Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №501/2012

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету, забезпечення конституційних прав і свобод громадян, зміцнення економічної безпеки держави, зразкове виконання службового обов’язку та з нагоди 21-ї річниці незалежності України постановляю:

у Збройних Силах України:

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

ВОРОБЙОВА Геннадія Петровича - генерал-полковника

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ДУЗЯ-КРЯТЧЕНКА Олександра Петровича - генерал-майора
ЛАСТОВЕЦЬКОГО Валерія Борисовича - підполковника
СІДАША Віктора Васильовича - генерал-лейтенанта
ТАЛАЛАЯ Володимира Дмитровича - генерал-майора

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

ВАСЬКІВСЬКОГО Сергія Миколайовича - капітана
КИРИЛЮКА Вадима Сергійовича - солдата
МИХАЙЛОВА Максима Валентиновича - підполковника
ПРОКОПЕНКА Володимира Юрійовича - майора
ТІТАРЕНКА Сергія Валерійовича - капітана

Нагородити орденом Данила Галицького

ВАШУТІНА Аркадія Віталійовича - генерал-майора
КОКОРЄВА Володимира Володимировича - майора
КРАВЧЕНКА Олександра Миколайовича - полковника
МЕЛЬНИКА Руслана Петровича - підполковника
ПАВЕЛКА Євгена Івановича - капітана
ШЕМЕТА Олександра Леонідовича - підполковника

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

АНДРЄЄВА Дмитра Олександровича - майора
БАБЕНКА Сергія Павловича - капітана
ІВАНЕЙКА Ярослава Ярославовича - солдата
КАРПЕНКА Володимира Павловича - полковника
КАСІЯНЧУКА Михайла Володимировича - прапорщика
КУЗА Сергія Миколайовича - підполковника
КУЛАКА Андрія Вадимовича - старшого лейтенанта
КУРЧАКА Мирослава Миколайовича - полковника
МАХМУТОВА Олега Руслановича - солдата
НЕЇЖПАПУ Олексія Леонідовича - капітана 1 рангу
НОВІКОВА Вадима Володимировича - капітана
ТЄЛЄГІНА Олександра Вікторовича - полковника
ТІТЛОВА Олександра Вікторовича - полковника
ХАРЧЕНКА Віталія Юрійовича - капітана 1 рангу
ЦИЛЮРНИКА Володимира Анатолійовича – капітана

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

АЗАРОВА Сергія Юрійовича - підполковника
ІВАНЧЕНКА Едуарда Анатолійовича - підполковника

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БОЧАРНІКОВУ Віктору Павловичу - провідному науковому співробітникові науково-дослідного відділу Центру воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України, полковнику запасу
ВАРУСУ Василю Івановичу - начальникові Науково-дослідного інституту проблем військової медицини Збройних Сил України, полковнику медичної служби

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

КЛУБАНЮ Олександру Михайловичу - директорові Департаменту преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України, полковнику запасу

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АСТАПОВУ Юрію Миколайовичу - начальникові клініки психіатричної Головного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» – головному психіатру Міністерства оборони України, полковнику медичної служби
КУРІННОМУ Василю Васильовичу - заступникові начальника центру – головному хірургу (регіону) Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, полковнику медичної служби

в органах і підрозділах Міністерства внутрішніх справ України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

МОЛИБОГУ Миколу Павловича - полковника міліції
ПОПОВА Олега Миколайовича - полковника міліції

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

АЛЛЕРОВА Юрія Володимировича - генерал-майора

Нагородити «За мужність» ІІІ ступеня

САЛАМАХУ Миколу Анатолійовича - капітана міліції

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АКУЛЕНКО Валентину Михайлівну - полковника міліції

Нагородити орденом Данила Галицького

КОЗИЦЬКОГО Віктора Івановича - полковника міліції

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

БОЙКА Віктора Вікторовича - полковника
РИБАКА Ігоря Анатолійовича - полковника

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

АЛЕКСАНДРОВА Володимира Володимировича - полковника міліції
ДАНІЛЬЧЕНКА Олександра Володимировича - прапорщика
ДОНЦЯ Олександра Івановича - полковника міліції
НОСОЧЕНКА Олександра Валерійовича - підполковника міліції
ПЕТРИЧУК Світлану Валеріївну - майора міліції
СЕМЕНОВА Вадима Юрійовича - полковника
СТЕПАНОВА Олександра Євгенійовича - полковника міліції
СУМЦОВА Олександра Івановича - полковника міліції
ЦАПА Сергія Вікторовича - старшого прапорщика міліції

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

НАУМЕНКА Дениса Вікторовича - сержанта міліції

Нагородити медаллю «Захиснику Вітчизни»

БУТЕНКА Олександра Івановича - сержанта міліції
СОСУНОВИЧА Тимофія Вікторовича - лейтенанта

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ПРИЧЕПУ Руслана Юрійовича - лейтенанта міліції
ТАРАНУЩЕНКА Євгенія Станіславовича - солдата

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

ПОЛІЩУКУ Володимиру Петровичу - начальникові Управління зв’язків із громадськістю МВС України, полковнику міліції

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ПЕЦЮХУ Степану Васильовичу - заступникові начальника Медичного реабілітаційного центру «Перлина Прикарпаття» МВС України з медичних питань – лікарю

в органах і підрозділах Міністерства надзвичайних ситуацій України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

КОЗЯРА Михайла Миколайовича - генерал-лейтенанта служби цивільного захисту
МАРЧЕНКА Григорія Борисовича - директора Департаменту управління рятувальними силами МНС України
ШУШУЛКОВА Дмитра Івановича - полковника служби цивільного захисту

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

МИСЛАВСЬКОГО Олександра Вікторовича - полковника служби цивільного захисту

Нагородити орденом «За мужність» ІІ ступеня

ВОЛОБУЄВА Олександра Васильовича - полковника служби цивільного захисту

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

ГЕРАСИМОВА Олега Васильовича - прапорщика служби цивільного захисту

Нагородити орденом Данила Галицького

ІЛЬЧЕНКА Миколу Володимировича - генерал-майора служби цивільного захисту

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

ЗАЙЦЕВА Володимира Миколайовича - полковника служби цивільного захисту
КОЩУКА Олександра Михайловича - старшого прапорщика служби цивільного захисту
КРАЙНЬОГО Костянтина Володимировича - підполковника служби цивільного захисту
КУЗИКА Володимира Дем’яновича - полковника служби цивільного захисту
ЛУКАШКА Миколу Володимировича - старшого прапорщика служби цивільного захисту
ЛЮТОВА Віталія Вікторовича - підполковника служби цивільного захисту
ПЕТРОВА Сергія Вікторовича - старшого прапорщика служби цивільного захисту
СЕМИНОГА Миколу Миколайовича - полковника служби цивільного захисту
СМИКАЛА Юрія Миколайовича - старшого прапорщика служби цивільного захисту
ХАРЧЕНКА Олександра Вікторовича - прапорщика служби цивільного захисту

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

ПАВЛОВА Юрія Олександровича - сержанта служби цивільного захисту
ТОМЕСКУ Артура Степановича - сержанта служби цивільного захисту

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

НАСІКОВСЬКОГО Петра Петровича - командира авіаційної ланки авіаційної ескадрильї спеціального призначення Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ДЄНЬГІНУ Анатолію Петровичу - директорові державної установи «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці»

в органах і підрозділах Служби безпеки України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

ЄМЕЛ’ЯНЕНКА Максима Олександровича - полковника

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

БОБРОВА Миколу Євгеновича - генерал-майора
КОВАЛЬЧУКА Вадима Петровича - полковника
КРАЙТОРА Віктора Михайловича - полковника

Нагородити орденом «За мужність» ІІ ступеня

ФЕДЯ Дмитра Володимировича - полковника

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

КОЗУБЕНКА Романа Івановича - майора
ЧАБАЄВА Олександра Отархановича - старшого прапорщика

Нагородити орденом Данила Галицького

ГОРБЕНКА Володимира Терентійовича - полковника
ДРАЛЮКА Івана Миколайовича - майора
ЩЕГОЛЄВА Олександра Юрійовича - полковника

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

БЕЗВЕРХОГО Валентина Борисовича - полковника
БІЛОДІДА Сергія Петровича - підполковника
БОЧАНА Василя Йосиповича - підполковника юстиції
ГОНЧАРОВА Миколу Миколайовича - полковника
ДЖУМУ Олександра Леонідовича - полковника
ДОРОШЕНКА Сергія Анатолійовича - підполковника
КИРГИЗОВА Аскарбека Камчібековича - майора
КОБЦЯ Олександра Юрійовича - підполковника юстиції
КОРОЩЕНКА Анатолія Васильовича - полковника
КОСЯКА Євгена Леонідовича - полковника юстиції
ФЕДОРОВА Олександра Анатолійовича - підполковника
ХОРУЖОГО Сергія Вікторовича - підполковника

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

ВЕРБУ Олену Михайлівну - полковника
ВОЗНЯКА Сергія Миколайовича - полковника
ГОЛОВАЦЬКОГО Сергія Михайловича - підполковника
ПАЛАМАРЧУКА Олександра Івановича - полковника
ПРОКОПЧУКА Віталія Васильовича - майора
САВИЦЬКОГО Анатолія Івановича - полковника

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ЛУРІНУ Ігорю Анатолійовичу - начальникові Військово-медичного управління Служби безпеки України, генерал-майору медичної служби

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

КУЧЕРИНІ Сергію Євгеновичу - першому заступникові начальника Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного університету “Юридична академія України імені Ярослава Мудрого”, полковнику
ЛАТИШЕВІЙ Наталії Єфремівні - директорові навчально-наукового центру мовної підготовки Національної академії Служби безпеки України, полковнику

в органах і підрозділах Державної прикордонної служби України:

Нагородити орденом Богдана Хмельницького І ступеня

БІНЬКОВСЬКОГО Олександра Анатолійовича - генерал-майора

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

ЗАРИЦЬКОГО Анатолія Михайловича - генерал-майора

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ІЛЬЧУКА Вадима Олександровича - підполковника
КАНІЩЕВА Сергія Петровича - генерал-майора
МИШАКОВСЬКОГО Віктора Юрійовича - генерал-лейтенанта
ТКАЧУКА Ігоря Васильовича - капітана 1 рангу

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

КОНЧЕНКО Аллу Григорівну - молодшого лейтенанта
КУЗІНА Петра Миколайовича - капітана 3 рангу
ЦЯЦКУНА Дениса Петровича - підполковника

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІ ступеня

ЖУРАВЛЯ Ігоря Михайловича - майора

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

СИВОПЛЯСА Миколу Миколайовича - капітана

Нагородити медаллю «Захиснику Вітчизни»

ОЛІЙНИКА Костянтина Олександровича - сержанта
САКЛАКОВА Михайла В’ячеславовича - старшого сержанта
ЯСТРЕБА Олександра Петровича - капітана

в органах і підрозділах Управління державної охорони України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

ШАПОРТОВА Станіслава Володимировича - генерал-майора

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

СІПАЙЛОВА Олега Олександровича - полковника

Нагородити орденом Данила Галицького

ПІНЧУКА Сергія Васильовича - майора

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

КИЛИМНИКА Віталія Вікторовича - капітана
КРУГЛЮКА Олексія Володимировича - підполковника
МАРИНЮКА Олександра Миколайовича - майора
ПРИХОДЬКА Валерія Вікторовича - майора

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

КИРИЛЮКА Віктора Миколайовича - старшого лейтенанта
КУЗНЕЦОВА Івана Валентиновича - майора
РЯБОКОНЯ Дмитра Андрійовича - майора
СУРОВСЬКОГО Сергія Васильовича - капітана

Нагородити медаллю «Захиснику Вітчизни»

СВІТІЧА Валерія Миколайовича - старшого прапорщика

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

СИЧУ Данилу Валентиновичу - начальникові Служби Управління державної охорони України, підполковнику юстиції

в органах і підрозділах Державної митної служби України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

ГІЛУ Сергія Павловича - державного радника митної служби 3 рангу
КРАМАРЕНКА Костянтина Валерійовича - державного радника митної служби 3 рангу

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ХАРКАВОГО Миколу Олександровича - державного радника митної служби 3 рангу

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ЯРЕМКО Юлію Михайлівну - радника митної служби 1 рангу

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

КАРУ Сергія Леонідовича - радника митної служби 1 рангу
КОНДРАТЮКА Олега Михайловича - радника митної служби 1 рангу

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БІЛЕЦЬКОМУ Альфреду Альфредовичу - заступникові начальника Київської регіональної митниці, раднику митної служби 1 рангу

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

ДЕРИВОЛКОВУ Степану Дмитровичу - заступникові Голови Державної митної служби України, державному раднику митної служби 2 рангу
САВАРЦЮ Андрію Вікторовичу - начальникові Управління забезпечення діяльності Голови Служби Державної митної служби України, державному раднику митної служби 3 рангу

в органах і підрозділах Державної податкової служби України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

НІЗЕНКА Олега Васильовича - державного радника податкової служби ІІ рангу

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АТАМАНЮКА Юрія Анатолійовича - генерал-майора податкової міліції

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

СЕМЧЕНКО Ольгу Владиславівну - радника податкової служби ІІІ рангу

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІ ступеня

ПОТОЦЬКОГО Сергія Олександровича - полковника податкової міліції

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

ВІННІКА Сергія Олександровича - полковника податкової міліції
ГНАТЮКА Вячеслава Володимировича - полковника податкової міліції
НЕСТЕРЕНКА Вадима Миколайовича - полковника податкової міліції
ТАРАНОВА Андрія Володимировича - полковника податкової міліції
ТИТАРЕНКА Валентина Володимировича - підполковника податкової міліції

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

КОЛЕСНІК Віру Миколаївну - радника податкової служби ІІІ рангу
ЦИБКО Людмилу Петрівну - радника податкової служби І рангу

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

КРУХМАЛЬОВУ Сергію Борисовичу - директорові Департаменту податкового контролю Державної податкової служби України, раднику податкової служби І рангу

в органах прокуратури:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БУРДОЛЯ Євгенія Павловича - державного радника юстиції 3 класу
ДИЧАКОВСЬКОГО Віктора Миколайовича - державного радника юстиції 3 класу

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ЯКОВЛЄВУ Луізу Альфредівну - старшого радника юстиції

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БЕЗИМЕНКО Наталію Миколаївну - старшого радника юстиції
ЛОГОШУ Віталія Вікторовича - старшого радника юстиції
МИЧУДУ Михайла Степановича - молодшого радника юстиції
СІМОНЯНА Альберта Цолаковича - старшого радника юстиції

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БІЛОБРИЦЬКІЙ Людмилі Феофілівні - старшому раднику юстиції
ЗАБОЛОТНІЙ Ларисі Василівні - державному раднику юстиції 3 класу
МАТВІЙЧУКУ Миколі Івановичу - старшому раднику юстиції
ПЄТУХОВУ Олександру Олександровичу - старшому раднику юстиції
СОФІЄВУ Сергію Олександровичу - старшому раднику юстиції

в органах і підрозділах Державної пенітенціарної служби України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

ЗІНЧЕНКА Сергія Арнольдовича - генерал-майора внутрішньої служби

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

САМОВСЬКУ Олену Ігорівну - начальника будинку дитини – лікаря при Чернігівській виправній колонії Управління Державної пенітенціарної служби в Чернігівській області

Нагородити орденом Данила Галицького

ІЛЛАРІОНОВА Віктора Олександровича - помічника Голови (з питань виробництва та економіки) апарату Державної пенітенціарної служби України

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

ЛИСАКОВА Павла Васильовича - майора внутрішньої служби
ПОПОВСЬКОГО Сергія Васильовича - старшого прапорщика внутрішньої служби
ХВЕДЧУКА Віталія Васильовича - майора внутрішньої служби

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ДЯЧЕНКА Романа Анатолійовича - підполковника внутрішньої служби
МІЩЕНКА Юрія Олександровича - прапорщика внутрішньої служби
РЕКУНОВИЧА Геннадія Борисовича - директора державного професійного навчального закладу «Ковельське професійно-технічне училище» Ковельської виховної колонії Управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

ЛІСІЦКОВУ Олександру Володимировичу - Голові Державної пенітенціарної служби України, генерал-лейтенанту внутрішньої служби

в органах і підрозділах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

ПРОКОПЕНКА Юрія Віталійовича - полковника Держспецзв’язку
РЕЗНІКОВА Геннадія Анатолійовича - Голову Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

ГОНЧАРА Сергія Феодосійовича - полковника Держспецзв’язку
ДИРДУ Олександра Вікторовича - полковника Держспецзв’язку

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ВОЛКОВА Валерія Васильовича - виконуючого обов’язки директора державного підприємства «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»
ЗУБРИЦЬКОГО Олександра Сергійовича - заступника директора Департаменту Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

в органах і підрозділах Державної спеціальної служби транспорту:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БІЛЕВИЧА Сергія Олександровича  - майора
КУРБАТОВА Ігоря Володимировича – полковника

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

БОНДАРЕНКА Андрія Володимировича - старшого сержанта.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

24 серпня 2012 року