Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Глава держави підписав закон щодо стажу служби працівників судової охорони

20 травня 2021 року - 20:07

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу працівників Служби судової охорони» № 1417-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 27 квітня 2021 року.

Служба судової охорони почала формуватися з квітня 2019 року відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів» задля підтримання громадського порядку в суді, охорони судових приміщень, забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей. З часом стала очевидною низка проблемних питань, що перешкоджають розвитку Служби.

Зокрема, з'явилася потреба в зарахуванні до стажу роботи у Службі судової охорони часу проходження служби у правоохоронних та інших державних органах, що дозволяло б встановлювати співробітникам судової охорони надбавки за стаж служби, а також надавати їм додаткову оплачувану відпустку.

Закон, що його підписав Президент, дозволяє таке зарахування й таким чином забезпечує права працівників Служби судової охорони на належне грошове та пенсійне забезпечення.

Крім того, документ уточнює та деталізує низку інших норм законодавства, зокрема поширює дію Дисциплінарного статуту Національної поліції України на працівників Служби судової охорони та визначає, що їхню підготовку та підвищення рівня кваліфікації здійснює Національна школа суддів.

Також закон надає право працівникам Служби на відстрочку від призову на строкову військову службу та дозволяє їм створювати професійні об’єднання та профспілки.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування, крім положення щодо розміру посадових окладів працівників центрального органу управління та територіальних підрозділів Служби судової охорони, яке набирає чинності з 1 січня 2022 року.