Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Глава держави зустрівся з Президенткою Європейського парламенту

5 жовтня 2023 року - 18:17

Глава держави зустрівся з Президенткою Європейського парламенту

На полях ІІІ саміту Європейської політичної спільноти Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою.

«Дякую за резолюції на нашу підтримку. Ви завжди підтримуєте Україну й демонстрували це під час візитів до нашої країни», – сказав Глава держави.

Він подякував за підтримку з боку Європарламенту пропозицій Європейської комісії щодо перегляду багаторічного бюджету ЄС, які, зокрема, передбачають створення Фонду допомоги Україні на суму 50 млрд євро.

Співрозмовники оцінили прогрес нашої держави у виконанні рекомендацій Європейської комісії для початку переговорів про вступ до Євросоюзу. Президент наголосив, що Україна майже завершила цю роботу, і висловив переконання, що наша держава вже цього року зможе розпочати переговори про приєднання до ЄС.

Володимир Зеленський і Роберта Мецола обговорили підготовку чергового санкційного пакету щодо Росії та заходи з протидії пропаганді країни-агресора.

Сторони також обговорили оборонні потреби України, можливу роль Європарламенту у збільшенні підтримки з боку тих країн, чиї можливості дають змогу суттєво наростити допомогу Україні.