Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Андрій Єрмак: Україна довела всім, що є серйозним гравцем, якого потрібно поважати

1 квітня 2022 року - 13:26

Андрій Єрмак: Україна довела всім, що є серйозним гравцем, якого потрібно поважати

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що сьогодні Україна не лише захищається від агресії Росії – вона захищає весь європейський світ. Тож Європа має допомагати. Про це він сказав в інтерв'ю журналістам провідних міжнародних видань – The New Yorker, Bild і Le Monde.

Андрій Єрмак розповів, що на Київському напрямку нині спостерігається зміна позицій російських військ, але «ми можемо повірити, лише коли вони заберуться з нашої країни».

Керівник Офісу Глави держави також розповів, що наразі триває блокада міста Маріуполя. Там люди помирають без їжі та води, а російська сторона не відкриває гуманітарні коридори для евакуації мешканців.

«Натомість росіяни намагаються штовхнути людей у Росію під приводом «якщо хочете вижити», – зазначив Андрій Єрмак.

«Маріуполь заблокований. Вони готові повністю зруйнувати Маріуполь, аби тільки взяти його під контроль», – додав він.

Як зазначив керівник Офісу Президента, зважаючи на те, що російські сили продовжують бомбардувати населені пункти в Україні, зокрема й об'єкти цивільної інфраструктури, українська влада наполягає на закритті неба над нашою державою для російської авіації, але водночас розглядає це питання реалістично.

«Якщо ви слухаєте кожного дня від чиновників НАТО, що цього не станеться, нам навіть кажуть не «це дискусійне питання», а лише «це ніколи не станеться»... Що тоді робити? Ми реалісти. Ми даємо нашим партнерам якийсь вихід. Ми й далі пропонуємо нашим партнерам – це не лише війна України та Росії, ми захищаємо вас. Якби щось сталося в Чорнобилі або на ЗАЕС, це була б більша катастрофа, ніж у Чорнобилі, в 10 разів і довелося б евакуювати населення Європи. І всі народи світу питатимуть у своїх урядів: «Що ви робите?» – сказав він.

Як зауважив керівник Офісу Глави держави, із самого початку президентської каденції Володимир Зеленський і його команда всіма силами змінювали сприйняття України: з країни, яка постійно чого просить, на країну, з якою треба говорити нарівні.

«А сьогодні ми 36 днів воюємо проти однієї з найсильніших армій світу. Ми довели всім, що ми – серйозний гравець, якого доведеться поважати всім», – заявив Андрій Єрмак.

Він зауважив, що до початку російського вторгнення світові лідери не прислухалися до закликів України щодо запровадження превентивних санкцій, які б нарівні з військовою допомогою були серйозним чинником стримування агресора і могли б вплинути на ситуацію до початку війни.

«Ми продовжуємо говорити про санкції й звернулися до мого доброго знайомого Майкла Макфола для аналізу санкцій. Ми аналізуємо кожну санкцію – як вона працює, де нас дурять, де навчилися обходити ці санкції. Це санкції, які повинні мати швидку ефективність. Сьогодні йде війна, ми платимо найвищу ціну – ми платимо людськими життями. Немає часу для лірики й жодних зволікань, коли вбивають наших людей», – зазначив керівник Офісу Президента України.

Нині завдяки запровадженим проти РФ міжнародним обмежувальним заходам та успішному стримуванню збройної агресії українською армією Росія перейшла від мови ультиматумів до діалогу, хоч цей діалог і складний.

Як наголосив Андрій Єрмак, Україна завжди була за діалог і найбільше хоче досягти миру. Але є принципові питання, щодо яких поступки неможливі.

«За часів Зеленського Україна не віддасть жодного сантиметра нашої території. Якби Зеленський був Президентом у 2014, ми не втратили б Крим. Бо починалося все однаково – і тоді, і зараз», – сказав він.

На думку керівника Офісу Президента, Україна своєю боротьбою за європейські цінності, за свободу та справедливість укотре довела, що достойна посісти гідне місце серед європейських країн. Сьогодні Президент Володимир Зеленський став лідером вільного світу, а весь український народ – справжній герой.

«Деякі народи світу готові на більше, ніж їхні політики. Люди не вірять у відмовки, чому не можна зробити зараз усе необхідне, щоб Україна була членом ЄС», – сказав керівник Офісу Глави держави.