Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква провів телефонну розмову із секретарем з питань зовнішньої політики Президента Болгарії

19 травня 2023 року - 12:53

Ігор Жовква провів телефонну розмову із секретарем з питань зовнішньої політики Президента Болгарії

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів телефонну розмову із секретарем з питань зовнішньої політики Президента Республіки Болгарія Русі Івановим.

Під час розмови Ігор Жовква проінформував колегу про поточну ситуацію на фронті, зокрема в контексті останніх ракетних обстрілів Києва та інших регіонів країни російським агресором.

Заступник керівника Офісу Глави держави висловив вдячність болгарській стороні за надання важливої різнопланової підтримки Україні в цей складний для нашої країни час.

Під час розмови було обговорено підготовку та відповідні очікування України від липневого Саміту НАТО у Вільнюсі.

«Уже зараз, ще до набуття Україною повноправного членства в НАТО, ми маємо отримати дієві безпекові гарантії для нашої держави від країн Альянсу. Сподіваємося на підтримку Болгарії і на цьому напрямку», – зазначив Ігор Жовка.

Русі Іванов підтвердив принципову підтримку болгарської сторони євроатлантичних прагнень України та висловив сподівання на активізацію двосторонньої взаємодії в цьому напрямі після призначення нового уряду Болгарії.

Ігор Жовква подякував болгарській стороні за послідовну підтримку України і на євроінтеграційному шляху.

Співрозмовники обмінялися думками щодо врегулювання ситуації, пов’язаної з обмеженням експорту української агропродукції до Болгарії. Ігор Жовква наголосив на недопустимості продовження Єврокомісією відповідних тимчасових обмежень після 5 червня та висловив пропозицію Болгарії приєднатися до спільної з ЄС Координаційної платформи для якнайшвидшого вироблення оптимального рішення стосовно експорту української агропродукції.

Наостанок Ігор Жовква висловив сподівання на можливе приєднання Болгарії до коаліції держав зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.