Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Дуже важливо напрацьовувати нові пакети санкцій проти Росії, адже це потужний і дієвий механізм впливу на керівний режим – Андрій Єрмак

31 березня 2022 року - 10:41

Дуже важливо напрацьовувати нові пакети санкцій проти Росії, адже це потужний і дієвий механізм впливу на керівний режим – Андрій Єрмак

Санкції є потужним і дієвим механізмом впливу на Росію та тих, хто підтримує керівний режим у країні-агресорі. Однак санкції потребують поглиблення, тож уже найближчим часом очікується оголошення нового пакету обмежень від США. Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю телеведучому Вадиму Карп'яку, яке транслювалося в ефірі інформаційного марафону «Єдині новини #UАразом».

«Дуже важливо, щоб напрацьовувалися нові пакети санкцій», – наголосив Андрій Єрмак.

Він повідомив, що під час нещодавньої розмови Президента України Володимира Зеленського з Президентом США Джозефом Байденом наша держава отримала сигнал про те, що найближчими днями буде запроваджений новий пакет санкцій з боку Сполучених Штатів.

«Ми бачимо, що сьогодні американські санкції є дуже дієвими. Це дуже потужний інструмент. Його потрібно продовжувати», – сказав керівник Офісу Глави держави.

За його словами, санкції торкнуться передусім російських політиків, депутатів і людей, які підтримали війну проти України і на яких спирається цей режим.

«Безумовно, це будуть фінансові санкції, економічні», – повідомив Андрій Єрмак.

Керівник Офісу Президента України наголосив, що санкції мають запроваджуватися також проти російських енергоносіїв і найбільших банків.

«Ці санкції повинні передбачати ембарго на енергоносії, насамперед я говорю про ембарго на експорт нафти. Якщо по часу це буде довго або будуть якісь труднощі, то ми також говорили, що треба запроваджувати санкції, які б забезпечили неможливість для Росії отримувати кошти за продаж нафти, і ці гроші могли б певним чином використовуватися в інтересах України», – наголосив Андрій Єрмак.

Він уточнив, що в питанні запровадження ембарго на енергоносії йдеться і про газ, і про нафту.

Очільник Офісу Глави держави додав, що Україна докладає максимум зусиль, щоб країни Європи також підтримали ембарго на російські енергоносії.

«Безумовно, це є дуже складним питанням. Ми знаємо, що деякі країни ЄС готові й вони розуміють – сьогодні не можна думати про якусь вигоду, коли вбивають дітей. І неможливо зараз міряти грошима, якимись прибутками, коли це стосується людського життя», – сказав він.

Водночас Андрій Єрмак констатував: є країни, які досі мають іншу позицію. Але розмови Президента України з лідерами цих держав, його звернення до парламентів і народів, робота українських дипломатів – усе спрямовано на те, щоб ставлення в цих країнах змінилося. Адже якщо уряди якихось держав вагаються, вони мають дослухатися до думки своїх громадян.

«Народи світу вже сьогодні зробили свій вибір – вони всі з Україною, вони всі на боці добра. Тому зараз дуже важко країнам, які ще продовжують «гратися» і не мають чіткої позиції, – сьогодні чи завтра вони відповідатимуть на запитання свого народу, чому ви вісім років нічого не робили і що ви робили, коли вбивали українців і коли йшла війна», – сказав очільник Офісу Глави держави.

Андрій Єрмак також зауважив, що санкції – потужний інструмент, але вони потребують дуже глибокого й швидкого аналізу. Саме тому з'явилася ініціатива з організації роботи групи українських і міжнародних експертів, які аналізуватимуть реальний вплив застосованих проти Росії обмежень. Він розповів, що експерти не лише вивчатимуть уже запроваджені санкції – що працює, а що ні. Вони також говоритимуть про це публічно.

Крім того, керівник Офісу Президента назвав важливим напрямок роботи цієї групи щодо напрацювання механізмів, які б унеможливили обхід застосовуваних обмежень – як щодо окремих осіб, так і щодо країн.