Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква та радник Прем’єр-міністра Нідерландів телефоном обговорили  питання європейської та євроатлантичної інтеграції України

9 червня 2021 року - 19:31

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів телефонну розмову з радником Прем’єр-міністра Королівства Нідерландів з питань зовнішньої та безпекової політики Джофрі ван Лювеном.

Ігор Жовква поінформував про кроки України в напрямку євроатлантичної інтеграції. Радник голови нідерландського уряду погодився з важливістю поглиблення взаємодії між Україною та Нідерландами в цьому напрямі.

Заступник керівника Офісу Глави держави розповів Джофрі ван Лювену про безпекову ситуацію на Донбасі, а також нещодавнє нарощення військової присутності Росії на кордонах України. Співрозмовники відзначили, що агресивні дії РФ становлять загрозу для миру та стабільності у Європі. 

Радник Прем’єр-міністра Нідерландів наголосив на незмінності позиції його держави щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України. 

«Ми незмінно підтримуємо Україну. Чіткий сигнал нашої підтримки було дано під час візиту у травні в Україну міністрів закордонних справ країн Бенілюксу», – заявив він.    

Співрозмовники також торкнулися питання європейської інтеграції України, зокрема обговорили можливість підписання двосторонньої декларації щодо європейської перспективи Української держави. Джофрі ван Лювен відзначив важливість діалогу сторін з цього питання, а також активної співпраці за напрямами, визначеними Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Ігор Жовква поінформував про ситуацію в тимчасово окупованому Криму та майбутню діяльність Кримської платформи. Зі свого боку радник Прем’єр-міністра Нідерландів запевнив, що його країна буде представлена на належному рівні на інавгураційному саміті Кримської платформи, а також урочистих заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України.