Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №53/2010

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України постановляю:

Нагородити орденом Свободи

КРУЦИКА Романа Миколайовича – голову Київської міської організації товариства «Меморіал» імені Василя Стуса
ПРОНЮКА Євгена Васильовича – голову Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

МІНЯЙЛА Віктора Олександровича - письменника, м.Біла Церква, Київська область
ЧЕРНИХ Валентина Петровича - ректора Національного фармацевтичного університету, м.Харків
ЯРЕМУ Анатолія Григоровича - заступника Голови Верховного Суду України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ГОРДІЯ Миколу Васильовича - директора приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Уманський тепличний комбінат», Черкаська область
ДЕМЧЕНКА Руслана Михайловича - Керівника Офісу Президента України Секретаріату Президента України/
ЗІНКЕВИЧА Осипа Степановича - директора видавництва «Смолоскип», громадянина США
КУЛЬЧИЦЬКОГО Володимира Семеновича (посмертно) - професора кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка
НЕСТАЙКА Всеволода Зіновійовича - письменника, м.Київ
ПАКА Володимира Петровича - голову правління Київської регіональної спілки споживчої кооперації
РУБАНА Юрія Григоровича  - директора Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ
СУСЛОВА Івана Миколайовича - засновника дитячого будинку сімейного типу «Центр розвитку дитини №7» Сквирського району, Київська область
ЧАЙКОВСЬКОГО Сергія Михайловича - генерального директора Національного музею історії України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БАЛАБАНОВА Василя Васильовича - директора товариства «Рассвет» Володарського району, Донецька область
БОНДАРЯ Анатолія Олександровича - президента – голову наглядової ради акціонерного товариства «Корюківська фабрика технічних паперів», Чернігівська область
ГОРОХОВА Євгена Васильовича - ректора Донбаської національної академії будівництва і архітектури, м. Донецьк
НІЗЕНКА Олега Васильовича - голову Державної податкової адміністрації у місті Києві
ПИЛИПЧУКА Петра Пилиповича - першого заступника Голови Верховного Суду України

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

БЕРКУТУ Анатолія Всеволодовича - першого заступника Міністра будівництва та регіонального розвитку України
БУЗЬКА Юрія Івановича - генерального директора товариства «Глобус-Юг», м.Іллічівськ, Одеська область
БУХАРЄВА Владислава Вікторовича - першого заступника Голови Державної податкової адміністрації України – начальника податкової міліції
ВЕРБОВИКА Анатолія Миколайовича - начальника служби автомобільних доріг у Сумській області
ГАДЗАЛА Ярослава Михайловича - заступника Міністра аграрної політики України
ГНАТЕНКА Андрія Васильовича - голову Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
ЄФІМЕНКА Леоніда Васильовича - заступника Міністра юстиції України
ЗБУРЖИНСЬКОГО Владислава Францовича - начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву
ЗІНИЧА Петра Миколайовича - викладача Київської православної богословської академії, протоієрея
КАЛІКУ Семена Іммануїловича - директора сільськогосподарського підприємства «Векка» Комінтернівського району, Одеська область
КІЗИМУ Степана Федоровича – заступника генерального директора товариства «Леоні Ваерінг Системс УА ГмБХ», с.Нежухів, Львівська область
КМІТЯ Миколу Івановича - голову Львівської обласної державної адміністрації
КОВАЛЕНКА Сергія Олексійовича - віце-президента господарської асоціації «Крани України», м.Дніпропетровськ 
КРУПЧАКА Володимира Ярославовича - повноважного представника акціонерного товариства «Київський картонно-паперовий комбінат», Київська область
ОГОРОДНІКА Олександра Володимировича - художнього керівника заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Колос», смт Торчин, Волинська область
СЕРЕДУ Володимира Миколайовича - голову Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння»
СОЛОВ’ЯНЕНКА Анатолія Анатолійовича - режисера-постановника театрально-концертних програм та культурно-мистецьких заходів, м.Київ
СУХОВЕРСЬКОГО Володимира Михайловича - директора Чернігівського музичного училища імені Л.М.Ревуцького
ТУРЧЕНКА Федора Григоровича - проректора Запорізького національного університету
ФОЛЬВАРОЧНОГО Василя Івановича - письменника, заступника голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АНДРІАНОВА Віктора Михайловича - першого заступника Міністра культури і туризму України
БАНЧУКА Миколу Васильовича - директора департаменту Міністерства охорони здоров’я України
БЛИЗНЮКА Івана Федоровича - першого заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації
БОБОСЯ Леоніда Миколайовича - члена правління Спілки ветеранів Афганістану Деснянського району міста Києва
БОЛЄЩУКА Володимира Михайловича - голову Тернопільської районної державної адміністрації
БОНДАРЯ Миколу Григоровича заступника голови - керівника апарату Черкаської обласної державної адміністрації
БОНДАРЯ Миколу Федоровича - директора Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну
БУКІНА Павла Юрійовича - керівника апарату генерального директора державної компанії «Укрспецекспорт», м.Київ
ГАЙДАЙЧУКА Василя Даниловича - керівника зразкового дитячого духового оркестру «Смига» Дубенської районної державної адміністрації, Рівненська область
ГАЛУШКА Леоніда Володимировича - директора підприємства «Джерело», м.Вінниця
ГОСУДАРСЬКОГО Валентина Францовича - голову апеляційного суду Львівської області
ГРИЦАЯ Івана Трохимовича - голову ради старійшин при голові Миколаївської обласної державної адміністрації
ДЕЙЧАКІВСЬКОГО Ореста - старшого радника Комісії США з питань безпеки та співробітництва в Європі
ДЖУСА Степана Петровича - художника-живописця, м.Ялта, Автономна Республіка Крим
ДМИТРУКА Василя Миколайовича - начальника Фінансового управління Державного управління справами
ЄРОХІНА Андрія Юрійовича - керівника державного підприємства «Севастопольський морський рибний порт»
ЗАВГОРОДНЬОГО Владислава Валерійовича - начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Севастополі
ЗІНКЕВИЧА Анатолія Семеновича - настоятеля Свято-Троїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького, м.Тернопіль
ІВАНОВУ Ідалію Валеріївну - солістку-вокалістку Одеського академічного театру музичної комедії імені М.Водяного
ІЩЕНКА Миколу Івановича - генерального директора акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область
КАЛЬЦЕВА Володимира Федоровича - голову ради директорів товариства «Компанія «Александр», м.Запоріжжя
КАПШТИКА Івана Марковича - представника Президента України в Київській області у 1992-1995 роках
КАРПАША Олега Михайловича - проректора, завідувача кафедри Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу
КІСТОЛА Івана Васильовича - директора товариства «Агрофірма «Дністровська» Арцизького району, Одеська область
КОВАЛЕНКА Миколу Миколайовича - голову орендного підприємства імені Гагаріна Новоархангельського району, Кіровоградська область
КОПИЛЕНКА Олександра Любимовича - директора Інституту законодавства Верховної Ради України
КОРОВІЯ Валерія Вікторовича - першого заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації
КОСТЮЧКА Сергія Степановича - генерального директора підприємства «Агро-Експрес-Сервіс» Млинівського району, Рівненська область
КОСЯКА Юрія Миколайовича - помічника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України
КРАВЧУКА Ярослава Федоровича - директора Волинської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»
КУКУЗЕНКА Юрія Миколайовича - директора – художнього керівника Донецького державного цирку
КУНЦЯ Ігоря Степановича - голову Бородянської районної державної адміністрації, Київська область
ЛЕВЧЕНКО Ніну Олександрівну - Хоружівського сільського голову, Сумська область
ЛІШАНСЬКОГО Євгена Юхимовича - першого віце-президента багатофункціонального підприємства «Солідарність», м.Київ
МАСЕЛЬСЬКОГО Степана Івановича - голову Балаклійської районної державної адміністрації, Харківська область
МИТРОФАНОВА Олександра Олександровича - генерального директора Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії
МОРОЗОВА Володимира Васильовича - першого проректора Херсонського державного аграрного університету
НЕСТРУГІНА Сергія Івановича - віце-президента акціонерного товариства «Українська промислова енергетична компанія», м.Харків
НОВОХАТЬКА Леоніда Михайловича - першого заступника генерального директора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», м.Київ
ОРМЕЛІ Володимира Юрійовича - голову Асоціації кримських караїмів «Кримкарайлар», м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим
ПАВЛІША Василя Михайловича - директора товариства «Відродження», Нижньосірогозького району, Херсонська область
ПЕРЕГУДОВА Дмитра Олександровича - директора державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш» державної компанії «Укрспецекспорт», м.Київ
ПЕРИХА Анатолія Михайловича - голову правління акціонерного товариства «Дарницький завод ЗБК», м.Київ
ПІРУСА Володимира Степановича - доцента Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ
ПІСНОГО Василя Михайловича - начальника Головного управління МВС України у Львівській області
ПУСТОВОГО Ігоря Васильовича - голову секретаріату Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна - Світ», м.Київ
СЛАПЧУКА Василя Дмитровича - письменника, м.Луцьк, Волинська область
ТЕЛЕШМАНА Василя Григоровича - директора товариства «Дністрові роси» Кельменецького району, Чернівецька область
ТИМОШЕНКА Миколу Єгоровича - керівника секретаріату громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації
ТОЛЧИНА Станіслава Марксовича - генерального директора державного підприємства «Макіїввугілля», Донецька область
ФЕДОРКІНА Сергія Івановича - ректора Національної академії природоохоронного та курортного будівництва, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
ШЕВЧЕНКА Геннадія Миколайовича - генерального директора товариства «Будсервіс», смт Кирилівка, Запорізька область

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

КОРОБКОВА Бориса Олександровича - командира відділення загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, м.Красний Луч, Луганська область

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АНТОНІЧЕВУ Лідію Іванівну - викладача Дитячої хореографічної школи при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського, м.Київ
БАС Ніну Павлівну - генерального директора акціонерного товариства «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня»
БЕСПОПОВЦЕВУ Світлану Теодозіївну - заступника керівника апарату - начальника відділу апарату Тернопільської обласної державної адміністрації
БУЛАТОВУ Марію Михайлівну - завідувача кафедри Національного університету фізичного виховання і спорту України, м.Київ
БОЙКО Аллу Микитівну - завідувача кафедри Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка
ГІТЛЯНСЬКУ Олену Самійлівну - кореспондента Українського незалежного інформаційного агентства «Україна» (УНІАН), м.Київ
ГУБЕНКО Марію Кас’янівну - голову ревізійної комісії Київського відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму
ДЖЕМІЛОВУ Сафінар - голову Ліги кримськотатарських жінок, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
ДУБИЦЬКУ Ніну Федорівну - генерального директора сільськогосподарського підприємства «Гринчуцьке» Кам’янець-Подільського району, Хмельницька область
ЖИЛАН Галину Миколаївну - заступника директора підприємства «Агрофірма «Шахтар», м.Краматорськ, Донецька область
КАЛЄТНІК Антоніну Андріївну - члена благодійного фонду «Майбутнє наших дітей», м.Київ
КЛЕПАЦЬКУ Ніну Пилипівну - швачку акціонерного товариства «Санта Україна», м.Первомайськ, Миколаївська область
КОРОЛЬОВУ Раїсу Іванівну - директора спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №58 міста Севастополя
КРАМАР Світлану Йосипівну - начальника відділу апарату Черкаської обласної державної адміністрації
КРИСУ Марину Броніславівну – президента благодійного фонду «Товариство «Приятелі дітей», м.Київ
МАНАСТЕРСЬКІ Ольгу - почесного члена Союзу українок Америки
НЕСВЕТОВУ Ольгу Миколаївну - майстра дільниці акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання імені М.В.Фрунзе»
НІКОЛЕНКО Лілію Сергіївну - старшого прокурора відділу Головного управління Генеральної прокуратури України
ОСАДЧУ Віру Миколаївну - завідувача кафедри Харківської державної академії культури
ПАВЛИЦЬКУ Валентину Максимівну - голову правління асоціації «Луганськмолоко»
РАДАЄВУ Аллу Анатоліївну - начальника відділу апарату Житомирської обласної державної адміністрації
РОМАНЕНКО Ірину Михайлівну - заступника директора - начальника управління державного підприємства «Миколаївський регіональний центр стандартизації та сертифікації»
РОХОВУ Наталію Абібуллаївну - голову Дунаєвецької районної державної адміністрації, Хмельницька область
СЕНЧИК Валентину Андріївну - голову правління акціонерного товариства «Блок Агросвіт» Ічнянського району, Чернігівська область
СУПОНЬКІНУ Людмилу Петрівну - керівника народного ансамблю сучасного танцю «Сузір’я Едельвейс» Рівненського міського палацу культури
ЧИКАЛЕНКО Ольгу Назарівну - професора Київського національного університету культури і мистецтв
ШИПКО Валентину Григорівну - директора навчально-виховного комплексу №57 «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня - гімназія», м.Дніпропетровськ
ШИКЕРИНЕЦЬ Ольгу Іванівну - начальника управління Новоукраїнської районної державної адміністрації, Кіровоградська область
ЯКИМЕНКО Олену Олександрівну - начальника управління Одеської міської ради
ЯЦКАНИЧ Олену Юсупівну - керівника народного хореографічного колективу шоу-балету «Сучасник» Мукачівського міського будинку культури

Нагородити орденом Данила Галицького

АГЕЄВА Віталія Валерійовича - начальника відділу департаменту Міністерства оборони України, полковника
БОДНАРЯ Василя Євгеновича - заступника керівника департаменту - керівника управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України
ГОРАКА Андрія Григоровича - митрополита Львівського і Сокальського Андрія
ДРИГИНИЧА Романа Володимировича - заступника голови – керівника апарату Запорізької обласної державної адміністрації
ДУДКУ Олександра Івановича - голову Гуляйпільської районної державної адміністрації, Запорізька область
ЛЕВИЦЬКОГО Василя Юрійовича - командира військової частини внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, полковника
ТАТІЄВСЬКОГО Володимира Дмитровича - заступника начальника управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
ТКАЧУКА Володимира Федоровича - голову Володимирецької районної державної адміністрації, Рівненська область

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

БЛИЗНЮКА Сергія Вікторовича - полковника внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України
КОНДРАТЮКА Валерія Віталійовича - начальника Апарату Голови Служби безпеки України, генерал-майора
НАЗАРОВА Анатолія Анатолійовича - начальника Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, генерал-майора
СУПРУНА Андрія Анатолійовича - начальника Центру Служби безпеки України, полковника

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

ГУДЕНКА Валерія Євгеновича - підполковника міліції
ОМЕЛЬЧЕНКА Віктора Вікторовича - прапорщика внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

ГОЛБАНА Дмитра Вікторовича - заступника командира роти військової частини управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України, м.Одеса
РЯБОШАПКУ Сергія Миколайовича - начальника зміни оперативно-координаційного центру Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Донецькій області

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

КИДИСЮК Ольгу Іванівну - заступника начальника відділу Головного управління Генеральної прокуратури України
МОСКАЛЯ Роберта - єпископа Української католицької єпархії у місті Парма, США
РЕЗНЮК Раїсу Іларіонівну  - наукового співробітника Національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя
УСОВА Сергія Олексійовича - водія цеху акціонерного товариства «Комсомольське рудоуправління», Старобешівський район, Донецька область
ХОБОТА Віктора Степановича - начальника дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Лебединпромбуд» акціонерного товариства «Сумбуд», Сумська область
ЧЕРНІКОВА Юрія Вікторовича - голову Севастопольської міської незалежної профспілки працівників транспорту
ШЕВЕЛЬОВУ Зою Антонівну - начальника служби у справах дітей Очаківської районної державної адміністрації, Миколаївська область

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

АБАДЖЯНУ Гаррію Артушевичу - художньому керівникові Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», м.Харків
БАБИЧ Тетяні Василівні  - артистці пісенного дуету «Тетяна + Андрій», м.Дніпропетровськ
БАБИЧУ Андрію Федоровичу  - артистові пісенного дуету «Тетяна + Андрій», м.Дніпропетровськ
БЕНЧ Ользі Григорівні - диригентові, заступникові Міністра культури і туризму України, м.Київ
ЗЕЛІЗНІЙ Дарії Іванівні - артистці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів
МАЛОМУЖ Тетяні Антонівні - керівникові тріо бандуристок академічного оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України, м.Київ
ПОПОВІЙ Аллі Борисівні - солістці-вокалістці творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», м.Київ
ПОТАПОВУ Валентину Олександровичу - артистові симфонічного оркестру Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ
ЯЦИНЯКУ Василю Ільковичу - директорові – художньому керівнику Галицького камерного хору, м.Львів

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ІГНАЩЕНКУ Анатолію Федоровичу - почесному члену Академії мистецтв України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

АНДРЮЩЕНКО Вікторії Іванівні - солістці балету Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», м.Київ
БАТАЛОВІЙ Ельзарі Халітівні - солістці-вокалістці, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
ДЕМИДОВІЙ Віолі Григорівні - доцентові кафедри Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової
КОНОВАЛОВІЙ Ганні Олексіївні - старшому викладачеві кафедри Київського національного університету культури і мистецтв
КОНОНОВУ Миколі Миколайовичу - артистові оркестру Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ
КОЦАБІ Ігорю Ярославовичу - солістові-вокалісту заслуженої академічної капели України «Трембіта», м.Львів
ЛЕВАШОВУ Олексію Володимировичу - солістові балету Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ
ЛІСЕНБАРТУ Вячеславу Олександровичу - артистові Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ
МАТЮШЕНКО-МАТВІЙЧУК Валентині Володимирівні - солістці-вокалістці Національної філармонії України, м.Київ
НЕТРЕБ’ЯКУ Степану Григоровичу - артистові оркестру народних інструментів заслуженого ансамблю України «Галичина», м.Львів
ПАЩУКУ Сергію Михайловичу - солістові опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ
ТУРЧАКУ Денису Валерійовичу - солістові балету Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ
ФУРДИЧКУ Андрію Орестовичу - естрадному співакові, м.Київ
ХОЦЯНОВСЬКІЙ Людмилі Францівні - солістці театру «Сузір’я Аніко», м.Київ
ЧИЖЕНКО Марині Владиславівні - солістці-вокалістці Харківської обласної філармонії

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

МОЛОЖУ Олександру Єгоровичу - начальникові комплексної архітектурно-реставраційної майстерні №2 Інституту «УкрНДІпроектреставрація», м.Київ
ШТЕРБУЛЬ Наталії Анатоліївні - архітекторові, начальнику управління Одеської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

ГРИЦЕНКУ Євгенію Васильовичу - директорові Катеринопільського підприємства «Агрошляхбуд», Черкаська область
КАМЄНЄВУ Віктору Олексійовичу - генеральному директорові товариства «Бюро інвестиційних проектів - проектний менеджмент», м.Київ
НАУМЦЮ Ігорю Володимировичу - голові спостережної ради акціонерного товариства «Малинський каменедробильний завод», Житомирська область
РУДИКУ Володимиру Івановичу - директорові товариства «МЖК-1», м.Київ
СЛІПЕЦЬКОМУ Володимиру Михайловичу - віце-президентові акціонерного товариства холдингової компанії «Київміськбуд»
ЧУРИЛОВУ Валерію Володимировичу - генеральному директорові товариства будівельної фірми «Рембудсервіс», смт Чабани, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

ПОПОВУ Степану Івановичу - провідному інженерові-конструктору акціонерного товариства «Азовмаш», м.Маріуполь, Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БОДНАР Валентині Володимирівні - директорові Бендерської української гімназії №3 імені І.Котляревського, Республіка Молдова
ГНАТЮКУ Юрію Михайловичу - учителеві Підгайчиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Івано-Франківська область
ЛЕБІДЬ Світлані Василівні - директорові комунального закладу освіти «Навчально-реабілітаційний центр «Горлиця», м.Дніпропетровськ
ПИЛИПЕНКО Олександрі Олександрівні - учительці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 м.Роздільна, Одеська область
ПІНЬКАС Людмилі Федорівні - учительці загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів Херсонського Таврійського ліцею мистецтв
СЕРБІНІЙ Галині Володимирівні - учительці Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №13
ФІЛІПОВІЙ Тетяні Володимирівні - заступникові директора Луганської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1
ЧЕРЕПЕНЬКО Клавдії Петрівні - вчителеві-методисту комунального закладу освіти «Навчально-реабілітаційний центр «Горлиця», м.Дніпропетровськ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

АВРАМЕНКО Олесі Олександрівні - завідувачеві лабораторії Інституту проблем сучасного мистецтва, м.Київ
ГУЛИНУ Петру Анатолійовичу - художникові станкової та книжкової графіки, м.Львів
ОЛІЙНИК Олександрі (Лесі) Степанівні - секретареві правління Національної спілки композиторів України, м.Київ
СКОРИХ Олександру Митрофановичу - скульпторові, м.Донецьк
ЦЕЛЮХУ Степану Андрійовичу - директорові Дашавської музичної школи імені Філарета Колесси, Львівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ГРИЦЯКУ Ігорю Андрійовичу - завідувачеві кафедри Національної академії державного управління при Президентові України, доктору наук з державного управління, професорові
ПОДОЛЬСЬКОМУ Василю Васильовичу - заступникові директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Академії медичних наук України, доктору медичних наук, професорові
СВІДЗИНСЬКОМУ Анатолію Вадимовичу - професорові, завідувачу кафедри Волинського національного університету імені Лесі Українки, доктору фізико-математичних наук

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

АФОНІНУ Олександру Васильовичу - директорові Інституту ефіроолійних та лікарських рослин Української академії аграрних наук, м.Севастополь
БЕДРЕЗІ Світлані Миколаївні - директорові департаменту Одеської міської ради
БИЧОК Ганні Іванівні - начальникові управління Національної телекомпанії України, м.Київ
БУРМАЦІ Миколі Олексійовичу - членові Комісії з цінних паперів та фондового ринку
ДЖУРИНСЬКОМУ Олегу Олександровичу - заступникові генерального директора товариства «ВіДі Груп», Київська область
ДИБІ Михайлу Івановичу - начальникові Контрольно-ревізійного управління в місті Києві
ДЬЯКОВІЙ Ользі Василівні - директорові департаменту – головному бухгалтеру Фонду державного майна України
КЛАДІЄВУ Володимиру Миколайовичу - головному консультантові Головної служби Секретаріату Президента України
КОЗОДОЮ Леоніду Кириловичу - голові постійної комісії Вінницької обласної ради
ЛАЗАРЮ Петру Даниловичу - начальникові управління Закарпатської обласної державної адміністрації
МУХІНУ Олексію Олександровичу - директорові державного підприємства «Державний центр з питань відновлення платоспроможності та банкрутства», м.Київ
НОВОСЕЛЬСЬКОМУ Зіновію Мар’яновичу - заступникові Тернопільського міського голови - начальнику управління Тернопільської міської ради
ПЕНТЮК Ірині Костянтинівні - фінансовому директорові акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Вінницяобленерго»
РОЗЕНБЛАТУ Едуарду Мусійовичу - редакторові відділу газети «Прес-Центр», м.Черкаси
РОМАНОВІЙ Людмилі Сергіївні - завідувачеві сектору Головної служби Секретаріату Президента України
САВЧУКУ Валерію Федоровичу - начальникові Регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області
ХОЛОДНЮКУ Зеновію Васильовичу - заступникові Голови державної служби автомобільних доріг України
ЯНЧЕНКО Зінаїді Борисівні - начальникові головного управління Житомирської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

КОНСТАНТИНОВУ Валерію Миколайовичу - начальникові спеціалізованої дільниці відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС», Миколаївська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

ВЕРГЕЛЕСУ Олегу Анатолійовичу - редакторові відділу газети «Дзеркало тижня», м.Київ
ГЕРЕНКО Світлані Василівні - позаштатному кореспондентові газети «Сумщина»
ГРИНЮКУ Василю Михайловичу - заступникові головного редактора товариства «Редакція газети «Молодий буковинець», м.Чернівці
ГРОМНИЦЬКОМУ Юрію Вікторовичу - ведучому програми творчо-виробничого об’єднання «Новини» Національної телекомпанії України, м.Київ
ДОРОШ Світлані Григорівні - шефу-кореспондентові представництва Британської радіомовної корпорації (Бі-Бі-Сі) у Києві
ЗАМЯТІНУ Віктору Веніаміновичу - завідувачеві відділу Головної служби Секретаріату Президента України
ІЩЕНКУ Віктору Григоровичу - головному редакторові Кіровоградського обласного тижневика «Селянська газета»
ЇВЖЕНКО Тетяні Григорівні  - власному кореспондентові «Независимой газеты» в Україні, м.Київ
КУЛЬЧИНСЬКОМУ Миколі Георгійовичу - директорові акціонерного товариства «Радіо Трек», м.Рівне
ЛОЗАН Уляні Іванівні - генеральному директорові інформаційного агентства «ІнтерМедіаКонсалтинг», м.Київ
МАРТИНЧУКУ Миколі Даниловичу - директорові товариства «Агенція Тернопіль-Медіа», м.Тернопіль
НЕЧИПОРЕНКУ Валерію Петровичу - заступникові генерального директора Українського незалежного інформаційного агентства «Україна» (УНІАН), м.Київ
САЛІМОНОВИЧ Ларисі Миколаївні - власному кореспондентові газети «Україна молода» у Харківській області
ТОРГОВЕЦЬ Юлії Василівні - головному консультантові Головної служби Секретаріату Президента України
ЧУБУ Ігорю Вікторовичу - заступникові директора – головному редактору товариства «Редакція газети «Віче-інформ», Волинська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АНІЩЕНКУ Олександру Володимировичу - начальникові головного управління Донецької обласної державної адміністрації
БОДНАРЮ Віктору Васильовичу - сімейному лікареві вищої категорії, м.Київ
ДУДНИКУ Олександру Миколайовичу - заступникові головного лікаря Черкаської обласної лікарні
ЗАБОЛОТНОМУ Тарасу Дмитровичу - завідувачеві кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
КАНЮРІ Олександру Андрійовичу - доцентові кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ
НГУЄН Ван Ханю - завідувачеві відділення Одеського обласного протитуберкульозного диспансеру
ОЛТАРЖЕВСЬКІЙ Надії Дмитрівні - лікареві відділення Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району, Київська область
САХНІЙ Марії Андріївні - заступникові директора державного підприємства «Санаторій «Моршинський», Львівська область
СУСЛИКУ Миколі Петровичу - начальникові управління Житомирської міської ради
ТЕЛЕЖИНСЬКІЙ Катерині Володимирівні - науковому співробітникові Національного інституту раку, м.Київ
ЮР’ЄВУ Михайлу Миколайовичу - головному лікареві Кримської республіканської установи «Клінічна психіатрична лікарня №1», м.Сімферополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

МАЛЯРОВУ Сергію Прокоповичу - голові правління – генеральному директору акціонерного товариства «Науково-виробничий комплекс «Київський завод автоматики імені Г.І.Петровського»
ЩЕРБЕЦЮ Миколі Геннадійовичу - технічному директорові акціонерного товариства «Українська промислова енергетична компанія», м.Харків

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

ІЛЛАРІОШИНУ Ігорю Вікторовичу - заступникові голови правління акціонерного товариства «Стахановський завод феросплавів», Луганська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

ТРОЯН Катерині Юліанівні - лікареві-бактеріологу Першотравневої міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини, Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

АЛІЄВІЙ Ірині Вікторівні - директорові Українського культурного центру в Бакинському слов’янському університеті, Азербайджанська Республіка
БЄЛИХ Михайлу Івановичу - директорові Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму, Луганська область
ВИХВАТЕНКУ Миколі Тимофійовичу - директорові-декану Старобільського факультету Луганського національного університету імені Тараса Шевченка
ГОДУ Борису Васильовичу - завідувачеві кафедри Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка
ГОЛОМБ Лідії Григорівні - професорові кафедри Ужгородського національного університету
ГОРОДЕЦЬКОМУ Сергію Леонідовичу - начальникові Харківського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою
ГРОЗАВУ Василю Дмитровичу  - начальникові відділу освіти Сторожинецької районної державної адміністрації, Чернівецька область
ЖОЛОБОК Наталі Красномирівні - начальникові управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації
КІЛЬОВІЙ Ганні Олексіївні - заступникові начальника управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
МИХАЙЛОВІЙ Любові Іванівні - завідувачеві кафедри Сумського національного аграрного університету
ОСТРОВСЬКІЙ Наталії Степанівні - завідувачеві кафедри Буковинської фінансово-економічної академії, Чернівецька область
ПЕЛЕПЕЙЧЕНКО Людмилі Миколаївні - професорові кафедри Академії внутрішніх військ МВС України, м.Харків
ПОСОХОВУ Сергію Івановичу - деканові Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
РАДИШЕВСЬКОМУ Ростиславу Петровичу - завідувачеві кафедри Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
СКІЛЬСЬКОМУ Дмитру Михайловичу - завідувачеві кафедри Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка, Тернопільська область
ЧМИЗІ Вірі Олександрівні - начальникові управління Національної академії державного управління при Президентові України, м.Київ
ШИХАНОВУ Руслану Борисовичу - начальникові відділу апарату Запорізької обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

МЕЛЬНИКОВІЙ Ніні Олександрівні - старшій медичній сестрі Клінічної лікарні №15 Подільського району міста Києва
ШПИТІ Олександру Олександровичу - головному державному санітарному лікареві міста Житомира

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

АНЖИЯКУ Сергію Михайловичу - завідувачеві відділу Головної служби Секретаріату Президента України
БОЛВІ Людмилі Петрівні - головному спеціалістові відділу Державного архіву Чернігівської області
ВАНДЖУРАКУ Михайлу Юрійовичу - керівникові народного аматорського родинно-фольклорного колективу Ілюків та Ванджураків, с. Віпче, Івано-Франківська область
ГЛУТКОВСЬКІЙ Любомирі Михайлівні - головному хореографу, директорові дитячого танцювального ансамблю «Полтава», м.Пітсбург, США
КАПІТУЛІ Валентині Василівні - провідному методистові Рівненського обласного центру народної творчості
КЕЛЬШУ Олександру Антоновичу - начальникові відділу Старобільської районної державної адміністрації, Луганська область
КИТАЙГОРОДСЬКІЙ Вірі Микитівні - головному редакторові газети «Буковинське віче», м.Чернівці
КОЛЄСНІКУ Ігорю Анатолійовичу - начальникові відділу департаменту Міністерства оборони України
ЛЕВИЦЬКОМУ Мирону Євгеновичу - методистові навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття, м.Івано-Франківськ
ЛИМАРЕНКО Лідії Іванівні - завідувачеві кафедри Херсонського державного університету
НИЧАЮ Михайлу Михайловичу - керівникові народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю дримбарів «Струни Черемоша», с. Верхній Ясенів, Івано-Франківська область
ОНІЩУК Ларисі Миколаївні - начальникові відділу Полтавської обласної державної адміністрації
ПОПОВІЙ Інні Сергіївні - вченому секретареві Національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя
СМУЛЬСЬКІЙ Ларисі Михайлівні - завідувачеві філії Національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя
ТРУСОВІЙ Олені Степанівні - заступникові Керівника Прес-служби - завідувачу відділу Секретаріату Президента України
ШИШМАНОВІЙ Катерині Пантелеївні - методистові відділу культури Мелітопольської міської ради, Запорізька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

БОНДАРЮ Сергію Івановичу - директорові Луганської фармацевтичної фабрики
ГРУШЕЦЬКІЙ Валентині Павлівні - директорові з виробництва акціонерного товариства «Дюна-Веста», м.Червоноград, Львівська область
ДЕНИСЮК Людмилі Всеволодівні - заступникові голови Київської міської державної адміністрації
ДОМБРОВСЬКОМУ Володимиру Станіславовичу - голові правління – директору акціонерного товариства «Кондитерська фабрика «Харків’янка», м.Харків
ЗАЛІСКУ Ігорю Ігоровичу - президентові господарської асоціації «Крани України», м.Дніпропетровськ
ЛАВРЕНЕНКУ Володимиру Степановичу - механікові акціонерного товариства «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат «Глухівський кар’єр кварцитів», Сумська область
НІКІФОРОВУ Олександру Сергійовичу - першому заступникові голови правління акціонерного товариства «Хмельницька маслосирбаза», м.Хмельницький
ОСИПЕНКО Галині Олександрівні - начальникові цеху акціонерного товариства «М’ясокомбінат «Ятрань», м.Кіровоград
ПРОКОПЕНКУ Віктору Михайловичу - голові правління Первомайського молочноконсервного комбінату, Миколаївська область
ХАЛІНУ Олександру Сергійовичу - голові правління акціонерного товариства «Кримський содовий завод», м. Красноперекопськ, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

АНТОНЕЦЬ Антоніні Семенівні - заступникові генерального директора підприємства «Агроекологія» Шишацького району, Полтавська область
БЕРЕНШТЕЙНУ Борису Леонідовичу - президентові товарної біржі «Київська агропромислова біржа», м.Київ
БУРКАЦЬКОМУ Валерію Васильовичу - голові Золотоніської районної державної адміністрації, Черкаська область
ГЛАДИШУ Андрію Андрійовичу - директорові сільськогосподарського товариства «Птахівник» Нововоронцовського району, Херсонська область
ГОГУНСЬКОМУ Андрію Владленовичу - директорові сільськогосподарського товариства «Токмачани» Чернігівського району, Запорізька область
ДІДКІВСЬКОМУ Івану Адольфовичу - директорові сільськогосподарського товариства «Племзавод «Коростишівський», Житомирська область
ДІДОРУ Віктору Григоровичу - доцентові Житомирського національного агроекологічного університету
КОРМИШКІНУ Юрію Анатолійовичу - голові правління акціонерного товариства «Правда» Єланецького району, Миколаївська область
НІКОЛАЄВУ Сергію Афанасійовичу - голові Ізмаїльської районної державної адміністрації, Одеська область
ОЛІЙНИКУ Анатолію Дмитровичу - голові Томашпільської районної державної адміністрації, Вінницька область
САВЧУКУ Сергію Миколайовичу - директорові сільськогосподарського підприємства «Нива» Гайворонського району, Кіровоградська область
СЕРЕДІ Миколі Івановичу - директорові сільськогосподарського товариства «Піщане», Сумська область
СТРЕЛЬЦОВУ Віктору Васильовичу - начальникові управління Криничанської районної державної адміністрації, Дніпропетровська область
ТАРТАСЮКУ Георгію Пилиповичу - комерційному директорові товариства «Торговий дім «Насіння», м.Київ
УСТИМЕНКУ Олександру Митрофановичу - заступникові голови Обухівської районної державної адміністрації – начальнику управління, Київська область
ЦЕСАРСЬКОМУ Анатолію Юрійовичу - голові правління акціонерного товариства «Бобринецька сільгосптехніка», Кіровоградська область
ШЕВЧЕНКУ Григорію Григоровичу - директорові сільськогосподарського товариства «Полісся» Козелецького району, Чернігівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ДРАЧКО Людмилі Володимирівні - начальникові управління праці та соціального захисту населення Чернігівської районної державної адміністрації
НАЙЧУК Наталії Анатоліївні - заступникові начальника головного управління – начальнику відділу Тернопільської обласної державної адміністрації
РЕВІ Андрію Олексійовичу - заступникові Вінницького міського голови

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БАЛІМЧУКУ Сергію Васильовичу - голові правління Тульчинського районного споживчого товариства, Вінницька область
БІЛОУСОВУ Андрію Леонідовичу - начальникові управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації
БОЙКО Маргариті Мирославівні - першому заступникові директора товариства «Фірма «Надія», м.Івано-Франківськ
ГОРБАЧ Ірині Петрівні - головному консультантові сектору секретаріату Державного управління справами
КУЛЬБАШНОМУ Сергію Андрійовичу - генеральному директорові державного підприємства «Агроспецсервіс», м.Київ
МАЙБОРОДІ Миколі Володимировичу - заступникові Керівника Головного управління Апарату Верховної Ради України
ПРЕЗЛУ Миколі Михайловичу - генеральному директорові державного підприємства «Укржитлосервіс», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ДРАГАНУ Юрію Івановичу - заступникові генерального директора асоціації «Територіально-виробниче об’єднання «Дніпроавтотранс», м.Дніпропетровськ
ХАРАБАРІ Віктору Михайловичу - голові правління Чернівецького акціонерного товариства «Денисівна»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФАРМАЦІЇ УКРАЇНИ»

КУЧІРКУ Михайлу Дмитровичу - директорові акціонерного товариства «Ганза», м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

ВАСИЛЬЄВУ Олександру Володимировичу - генеральному директорові державного підприємства «Селидіввугілля», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ДУБОВИКУ Олексію Івановичу - тренерові-викладачу Республіканської школи вищої спортивної майстерності, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
ЄФАНОВУ Сергію Вікторовичу - директорові спортивно-оздоровчого комплексу «Зміна» спеціального навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів - вище училище фізичної культури», м.Херсон
ЗБАНДУТУ Івану Васильовичу - президентові Всеукраїнської федерації з пауерліфтингу, м.Маріуполь, Донецька область
ПІДПЕРИГОРІ Стефану Михайловичу - тренерові-викладачу Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

ГОРБАЧЕВСЬКОМУ Віталію Яковичу - начальникові департаменту МВС України, генерал-майору міліції
ДИБІ Василю Гурійовичу - судді Апеляційного суду міста Києва
ДОМНІЦЬКОМУ В’ячеславу Вікторовичу - голові Ужгородського міськрайонного суду, Закарпатська область
КАСМІНІНУ Олександру Володимировичу - заступникові голови апеляційного суду Полтавської області
КІСЕЛИЧНИКУ Василю Петровичу - проректорові Львівського державного університету внутрішніх справ
КОСТЮКОВУ Олександру Дмитровичу - головному спеціалістові департаменту Державного комітету України у справах ветеранів
МІЩЕНКОВУ Володимиру Валентиновичу - заступникові начальника головного управління МВС України, полковнику міліції
ПОГОНЮКУ Василю Анатолійовичу - начальникові управління секретаріату Центральної виборчої комісії
ПРИШКУ Анатолію Григоровичу - прокуророві Рівненської області
РУСНАКУ Борису Артемійовичу - заступникові керівника апарату Чернівецької обласної державної адміністрації
РЯБОШАПЦІ Руслану Георгійовичу - директорові Департаменту Міністерства юстиції України
ТРИГУБЕНКУ Сергію Миколайовичу - заступникові Міністра охорони навколишнього природного середовища України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ГАПОНЮКУ Петру Григоровичу - майстрові декоративного розпису іконостасів, Вінницька область
МІНСЬКОМУ Григорію Семеновичу - художникові-живописцю, м.Київ

СИНЬКЕВИЧУ Леву Юлійовичу - скульпторові, м.Київ
ЯКИМЦЮ Анатолію Яковичу - художникові, м. Запоріжжя

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

НЕЧАЄВІЙ Ользі Костянтинівні - майстрині художнього плетіння, м.Рівне
ПЕТРОСЮКУ Павлу Тимофійовичу - майстрові художньої обробки деревини, м.Рівне
ПОЛІЩУК Олені Василівні - майстрині народного декоративного розпису, м.Умань, Черкаська область
ШЕВЧУКУ Петру Петровичу - майстрові килимарства, викладачу Решетилівського художнього професійного ліцею, Полтавська область
ЯНУШЕВСЬКІЙ Василині Василівні - майстрині-вишивальниці, с.Зелене, Івано-Франківська область.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

20 січня 2010 року