановича - керівника управління Центрального виконавчого комітету Народного Союзу «Наша Україна», м.Київ
ХАРКОВЦЯ Василя Степановича - голову Гощанської районної державної адміністрації, Рівненська область
ЦЕНОВА Миколу Володимировича - першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України
ЦИБЕНКА Василя Миколайовича - директора виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ЧЕМЕРСЬКОГО Юрія Івановича - директора державного підприємства «Фастівське лісове господарство», Київська область
ЧЕРНІЯ Василя Васильовича - заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації
ШАПОВАЛОВА Олега Володимировича - генерального директора акціонерного товариства «Харківська ТЕЦ-5»
ШЕВЧЕНКА Тараса Григоровича - голову Запорізького обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»
ЩЕРБЕЯ Мирослава Васильовича - помічника начальника Головного управління МНС України в Закарпатській області

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ВЕРЕТІЛЬНИКА Володимира Михайловича - голову Черкаської обласної організації ветеранів
КЛЕВЧУКА Валерія Івановича - заступника начальника Управління державної охорони України, генерал-майора

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ОСИЧЕНКО Надію Іванівну - голову правління акціонерного товариства «Лисичанський склозавод «Пролетарій», Луганська область
ШАБАТУРУ Стефанію Михайлівну - члена Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БАРСУКОВУ Валентину Михайлівну - суддю Верховного Суду України
ВАСИЛЮК Світлану Михайлівну - начальника головного управління з питань внутрішньої політики, у справах засобів масової інформації та зв'язків з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації
ВЕНГРОВСЬКУ Валентину Петрівну - Кривобалківського сільського голову Саратського району, Одеська область
ВЕРЕСКУН Антоніну Іванівну - керівника департаменту Головної державно-правової служби Секретаріату Президента України
ЄМЕЛЬЯНОВУ Інну Іванівну - заступника Міністра юстиції України
КАСЬКОВУ Наталію Федорівну - першого проректора Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки
КАСЬЯН Ольгу Сергіївну - голову Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради
КИРИЛЮК Марію Іванівну - голову Чернівецької обласної Асамблеї інвалідів
КОРІННУ Галину Віталіївну - начальника головного управління Житомирської обласної державної адміністрації
КОЗЕНКО Тамару Миколаївну - директора Донецького обласного центру зайнятості
КУЛИК Марину Георгіївну - старшого слідчого Головного слідчого управління МВС України, підполковника міліції
ПОНОМАРЕНКО Валентину Федорівну - директора сільськогосподарського товариства «Надія», Херсонська область
ТЕЛЕШ Тамару Сергіївну - голову Кагарлицької районної державної адміністрації, Київська область
ТИТАРЕНКО Ольгу Миколаївну - начальника територіального управління державної судової адміністрації в Харківській області
ТРОФІМЮК Богдану Ігорівну - ведучу програм відділу Рівненської обласної державної телерадіокомпанії
ФУРСУ Ірину Анатоліївну - заступника головного лікаря Державного лікувально-профілактичного закладу «Центральна клінічна лікарня Укрзалізниці», м.Харків
ЧЕРНОВУ Надію Володимирівну - секретаря Луганської міської ради

Нагородити орденом Данила Галицького

ГНАТЕНКА Валерія Сергійовича - Дружківського міського голову, Донецька область
КЛІМОВИЧА Олександра Дмитровича - начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області
КОСТЮКОВА Геннадія Андрійовича - Краматорського міського голову, Донецька область
ЛІТВІЩЕНКА Віктора Івановича - Новомосковського міського голову, Дніпропетровська область
ЛІХОТКІНА Олександра Ілліча - начальника відділу Департаменту Міністерства оборони України
МОЙСЕЄНКА Віктора Миколайовича - Керівника Служби з питань помилування Секретаріату Президента України
НАЗАРЕНКА Юрія Миколайовича - керівника апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
ОЛЕКСЮКА Дмитра Георгійовича - начальника відділу Чернівецької обласної державної адміністрації
РУХАДЗЕ Сергія Жоржевича - Єнакіївського міського голову, Донецька область
ХАРЛАМПОВИЧА Адама Семеновича - голову Ратнівської районної державної адміністрації, Волинська область

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

НАУМОВА Миколу Михайловича - начальника відділу Головного управління МВС України, полковника

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» III ступеня

КОВАЛЬОВА Віталія Івановича - підполковника
РИМАРЧУКА Володимира Володимировича - майора міліції

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

АНТОНЕНКА Євгена Анатолійовича - старшого прокурора відділу Генеральної прокуратури України
ВІЄВСЬКОГО Віталія Михайловича - голову ради Кіровоградської міської організації ветеранів України
КУПРІЄНКА Михайла Михайловича - голову сільськогосподарського виробничого кооперативу «Полісся», Чернігівська область
МОСКАЛЮКА Леоніда Полінарійовича - начальника відділу Генеральної прокуратури України
САВКУ Ольгу Андріївну - вихователя комунального закладу Херсонської обласної ради «Притулок для дітей» служби у справах дітей обласної державної адміністрації
СЕРГЄЄВУ Світлану Миколаївну - старшого наукового співробітника Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського
СІМОРОЗА Василя Григоровича - Андріївського сільського голову Макарівського району, Київська область
ЦАПАРА Анатолія Феодосійовича - Тернівського сільського голову Дунаєвецького району, Хмельницька область
ШТАПЕНКА Дмитра Вікторовича - директора Степовської дитячо-юнацької спортивної школи Миколаївського району, Миколаївська область

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

БОЖКО Ніні Григорівні - художникові-графіку, м.Київ
ГЕРАСІМОВУ Леоніду Степановичу - художникові, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ГАВРИЛЮК Єлизаветі Олександрівні - артистці-вокалістці Театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр оперети»
ДОБРОМІЛЬСЬКІЙ-ГІЗІ Квітославі Степанівні - солістці Рівненської обласної філармонії
СИТНИК Наталії Михайлівні (Наталії Май) - керівникові творчого центру Н.Май Полтавського міського будинку культури

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

АНДРУСЕНКУ Василю Степановичу - директорові товариства «Електромонтаж-425», м.Вінниця
ВІВТОНЕНКУ Володимиру Кононовичу - заступникові начальника Служби автомобільних доріг у Житомирській області
ГОЛОВАЧУ Степану Михайловичу - бригадирові акціонерного товариства «Миколаївбудінвест»
ДЕНИСОВУ Миколі Івановичу - начальникові управління капітального будівництва Херсонської обласної державної адміністрації
ІСАЄНКУ Дмитру Валерійовичу - заступникові Міністра регіонального розвитку та будівництва України
КОРОЛЮ Миколі Івановичу - начальникові управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації
НІКОЛОВУ Володимиру Іллічу - міністрові будівельної політики і архітектури Автономної Республіки Крим
СЕНІВУ Василю Івановичу - голові Тлумацької районної державної адміністрації, Івано-Франківська область
СИДОРЕНКУ Івану Олексійовичу - директорові державного підприємства «Судовий будівельно-експертний центр» Державної судової адміністрації України
СОПІКУ Віталію Івановичу - головному спеціалістові державного науково-технологічного центру консервації і реставрації пам'яток «Конрест» Української спеціальної науково-реставраційної проектно-будівельно-виробничої корпорації «Укрреставрація», м.Київ
ЧОРБАДЖИ Івану Михайловичу - заступникові голови Одеської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ЗАЦАРИННІЙ Галині В'ячеславівні - заступникові директора Городнянської районної гімназії, Чернігівська область
ПОПЛАВСЬКІЙ Галині Мефодіївні - учительці Москалівської загальноосвітньої школи I-II ступенів, Тернопільська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ВОРОШИЛОВУ Андрію Миколайовичу - диригентові Національної заслуженої академічної капели України «Думка», м.Київ
ЙОВСІ Сергію Миколайовичу - завідувачу комісії Луганського обласного коледжу культури і мистецтв
ОЗЕРОВУ Борису Георгійовичу - художньому керівникові, головному режисеру приватного підприємства «Театр Бориса Озерова», м.Львів
РОЗІНУ Мойсею Яковичу - професорові кафедри Харківської державної академії культури
СЕМЕНЮКУ Василю Івановичу - художникові, доцентові Львівської академії мистецтв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БАУЛІНУ Юрію Васильовичу - судді Конституційного Суду України, докторові юридичних наук, професорові
БУСИГІНУ Борису Сергійовичу - завідувачеві кафедри Національного гірничого університету, м.Дніпропетровськ
БЛАГУНУ Івану Семеновичу - завідувачеві кафедри Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктору економічних наук, професорові, Івано-Франківська область
ВЛАСКУ Миколі Петровичу - провідному науковому співробітникові Національної академії оборони України
КАНІНСЬКОМУ Петру Казимировичу - завідувачеві відділу Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Української академії аграрних наук України, докторові економічних наук, м.Київ
МИЛИЦІ Миколі Миколайовичу - завідувачеві кафедри Запорізької медичної академії післядипломної освіти, доктору медичних наук, професорові
ОЖЕВАНУ Миколі Андрійовичу - завідувачеві відділу Національного інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України, докторові філософських наук, професору
ПОЛОЖЕНЦЮ Віктору Михайловичу - завідувачеві кафедри Державного агроекологічного університету, докторові сільськогосподарських наук, професору, м.Житомир
СИТНИКУ Григорію Петровичу - завідувачеві кафедри Національної академії державного управління при Президентові України, докторові наук з державного управління, професору
СТЕПАНЕНКУ Миколі Івановичу - ректору Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктору філологічних наук, професорові
ХУТОРЯН Наталії Миколаївні - провідному науковому співробітникові Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України, докторові юридичних наук, професору
ЧЕРКАСОВУ Віктору Гавриловичу - завідувачеві кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, докторові медичних наук, професору, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

АГЄЄВІЙ Тетяні Миколаївні - начальникові управління моніторингу реалізації інвестиційних проектів і бюджетних програм виконавчого апарату Донецької обласної ради
АНТОНОВІЙ Аллі Вікторівні - заступникові начальника головного фінансового управління - начальнику управління Київської обласної державної адміністрації
ГОБЛИКУ Володимиру Васильовичу - заступникові голови Закарпатської обласної державної адміністрації
ГОЛОВКУ Анатолію Терентійовичу - заступникові голови правління Національного депозитарію України, м.Київ
ГОРБАЛЮ Василю Михайловичу - члену ради Національного банку України, народному депутату України
ДЕМЧЕНКО Валентині Михайлівні - заступникові начальника Управління зовнішньоекономічної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
ДЕРГУНОВУ Сергію Геннадійовичу - першому заступникові голови Донецької обласної державної адміністрації
ЗУБКУ Юрію Володимировичу - директорові Херсонської філії акціонерного товариства «Кредобанк»
КАШУБІ Ярославу Миколайовичу - голові Координаційної ради з питань діяльності малого бізнесу у сфері рекреацій, курортів та туризму Львівської обласної державної адміністрації
КОВАЛЕНКУ Василю Григоровичу - заступникові директора департаменту Рахункової палати
КОЛОМІЙЦЮ Ігорю Федоровичу - голові Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
МОЛОКОВУ Станіславу Вікторовичу - начальникові головного фінансового управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації
ПАВЛЕНКУ Володимиру Петровичу - заступникові Міністра Кабінету Міністрів України
П'ЯТАКУ Валерію Альбертовичу - першому заступникові голови Львівської обласної державної адміністрації
РЯЗАНЦЕВУ Віктору Володимировичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Прикарпатська інвестиційна компанія «ПРІНКОМ», м.Івано-Франківськ
СЕМЕНЕНКУ Віктору Васильовичу - першому заступникові начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій області
УТКІНУ Владиславу Анатолійовичу - голові Гайсинської районної державної адміністрації, Вінницька область
ШАМІЛОВУ Володимиру Івановичу - президентові Запорізької торгово-промислової палати
ЯБЛОНСЬКОМУ Степану Тимофійовичу - начальникові Рівненської митниці

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

КОНДРАТЕНКУ Валентину Григоровичу - голові правління - генеральному директорові акціонерного товариства «ЛьвівОРГРЕС»
ХРЕБТІЮ Віталію Михайловичу - директорові з кадрів, соціальних і загальних питань акціонерного товариства «Акціонерна компанія Вінницяобленерго», м.Вінниця

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

БАТІГ Любові Іванівні - головному консультантові Головної служби комунікацій Секретаріату Президента України
ЗАБАРІ Юрію Сергійовичу - головному редакторові Всеукраїнської професійної газети «Юридическая практика», м.Київ
ЛИМАР Юлії Володимирівні - віце-президентові товариства «Главред-медіа», м.Київ
МАЗУРКЕВИЧУ Ярославу Івановичу - головному редакторові редакції щотижневої газети МВС України «Іменем Закону»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ТУРЧИН Валентині Данилівні - завідувачеві відділення державного підприємства «Санаторій «Конча-Заспа» Державного управління справами

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

СИМОНЕНКУ Едуарду Володимировичу - директорові державної організації «Лісове господарство «Білоозерське» Державного управління справами

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

КАНСЬКОМУ Валерію Кириловичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Рівненський ливарний завод»
ОСЕРВАСЕРУ Михайлу Яковичу - директорові з якості акціонерного товариства «Запоріжтрансформатор»
ПОНОМАРЕНКУ Володимиру Григоровичу - директорові дочірнього підприємства торгово-побутової фірми «Зірка» акціонерного товариства по виробництву сільськогосподарської техніки «Червона зірка», м.Кіровоград

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

КЛЮЧНИКОВУ Олександру Вікторовичу - начальникові управління ветеринарної медицини в місті Керчі, Автономна Республіка Крим
МАРТИНЮКУ Василю Івановичу - начальнику управління ветеринарної медицини в Уманському районі, Черкаська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ДЗЮБЕНКО Тамарі Олексіївні - заступникові директора Інституту культурології Академії мистецтв України, м.Київ
КАНЮЦІ Руслану Вікторовичу - фотокореспондентові газети «День» акціонерного товариства «Українська прес-група», м.Київ
МАЛЬЧИЦЬКОМУ Нестору Антоновичу - керівникові народного самодіяльного фольклорного колективу «Руснаки» Мукачівського міського будинку культури, Закарпатська область
НІКОНОВІЙ Любові Олексіївні - заступникові начальника - начальнику відділу управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації
ОСТАПЕНКО Галині Дмитріївні - завідувачеві відділу Музею історії та культури кримських татар Кримської республіканської установи «Бахчисарайський історико-культурний заповідник», Автономна Республіка Крим
ПІЛЬЧЕВСЬКІЙ Тамарі Іванівні - директорові Чернігівської дитячої художньої школи
ПТАШЦІ Миколі Миколайовичу - начальникові управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації
ПУСТОВІТУ Тарасу Павловичу - заступникові директора - начальнику відділу Державного архіву Полтавської області
РИБАКУ Петру Івановичу - начальникові відділу культури і туризму Козівської районної державної адміністрації, Тернопільська область
САМОЙЛЕНКО Лілії Іванівні - завідувачеві відділу Головної служби з питань гуманітарного розвитку Секретаріату Президента України
СМАЛЬ Ользі Геннадіївні - начальникові відділу культури і туризму Городнянської районної державної адміністрації, Чернігівська область
ФЕДОТОВІЙ Наталії Вікторівні - начальникові управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
ШКЛЯРЕНКУ Віталію Миколайовичу - директорові комунального закладу «Запорізький обласний театр юного глядача»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БАРАНОВІЙ Тетяні Олександрівні - директорові Експериментального навчально-виховного комплексу «Школа майбутнього», Автономна Республіка Крим
БОЙЧУКУ Петру Микитовичу - директорові Луцького педагогічного коледжу, Волинська область
БОУЛ Вірі Василівні - головному спеціалістові відділу із забезпечення взаємодії з Верховною Радою України та законотворчої роботи Міністерства освіти і науки України
БУРЄННІКОВУ Юрію Анатолійовичу - директорові Інституту машинобудування та транспорту Вінницького національного технічного університету
ГАРАГОНИЧУ Василю Васильовичу - доцентові Мукачівського державного університету, Закарпатська область
ЖАДАНУ Василю Івановичу - проректорові Луганського національного університету імені Тараса Шевченка
ЛАДИЧЕНКО Тетяні В'ячеславівні - завідувачеві кафедри методики викладання історії та суспільно-політичних дисциплін Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ
ЛАНДСМАНУ Вадиму Ароновичу - заступникові Харківського міського голови - директору Департаменту з гуманітарних питань Харківської міської ради
МАЛИНІНІЙ Тетяні Василівні - начальнику відділу освіти Дергачівської районної державної адміністрації, Харківська область
ОБОРОНЬКО Клавдії Михайлівні - голові Миколаївської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України
РАДЧЕНКУ Віктору Миколайовичу - директорові Чернігівського радіомеханічного технікуму
ШВЕЦЮ Євгену Яковичу - першому проректорові, завідувачу кафедри Запорізької державної інженерної академії

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

БОЙЧУКУ Івану Яковичу - головному інженерові - першому заступнику начальника нафтогазовидобувного управління «Надвірнанафтогаз» акціонерного товариства «Укрнафта», Івано-Франківська область
БУЛЯВЕЦЬ Софії Іллівні - заступникові директора товаритсва «Хлібодар», м.Рівне
ВТЕРКОВСЬКОМУ Дмитру Дмитровичу - генеральному директорові державного підприємства «Виробниче об'єднання «Карпати», м.Івано-Франківськ
ГРОДУ Івану Михайловичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Матімекс-Україна», м.Київ
ЗІМІНУ Олегу Петровичу - президентові Національної акумуляторної корпорації «ІСТА», м.Дніпропетровськ
ЛЕВКОВИЧУ Андрію Васильовичу - голові правління акціонерного товариства «Івано-Франківський завод «Промприлад»
РАДЧУКУ Олександру Олексійовичу - голові правління акціонерного товариства «Київхімволокно», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ГАВРИЛОВУ Сергію Єгоровичу - начальникові відділу Управління державної охорони України
ЖУРАВЛЬОВУ Валентину Івановичу - голові правління акціонерного товариства «ВАРЗ», Дніпропетровська область
КИЯЩЕНКУ Олександру Миколайовичу - голові правління - генеральному директору акціонерного товариства «Краснолуцьке АТП 10911», Луганська область
КОЧУБЕЮ Михайлу Валентиновичу - заступникові начальника управління - начальнику відділу Державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв'язку України
ТЕРЗІЄВУ Івану Миколайовичу - начальникові управління Міністерства вугільної промисловості України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»

ПОЛОГОВУ Віктору Ігоровичу - начальникові управління охорони здоров'я Севастопольської міської державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ДМИТРЕНКУ Василю Івановичу - голові правління сільськогосподарського акціонерного товариства «Первомайське», Сумська область
КИРИЧЕНКУ Василю Петровичу - директорові сільськогосподарського товариства «Світоч», Полтавська область
КОРНІЄНКУ Петру Григоровичу - голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «Лиманський», Миколаївська область
ЛИТВИН Марії Мирославівні - заступникові начальника управління агропромислового розвитку - начальнику відділу Тернопільської районної державної адміністрації
ЛІЩУКУ Сергію Яковичу - директорові сільськогосподарського товариства «Україна», Волинська область
МОТУЗ Наталії Іванівні - голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «П'ятигори», Київська область
ПАВЛІЧЕНКУ Віктору Васильовичу - першому заступникові голови Черкаської обласної ради
ПАСЮТІ Андрію Григоровичу - директорові державного підприємства «Дослідне господарство імені 9 Січня Полтавського інституту агропромислового виробництва імені М.І.Вавілова Української академії аграрних наук»
ПОЛЯКОВУ Григорію Андрійовичу - заступникові голови Сватівської районної державної адміністрації, Луганська область
ПОРХУНУ Миколі Григоровичу - заступникові директора Інституту розведення і генетики тварин Української академії аграрних наук, Київська область
ПРИВАЛОВУ Віктору Дмитровичу - президентові корпорації «Украгропромбізнес», м.Київ
СЕЛЕЦЬКІЙ Ніні Федорівні - голові селянського (фермерського) господарства «Центр», Кіровоградська область
ШИНКАРЕНКУ Анатолію Івановичу - голові Олександрівської районної державної адміністрації, Кіровоградська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ВЕРИГІНІЙ Катерині Василівні - начальникові управління праці та соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації, Луганська область
ГОЛОБОРОДЬКУ Сергію Дмитровичу - начальникові Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації
ДВОРНИКУ Олегу Івановичу - заступникові керівника управління соціальної безпеки - завідувачу відділу проблем національної безпеки у соціальній та гуманітарній сферах Апарату Ради національної безпеки і оборони України
ЗУБАКОВІЙ Наталі Петрівні - першому заступникові начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим
КІРІЛЕНКУ Сергію Івановичу - голові Нахімовської районної державної адміністрації міста Севастополя
КОЛЕСНІЧЕНКО Ользі Анатоліївні - заступникові Первомайського міського голови - начальнику управління праці та соціального захисту населення, Миколаївська область
КРАВЕЦЬ Тетяні Михайлівні - начальникові управління праці та соціального захисту населення Маловисківської районної державної адміністрації, Кіровоградська область
ПИЛИПЧУКУ Василю Миколайовичу - заступникові Шепетівського міського голови - начальнику управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету, Хмельницька область
ЦОКУР Ірині Геннадіївні - заступникові голови Севастопольської міської державної адміністрації
ШИШКУ Олександру Андрійовичу - начальникові Медичного реабілітаційного центру «Перлина Прикарпаття» МВС України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

АТАМАНЮКУ Юлію Андрійовичу - першому проректорові Державної академії житлово-комунального господарства Міністерства житлово-комунального господарства України
БАРАШУ Петру Федоровичу - голові правління Рівненської обласної спілки споживчих товариств
ГЕРЕЗІ Олександру Володимировичу - голові правління товариства «ЕпіЦентр К», м.Київ
ГОРОХОВСЬКОМУ Іллі Леонідовичу - голові правління Дніпропетровської обласної спілки споживчих товариств
ЖУРАВЛЬОВУ Іллі Григоровичу - директорові з виробництва товариства «КП Чисте місто», м.Севастополь
КАРАСЬ Любові Опанасівні - директорові комбінату громадського харчування «Славутич» при Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут»
КРАВЧЕНКУ Віктору Васильовичу - директорові Сумської філії акціонерного товариства «Укртелеком»
КУЧЕРУ Михайлу Михайловичу - генеральному директорові державної організації «Резиденція «Синьогора» Державного управління справами
ЛЕПЕТЮКУ Леоніду Дмитровичу - начальникові Управління Торгово-промислової палати України, м.Київ
МАСЛАКОВУ Володимиру Олексійовичу - першому заступникові Керівника Апарату Верховної Ради України - керуючому справами
СЛЕПКАНЮ Сергію Петровичу - голові правління акціонерного товариства «Київгаз», м.Київ
ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ Геннадію Казимировичу - начальникові Тернопільського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів
ЧИНУШУ Валерію Миколайовичу - голові товариства «Бізнес-центр «Буковинський», м.Чернівці

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ПАЛАТНІКОВУ Григорію Аркадійовичу - члену правління Одеської організації Національної спілки художників України
ПЕТРІВ Марії Іванівні - майстрові народної творчості, Івано-Франківська область
СІЧКАРЮ Якову Петровичу - художникові Чернівецької обласної організації Національної спілки художників України
ЧЕПЕЛИКУ Олексію Володимировичу - скульпторові, члену Національної спілки художників України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАГРЯКУ Андрію Степановичу - начальникові Головного управління юстиції у Львівській області
БАРАНЕНКО Ларисі Яківні - судді апеляційного суду Запорізької області
БЕРДНІК Інні Станіславівні - судді Верховного Суду України
БУГЛАКУ Юрію Олександровичу - директорові з правового забезпечення і корпоративного управління акціонерного товариства «Луцький автомобільний завод», Волинська область
ВАСИЛЬКЕВИЧУ Ярославу Івановичу - завідувачеві секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
ВЕСЕЛЬСЬКІЙ Тетяні Федорівні - судді Вищого адміністративного суду України
ВИНОГРАДОВІЙ Людмилі Євгенівні - судді апеляційного суду Одеської області
ВОЙНАРОВСЬКІЙ Галині Андріївні - начальникові управління Верховного Суду України
ВОРОНІ Анатолію Микитовичу - заступникові Вінницького міського голови
ДІДКІВСЬКІЙ Тетяні Трохимівні - заступникові керівника секретаріату - начальникові управління Вищої ради юстиції
ЖИЛЦІ Івану Павловичу - заступникові Керівника Головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента України
ЗАГОРОДНЬОМУ Анатолію Федоровичу - судді Вищого адміністративного суду України
ЗЕЛЕНІНУ Вячеславу Олексійовичу - заступникові голови Київського апеляційного господарського суду
ІВАНЦЮ Миколі Григоровичу - прокуророві Голосіївського району міста Києва
ІНШИНУ Миколі Івановичу - професорові кафедри Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктору юридичних наук, професорові, Дніпропетровська область
КАНЗАФАРОВІЙ Ілоні Станіславівні - заступникові декана економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І.Мечникова
КОВАЛЬЧУКУ Володимиру Дмитровичу - першому заступникові начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області
КОЗИРЮ Петру Григоровичу - старшому прокуророві відділу Генеральної прокуратури України
КОЛОМІЙЦЮ Миколі Володимировичу - першому заступникові голови апеляційного суду Тернопільської області
КОНОПЛЬОВУ Вячеславу Вячеславовичу - проректорові Одеського державного університету внутрішніх справ - начальнику Кримського юридичного інституту, докторові юридичних наук
КОТИКУ Зінону Дмитровичу - раднику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, м.Львів
КРИЗСЬКОМУ Юрію Юрійовичу - главі адвокатського об'єднання «Національна адвокатська компанія», м.Київ
КУЧЕРЕНКО Ірині Миколаївні - провідному науковому співробітникові Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України, докторові юридичних наук
МЕЩЕРЯКУ Сергію Сергійовичу - голові правління акціонерного товариства «Український інноваційний банк», м.Київ
МИРОНЕНКУ Олександру Власовичу - судді Вищого адміністративного суду України
МОЗГОВОМУ Олександру Дмитровичу - судді апеляційного суду Харківської області
МОРОЗУ Миколі Андрійовичу - судді Верховного Суду України
ПЕТРИШИНУ Івану Павловичу - заступникові голови апеляційного суду Вінницької області
ПРОСКУРНЯКУ Георгію Васильовичу - начальникові Управління МВС України в Чернівецькій області
РИЖОМУ Володимиру Федоровичу - директорові адвокатського об'єднання Адвокатської фірми «В.Рижий і партнери», м.Миколаїв
САДОВОМУ Сергію Миколайовичу - голові Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації
СЄРОВІЙ Ользі Олександрівні - начальникові юридичного відділу апарату Київської обласної державної адміністрації
СКАЛОЗУБУ Леоніду Павловичу - начальникові Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, генерал-лейтенанту міліції
СКОТАРЮ Миколі Яковичу - голові правління акціонерного комерційного банку «Легбанк», м.Київ
СМИРНОВУ Анатолію Михайловичу - заступникові начальника Головного управління МВС України в Донецькій області - начальнику міліції громадської безпеки, полковнику міліції
ЦІЛЕНКУ Валерію Анатолійовичу - голові господарського суду Полтавської області
ЧЕРНОВСЬКОМУ Олексію Костянтиновичу - голові апеляційного суду Чернівецької області
ЧЕХОВИЧУ Сергію Болеславовичу - завідувачеві відділу Служби забезпечення зв'язків з Конституційним Судом України та Центральною виборчою комісією Секретаріату Президента України
ШАШКІНІЙ Валентині Андріївні - голові Балаклавського районного суду міста Севастополя
ШУЛЬГАЧУ Миколі Петровичу - голові Тернопільського окружного адміністративного суду
ЮРКЕВИЧУ Михайлу Васильовичу - першому заступникові голови Львівського апеляційного господарського суду
ЯРОШ Світлані Володимирівні - судді Приморського місцевого суду міста Одеси.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

23 червня 2009 року