Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

одОстанні документи
Пошук документів

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №844/2014

Про орден Героїв Небесної Сотні

Відповідно до статей 4 та 7 Закону України "Про державні нагороди України" постановляю:

1. Затвердити Статут ордена Героїв Небесної Сотні (додається).

2. Затвердити малюнок знака ордена Героїв Небесної Сотні (додається).

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України                           Петро ПОРОШЕНКО

3 листопада 2014 року

 

 ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 3 листопада 2014 року
№ 844/2014

 СТАТУТ
ордена Героїв Небесної Сотні

1. Орден Героїв Небесної Сотні встановлено для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інших подій, пов'язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

2. Орденом Героїв Небесної Сотні нагороджуються громадяни України, іноземці та особи без громадянства.

3. Нагородження орденом Героїв Небесної Сотні провадиться указом Президента України.

4. Нагородження орденом Героїв Небесної Сотні вдруге не провадиться.

5. Нагородження орденом Героїв Небесної Сотні може бути проведено посмертно.

6. Нагороджений орденом Героїв Небесної Сотні іменується лицарем ордена Героїв Небесної Сотні.

7. Представлення до нагородження орденом Героїв Небесної Сотні та вручення цієї державної нагороди провадиться відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.

8. Особі, нагородженій орденом Героїв Небесної Сотні, вручаються знак ордена, орденська книжка, футляр знака ордена.

9. Девіз ордена Героїв Небесної Сотні: "Свобода та Гідність".

10. Знак ордена Героїв Небесної Сотні виготовляється зі срібла і має форму прямого рівностороннього хреста з однаковими основами на його кінцях (хрест-потент). Хрест покритий напівпрозорою блакитною емаллю, зі срібною облямівкою по периметру. У центрі хреста – зображення небесного воїна в обладунках з мечем та щитом. Обладунки та щит стилізовані під відповідні саморобні предмети спорядження учасників Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). Усі зображення рельєфні. На зворотному боці знака ордена розміщений напис рельєфними літерами "СВОБОДА ТА ГІДНІСТЬ" та вигравіруваний номер знака.

Розмір хреста ордена між протилежними його кінцями – 36 мм. Хрест ордена за допомогою кільця та вушка з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою блакитного кольору з жовтою повздовжньою смужкою посередині. Ширина стрічки – 28 мм, а ширина смужки – 3 мм. Розмір колодки: висота – 45 мм, ширина – 28 мм. На зворотній стороні колодки – застібка для кріплення знака ордена до одягу.

Планка хреста ордена Героїв Небесної Сотні являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту стрічкою, як на колодці хреста ордена. Розмір планки: висота – 12 мм, ширина – 24 мм.

11. Орден Героїв Небесної Сотні носиться з лівого боку грудей. За наявності у нагороджуваної особи орденів князя Ярослава Мудрого V ступеня, "За заслуги" IIІ ступеня знак ордена Героїв Небесної Сотні розміщується після них.

За наявності в особи інших державних нагород України, нагород іноземних держав знак ордена Героїв Небесної Сотні розміщують перед ними.

Планка ордена Героїв Небесної Сотні розміщується після планки ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

12. Особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, повинні дбайливо ставитися до його схоронності. Нагородженому можуть бути видані дублікати знаків ордена, орденської книжки, якщо Комісією державних нагород та геральдики буде визнано, що втрата державної нагороди, орденської книжки сталася з причин, які не залежать від нагородженого.

13. У разі смерті нагородженого, якому за життя знак ордена Героїв Небесної Сотні та орденську книжку не було вручено, або у разі нагородження особи посмертно знак ордена та орденська книжка передаються в установленому порядку сім'ї такого нагородженого.

Після смерті нагородженого орденом Героїв Небесної Сотні, за наявності спадкоємців, знак ордена та орденська книжка залишаються у сім'ї померлого як пам'ять.

14. За згодою спадкоємців знак ордена Героїв Небесної Сотні та орденська книжка можуть бути передані на тимчасове або постійне зберігання музею. Знак ордена Героїв Небесної Сотні та орденська книжка передаються музею на підставі рішення Комісії державних нагород та геральдики за наявності відповідного клопотання музейного закладу.

15. У разі відсутності у померлого нагородженого орденом Героїв Небесної Сотні спадкоємців знак ордена та орденська книжка мають бути передані на зберігання до Державного управління справами.

Глава Адміністрації
Президента України                         Б.ЛОЖКІН