Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №92/2019

Про одноразову грошову винагороду особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку

1. Внести до Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114 «Про звання Герой України», зміну, доповнивши його розділом V такого змісту:

«V. Одноразова грошова винагорода особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку

26. Особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка», виплачується одноразова грошова винагорода.

У разі присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно або в разі смерті особи, якій присвоєно звання Герой України із врученням ордена «Золота Зірка», одноразова грошова винагорода виплачується членам сімей таких осіб.

27. Одноразова грошова винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України.

Виплата одноразової грошової винагороди здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».

2. Кабінету Міністрів України:

розробити та затвердити порядок виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку;

забезпечити виплату особам, яким звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку присвоєно до 1 січня 2020 року, або членам сімей таких осіб у разі їх смерті чи нагородження посмертно одноразової грошової винагороди, передбаченої розділом V Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня 2020 року;

передбачати під час розроблення проектів закону про Державний бюджет України на 2020 рік і наступні роки кошти для виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім статті 1 в частині виплати одноразової грошової винагороди, яка набирає чинності з 1 січня 2020 року та застосовується незалежно від часу присвоєння звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

28 березня 2019 року