Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Андрій Єрмак: Ми збираємо всі факти про злочини та порушення прав людини Росією в Україні, які потім будуть використані в міжнародних судах

9 березня 2022 року - 23:17

Для ефективного збору та обробки інформації про порушення прав людини Російською Федерацією під час війни з Україною створено веб-платформу https://humanrights.gov.ua/. Про це розповів керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

«Зібрані факти будуть використані як докази для захисту та представництва України у Європейському суді з прав людини та Міжнародному суді ООН. Президент Володимир Зеленський своїм указом уже уповноважив відповідальних осіб на представлення та захист інтересів України в Міжнародному суді ООН у справі проти Росії щодо звинувачень у геноциді. І таких справ буде більше», – наголосив він.

Заступник керівника Офісу Глави держави Юлія Соколовська зазначила, що вдалося скоординувати зусилля Офісу Президента, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, заручитися підтримкою партнерів і в короткі строки створити міжурядову платформу, яка допоможе зібрати докази про порушення прав людини в нашій країні.

«Отримана інформація дасть змогу притягати до відповідальності Російську Федерацію та відстоювати інтереси України на міжнародних судових майданчиках», – переконана вона.

Для того щоб зафіксувати порушення прав людини та/або скоєний злочин, необхідно заповнити форму, описати факт порушення прав людини загарбником, долучити наявні докази: фото-, відеоматеріали, документи, інформацію про свідків, жертви. 

Уся інформація та свідки, які її нададуть, перебуватимуть під надійним захистом. Відомості будуть опрацьовані кваліфікованою командою юристів та підготовлені для захисту інтересів нашої держави. Доказова база буде використана лише в судових справах України проти Російської Федерації з дотриманням міжнародних стандартів правосуддя. 

Як зауважила заступниця міністра юстиції з європейської інтеграції Валерія Коломієць, Мін'юст України протягом восьми років проводить ефективну юридичну війну проти Російської Федерації на майданчику Європейського суду з прав людини.

«У перший тиждень з початку повномасштабних військових дій РФ на території України ми переконали суд застосувати запобіжні заходи проти Російської Федерації, дія яких тепер автоматично поширюється на кожну індивідуальну заяву, які люди вже подають до cуду проти Російської Федерації. Запуск цього порталу допоможе нам ефективніше та швидше налагодити роботу із захисту прав людей України під час військової агресії країни-окупанта», – зазначила Валерія Коломієць.