Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Естонія задекларувала, що бачить Україну у Європейському Союзі – Ігор Жовква

19 травня 2021 року - 19:26

Естонія задекларувала, що бачить Україну у Європейському Союзі – Ігор Жовква

Естонія стала четвертою державою – членом Європейського Союзу, яка задекларувала намір підтримати Україну в набутті повноправного членства в ЄС. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, коментуючи підписання Президентом Володимиром Зеленським і Прем'єр-міністром Естонської Республіки Каєю Каллас Спільної заяви щодо пріоритетних напрямів двосторонньої співпраці.

«У документі зазначено, що Естонія послідовно підтримувала курс на європейську інтеграцію України, вона підтримує реформи, які Україна здійснює на цьому шляху, вона готова допомагати Україні у виконанні критеріїв членства. Як результат – Естонія на сьогодні чітко зафіксувала, що бачить Україну у Європейському Союзі, і коли Україна буде готова подати заявку на членство, Естонія, безумовно, підтримуватиме таку заявку», – зазначив він.

Ігор Жовква зауважив, що підписана сьогодні в Києві Спільна заява стала четвертим документом, який засвідчив підтримку з боку держав – членів ЄС європейських перспектив України. Раніше аналогічні документи підписали представники Литви, Латвії та Польщі.

«Підтримка нашими європейськими партнерами європейських перспектив України лише зростає», – констатував заступник керівника Офісу Глави держави.

Він також зазначив, що у Спільній заяві, яку сьогодні підписали Володимир Зеленський і Кая Каллас, Естонія засвідчила підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також важливість співпраці у сферах, що становлять спільний інтерес, зокрема у сфері діджиталізації.

«Весь цей важливий спектр наших двосторонніх відносин був відповідним чином зафіксований у Спільній заяві», – резюмував Ігор Жовква.